Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » MIKRO jen pro silné povahy-Grow LED 12w
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 20 21 22 23 24
Autor
Téma 
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Hlína Sekec mazec Příspěvek č. 337



Zdravíčko...Groweři a groweřátka Všechno nejlepší do roku 2018 . Byl jsem teď na dvorku pro H2O - dešťovku a všude bylo jen zmrzlé skupenství, tedy led, takže tentokráte dostane chlórovku. Na pěstování jsem se samozřejmě nevyprdl, to jede na 100%, ale na moderování jsem nějak neměl chuť. Takže omluva a kouknem co je nového...
Já jsem kdysi upozorňoval, že je to pouze pro otrlé a silné povahy, takže k fotkám...
Ve skřínce pod LED 12W rostla do dnešního rána pohodovka Critical skunk, ale dnešní ranní náladě neunikla. Roztáhl jsem ji větve, prosvětlil, obral staré lístky, a něco si usuším na večer Vlastně to celé začalo včera, když jsem na zemi našel takovou šikovnou gumičku, kterou už jsem sháněl dlouho, abych za ní upevnil stahovací provázky. Byla to piplačka a vypadá to děsivě. To uznávám. Ale ona mi časem zase obroste a bude mít pěkné větve. Soused takhle prořezává jabloně, tak jsem to okoukal Přestal jsem ji řešit, kdy pokvete atd... protože ji už mám vlastně druhý rok a jednu sklizeň už mi dala, byl to takový hokus-pokus o druhou šanci hihi. (Říkají, že prý podruhé už nevykvete...uvidím, přesvědčím se sám) Kořeny má čistě bílé, stonek silný, teď pracujeme na větvích...no, potěžbámbu-chybí už jen ty půlmetrové palice jako ruka:-) Všichni se mi smějí, prý :" Ty už dva roky pěstuješ, děláš odborníka a pořád kouříš jen listy. Jo, mají pravdu, jak palička vypadá ani nevím :-(. Jenže ono už o to tolik nejde, kromě toho šoku, který holka dneska ráno dostala ji čeká další a to ten, že do budoucna (zřejmě brzy) půjde ven. Tedy na okno a její místečko v teplé skřínce dostane můj první autoflower v životě. V návodu píší 73 dní do sklizně a snese až 20-23 hodin světla. Takže počítám, že dalších 10 let, budu mít co dělat
To je to semínko na fotce č.2 a jak jsem k němu přišel? Jdu si koupit papírky do trafiky a vidím kalendář 2018 s ganja stylingem...měsíc jsem tomu nevěřil. Ke každému semínko a když jsem se rozhodl si ho pořídit, tak mi slečna ukázala takový výběr semen, že by se nemuseli stydět v Holandské seedsbance Holt, doba se mění a co se dá zpeněžit, to se prodává...Takže chci teď zkusit ten autoflowering.
Náhodou jsem si vybral ještě znovu Critical...je to výborný a veselý kouření, akorát po požití se připravte do měkkého, protože nástup připomíná zaražení do sedačky při startu Porsche z místa! Pokud mi někdo nevěří, ať si ho pořídí :-)
Tak až zase bude náladička (nechci tu moc otravovat), tak přihodím nějaký lísteček...rozhodně se pochlubím až pojede ten nový model a bude mít alespoň 2 - 3 patříčka

Mějte se krásně, mějte se rádi a mě docela LED 12w úplně stačí... někdo má doma akvárko, někdo má doma křečka...já mám doma skříň-ku a oškubanou kytku haha.

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 23-01-2018 v 12:57 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 338

Pekne si sa s tým vyhral!
S AF ale nebudeš môcť robiť takéto kúsky, lebo AF sa zasekne a nedočkáš sa výsledku.

Old Post 24-01-2018 v 12:40 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Příspěvek č. 339

Je mi to jasné Odo...ale zní to tak jednoduše až pohádkově, že to chci alespoň jednou zkusit!

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 27-01-2018 v 05:54 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Palec nahoru Dnes ráno :) Příspěvek č. 340



Zdravím přátelé . . . Tak tu mám ten slibovaný AF z kalendáře - BCN CRITICAL XXL Auto . Aby bylo vidět, že také dělám to o čem píši. Naklíčit jsem ho dal svým klasickým způsobem do vlhkého ubrousku a po dvou dnech už mělo semínko malinký klíček. Přiznávám, že trošku obavy byli, o kvalitě klíčení, ale semínko je 100%. Včera večer už se udělala v květníčku malinká hromádka a tak jsem tušil, že do rána vyleze rostlinka už na povrch. Také hned po probuzení jsem běžel se podívat a skutečně - můj první AF se rozjíždí...Podle návodu a popisu v kalendáři jsem nastavil spínací hodiny na režim 21 hodin světla. (Udávají 20-24 hodin, zvolil jsem zlatou střední cestu). Doba sklizně je udána za 75 dní. Tak jsem zvědav :-) Takže prdelka mi zatím udělala fakt radost!







Zde jsem udělal fotografii z fotografie, jak budoucí kvalitka vypadá zřejmě v těch nejlepších podmínkách. Něco podobného očekávám XDDD. . .protože už nějakou dobu jsem zde neukázal to maličkaté DĚLO LED 12W pod kterým rostlina roste, tak jsem odklopil víko a pokusil se ho zachytit, ale světlo už jsem nevypínal, takže něco snad rozpoznají Ti, které to zajímá. Dotazů do schránky o světle dostávám poměrně často. Takže shrnuli-to, je to záliba, pohodovka v domácnosti. Je to radost, energie spotřebovaná je minimální, ale také neslibuje vážená 2 kilíčka, ale zase - roste to! Pokud je někdo úplný začátečník jako jsem byl já, asi není nic lepšího, než si tohle zkusit a pak se teprve rozhodnout, zda budu pokračovat a předejdu tak jistým zklamáním, která mohou nastat, když to napálím prostě rovnou pod 400-600 W :-) Rozumíme si?



Tady ještě malinký úryvek o BCN CRITICAL XXL Auto - AF vychází z legendárních genetik, spolehlivých a konzistenčních producentů konopného léčiva. Jedná se o prověřený a spolehlivý "auťák", na který se dá spolehnout. Palice jsou větší než obvykle, jsou lepkavě ojíněné a voní velmi aromaticky s náznakem citrusu. Pěstuje se snadno a bez komplikací, úroda vypadá hezky a dým nemá konkurenci.

Ta květina v minulém příspěvku už můj radikální řez rozdýchala a větvičky začínají obrůstat a dnes jsem ji "vyhodil na okno" aby dostal prostor ten AF. S potěšením jsem zjistil, že začala zrovna nakvétat, takže mýty o tom, že rostlina vykvete jen jednou byli omyl...ne, důkaz mám a vykvete prostě znovu :-) Akorát tahle zase asi zhasne a bude mít růst až do podzimu, protože na okně je úplně jiné světlo, perioda, je tam chladno, což mi připomíná, že budu muset jít zatopit...Mějte se krásně lidi a ozvu se tak za 14 dní, až bude co přidat!

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 31-01-2018 v 09:41 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

BCN Critical XXl auto Příspěvek č. 341



Tak se podíváme, jak nám to pod LED 12w povyrostlo. Minulý týden holka sotva vykoukla na zem a docela se má čile k světu. Svítím na ni téměř neustále, něco mezi 20 - 24 hodinami. Zalévám ji vodou horem, podle toho jak vyzkouším prstem vlhkost zeminy. Zemina vypadá fajn, je to sebíraný krtinec, to je tak nádherná zem :-) AF ku se asi daří, na omak je stonek pevný a pružný, neláme se, nebo nepadá...zatím tedy DOBRÉ!





Tady jsem si připravil něco napsat o možnosti přizpůsobit starost o rostliny lunárnímu cyklu a tak si zjednodušit a zefektivnit práci a rostlinám více prospět. Je na každém zda tomu bude věřit nebo ne, ale fáze měsíce bezesporu vliv na rostlinu mají, ačkoliv nám tady všem většinou rostou květiny pod umělým světlem. Tedy prosím...

FÁZE MĚSÍCE

- Novoluní - V období 3 dnů kolem novu příroda odpočívá, nemělo by se tedy nic přesazovat ani sázet. Tyto dny jsou naopak vhodné k čištění a proplachování. Stejně tak půst držený před novem bude mít blahodárný vliv na vaše tělo.

- Dorůstající - Se zvyšující se silou měsíčního svitu roste i síla rostlin, jejich odolnost proti parazitům a chorobám. Úroda sklizená v tomto období bude při konzumaci dodávat více energie, plodiny si déle udrží svoji váhu. V tomto období se doporučuje sázet a vysévat rostliny plodící nad zemí.

- Úplněk - Při úplňku mají největší sílu léčivé rostliny, zvlášť pokud jsou sbírané pro kořen. Ten by neměl přijít do kontaktu se sluncem, proto je sběr při úplňku ideální. Je to také doba nejvhodnější pro výrobu mastí, krémů a jiných léčiv. Byliny sklizené ve dnech okolo úplňku budou mít silnější chuť a vůni.

- Couvající - S úbytkem měsíčního svitu se i energie rostlin stahuje dolů k zemi. Rostliny dobře přijímají hnojiva. Podle nich, který den zvolíte, můžete podpořit jejich účinek (např. hnojení ma květ-květové dny). Lépe se vstřebávají i insekticidy a fungicidy

Nevím zda tohle bude někdo využívat, ale mě to rozhodně přišlo zajímavé. Použil jsem k tomu výběr z kalendáře o kterém jsem tu již psal a tam jsou všechny tyto dny označené, myslím, že Jaro už by mohlo pomalu začít ťukat :-) Letos budu doufám lépe připravený než loni.

Pokud vše dobře dopadne, rád bych se příště zmínil něco málo o kořenech a kořenovém systému...až Af zase o kousek povyroste.

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 07-02-2018 v 12:39 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Obecné KOŘENY... Příspěvek č. 342



Úprava kořenů a ošetření je podle mě jedno z těch nejdůležitějších věcí na které by měl každý pěstitel dbát...někde jsem se dočetl, že základem všeho je nedolévat zálivku do té předchozí, jistě-sice neušetříte, ale nedochází k přesolení roztoku, nějakým výkyvům Ph nebo dokonce k chorobám. Já tedy vždy, ale výhodou jsou moje malé kytky pro manipulaci, vždy všechen roztok vyleju, připravím si novou zálivku a vnitřek hydroponické nádoby vymeju a vyčistím od plaku a nečistot. Je pravda, že od doby kdy jsem začal tohle praktikovat a není to zase tak dávno, se stav všech mých kořenů u kytek velmi zlepšil a dokonce jsem mile překvapen tím jak se rostlina rozjede. Člověk se učí celý život a je toho mnoho, co se budu muset asi naučit. Jen mě mrzí, že dříve to byla taková pohoda a rostlo to taky a bez námahy. Teď do toho šťourám už zase, čemuž jsem se bránil...no snad to dobře půjde.

Dále jsem si připravil něco o kořenech obecně . . .
[/I] Ale ještě ten naprostý základ!!! - Nejmenším stavebním kamenem všech živých organismů, tedy i rostlin, je buňka Více buněk stejného tvaru a funkce tvoří pletivo, více různých pletiv vytváří orgán. Hlavními orgány stonkatých rostlin jsou kořen, stonek a list, přičemž každá z těchto částí plní zcela určitou fyziologickou funkci. Další a to je především k rozmnožování jsou květ, plod a semeno.

Kořenový aparát : Kořeny rostliny tvoří dvě životně důležité funkce: ukotvení v půdě a výživu. Přijímají z půdy vodu s rozpuštěnými minerálními solemi a zajišťují tím konstantní zabezpečení nezbytné vlhkosti pro růst a přežití rostliny. Stavba kořenů - Špička kořene je hladká a nemá žádné kořenové vlásky, v ní se nachází vlastní zóna růstu. Je obklopena zvnějšku ochrannou, slizovitou membránou, zvanou kořenová špička, která má usnadnit vnikání kořenů do drsné zóny půdy nebo dokonce do horniny bez poškození.
Dále ležící úsek kořene je porostlý tenkými vlásky, které můžeme dobře vidět zvětšovacím sklem. Tyto mají za úkol přijímat z půdy vodu a živiny, aby držely rostlinu naživu. Tyto jednobuněčné, krátkověké útvary nazýváme kořenovým vlášením.
Kromě přijímání látek z půdy mají kořeny většinou také za úkol pečovat o pevné zakotvení v půdě. Tvar, velikost a stavba kořen. aparátu souvisí úzce s touto funkcí a vyplývá značně z podmínek stanoviště na němž rostlina roste. Kořeny jsou u rostlin téhož druhu podle stanoviště různě dlouhé a v různé míře rozvětvené, podle toho, jak je půda hluboká, kde leží vrstva půdní vody a jak velká je zásoba vody. Většinou jsou kořeny mnohem delší, než si můžeme představit. Podzemní aparát rostliny je často mnohem rozložitější a větší než nadzemní část.

A prostě občas je dobré zainvestovat i do těchto znalostí...

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 12-02-2018 v 10:54 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 343

CAf!
To máš niečo ako Deep Water system? Myslím, že by bolo vhodné tú nádobu niečim obaliť, lebo aj keď je zelená, podľa můjho názoru to koreňom moc nesvedčí ak sa na ne dostáva svetlo.

Old Post 13-02-2018 v 05:38 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Obecné Jen tak... Příspěvek č. 344

Ahoj kytičkáři :-) Odo prostě sem nic lepšího doma nenašel do čeho bych ty kytky zasadil, nepokoušel jsem se o nějaký systém:-) Ale máš dobrý postřeh. Jsem si toho vědom, že na kořeny to prosvítá, ale asi ne tolik...docela jsou bílý i když takový vláskovitý...


A teď proč jsem se rozhodl pro tenhle příspěvek. Dneska byl od rána docela hektický den. Krom kytek se věnuji ještě pěstování léčivé houby Kombuchy a to by jste nevěřili co je s tím práce. A tak když už jsem byl s prací hotov a padl do divanu s hrnkem kávy, poslouchal jsem muziku a koukám na ty kytky a najednou se mi začalo zdát jako bych přesně věděl co mám dělat. A o to jde...čím déle pěstujete a staráte se o kytky, vytváříte si k nim vztah. A pak jednoho dne, jako dnes u mě, se stane, jako by k Vám ta kytka promluvila a Vy jste přesně věděli, co je pro ni nejlepší, jak bude dále její život pokračovat, přestože ještě nedávno jsem o tomhle neměl ani páru :-)

Opravdu zajímavá zkušenost a jsem za ni rád...

Na 1. máje půda úrodná je.............Slamáček

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 24-03-2018 v 12:21 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Nápad LED 12w svítí :) Příspěvek č. 345


Zdravim... Už nějakou dobu jsem nedodal žádnou fotografii Micra s LED 12W pod kterým teď je jedna kytička a to už je pomalu spíš matka, 1-2 sklizně už dala a takhle vypadá po tolika dětech Teď na ni svítím 18/6 a roste, teda jednou za 14 dní potřebuje zastřihnout jako živý plot, bohužel teď jsem na to zrovna neměl moc času, tak trochu zpustla...Těch provázků je tam jak na pavoučí síti, já to používám tak, abych mohl každou větev podle potřeby přitáhnout nebo povolit. Zrovna zvažuji jestli už je připravená abych ji zase přepnul na 12/12 a poslal ji do květu, ale nějak se mi do toho nechce, protože ještě není u mě doma všechno úplně stabilní a nerad bych zase po měsíci svícení ji stěhoval někam do koupelny na okno a pak zase do kuchyně, a pak zase pod lampičku...a neměl bych klid ani já ani ta kytka. Nevím, ještě jsem neslyšel, že by někdo takhle pěstoval jednu kytku několik sezon, krom matek!!! , ale mě to baví...starší kytka - dobře mete Ještě vpravo nahoře je jedna Okenice , letošní, nepovedený autofloring indoor, téhle se tam nedařilo, ale na okně to dává...tak uvidím co sní.

Kořeny jsem pořád ještě nezastínil, ale ono zase....čim míň pozornosti a nadměrné péče, tím lepší kytka.

Tak čauky a Dobrý výběr semen a odrůd do 2018 přeje

Slamacek

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 04-04-2018 v 17:57 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Obecné Jaro 2018 Příspěvek č. 346




Vážení přátelé, velice mě těší, že se opět můžeme setkávat v novém roce 2018 a jaro je v rozpuku. Než-li začnu, chci říci, že na konci se chystám napsat něco opravdu vážného. Ale nejdříve k tomu, co je nového...

Obr.1 Semínka z kalendáře Cannabis na rok 2018 měla 100% klíčivost. Udělal jsem z toho takový malý obrázkový návod, či příběh, jak jsem postupoval, třebas se zde nacházejí nějací mladí pěstitelé, nebo jako já, co to mají jako koníček "amatéři" a něco z toho okoukají nebo jim ulehčí cestu...a že to píši jako bych poučoval, nezlobte se na mě, jsem prostě takový. Ale i já se hodně učím :-) Vím o tom, že zde na groweru jsou opravdu pěkné a výstavní kytky-Klobouk dolů :-) . Já dávám naklíčit klasicky semínka do toaletního papíru, teda ne do toho impregnovaného voňavého, ale osvědčil se mi nejlépe. Namočit, přiklopit a do 3 dnů už lezou klíčky... Je to bez problémů. Mezitím připravím semenáčky a hlínu, tu jsem letos vzal krtkům z hromádek :-). A šup s tím na okno, nebo pod lampičku...



Obr.2 Tak nějak to nyní vypadá s mojí LED 12w . Ono asi tak, pořád jsem otálel s přepnutím na kvetení, tedy 12/12 a pak najednou přišlo Jaro a do toho starosti o kytičky a mě najednou došlo jak dobrou mám vlastně rostlou přes tu zimu pod světlem matku. Takže jsem nedávno z výhonků zkusil udělat řízky...všem kdo používají kořenové stimulátory apod. - je to super věc, ale bohužel v místě kde bydlím jsem nic podobného nesehnal, takže to jedu natvrdo. Jedna řízkovna je rovnou do hlíny a druhá je jako hydro, pouze do H20. Zatím nevadnou, takže doufám, že se mi je podaří rozehnat a zakořenit...A dole jsem si už připravil dvě nádoby na letošní pěst. Jestli z toho něco bude, to nevím, ale doufám, že jo :-)








Obr.3 Tuhle kytku jsem sázel někdy v lednu, je v hydroponickém květináči, nad 4 patrem jsem ji začal štípat, abych ji jako loni neměl až někde u stropu okna a postavil jsem ji na jediné místo v bytě, kam mi svítí slunce :-) A docela se na ni těším, je to autoflower, takže by to mělo být úplně bez starostí...Jinak to vlevo dole je kousek listu z Tabáku a hned zatím je pálivá paprika do guláše, takže fajn Ďáblova zahrádka :-D



A teď nakonec ta vážná věc - Víte, nejsem zase úplně mladý člověk, ani dědek, prostě střední věk a zajímám se o konopí celý svůj život. Ovšem musím dodat, že opravdu věnovat jsem se mu začal až celkem nedávno a díky informacím jak z Groweru, tak od lidí, kteří mají stejný zájem a taky díky Internetu jsem se začal dovídat věci, které jsem jenom tušil. Zpětně mohu říci, že jsem vlastně vůbec nic nevěděl :-) - Loni na podzim a asi jsem se o tom už zmiňoval v tomto foru, krátce, u mých dveří někdo zaklepal. Stála tam paní už letitá, asi 70 let a zeptala se mě jestli může jít dovnitř. Vyndala pytlík a v něm něco málo konopných listů, ne zrovna dobré kvality...Tak jsme si začali povídat. Od paní jsem se dověděl, že je nemocná a to velmi těžce a že podstoupila chemoterapii...Vypadali jí všechny vlasy, byla chudák holohlavá a docela naříkala. Stěžovala si na veliké bolesti z následků léčby a nechutenství, zvracení, ale hlavně ty bolesti. Byla už naprosto zničená z prášků, které dostávala na utišení a mě poprvé došlo proč vlastně přišla... Za dobu co se věnuji konopí, celkově, jsem se dovídal, že marihuana může v jistém smyslu pomoci a ulevit právě lidem s těmito problémy, ale doposud jsem neměl osobní zkušenosti. Neznal jsem z blízka ani tu nemoc, ani ty následky, ani osobně, že by někdo hledal v marihuaně pomoc. Ale v očích té paní byla skutečná prosba...Ptala se mi na to, ona totiž zahlédla právě v mém okně tuto rostlinu a také jí něco řekli sousedi. Ptala se jak se tato rostlina užívá, že sama ji kouřit nemůže, jak ji tedy do sebe dostat - zda čajem nebo v jídle, aby nepřehnala množství a jakou by si měla pořídit kvalitu, zda to co má je dobré a zda ji to pomůže, protože už prý vyzkoušela úplně všechno a neměla tušení jestli to zvládne. Nechci tady tuto rostlinu stavět na zázrak, ale vysvětlil jsem ji, protože byla z města, že ji tato léčba nevyjde úplně levně, protože bude potřebovat opravdu už něco kvalitnějšího a také, že ti co ji prodávají si mohou účtovat i poměrně vysoké částky. Ale jí už to bylo jedno...Nakonec usoudila, že pokud jsem o tom přesvědčen, že ji to už neublíží a já ji tedy poradil, že bych na jejím místě nazaváhal, měla totiž strach ze zakázané rostliny !!! Už to zkrátím...řekla, že proto přišla a že je rozhodnuta ji vyzkoušet. Minulý víkend jsem ji po půl roce potkal. Neptal jsem se zda marihuanu užívala, nemluvili jsme spolu-zatím, ale byla živá, měla už plnou hlavu dlouhých prošedivělých vlasů a skoro jsem ji nepoznával :-) Měla se čile k světu a protože sama ráda zahrádkaří, tak běhala od kytky ke stromku atd... :-) Chci tím říci, že jsem pořád ještě docela mladý člověk, který se spoustě věcí směje a neuvědomuje si, že někdy to může být třebas i opravdu vážné. Ale této paní děkuji, protože mi otevřela oči...a docela se těším na to, co do budoucna přinese do mého života to, že jsem se ocitl právě zde a že se této rostlině "trošku" věnuji, protože to začíná být opravdu zajímavé a vzrušující:-)

S pozdravem Slamacek

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 24-04-2018 v 14:53 PM

Old Post 24-04-2018 v 14:41 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Nápad Renovace for inspiration... Příspěvek č. 347




Přeji krásný slunečný den, alespoň tady u nás je a přestože je takové pěkné počasí, probudil se ve mě KUTIL. Ona totiž ta moje holka, ačkoliv ji pravidelně stříhám, opravdu to už jinak nejde, tak pořád roste...Tak zaprvé je to přirozené, zadruhé jsem doposud svítil v režimu 18/6 . Asi před týdnem jsem kytku cannabisu přepl na kvetení, tedy na 12/12 a protože jsem se v tom trochu více "porochal" zjistil jsem z hrůzou, že i ta Ledka 12W dokáže pěkně pálit vršky. Líbí se mi na ní, jak postupně zabírá více místa. Nejdříve se vešla do kuchyňské linky, potom do větší skřínky, pak jsem ji přestěhoval k sobě do obýváku a teď už ji prostě nestačí ani ten prostor co jsem ji udělal a musel jsem dnes vyndat košile, zrušit celou polici a dát Led 12W zase o něco výše. Mě už to občas rozum nebere. Nafotil jsem jak jsem postupoval, o problému kam teď s košilema pomlčím a samozřejmě používám pouze dostupné prostředky, které mám doma. Trochu mne inspirovali chovatelé drobného zvířectva, tak jsem udělal odklápěcí přístup ke světlu a zároveň světlo není tak silné, aby mne oslňovalo doma, takže si tu v pohodě žijeme a zaprvé mi kytka dělá příjemnou společnost a zadruhé světlo je také uklidňující i pro mě. A když prostě chci jít spát, tak ji prostě zakreju celou :-) Jsem sám zvědav zda se mi podaří ji přimět ke kvetení, kamarád mi říkal, že už je pouze matka a podruhé mi už nevykvete...Tak se těším!

Tady jsem zachytil jak celá domácí pěstírna vypadá v celkovém interiéru. A já jsem na ni docela pyšný :-) Kdysi jsem viděl zajímavé propagační video, samozřejmě z ciziny, kde firma vyráběla na zakázku automatické skříně na pěstování marihuany pro kuřáky, které byli naprosto super funkční a jejich interiér naprosto splýval s prostředím. Laminované stěny, příjemný zevnějšek. Tak vám ji postavili například v kanceláři, v práci, doma . . . a pro jistotu byla osazena i zámečkem Něco úžasného a kdyby to jen bylo trochu možné, klidně bych se do tohoto podnikání pustil...(jsem totiž původem truhlář). Ale o to tu tolik nejde, jen chci ukázat, že lze spojit i příjemné s ještě příjemnějším :-)






Poslední fotka-doufám, že se nepletu , ale u mě to tak vždy bylo a je-největší radost každého pěstitele. Taková malá momentka ...

Přeji všem ať se jim také daří a minule jsem zmiňoval, že dělám řízky, tak už pustili kořínky a chystám se je přesazovat do hlíny asi tak za dva dny. Je to můj takový první pokus, ale jsem z toho nadšený...dokonce až tak, že jsem sám zapomněl, co to je vlastně za model. Takže příště už budou "doufááám" rostlinky buď v sadbováčcích nebo v květináčích. Přeji hezký den...Slamacek


Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 09-05-2018 v 13:09 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Škůdci Hodroponie 2018 Příspěvek č. 348




Zdravíčko... Tenhle obrázek už jsem sem jednou kdysi dával. Bohužel, nedalo mi to znova, protože pěstování v hydroponických nádobách má nespočet výhod a všiml jsem si, že zase až tolik pěstitelů tohoto systému nevyužívá. Podařilo se mi zachytit kompletní náčrt včetně čitelného popisu, tak se chci podělit, protože já sám v tomto systému pěstuji většinu svých rostlin. Pěstování v tímto způsobem je jednoduché a přitom velmi zajímavé. Lze takto sledovat nejen růst a vývoj nadzemní části rostliny, ale i tvarování kořenů. Postačí nadzvednout vnitřní nádobu. Navíc má osobní zkušenost, díky zásobě vody a živin můžeme např, odjet aniž by nám rostlina uschnula :-)




Obr. 2 Vzal jsem 3 rostliny, které pěstuji tímto způsobem a zachytil jsem jak horní část, tak kořenový systém rostlin, jako důkaz toho, že je opravdu možné takto pěstovat. Na co je třeba pamatovat je hladinka, která by měla tvořit malou mezeru, aby alespoň část kořenů byla pouze na vzduchu a zbytek ponořený v roztoku. Tablety na živný roztok bývají volně v prodeji, z kterých se postupně uvolňují živiny, je to ideální, ale já celý roztok jednou za čas měním komplet a používám jednoduché kapalné hnojivo. Výhodou těchto tablet do živného roztoku je, že prakticky nemůžete rostlinu přehnojit "spálit" protože se živiny a látky uvolňují postupně. Takže zbývá asi tak hlídat pouze, aby roztok nevyschl a Ph.








Obr. 3 To je taková momentovka, musel jsem udělat klasickou ohýbačku protože už zase dostala chutě růst až kdoví kam a okno na rozdíl od outdooru má tu nevýhodu, že je omezeno prostorem. Už to vidím, jak to bude na konci jedna veliká koule :-) Palda jako halda.



Na konec se opravuji, v minulém příspěvku jsem psal, jak jsem pod Ledkou přenul na květ. Byl to omyl, rozmyslel jsem si to a nechám tuto rostlinu zatím jako matku. Ony se mi totiž ty řízky docela vedou, což je kupodivu můj úspěch. A protože uvažuji, že bych s nimi mohl i někomu pomoci, udělat radost nebo i korunka by byla dobrá, možná za nějaký čas, až uvidím zda to půjde opravdu dobře, tak bych otevřel něco malého v Bazaru. AK47 indoor 100% feminised Uvidíme za nějaký čas...

Mějte se krásně, s mnoha pozdravy Slamacek


Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 14-05-2018 v 11:05 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Palec dolů Příroda se zbláznila ? ? ? Příspěvek č. 349



Asi ano...já nevím, buď jsem se zbláznil já, anebo ta kytka . Mám zato, že koncem Května by rostliny měli být teprve ve fázi růstu . . . a tahle kytka se prostě rozhodla, že nasadí parádní květ Možná zajdu do galerie outdoor, abych se přesvědčil jak to vlastně je. Já sem z ní teda úplně paf, protože prostě a co bych se nepochválil, tahle holka se mi povedla. Na to, že na okně sázím teprve druhý rok . . . Ale i takovéto omyly přírody se stávají. Když jsem ji stříhl nad 3 nebo 4 patrem a poohýbal větve, tak sem myslel, že to pomůže jen na chvíli. A ono ne, opravdu ji to zbrzdilo, co se týká růstu do výšky a daří se mi ji držet ve stejné velikosti jako je její okolí. Mám ji celý den na očích :-) Je s ní opravdu legrace, akorát, že každou chvilku ji nějak upravuju - jednu kytku - víceméně jsem teď každou chvilku v okně. No co, někdo má (jo, už ji hnojim) rád rýpání se v hlíně na záhoně, někdo jako já se specializuje na domácí pěstování rostlin. Já vim - květináče, bordel z hlíny, nedostatek místa i světla, spousta věnovaného času a téměř žádný výnos. A vlastně ani budoucnost... Mimochodem, ráno jsem ji měnil zálivku a přitahoval jednu větvičku a trochu jsem ji zavadil o tu paličku a tuhle vůni už jsem jednou cítil . . . jestli si vzpomenu, tak to sem ještě připíšu. Myslím to ale tak, že ta vůně je velice intenzivní a ne úplně všední. Kde já ji jen už cítil . . . :-D


Já jsem sem musel tuhle fotku samostatně dát, protože ačkoliv jsem to nečekal, tak když jsem fotky "vyvolával" zjistil jsem, že se mi tahle zvlášť povedla. Nechám vás tedy nahlídnout do své zahrádky :-)

Safra, ta KYTKA je vážně mazec, mohl bych na ní koukat furt :-)))))))))) Tak přeju hezké blížící se léto a abych nezapomněl, zalévat, zalévat a zalévat, kytky potřebují vodu . . .


Tady na té stránce v předchozích příspěvcích jsou další 2 fotografie, takže je možné si pohodlně porovnat vývoj a pokrok jak "holka" roste . . . teda to byl hubeňour :-)))) Ne?


Přidávám pěkný odkaz, není to dlouhý a je tam všechno :-) Marijuana Mania Episoda 1

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 27-05-2018 v 12:41 PM

Old Post 27-05-2018 v 08:19 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sezam
Stálý Člen

Karma uživatele Sezam - 0% PěstitelskáKarma uživatele Sezam - 0% PěstitelskáKarma uživatele Sezam - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 223  

Příspěvek č. 350

Ahoj slamáčku,
koukám, že si pořád razíš svou vlastní cestou, což se mi moc líbí a moc držím palce prosím Tě, jak že je ta nakvetlá kytička stará? Napadá mě jen, jestli se třeba nemohl projevit nějaký auto gen, nebo tak něco, ale opravdu jen plácám
Držím palce
Sezam

4x White Widow 70W HPS SCROG - Levně a přesto účinně
7x Amnesia Jack 70W HPS - FEM klony - Další homemade mini boxík, tentokrát o krůček blíž k ideálu.
AKTUÁLNÍ Early Skunk + Chocolope - Natural Seeds 70W HPS - Indica se sativou v jednom boxu, uvidíme, co nám z toho vznikne.
Lidé jsou zaslepení svými názory, přitom by jen stačilo umět se zamyslet nad pohledem ostatních. Hned by bylo na světě líp.

Old Post 29-05-2018 v 22:48 PM
Sezam je offline   Profil uživatele Sezam   Find more posts by Sezam   Foto galerie člena Sezam   Click here to Send Sezam a Private Message   Add Sezam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Příspěvek č. 351

Ahoj Sezame,
děkuji za podporu, to se od "kolegy" moc hodí... Já jsem také moc rád, že Tě tady pořád vidím a věnuješ se pěstování...
K té kytičce, určitě jsem ji sázel letos, někde bych to i dohledal, ale z hlavy bych řekl, že je stará tak 2 měsíce. Mě spíš napadá, že je to ta kytka, která je "autoflower". Což by odpovídalo i tomu, že začala tak brzy kvést a sama od sebe.
Jenže v tom předjarnim zmatku a přípravách tu u mě byl takový zmatek, že se mi to všechno popletlo...Pak jsem chtěl udělat matku, pak řízky, do toho novou kytku, pak přípravka na Outdoor 2018. Zkráceně, podle mě je to auto...máš recht.
Každopádně pořád kvete, objevuje se první pryskyřice a já se začínám těšit na letní paličky
A ještě jednou děkuji a taky držím palce
Slamacek

P.S. Sezame ani nevíš, kolikrát jsem si natloukl jenom proto, že jsem si dělal věci podle sebe...

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 04-06-2018 v 19:00 PM

Old Post 04-06-2018 v 17:49 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Nápad Hezkýýý...Powerplant 600W Příspěvek č. 352





Zdravím všechny... o víkendu jsem našel jedno krásné místo, které mě přímo vybízelo k tomu, abych udělal něco, o čem jsem už dlouhou dobu neměl ani tušení, že bych ještě někdy zkusil...Ty dvě holky, které mi doma zakořenily z větviček, které jsem uřízl z matky pod Ledkou 12w jsem se rozhodl vysadit ještě tento červen ven. Nazval jsem to Powerplant 600W , která na tomto místě krásně svítí celý den a zadarmo
Obr.1 Fotku této nejsilnější výbojky, lampy, světla nebo co to oslňuje přikládám...Ještě včera večer jsem změnil svoje rozhodnutí ven vysazovat a ráno ho zase vzal zpět a začal se připravovat...Je to sice Outdoor, ale vlastně jak dále uvidíte, tak taky micro, takže MicroOutdoor




Obr.2 Tak co bych o tom napsal, možná bych to nazval jako Volání divočiny. Samozřejmě není problém s místem kam vysadit, ale nějak se ve mě probudily staré pudy a vzpomínka na dávné dětství a dobrodružství a postaru jsem se vydal založit políčko do lůna přírody, tak jak se to dělávalo...Tomu odpovídali i moje pocity a věřte, že jsem si docela některé situace a vzpomínky užil . Tak samozřejmě jsem se snažil, aby políčko nebylo hned vidět z cesty nebo objeveno náhodnými houbaři, zároveň, aby na ně svítilo dostatek slunce, byla alespoň poblíž voda a také, abych k němu nemusel jezdit km daleko...Takže jsem si to všechno obhlídl, připravil a vyrazil !!! Fotek byla spousta, takže jsem se snažil to sem nějak vmněstnat...








Obr.3 Každá fotka má své pořadí a popisek, snad se v tom bude dát nějak vyznat...ale nejúžasnější na tom je, jak to celé políčko vzniká z ničeho. Nejdřív je to prostě jenom kus země a bylo zatím jen v mé fantasii. Tak jsem si po chvilce přemýšlení plivl do dlaní a dal se do díla...vždy, když dělám nějaké políčko (tohle je první), připadá mi, že už na tom místě ho někdo měl přede mnou. Ani tentokrát to nebylo jinak, ačkoliv vše bylo už zarostlé, ale mohu se mýlit. O nějakém rytí nebyla řeč, jde jen o MicroOut , tak jsem použil příborový nůž a začal plemenit zem. Drny, tráva, bodláky vytrhat i s kořeny. Dát tomu správný tvar, ale čím více jsem postupoval, tím větší byl můj zápal a také jsem sledoval jistý výsledek, což mě dokonce překvapilo Vlastně jsem něco čekal, ale tohle předčilo i mé nadšení...Políčko, jsem až na jedno říznutí se do prstu, udělal...




Obr.4 Bylo načase zasadit do něj i rostlinky. Jde o odrůdu AK-47 z mateční rostliny, která mi roste pod lampou, ehm, lampičkou Led 12w. (Snad to pokvete na podzim...) Na tom už nebylo nic těžkého, vlastně to už byla příjemnější práce, než "makačka" na výrobě políčka. Jinak jsem si vědom toho, že jsem to vysazoval dost pozdě...ale zase, mám ho už udělané i na příští rok 2019 :-)))))) Takže, důlek, zasadit, přikrýt, zalít, hotovo....Pak jsem ještě jednou zaběhl ke studánce a pro jistotu kytky prolil ještě jednou. Snad to nepřilákalo nějaká zvířata. To už jsem sice nedokumentoval, ale postaru jsem také při odchodu nezapomněl "počůrat" okolí políčka, dělá se to proti srnkám a zvířatům, která cítí lidský pach a nejdou k tomu. Časem zjistím zda to funguje. Ještě jsem holkám popřál, ať se jim tam líbí, zvířátka ať odhání a myslivce slušně pozdraví



Takže takhle nějak jsem dnes udělal svůj MicroOutdoor Powerplant 600W AK-47 a samozřejmě ho "dal" i sem


A teď si jdu tak jako "Stvořitel" sedmý den . . . odpočinout

Pro zajímavost jsem dnes všechno dělal nejenom na této MUZICE a MUSICE 2

Děkuji všem za 50,000 návštěv !

Váš Slamacek

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 04-06-2018 v 19:05 PM

Old Post 04-06-2018 v 18:34 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 20 21 22 23 24  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0521270 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív