Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » First grow 150w HPS - Bubble Gum
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

First grow 150w HPS - Bubble Gum (z hliny do NFT) Příspěvek č. 1

Ahoj čau,

tak, po týdnu makání a shánění materiálu, genetiky a všemožnejch blbostí se konečně dostávám ke Groweru :-)

Skříň
Tákže, začneme u skříně. Vzhledem k tomu, že bydlim v celkem malém bytě, a ještě se ženou, byl výběr velice zdlouhavý. Za prvé jsem chtěl, ať to není jako pěst na oko a za druhé nemohla být zase bůhví jak obrovská.

Poté co mi vytekli nervy s výběrem, jsem nalítl do OBI a nechal si nařezat desky na míru. Zvítězili u mne tyto hodnoty: Hloubka 45 cm, šířka 80 cm, výška 130 cm.

Že jsem zapoměl nechat vyřiznout panty byla kapitola sama o sobě.....

Spáry ve skříni jsem zasilikonoval, dveře a okraje jsem polepil těsnící páskou.

Osvětlení
Jako osvětlení jsem zvolil sodu, SON-T Pia Plus 150w bez cooltuby.
Malé stínidlo s growshopu, vysící na řetízkách.

Svítit se sodou budu 18/6 na růst a 12/12 na květ.

Vzduch
Odtah: CYKLON EOL100
Přítah: 2x 12v PC větrák
Zvlhčovačka: Hyundai HUM 282 s nepřetržitým provozem až 22 hod.
Vlhkoměr s teploměrem samozřejmě není vyjímkou výbavy.

Genetika
Skřín bude obydlovat 5 kytiček, které budou pocházet z feminizovaných semínek.
Genetika Bubble Gum

Výživa
Krmit své miláčky budu hnojky od AGRO.

Bezpečnost
Bezpečnost je pro mne nejdůležitější částí celého growu, vzhledem k tomu, že chodím do práce.

Srdcem celé skříně je prodlužovák s vlastní pojistkou a jističem. Prodlužovák jsem v půlce nařizl, a vytáhl z něj hnědý drátek - fázi, kterou jsem prodloužil až do skříně, kde jsem na její konec přičokoládoval nevratnou tepelnou pojistku na 70 C. Konec jsem připevnil zhruba 5cm nad sodíkovou výbojku - na řetízek. To vše jsem pochopitelně celé zaizoloval vulkanizační páskou, která má neskutečně praktické vlastnosti.

V případě, že by se nad sodíkem udělala teplota větší, než 70C, pojistka rupne a odpojí veškerou elektroniku, od lampy až po větráčky.

Předřadník jsem vložil do vykuchaného zdroje od PC, kde teplo odvádí původní větráček. Pro měření teploty na skříni jsem použil čidlo teploměru, který je umístěný přímo ve skříni. Monitoruji tedy teplotu u elektroniky i ve skříni.

Vzhledem k tomu, že jsem totálně paranoidní, celou skříň budu ONLINE monitorovat zapomocí cloudové kamery TP-LINK, ta bude umístěna ve skříni tak, abyzabírala předevšim teploměr, který měří vnitřek i vnějšek skříně. Kdykoli se tedy můžu připojit pomocí smart phonu online do skříně a uklidnit se.

Jestli jsem na něco zapoměl, klidně se připomeňte, rád zodpovím každý dotaz.

Pokud máte nějaké námitky či rady, prosím VŠECHNY kterým se něco nebude zdát, aby neváhali zanechat vzkaz. Na první fotky se můžete těšit brzy, zakořenit jsem dal dnes. =)

Naposledy upravil MethodMan 26-12-2015 v 17:22 PM

Old Post 08-11-2015 v 20:42 PM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 2


Nechal jsem box cca 5 hodin v provozu na testovaču, než mi vyklíčej žvejkačky.

Vlhkost se zvlhčovačkou se pohybuje na krásných 75%, bez zvlhčovačky 30% - wow.
S teplotou je to horší, na květináčích se pohybuje okolo 34 C -_- musim extrémně rychle pořešit, nápady?

A mám otázku, teplota předřadníku, že na něm neudržím ani ruku je normální?

Přikládá foto, je tam krásně vidět vyřešení tepelné pojistky - černý kabel zavěšený na řetízku.

Old Post 09-11-2015 v 07:57 AM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 3

Zdravim te.
Ten predradnik je bezne teplej,toho se neboj.K te teplote.Dost pomuze,vzit treba Pc vetrak a nejak ho pripevnit ke sninidlu.Aby foukal na vybojku.Dost ji to zchladi.Jeste by to chtelo vetrak aby ti cirkuloval vzduch uvnitr.Co te vedlo k te periode?16/8?.Od koho mas Bubble gum?Jinak ti drzim palce.

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 09-11-2015 v 08:36 AM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 4

Děkuji za odpověď, na předřadník musim vymyslet efektivnější chlazení.

Dnes jsem přidal 12v přitah do skříně a 12v ofuk, fouká celkem studený vzduch dovnitř, ale ať měřim jak měřim teplota u květináčů = 30 C.. to je docela shit ne? :-(

A periodu jsem zblbnul, svítit na růst budu samozřejme 18/6 :-)

Bubble gum je z Fair Seeds, tak jsem zvědavej.

edit: nehledě na to, že po přidání přítahu mi teď řve odtahovej větrák :-/

Old Post 09-11-2015 v 11:29 AM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 5

Tu vlhkost imho nemusis tak resit, kytka sa napije cez korene. Vlhkost je dolezita ak mas cerstve klony.

Old Post 09-11-2015 v 13:39 PM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indorfan
Stálý Člen

Karma uživatele indorfan - 90% PěstitelskáKarma uživatele indorfan - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 75 

Příspěvek č. 6

něco stejneho sme postavily u kamaráda jenže to ma 80x80x130 stačí mu nahoře 12cm pc ventilator a dole dva pasivní přítahy o pruměru 10cm oba na jedne strane odtah na druhe na horře sva pc ventilatory na ofuck je tam 200w CLF hoby stínítko za 300 s groowu a řeknu ti v pokoji ma 24.C a v boxu 26.C a to to ma 20cm maximalně od vrcholu

Old Post 10-11-2015 v 18:32 PM
indorfan je offline   Profil uživatele indorfan   Find more posts by indorfan   Foto galerie člena indorfan   Click here to Send indorfan a Private Message   Add indorfan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indorfan
Stálý Člen

Karma uživatele indorfan - 90% PěstitelskáKarma uživatele indorfan - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 75 

Příspěvek č. 7

kždopádně bych si pořídil ventilační potrubí oddělal tu mřížku dal ji na přítah /pasiv /třeba udělal tam díru navíc no vytahl si to v boxu co neblíž k osvetlení aby to odsavalo teplo přímo od žarovky dal bych dal ofuk přímo na světlo směrem s tomu potrubí at se daří

Old Post 10-11-2015 v 18:36 PM
indorfan je offline   Profil uživatele indorfan   Find more posts by indorfan   Foto galerie člena indorfan   Click here to Send indorfan a Private Message   Add indorfan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 8


Takže menší up, konečně se mi podařilo udělat ve skříni klima, kde se dá chvíli přežít :-D

Holky už vyklíčily, takže jsem je dnes zakopal pod zem, už jen čekám až vylezou. :-)

Ve skříni přijatelných 28C cca 18 cm nad květináčema, vlhkost 65%.

Objednám kvalitnější odtah, bez toho to prostě nejde. Jediné co musím vyřešit je prosvítání světla otvorama z větráků, vzhledem k tomu že pojedu na noční proud a skříň mám tam kde spim.. návrhy?

Old Post 10-11-2015 v 22:32 PM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 9



1. den na růstu, slečny to vzaly docela hopem :-)
Teplota přes den nepřesáhne 25C. Vlhkost na pohodu 60%.

Na fotce je vidět připojení Cloudové kamery :-)

Jen mě celkem trápí hodně rychlé schnutí hlíny, za 4-5 hod. musim zalejvat protože je suchá i 2 CM pod povrchem :-( To je dost blbé.

Edit: sorry že to tu upuju skoro každej den, baví mě ten pěst pak víc :-D A hlavně to mám někde zdokumentované. :-))

Old Post 12-11-2015 v 13:41 PM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 10

No a co na tu hlínu dát kus odrazové fólie s vystřiženým otvorem pro kytku? Když je hlína tmavá, tak se docela ohřívá od lampy. Ale opravdu mne překvapuje že je to za 4 hodiny suché, když je tam zvlhčovačka. To je hodně neobvyklé.

Old Post 12-11-2015 v 14:26 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indorfan
Stálý Člen

Karma uživatele indorfan - 90% PěstitelskáKarma uživatele indorfan - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 75 

Příspěvek č. 11

28 je taky dost na prazdny prostor

Old Post 12-11-2015 v 15:18 PM
indorfan je offline   Profil uživatele indorfan   Find more posts by indorfan   Foto galerie člena indorfan   Click here to Send indorfan a Private Message   Add indorfan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 12

V poslednim prispevku po vychytani cirkulace mam 25C.

Old Post 12-11-2015 v 15:37 PM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eneabeats
Stálý Člen

Karma uživatele eneabeats - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 13

Mě to pod tou 150 dost vysychalo a musel jsem tam furt přilejvat...
-jinak ta kamerka na sledování z pc ? :O (docela vychytávka)
- teplotu máš hodně v klidu, já měl ze začátku dost problémi, těžce kolem 40, takže to máš vklidu...

přeju hodně štěstí

"Hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje"

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Old Post 12-11-2015 v 23:09 PM
eneabeats je offline   Profil uživatele eneabeats   Find more posts by eneabeats   Foto galerie člena eneabeats   Click here to Send eneabeats a Private Message   Add eneabeats to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 14

Ju vysycha to porad, dam tam na ty kvetinace tu folii, diky Marde.

eneabeats: ta kamerka je cloudova, muzu se na ni pripojit i z telefonu. :-) do skrine je k ni privedeno pouze napajeni, k internetu je pripojena pres WiFi, netreba teda do skrine tahat jeste datovy kabel :-) bez ni bych to ani nerozjel.

Old Post 13-11-2015 v 07:45 AM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 15




Kdyby někoho zajímalo mé vyřešení teploty předřadníku, přikládám foto.

Vykuchal jsem starý PC zdroj a na něj umístil předřadník. Tím, že je teď "na nožičkách" skvěle odvádí teplo. Na fotce č. 2. kde je startér můžete vidět čidlo teploměru, který je umístěn ve skříni viz. poslední foto z kamery.

Než jsem tam dal větrák bylo u čidla na nožičce 35C, po přidání větráku 23 :-)

Snad se někdo inspiruje. PS: vše samozřejmě nesmíte zapomenout uzemnit! :-)

Doporučuji všem.

Old Post 13-11-2015 v 11:51 AM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MethodMan
Stálý Člen

Karma uživatele MethodMan - 37% PěstitelskáKarma uživatele MethodMan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 16



Holky jsem presadil do kvetinacu ve kterych zestarnou :-) vede se jim celkem dobre.
Teploty a vlhkost v norme.

Old Post 16-11-2015 v 16:57 PM
MethodMan je offline   Profil uživatele MethodMan   Find more posts by MethodMan   Foto galerie člena MethodMan   Click here to Send MethodMan a Private Message   Add MethodMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2942280 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív