Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » CBD Olej
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 65

Bud rad, alespon to na davkovani nemusis redit s olivovym olejem.

Ja bych tipoval ze hustota extraktu je pokazdy malinko jina , zalezi od odrudy.
Pockej az zkrz to budes tlacit nejakej Super-Skunk od Sensi, jakej to bude rozdil v hustote a urcite i v barve.
Si myslim...alespon podle toho co jsem o tom nacetl.

A taky o zalezi samozrejme na tipu extrakce.

Naposledy upravil Madical-Strains 25-08-2018 v 22:38 PM

Old Post 25-08-2018 v 15:44 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 66

Bohuzel jsem pravdepodobne nechtene podal mylne informace ohledne te extrakce
(s nejvetsi pravdepodobnosti se jedna o syrove zmrazene kvety a nikoliv o susinu) jelikoz jsem spatne amika pochopil z duvodu me neprilis dobre anglictiny, zacez se moc a moc omlouvam a fakt me to stve. Budu zpytovat svedomi , abych tu chybu jiz neopakoval od ted se zdrzuji jakychkoliv dalsich informaci ohledne novych trendu extrakci a necham se radeji poucit od tech kteri mluvi stejnou reci a kterym alespon rozumim.

Omlouvam se, snaha byla.

Old Post 28-08-2018 v 23:50 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 67

Nezpytuj, kdybys to tady neoživil tak bych terpeny tak trochu pořád trochu přehlížel a nevěnoval bych jim takovou pozornost jako teď. Takže díky ti za to;).
Nicméně jsem sušinu v té trubce nechal zamrazit už z toho důvodu, že ten plyn se zbytečně nemusel ohřívat a vypařovat se ale mohl zůstat kapalný. Takže je to efektiovnější.
Navíc jak se zamrazí i ta sušina, tak se i lépe vosky (trichomy) oddělí od kytky, jak tam ten plyn řve.
Určitě bude nejlepší extrahovat palice ještě v čerstvém stavu, protože obsahují maximum terpenů i ostatních látek. Sušením se to terpeny nejspíše rychle uvolňují z palic jelikož při šušení to tak právě moc voní v okolí.
Každopádně když jsme ve časoprostoru před sklizněma, kdy teprve kytky začínají kvést (outdoor), tak hold musíme pracovat s tím co máme, tedy se sušeným:).

Osobně to budu praktikovat asi takto:

Olivový olej (konopné pilule):
1/3 čerstvých nedekarboxylovaných palic budu extrahovat pomocí BHO metody.
Možná pro jistotu nechám tu 1/3afterBHO sušinu chvíli zahřát samostatně ať odpařím a zabiju všechny zlosti z toho plynu.
2/3 + 1/3afterBHO palic budu dekarboxylovat přímo v olivovém oleji na 100-110°C pár hodin.
Veškerou sušinu nechám po dekarboxylaci v oleji navždy aby se louhovala. V pilulích je mi to celkem fuk, že tam jsou zbytky materiálu palic. Tak či onak dostanu do sebe i to, co se nepodařilo z kytky vylouhovat:)
Výtažek z BHO pak přidám do oliváče a čas od času to promíchám.
Hotovo:).

Alkohol (Konzumní líh, Alpa):
Udělám to velmi podobně jako u oliváče jen stím rozdílem, že sušinu nebudu dekarboxylovat v alkoholu (začíná už bublat/vypařovat se okolo 78°C) ale jen tak volně v troubě opět okolo 100-110°C.
Pak dekarboxylovanou sušinu naložím do toho 80% konzumního lihu/slivovice a zahřeju ji jenom do prvního bodu varu (78°C) aby se vosky rozpustily a uvolnily se všechny dobroty do alkoholu.
V alkoholu to nechám ležet s občasným zamícháním a koštem pár měsíců a pak to přefiltruju.
Doplním to hřebíčkem, černým pepřem a dodám tomu opět nějakou chuť a vůni, třeba po citrusech. S citrusovým konopným elixírem jsem měl největší úspěchy, bylo to opravdu až moc dobré a chutné pití:).

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 29-08-2018 v 08:06 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 68

To zni rozume.

Old Post 29-08-2018 v 15:25 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 69

Pixxel - myslím, že v tom liehu je to prvé zohriatie na bod varu zbytočné...ja to robím bez zohriatia a lúhujem minimálne 3 mesiace...keď idem okolo, vžy to pretrasem
no a skúsim alkoholovú tinktúru aj z nedekarbox materiálu a potom to budem miešať s tinktúrou z dekarbox. matrošom.
Ako si to ochutil na tú citrusovú príchuť????

Inak je dobré potom prefiltrovaní ten koncentrát zriediť na nejakých 40 stupňov. Niekde som čítal, že ak si dáš pod jazyk silný liehový koncentrát, tak sa popáli sliznica a to vstrebávanie je potom málo efektívne. Inak aj 40 stupňová Alpa vie riadne štípať.

Old Post 29-08-2018 v 19:34 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 70

Kdyz to Odo louhujes 3 mesice tak proc jednoduse nejdriv neudelat BHO extrakt ktery pak dekarboxylujes za pokojove teploty ve tme a za 3 mesice je uplna dekarboxylace vytazku kompletni i pri pokojove teplote a canabiodni kyseliny jsou plne aktivovany pri zachovani az 70 % terpenu.
Myslim tim ,kdyz na tu vyrobu nespechas a davas tomu 3 mesice.
To mam nacteny , takhle pry dekarboxulujou aby zachovaly terpeny a nemuseli to zahrivat ale lze to jen pokud nespechas.
Udajne extrakt pri pokojove teplote dekarboxyluje mnohonasobne rychleji nez susina.
Pak by to bylo mozna lepsi nez ta metoda dekarboxylace pulky a nasledne smichani s nedekarboxylovanou.

Old Post 29-08-2018 v 20:41 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 71

Pixxel- Jeste takovy podstatny detail.

Nikde jsem nezaznamenal ze by si psal o cisteni extraktu (pravda...cisteni od vosku to popisujes) ale uz ne cisteni od zbytku plynu ve vakuove komore za mirne teploty.
Kazdy BHO extrakt se musi bezpodminecne dal jeste vycistit jednak abys ziskal kvalitni produkt a pak aby si se nepriotravil. Dokonce i plyn do zapalovacu se musi odstranit timto procesem, obsahuje telu nebezpecne rakovinotvorne latky .

Zkus si o tom neco najit , fakt bych to cisteni nepodcenoval, projel jsem snad vsechny fora a vsude to opravdu kazdy cisti.
Vis jak.... proc uzivat extrakt k uzdraveni nebo huleni a pri tom do sebe cpat jedovate sracky.

Jinak ta vakuova komora se da take vyrobit relativne levne podomacku viz youtube.

Old Post 30-08-2018 v 01:14 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 72

https://www.youtube.com/watch?v=RuwxVIFcmj4

Da se vyrobit i z tluste sklenice ale je k tomu nutna dostatecne vykonna vakuova pumpa a to uz neni levna zalezitost.
Aby se odstranil veskery zbytkovy plyn , mela by byt cca do 34 Bar .

https://www.zamnesia.com/blog-bho-s...w-to-do-it-n488

Jasne jsou i jine zpusoby jak vycistit bez vakua ale to bychom se zase bavili o niceni terpenu.
Neni to tak uplne jednoduche jak to vypada vyrobit doma zdravotne bezpecny a zaroven kvalitni extrakt.

Old Post 30-08-2018 v 08:45 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 73

Měl jsem hotový konopný konzumní 80% líh. Do toho jsem přidal velkou dávku medu, nějaké limetky, trochu citronu a nakonec jsem to zředil fernetem citrus. Snad jsem na nic důležitého nezapomněl. Když to bylo dobře vychlazeno, tak to bylo boží pití. Mělo to odhadem okolo 50voltů ale díky medu se to moc hezky zjemnilo. Hodně rády to měly i ženské, které moc tvrdé nemusí.

K tomu čištění. U toho Budderu píšou toto: "Budder - další typem BHO je budder, který se při procesu výroby a čištění našlehá, aby se od extraktu oddělily všechny nežádoucí zbytky butanu. Budder je bohatý na terpeny a uživatelé si velmi chválí jeho chuť i aroma."
Tím že se to šlehá, tak vlastně narušuješ ty bublinky stím plynem a ty pak můžou uniknout. Tím, že jsem to měl moc tekuté, tak se asi odpařilo snad všechno. Šlehat jsem šlehal:).

Každopádně pro klid v duši si udělám tu vakuovou pumpu podle tohoto návodu. Sice to určitě neudělá 34barů ale aspoň něco z toho snad vytáhnu. Ventilky budu mít zítra, takže stačí sehnat jenom tu koňskou injekci:)

Jinak k té dekarboxylaci výtažku popřípadě naložené sušiny v oleji či alkoholu. Opravdu se to dekarboxyluje i v tom naloženém stavu?
Pár dnů jsem zkoušel sníst jednu menší maličku asi půlroku starou, Bluedream jenom trošku jsem cítil nějaký účinek.
Jinak jsem už vylízal ten výtažek z BHO a chuťově to bylo strašně trpké a hořké ale vůně byla parádní i z té techniky.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 30-08-2018 v 12:16 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 74

citace:
Původní příspěvek od Pixxel

Jinak k té dekarboxylaci výtažku popřípadě naložené sušiny v oleji či alkoholu. Opravdu se to dekarboxyluje i v tom naloženém stavu?
[/B]


Nalozene v oleji nebo alkoholu to fakt netusim, o tom tam nic nepsaly ale psaly ze hotovy extract dekarboxyluje o pokojove teplote nekolikanasobne rychleji nez susina v lednici.
Mozna ten olej nebo alkohol te dekarboxylaci nejak nebrani, ze treba nepusti k tomu vzduch. Kdo vi...

Old Post 30-08-2018 v 13:28 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 75

citace:
Původní příspěvek od Pixxel
K tomu čištění. U toho Budderu píšou toto: "Budder - další typem BHO je budder, který se při procesu výroby a čištění našlehá, aby se od extraktu oddělily všechny nežádoucí zbytky butanu.


Dival jsem se na to cisteni Budderu a v 90 % pisou ze je nutna vakuaova komora.

Kazdy exract se da vycistit tzv." Nozovkou" ale ten plyn se neodstrani uplne dokonale.
Zbyde tam vzdycky bude sice na pohled male mnozstvi ale je to rozhodne nekolikrat vyssi nez zdravi bezpecne.
Uvadeji ze vyhnuti se cisteni ve vakuu se vystavujeme velkemu riziku.
Je to neodmyslytelny posledni krok k dokonceni vyroby extraktu.

Jsem zvedavej na tu tvou vyrobu vakua.
Lepsi mala mene vykonna vakuova pumpa nez vubec zadna !

Old Post 30-08-2018 v 17:10 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 76

Uz me z toho vakua fakt jebe.

Jeste jsem trochu hledal o tom vakuu.
Ve vetsine pripadu uvadeji ze bohate postaci tlak -29,5 inHG coz je 1 Bar
Tak by to nemel byt problem dosahnout, doufam.

Nechapu proc nekde jinde uvadeji 34 Baru.

https://dailydabs420.com/2017/05/30...m-homemade-bho/

Old Post 30-08-2018 v 20:12 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 77

Vakuovku udělám ale až příští týden. Kolega mi zapomněl vzít ty ventilky.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 31-08-2018 v 12:51 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 78


Ták, ventilky a hadičku mám. Musím odpoledne sehnat nějakou injekční stříkačku z lékárny a nic nebude bránit tomu udělat malou vakuovku:)

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 04-09-2018 v 08:02 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 79

Tak jsem to včera složil ale někde mi tam profukuje. Nafouknutý balónek se trochu zvětší ale podtlak tam někudy vtáhne zpátky vzduch. Bude se to muset dobře utěsnit. Je pravda, že jsem to měl během 5minut složené takže asi tomu budu muset někdy dát více časoprostoru

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 05-09-2018 v 07:44 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 80

Pixxel- Omlouvam se , mel sem pred par dny nejaky maly vypadek pameti tak jsem si vubec nevzpomel ze to prave ted tady aktualne resis, jinak bych to dal samozrejme sem.

Tak tady jsou jeste teda nejake doplnujici a upresnujici informace ohledne vylepseni postupu a vyroby extrakce

http://grower.cz/forum/showthread....685#post1230685

Naposledy upravil Madical-Strains 05-09-2018 v 08:07 AM

Old Post 05-09-2018 v 07:56 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-10-2020 - CBD olej Meladol - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3730810 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív