Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 2x600W - NFT - White Rhino 40x
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
turolop
Stálý Člen

Karma uživatele turolop - 34% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 75 

Hydroponie 2x600W - NFT - White Rhino 40x Příspěvek č. 1



Ahoj,

abych se tady představil, tak lidi mi říkají turolop a v indooru pěstuju už téměř 10let. Pěstoval jsem pouze v cocosu a po čase mě to přestalo bavit, co se týče z pohledu nákladů a po následné sklizni zbavování několika stovek litrů cocosu. Tak jsem se rozhodl pro NFT systém, který se mi z hydroponie začal líbit nejvíc a moje svatyně se skládá teda z těchto částí:

240x120x200 homebox
light rail + 400W HPI-T
2x600W HPS na květ
2,4m Multi-duct s 123l nádrží
2x ofuk
odtah RUCK 160
40x white rhino
pH + EC metr milwaukee
canna aqua A+B
canna pk 13/14
vitarace
30% peroxid
pH + advanec hydroponics
pH - advanced hydroponics
zvlhčovačka

v nádrži mám jedno topné tělísko a na něm nastavenou teplotu 20 stupnu, jedno míchací čerpadlo a jedno odvodní čerpadlo do systému.

Vrch systému je tvořen z plastové desky pokryté černobílou folii proti světlu.

Naposledy upravil turolop 24-12-2015 v 13:40 PM

Old Post 24-12-2015 v 13:19 PM
turolop je offline   Profil uživatele turolop   Find more posts by turolop   Foto galerie člena turolop   Click here to Send turolop a Private Message   Add turolop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turolop
Stálý Člen

Karma uživatele turolop - 34% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 75 

Příspěvek č. 2



Jak jsem zmínil v prvním příspěvku, je toto můj první NFT a celkově hydro pokus, tak budu rád za veškeré rady na co se připravit, jak dávat peroxid atd...

K tomu abych Vás trochu seznámil s aktuálním děním, tak se to zkusím teď trochu v rychlosti schrnout.

Kosky velké do kterých sem zasadil malé řízečky, jsem nechal 24hod odležet v odstáté vodě s upraveným pH 5,5 + EC 0.8. A tady sem objevil první problém. Naše voda z kohoutku má EC 0.8!!!!!! Tak jsem objednal reverzní osmózu ale s tím, že mi přijde až kolem 10.ledna 2016 tak jsem tam prdnul do roztoku trochu kořeňáku a nechal odležet.

No pak jsem tam prdnul teda ty řízečky a vložil na desku a čekal 4 dny než ukázali zespod kořínky a pak následně jsem je prdnul do systému.

V systému jsem také měl připravený pH 5,5 a EC po přidání trochu hnojiv mi vyskočilo na 1,32 :O Ale hnojiva tam opravdu neni mnoho, jen ta naše voda je fakt špatná a reverzní osmoza přijde až dlouho! :/

No a tak dneska co píšu tenhle příspěvek jsou 3den zasazený v systému a celkem je mám 7dní. Chtěl bych je 31.prosince přepínat, tak snad se jim zadaří. Jo a dnes budu zaštipovat sem ještě málem zapomněl zmínit

Čerpadlo do systému mi tedka nejede nonstop. Dig. časovač má 10 programů, tak všech deset sem rozložil na 24hod a tedy má několikrát za den pauzy. Ale míchací čerpadlo jede samozřejmě nonstop.

Pár problémů a otázek-
1, PH je strašně nestabilní, včera večer jsem zas upravil nádrž na PH 5,5 a dneska ráno měl PH 7,8 !!! Nechápu jak se to takhle mohlo zvětši. Víte, čím to může být?

2, Vadí hodně takto špatné EC? Vydrží to kytky? Jak mám třeba filtrovat vodu, než mi přijde ta osmóza?

3, Mám už dávat peroxid tedka do zálivky? V jakém množství upřednostnujete? Všude sem se dočetl od 0,5ml/l až do 5ml/l ale nevim nevim, proto se ptám...

4, To je snad z mé strany zatím vše a pokud mě něco napadne, napíšu to sem a pokud mi sem napíšete nějaké Vaše postřehy, budu velice rád.

Old Post 24-12-2015 v 13:33 PM
turolop je offline   Profil uživatele turolop   Find more posts by turolop   Foto galerie člena turolop   Click here to Send turolop a Private Message   Add turolop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 3

Tak že si tam pořádně ukliď čistota je na první místě to stínítko určitě potřebuje utřít. A jestli je v takovém stavu stínítko tak určitě kolem stanu a všechny nasávací síťky ve stanu utři taky. Protože to pak vlastně bude kouřit a to opravdu kouřit nechceš.
1. U mě když udělám new roztok na požadované pH tak vetšinou druhý den je tak o 1 pH nahoře. Vetšinou poprvé to dám klidně i na pH 5,0 a druhý den tam je tak kolem 6 tak už to jen mírně dopravím na pH 5,6 a pohodička týden to vydrží.
2. S EC na začátek opatrně klidně jeď jen na čistou vodu.
3. nikdy jsem peroxid nepoužíval. Protože používám mikroorganismi a houby na kořeny. A peroxid by je usmrtil. Tak že v tomhle ti nepomůžu.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 24-12-2015 v 14:15 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turolop
Stálý Člen

Karma uživatele turolop - 34% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 75 

Příspěvek č. 4

Díky za upozornění... Ten blesk docela na těch fotkách zviditelnil špínu. Na vlastní oko to neni tak vidět. Vše zítra vyčistim. Tahle sestava má za sebou 3x kola v kokosu, tak to tomu tak trochu odpovídá. Každopádně na tohle kolo sem kupoval nové 2x 600W HPSka, PH + EC metr apod....
1, díky k tomu pH, budu to dělat jako ty.
2, opravdu jen s čistou vodou? Mám to chápat tak, že když ta čistá voda má EC 0.8, tak jsou v tom nějaké přínosné živiny pro rostlinu? Takže mám dát novou vodu?
3, ok v klidu... Třeba tady bude někdo kdo ho aktivně používá...

Jaké EC doporučujete v těchto obdobích?
1.týden 18/6 -
2.týden 18/6 -
1.týden 12/12 -
2.týden 12/12 -
3.týden 12/12 -
4.týden 12/12 -
5.týden 12/12 -
6.týden 12/12 -
7.týden 12/12 -
8.týden 12/12 -
9.týden 12/12 -

sorry, že se tak ptám ale chci mít v tom pořádek a určitě to takhle pomůže i někomu... Co se týče peroxidu, tak ho začnu aplikovat po přepnutí a to v množství 2ml/5l. Je to ok?

Naposledy upravil turolop 25-12-2015 v 00:49 AM

Old Post 24-12-2015 v 23:58 PM
turolop je offline   Profil uživatele turolop   Find more posts by turolop   Foto galerie člena turolop   Click here to Send turolop a Private Message   Add turolop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 5

Mam ten samy system a ph mi taky povyskoci o neco po novem roztoku. Jinak ze zacatku lita pokazdy nahoru casem si to sedne. Podle me to delaji ty kosky nez si sedne ph a cely sYstem. Vodu cistou bych nedaval aspon ec 1 az 1,2.

Peroxid vych tam vubec nesral hlavne proc nemusi si to sedbou s hnojivama lepis enzymy ci ata clean .

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 26-12-2015 v 20:12 PM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubok
Stálý Člen

Karma uživatele kubok - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 6

PH nemeraj hneď po zmiešaní- nechaj to tak hodku odležať, nech sa ti ustália hodnoty.
Celkovo NFT majú dosť tendenciu nedržať PH.
Čo sa týka ec 0,8 dočasne to možeš vyriešiť kúpením destilovanej vody, ktorú zriediš s tvojou (1:1) a až vtedy tam dávaj hnojivá a zdvihni to pomocou nich na 0,8 max 1.0ec.
Čo sa týka peroxidu, nemam ho odskúšaný, používam ataclean.

Ak by si mal záujem odfotím tabuľku ktorej sa držím s ec a PH ja.

Old Post 27-12-2015 v 06:29 AM
kubok je offline   Profil uživatele kubok   Find more posts by kubok   Foto galerie člena kubok   Click here to Send kubok a Private Message   Add kubok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 7

Ph se drzi v nft v pohode jen zacatek nez si to sedne. Porad mu kde ma vzit 40l destilky jeste..ono ti na rustu zatim ta tvda voda problem delat nebude spis v kvetu to pak dela neplechy. Klidne jim dej 1.2 nez pride osmoza hnojiva tam musis mit. Horsi je ze tak budes mit nejakych prvku vic nekterych min, ktery se ukazou jako pozdejsi deficit v kvetenstvi.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 27-12-2015 v 07:18 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kubok
Stálý Člen

Karma uživatele kubok - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 8

No destilovanú vodu majú snáď na každej benzínke... 😎

Old Post 27-12-2015 v 07:56 AM
kubok je offline   Profil uživatele kubok   Find more posts by kubok   Foto galerie člena kubok   Click here to Send kubok a Private Message   Add kubok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 9

Hh to bude mit kurva drahou vodu kdyz litr stoji 30kc a potrebuje tak 40L ma za 1200 kc:p

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 27-12-2015 v 08:06 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 10

Cim mensi nadrz tim hure drzi hodnoty. Ja mam 70l a lita to tam kazdej den jak na houpacce tayd se zminuje 40 l to musi byt jeste horsi.

Kvalita predevsim!

Old Post 27-12-2015 v 09:03 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 11

Nene ma na 120 ale tech 40 mysleno na destilku na zredeni a vodou kohoutku.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 27-12-2015 v 09:08 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 12

Ahoj,

peroxid tam klidně dej v menších dávkách, alespoň ze začátku určitě, ať se ti systém pěkně pročistí. On stejně hrozně rychle vyprchá, takže se vůbec nemusíš bát, že ti to zabije ty hodné mikroorganismy. Resp, nejdřív nech kolovat peroxid v menší dávce a pak tam namíchej enzymy. Toť můj názor, alespoň mě se to v mém mikro NFT osvědčilo.

Co se týče EC, osobně jsem si s tím poradil tak, že jsem dal 10 litrů destilované vody z obchodu a 10 litrů odstáté vody z kohoutku, čili 1:1, nemám jediný problém jak v PH, tak v EC.

Zatím teda nejsem na pozici kdy bych tady mohl rozdávat moudra, jen předávám vlastní zkušenosti co si z toho vezmeš je na tobě.

Budu sledovat! Ať to roste.

LED SUCKS

.. PO VÁLCE JE KAŽDÝ GENERÁL ..

Naposledy upravil MethodMan 27-12-2015 v 09:49 AM

Old Post 27-12-2015 v 09:35 AM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
streak light
Stálý Člen

Karma uživatele streak light - 41% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 13

Jaký typ netkané textilie používáte na spodek?? Tu klasickou černou nebo tu speciální na NTF?

Old Post 28-12-2015 v 22:00 PM
streak light je offline   Profil uživatele streak light   Find more posts by streak light   Foto galerie člena streak light   Click here to Send streak light a Private Message   Add streak light to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turolop
Stálý Člen

Karma uživatele turolop - 34% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 75 

Příspěvek č. 14






Tak dneska poprvé za celou dobu se mi stalo, že sem přišel a změřil a měl sem pH 5.8, takovej nevěřícnej pohled Tak snad se to bude držet. Jinak k tomu EC, tak vyskočilo až na nějakých 1,5, tak sem čerpadlem odtankoval co šlo a dolil čistou vodu a mělo to EC 1,2 a to sem tam nedodal ani kousek hnojiva... Měřeno EC včera, zítra změřím a uvidím jestli se to trochu zmenšilo, případně bych dolil hnojiva. Pokud se to nezmenší, tak zajedu a koupim 25l destilky a s tou to tam budu chvilku čerpovat...

Dávám nějaké fotky těch vytáhnutých kočiček...

Na té poslední fotce, tak se tam trochu kroutí list, stres PH, že?

EDIT: zázračně se ty fotky otočili do vlastních úhhlů..... v pc je mám normálně...

streak light: nene, černou nepoužívám. Používám tu klasickou bílou. Dá se koupit v kterémkoliv zahrádkářství....

Old Post 28-12-2015 v 22:09 PM
turolop je offline   Profil uživatele turolop   Find more posts by turolop   Foto galerie člena turolop   Click here to Send turolop a Private Message   Add turolop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 15

Ten vykyv ph na zacatku je vzdycky po par dnech se to ustali. Tvem pripade bych se bal spis toho vykyvu ec. Zda budes mit tu osmozu tak si to nared na ec 0,3. Destilka pomuze ale cely pest bych ji tam nechtel lejt. V kvetu sezerou 20l np v tomhle systemu.

Co sis objednal za typ osmozy? Jinak textilka je zaklad hodne prodavaji takovou slabou rada se trha ta je na dve veci. Lepsi je ta co ti oďmotaji je pevna a staci krasne na jednu vrstvu. Hlavni je v nft aby ta netkanka byla ukoncena pred hranou kde pada voda. Kdyz je pres tak se tam drzi voda a cely se to dusi a kytky nechteji rust.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 29-12-2015 v 07:43 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
streak light
Stálý Člen

Karma uživatele streak light - 41% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 16

Můžete hodit nějaký odkaz na tu textilku?? přece jen je ji hodně druhů a chci koupit něco osvědčeného. V groweshopu stoji metr 45Kč a to se mi zdá přehnaná cena.

Old Post 29-12-2015 v 10:59 AM
streak light je offline   Profil uživatele streak light   Find more posts by streak light   Foto galerie člena streak light   Click here to Send streak light a Private Message   Add streak light to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:01 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-06-2008 - 2x600w..nft..white Russian - 57 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2034500 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív