Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jaký LED panel
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Brejk2013
Stálý Člen

Karma uživatele Brejk2013 - 90% PěstitelskáKarma uživatele Brejk2013 - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 33


Mars hydro II rust 30 dni od zasazeni semen.... Pro predstavu....

Old Post 29-11-2015 v 19:52 PM
Brejk2013 je offline   Profil uživatele Brejk2013   Find more posts by Brejk2013   Foto galerie člena Brejk2013   Click here to Send Brejk2013 a Private Message   Add Brejk2013 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 34

tak co jsem četl roste to pod tim pěkně otázka je spíš jak dlouho ti to vydrží. problem je s diodama, používají epistar a ty velice brzo odchází. viděl jsem borce co Mars Hydro II rozmlátil a videl jsem i borce co si ty panely chválili. Nevím ale jak dlouho je měli...je to sázka do loterie. Dle mého skromného názoru je jejich jediný přínos Heat issue, tj problém s teplem. Až ho nemáš bych mrdal nato.

Old Post 29-11-2015 v 20:37 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 35

jestli si to ale chces koupit, tak bych si to objednal z Mars Hydro a ne led ideal. Maji to za USD 100 vs 4500 kč, tj o 2000 kč dražší...
Mars Hydro ma sklad v DE.

Old Post 29-11-2015 v 20:44 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 36

Ne,ten problém s teplem nemám.Bydlím sice v paneláku ale udělám to trochu jinak.Přes léto pojedu outdoor a autofloweringy,přes zimu 400w sodík doma ve stanu.Kašlu na Led,možná za pár let až to bude cenově a technologicky trochu jinde než dneska.Děkuji všem za rady.

Old Post 30-11-2015 v 17:45 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 37

Ahoj,dneska jsem byl v Gshopu koupit nový stan a obsluha mi pověděla že budou brát LED světla od firmy Budmaster.co.uk.Prý to má čipy od Osramu,ale já tomu moc nerozumím které čipy jsou lepší,zkrátka jak je seřadit od nejhoršího po nejlepší.Co vy na to znáte tu firmu???

Old Post 17-12-2015 v 19:56 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od carlos

Zatim vsichni co tu tohle tvrdili, byli sami prodejci tech svetel...

Zadny schopny thread v galerii tu neni, ktery by dokazoval ze LED funguji lepe jak HPS.

A kdyz slysime ze dokonce 2x lepe nez HPS, je to k smichu...!


Presne tak. G/W pri skutocnej spotrebe LED je uspech. 2x efektivita je hype rozmerov teleshoppingu.

Old Post 17-12-2015 v 20:06 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 39

citace:
Původní příspěvek od Johnny Blaze
Presne tak. G/W pri skutocnej spotrebe LED je uspech.


Kontrolní otázka - pod jakým LED panelem jsi pěstoval? Nebo to jsou jen tvé dojmy typu "Jedna paní povídala"?

Old Post 17-12-2015 v 20:52 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 40

Není mnoho těch, co jsou ochotni investovat do nových "předražených" technologií, ale hlavně díky nim je možné pokračovat v dalším vývoji. A myslet si, že si doma z koupených komponentů postavím něco, čím to všem nandám, mi přijde úsměvné.

Old Post 18-12-2015 v 09:26 AM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 41

citace:
Původní příspěvek od FrYnK


k smíchu je jen to ze tady hanis něco s cim nemas zadnou zkušenost a soudis to jen podle tech růžových cinskejch sracek pod kteryma se tady lidi snazili něco vyzkoušet...kazdopadne nejsi jedinej..skoro všichni co prispivaj v tomhle threadu jsou posmivaci který jen prezentujou co si myslej a co kde zaslechli.. ale zkušenost nula...zrovna ty jako ADMIN by si mel bejt asi trosku myslenim jinde...tahle technologie není levna a ne kazdej na to ma proto to tady ještě asi není... tot vse... osobne jsem se uz před dlouhou dobou rozhodnul ze tady nebudu nic prezentovat, ale jak tak často ctu tyhle názory asi sem budu muset hodit svoje kolo pod ledkama...onech 2g/w jsem sice nedosahl.. ale bylo to dany jak tim ze mam starsi generaci VERO18 na 1,05 Ampery (oproti kterym je CXB3590 o desitky procent lepsi) a ne v uplne vhodnym svetelnym slozeni a bohužel i lehky zime..... mozna sem vecer ten grow postnu at zavru hubu alespoň několika posmívačum.. ikdyz 1,35 g/w není uplne nejlepší výsledek není ani nejhorsi a spousta lidi by si o tyhle hodnote pod sodíkem rado nechalo alespoň zdat... natoz toho dosáhnout..takze


uz je to 3 tydny a fotky zatim nikde... rad bych videl tech 1,35 g/W pod ledkama, jelikoz jedinej clovek kteryho znam co udelal naposledy 1,1 g/w pod LEDkama byl Hlava, coz je pan pestitel, ostatni tady akorat umej jenom zvanit.... ja osobne jsem pod ledkama nikdy nepestoval, ale kdyz jsem to videl u kamarada kterej za ten panel vyhodil 15k a sklidil pod tim horko tezko 100g (wattaz toho panelu byla realne kolem 180W i kdyz vyrobce tvrdil vykon 600W) tak jsem se tomu akorat zasmal a litoval ho ze vyhodil penize z okna... je pravda ze asi nemuzeme hazet vsechny vyrobce led panelu do jednoho pytle, ale tech poctivejch ktery to delaj kvalitne je opravdu velmi malo a vetsinou za to chteji dost penez... jednoduse mi prijde ten pomer cena/vykon mnohonasobne lepsi sodiku nez u ledek

LED panely jsou sice drahy, ale zato nahovno.

Old Post 18-12-2015 v 10:01 AM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 42

tak jak psal někde alesh. musíš počítat veškeré náklady. výmena zářivky+reflektoru u HPS, menší potřeba ventilace u LED. Taky to že HPS jedeš reálne podzim,zima jaro což tak vypadá že v budoucnu bude 10-11-12-01-02-03-04...
Je jasný že mars hydro prodávané v Česku pod jinou značkou jako špičkový světlo je ojeb.
Na druhé straně technologie se už dostala do stádia kdy LED porazí HPS. ta nejnovší generace kterou tady zatím v EU nedělá...

zajímavý kanál na youtube, upozornuji že to není prodejce panelu...
https://www.youtube.com/channel/UCP...ZLXObtBJmz-76rw

Old Post 18-12-2015 v 12:18 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 43

Dival jsem se a je to pekne, ALE na stejne plose s HPS udelam urco vic (nejen ja), navic typek to mel na rustu 6 tydnu, kdy pali 18/6, oproti treba me kdy je to max tyden.
Ted naposledy jsem se dostal na 57 dnu za cele kolo se Shark Shockem, vcetne 5 dnu 18/6 tomu rikam efektivita, proc je treba u LEDek delsi rust, kdyz tady porad ctu ze to ma mnohem lepsi spektrum pro kytky nez HPS, jo LEDky se pekne vetvi, ale to prece umi MH taky.
Porizovaci naklady co jsem si precetl, byly +- 2600 dolcu, coz je od pasu 62000.
Kua, vybojka stoji litr a balast k ni vyjde na cca 2 litry, to jsme na 3 litrech, krat 3 vybojky na ten prostor mi to dela, at se to dobre pocita 10 litru. Apropo kdyz uz budu delat takovy pest pri kterem za kolo udelam +- 1.5- 2kg tak rozhodne nebudu resit ze mam ucet za elektriku o treba 5 litru vyssi, i kdyz vzhledem k delce rustu u LEDek to asi ani tak nebude.
Jediny sprajc u HPS je teplo, ale na druhou stranu, pokud nekdo pouziva sklep, ktery mu vytapi jenom HPS tak by s LEDkama docela pohorel, protoze by resil nejaky tepelny zdroj a to jsou opet kacky v riti. Jasne, v lete se to otaci ) , ale pokud je normalni leto, ne ten humus co letos, tak s tim ani v lete problem nemam
Chci, opravdu chci nejake jine, efektivni reseni, ale za tehle podminek sï budu jeste muset pockat.

Old Post 18-12-2015 v 12:56 PM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 44

ale pokud je normalni leto, ne ten humus co letos...to sis odpovědel. Obávám se že tady to co jsme zažili už bude standard...se podívej na "zimu"
1, nezaregistroval jsem kde říká že to měl 6 týdnů na růstu
2, pod 3590 850W udelal 1600- to je jako 2x400 HPS...

Old Post 18-12-2015 v 13:08 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 45

Primo v popisu k videu : Veg Time: 6 weeks, flowering time 63 days
Neni nic co by v lete nevyresila klimatizace ) ty bys jim naopak musel v zime topit a to mi nevymluvis ze je to to same, jenom naopak ) (mam na mysli sklep, v panelaku je to neco jineho)
Jo, ale vzhledem k porizovacim nakladum mam zaplacenou elektriku s HPS na aspon dalsich 6 kol ) navic s HPS sklidim za stejny cas 3x a tenhle typek 2x nad tim by se taky mohlo zapremyslet )
Ale to nic nemeni na faktu ze to video se mi velmi libi, vic takovych a zlomim se drive )))

Old Post 18-12-2015 v 13:27 PM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 46

citace:
Původní příspěvek od kcb
Neni nic co by v lete nevyresila klimatizace ) ty bys jim naopak musel v zime topit a to mi nevymluvis ze je to to same, jenom naopak ) (mam na mysli sklep, v panelaku je to neco jineho)


To je právě ono. Já nemám barák, takže když potřebuji ověřit pohlaví nových kytek, tak jsem vděčný za mini papírovou krabici s jedním tichým pc větrákem a LED 2 x 50W. Netopí to, není to slyšet a krásně to v tom kvete. A na výnos používám 300W LED panel, co jsem koupil za cca 1700 Kč v akci (podobný "šmejd" jako tento). Skutečný příkon 180W, a když nic nepokazím, tak z toho vyleze cca 200 gramu suchého. A box má odtah 4x PC 8cm větrák, což také není slyšet. Ano, se sodíkem 400W bych měl určitě vyšší výnos, ale za cenu mnohem větších problémů :-(
A ano, pokud bych tam neměl šunku s LED, ale prima VERA29 LEDky, tak bych za stejné množství elektřiny získal třeba 400 gr suchého, ovšem mne tehdy odradila pořizovací cena.

Old Post 18-12-2015 v 15:57 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od flyfish215
Ahoj,dneska jsem byl v Gshopu koupit nový stan a obsluha mi pověděla že budou brát LED světla od firmy Budmaster.co.uk.Prý to má čipy od Osramu,ale já tomu moc nerozumím které čipy jsou lepší,zkrátka jak je seřadit od nejhoršího po nejlepší.Co vy na to znáte tu firmu???

Osram je rozhodně kvalitní firma, ale to ještě nic neznamená. Bohužel jen na jméno se v LED oblasti nedá spolehnout. Např. fakt, že světlo používá Cree diody nemusí, že je dobrý.
Pokud budmaster, chtěl bych novou verzi, která používá COB od Citizen, to by mělo být kvalitní světlo. Ale asi si to nechají poctivě zacvakat.

a.

Old Post 22-12-2015 v 07:14 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orome9
Stálý Člen

Karma uživatele orome9 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 48

no každopádne Led technologie - jak vidíme v automobilovom priemysle idú šialene a rychlo dalej a dalej..xenony boli aká vychytávka a teraz už im už ledky dávajú KO.. takže musí to skončiť ich víťazstvom aj v prípade súboja s HPS) Nobelova cena za fyziku za rok 2015 bola udelená za nový druh Led diód, ktoré samozrejme asi nie sú na trhu, majú extrémne malú spotrebu (tuším tretinovú alebo pätinovú oproti súčasným)... tiež som už počul o 2gW pod súčasnými panelmi ale tiež tomu zatial neverím

Old Post 11-05-2016 v 15:00 PM
orome9 je offline   Profil uživatele orome9   Find more posts by orome9   Foto galerie člena orome9   Click here to Send orome9 a Private Message   Add orome9 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-02-2024 - Dotaz na LED panel - 31 odpovědí
22-04-2010 - Led panel - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5904060 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív