Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Bubbler, EC, Canna Aqua
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
ProDiesel
Nový Člen

Karma uživatele ProDiesel - 60% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 29 

Bubbler, EC, Canna Aqua Příspěvek č. 1



AHoj přátelé,

z hlíny jsem se odhodlal do hydra. Vyrobil jsem si systémek, který si myslím může pěkně fungovat, když bych bylo vše jak má. Ale není a nevím proč

Prckové nevypadají nejlépe a já prostě nevím čím to může být. Proto bych rád požádal o radu, co udělat aby se to zlepšilo.

PH udržuji na 5.7 a drží se.

Možná mám rozbitý EC metr, který je zkalibrovaný ale ukazuje jiné hodnoty než by podle Canny měly být.

Celkem má systém 100 l, čistě to jedu ve vodě. Mám silnou vzduchovou pumpu. Teplota i vlhkost OK. 2x 250w (el. předřadník na min.)

Vstupní EC podle EC metru je 0.2. Když dám Canna Aqua 110ml A + 110ml B tak mi EC vyskočí na 0.5 ( jen o 0.3) Podle tabulek Canny to ale má být tak 0.7 až 0.8 EC. Používám ten keramzit od Canny s tím neutrálním PH (nejsem začátečník, dopředu píšu že: hnojvo před užitím promýcháno, nepřed A a promýchat potom B a prmýchat, mám výkonnou cirkulaci, a tak dále a i po promýchání mi to ukazuje tyto hodnoty) Všechno bylo pěkně vymytý a v čistém prostředí fakt jsem si dal záležet. Technicky to je OK.

Každopádně jsem se dočetl že se má používat tak třetina hnojiv oproti normálu. nevím, zda jsem ty řízky moc nepřesolil. Ale když se kouknu na tabulku Canny - http://www.canna-cz.com/growguide mělo by to být snad ok. Jenže není.

Buďto mi nefunguje EC metr, to čert vem, nebo nesedí tabulka Canny. Nebo jsem 2x po sobě koupil špatný hnojivo, což si nemyslím.

Co myslíte? V čem dělám chybu? Moc hnojím, nebo málo? Jsou ty hodnoty co ukazuje EC metr reálný? Řešil jsem to i na Cannafestu s lidmi od Canny a ty mi říkali že ty hondnoty z tabulky jsou 100% přesný. Že mám něco špatně, jenže co?

Ale na to srát. Důležitý teď je, proč kytičky očividně strádají.

Děkuji všem za pomoc a rady.

Old Post 14-11-2015 v 18:16 PM
ProDiesel je offline   Profil uživatele ProDiesel   Find more posts by ProDiesel   Foto galerie člena ProDiesel   Click here to Send ProDiesel a Private Message   Add ProDiesel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProDiesel
Nový Člen

Karma uživatele ProDiesel - 60% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 2

Ještě napíšu že jsou zasazené 5.den. Ty co mi zbyli mám kokosu a jsou jako víno...

Old Post 14-11-2015 v 18:26 PM
ProDiesel je offline   Profil uživatele ProDiesel   Find more posts by ProDiesel   Foto galerie člena ProDiesel   Click here to Send ProDiesel a Private Message   Add ProDiesel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 3

Čau taky jedu Canna Aqua a dle mého pokud máš vstupní ec 0.2 tak by jsi měl na 100l dávat 139A +139B a to je ec 0.7-0.9 každopádně jim přidej vypadají že potřebují víc ec 0.5 je málo.

Old Post 15-11-2015 v 09:31 AM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProDiesel
Nový Člen

Karma uživatele ProDiesel - 60% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 4

Podle tabulek Canny je to přesně jak píšeš. Je možné že ten EC metr měří blbě i po kalibraci, nebo nevim.

Já se pírávě se bojím i přehnojení jak jsem všude četl že se má dávat u Bubbleru jen třetina max doporučených hodnot což jsem se snažil dodržet...

Ale mě také příjde, že jim chybí hnojivo. ikdyž by podne návodů nemělo.

Kořínky ještě ani nevylezli z košíku, tak to nechci hned přepálit.

Ty jedeš přesně podle tabulek? Nikdy jsi s Cannou neřešil problém s prcky?

Old Post 15-11-2015 v 10:11 AM
ProDiesel je offline   Profil uživatele ProDiesel   Find more posts by ProDiesel   Foto galerie člena ProDiesel   Click here to Send ProDiesel a Private Message   Add ProDiesel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmijak
Stálý Člen

Karma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 5

vypada to ze 100% stradaji zvedni to ec kazdopadne na 0.8 potrebuji se poradne napapat a prehnojene to urcite nemas

Old Post 15-11-2015 v 11:47 AM
zmijak je offline   Profil uživatele zmijak   Find more posts by zmijak   Foto galerie člena zmijak   Click here to Send zmijak a Private Message   Add zmijak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProDiesel
Nový Člen

Karma uživatele ProDiesel - 60% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 6

Díky za odpověď Zmijáku,

zvedl jsem to na 0.8 EC (bylo to navíc 110ml A + 110ml B) Což tabulka od Canny byla úplně mimo.

Tak uvidíme...

Old Post 15-11-2015 v 13:31 PM
ProDiesel je offline   Profil uživatele ProDiesel   Find more posts by ProDiesel   Foto galerie člena ProDiesel   Click here to Send ProDiesel a Private Message   Add ProDiesel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmijak
Stálý Člen

Karma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 7

nemas zac ale rikam ted bych to tak tyden pomalu zvysoval na 1.1 a tak to drzel porad az do kvetu a po prepnuti zvys jeste na 1.5-1.6 vic bych nedaval vsak ale uvidis sam jak se to bude chovat zatim at se dari nadale sleduju

Old Post 15-11-2015 v 13:53 PM
zmijak je offline   Profil uživatele zmijak   Find more posts by zmijak   Foto galerie člena zmijak   Click here to Send zmijak a Private Message   Add zmijak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 8

Ne podle tabulek nejedu ty jsou pouze orientační řídím se podle ec a teď jedu vNeptune DWC 36 bubbleru a mám tam asi tejden staré prcky a ec mám 0.9 a žádnej problém.

Old Post 15-11-2015 v 14:10 PM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 9

Příliš moc světla a málo kořenů. S EC to nemělo nic společnýho.
Ty kořeny se nejdřív musej dostat do kýble.
Měl by jsi mít zvedlou hladinu vody až do čtvrtky košíku.
Jinak když koukám na ten jejich grow calc ... tak ono 400ml RHIZOTONIC asi udělá svoje s EC.

And I'm stoned!

Naposledy upravil Negative Creep 15-11-2015 v 20:47 PM

Old Post 15-11-2015 v 20:37 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProDiesel
Nový Člen

Karma uživatele ProDiesel - 60% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 10

Rene.2 díky

Tak moc nechápu k čemu jsou ty tabulky... Pojedu ted tedy přesně podle EC. Teď tam je 0.8. tak uvidíme.

Také mi nejde do hlavy, že jsem na více zdrojů četl, že se do Bubblerů musí dávat jen třetina doporučených dávek...

Jaké jsi tam měl EC když jsi přesazoval prcky?

Old Post 15-11-2015 v 20:58 PM
ProDiesel je offline   Profil uživatele ProDiesel   Find more posts by ProDiesel   Foto galerie člena ProDiesel   Click here to Send ProDiesel a Private Message   Add ProDiesel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 11

Hned jsem jim dal ec 0.7 a používám i rhizotonic a cannazym.

Old Post 15-11-2015 v 21:29 PM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProDiesel
Nový Člen

Karma uživatele ProDiesel - 60% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 12

AHoj,

tak to vypadá skutečně na EC, včera jak jsem zvedl na 0.8 tak se ráno trochu zazelenali :-) První zlepšení.

Hurá. Uvidíme dál, myslím, že by to mohli ve zdraví rozchodit...

Ahoj Negative Creep, ten Rhizotonic EC zvyšuje jen minimálně. Vodu mám dostatečně vysoko. Zatím to vypadá na to nizké EC. Zatím...

Teď si vychutnám pár krytických dnů a snad to bude již OK.

Ponaučení: Srát na tabulku i lidi z Canny (hlavně že měli na Cannafestu vědecké pláště) a budu se řídit číste dle EC metru.

Zítra přidám fotečku, doufám že už zazeleněných kytiček, dneska to je stále ještě ostuda...

Old Post 16-11-2015 v 06:55 AM
ProDiesel je offline   Profil uživatele ProDiesel   Find more posts by ProDiesel   Foto galerie člena ProDiesel   Click here to Send ProDiesel a Private Message   Add ProDiesel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 13

Jo jo to bude dobrý pár dní to potrvá než se zezelenají 😃😃😃.

Old Post 16-11-2015 v 11:59 AM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 14

Když máš hydro, tak to neznamená že bys nemohl dávat výživu i přes listy. Právě tak já testuji v čem je problém. Vezmu jeden stonek, zbytek kytky zakryju a pomocí rozpračovače s namíchanou zálivkou otestuji, co co ten stonek udělá třeba na větší množství nějakého mikroprvku, nebo třeba více hnojek. Navíc přes list to kytka získá téměř okamžitě a nemusí to cestovat dlouhou dobu přes kořeny a stonek. A výhodu to také má v tom, že když to netrefím a kytce dám něco co se jí nelíbí, tak je tím ovlivněn jen kus a ne celá kytka.

Old Post 16-11-2015 v 12:16 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 15

Já ale nevím, co čekáš, když nemáš kořeny v kýblech...
Musíš to krmit přiměřene do tý RW kostky a čekat na kořeny...
Nedostatek co se projevuje na listech je v tuhle chvíli vedlejší...

And I'm stoned!

Old Post 16-11-2015 v 14:57 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ProDiesel
Nový Člen

Karma uživatele ProDiesel - 60% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 16

Nějak ti nerozumím jak to myslíš Negative Creep.

Jak to mám krmit do tý RW kostky přiměřeně?

Jasně že jsem do dal do košíku plně zakořeněné. Nebo nerozumím co myslíš.

Rozepiš jak to myslíš. Díky.

Old Post 16-11-2015 v 15:02 PM
ProDiesel je offline   Profil uživatele ProDiesel   Find more posts by ProDiesel   Foto galerie člena ProDiesel   Click here to Send ProDiesel a Private Message   Add ProDiesel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:26 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-04-2021 - Bubbler na zahradě. - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5689260 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív