Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 1m2 - 400W (Chocolate rain)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Obecné 1m2 - 400W (Chocolate rain) Příspěvek č. 1

Zdravím všechny,

tak konečně po 3 letech tajného mikropěstění se vracím ke svému původnímu stanu.
a to Homebox 1*1*2 m. Nyní když jsem doma sám, tu přece potřebuji pár krásných slečen

Osvětlení:

Růst: 200w CFL
Květ: 400w HPS

Substrát použiju Biobizz light. Hnojky Bio bizz + PK v období květu
Tento týden dorazí zvlhčovač vlhkosti a meteostanice

Na měření zálivky používám Adwa PH a Adwa EC metry koupené v growshopu. - Každý měsíc je pravidelně kalibruji.

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 24-10-2015 v 15:46 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 2





Hned ze začátku mám dotaz:

Už se mi podařilo "sežrat" dvě balení semínek. Teď klíčí 3.

Prostě a zkrátka jsem to dělal jako vždycky:

vzal jsem hygienický tamponek tem jsem mírně navlhčil a na něj dal semínka, přikry a dal topení, po objevu klíčků jsem semínka přemístil do malých květináčků ze subtrátem, a přemístil do boxu.

Z prvního balíčku semínek (10) , Mix indoor kmenů od Dutch Passion, vzešelo pouze jedno! Byly tam 3. týdny. To jedno semínko po přesazení do květináčku nerostlo. V tomhle případě podezírám e-shop

Z druhého balíčku semínek - Purple kush - vsešlo 5. tzn 50% úspěšnost. spíš teda neúspěšnost ... z těhle 5 rostlin 4 začali po přemístění do květináče růst.

Ještě dodám, že jsem tímhle stylem sázel poslední 3 roky. u mikropěstovaní a u venkáčů a vždycky jsem se setkával jen s úspěchem. (více než 90% úspěšnost)
Tak jsem do druhé mističky nasypal jako pokus jestli moje klíčící metoda není špatná, pár semínek "venkáče" a ouha všech 5 semínek roste jak z vod.

Abych se vrátil ... 4 kytičky jsem přemístil do stanu a co se nestalo... uhynuly prostě jim jakoby uhnily ty lístečky a špičky a nepokračovali v růstu. Přitom měli teplotu 25/17 a vlhkost 70-80%. Nerozumím :/ co jsem udělal špatně?

- řekl jsem si že to možná bylo způsobené vlhkostí že měřák byl blíž vlhkoměru a větráky vlhkost vytáhly dřív než se dostala k rostlinám... tak jsem těm venkáčkům co vyrostli jako pokus vyrobil z igeliťáku jako "foliaky" ... 3 dny rostliny relativně rostli. Dnes jsem sundal igelit a dal je do stanu. ... fotky vidíte v příloze :/ co se to děje?

dal klíčit Model kraken - dostal jsem od kámoše že to má z minulého canafestu ... úspěšnist klíčení zatím 5/6. - Pro tyhle jsem vyrobil plastový pařník - naklíčená semena jsou v subtrátu tak doufám že tahle "metoda" vyjde

Uvítám každou radu a poučku! Protože tohle je poprvé co se mi něco takového děje. Předem díky!

-- PS: stále se pohlížím po klonech --

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 24-10-2015 v 16:08 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 3

Nechytlo to při klíčení plíseň? Není ten substrát už jednou použitý?

Old Post 24-10-2015 v 22:46 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 4

Okamžitě udělej do toho pařeníčku díry nebo máš dvě možnosti co se s tim stane...
1. je udusíš
2. začnou plesnivět
oni sice maj rádi vysokou vlhkost, ale čerstvej vzduch taky potřebujou

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 25-10-2015 v 08:51 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 5

jojo jestli ten foliak nema ani jednu vetraci diru tak jsi je udusil... radsi je do parniku nedavej a hod je do toho boxu rovnou volne... jinak u DP jsem mel taky horsi klicivost vetsinou tak 2-3 seminka z paklu nevylezly a to jsem jel BB a mazara od nich

LED panely jsou sice drahy, ale zato nahovno.

Old Post 25-10-2015 v 11:38 AM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Den 1 Příspěvek č. 6



Zdravím všechny,

nastal čas zaktualizovat tento thread. Od teď ho budu aktualizovat pravidelně

Tímto chci moc poděkovat členovi groweru, guerillovi, od kterého mám 10 krásných slečen Chocolate rain!!!

Konečně mi také dorazila nová zvlhčovačka, která drží vlhkost na stabilních 70-80% s jedním doplněním ráno když vstanu a druhým večer, když jdu spát
Od té doby co mám tento nový zvhlčovač, není s rostlinkami žádný problém - i semínka a řízky rostou jak z vody.

Kytičky po přesazení dostaly malou dávku Root IT. Dal jsem je do menších květináčků, aby lépe zakořenily (byly v Rockwoolu).


PH: 6
EC: 0,7
Světlo: CFL GROW 200W - 18/6h
Teplota: 18°C (noc)-22°C (den)
Vlhkost: 70-80%

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 13-12-2015 v 15:00 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Den 14 Příspěvek č. 7




Kytičky krásně rostou, kořínky prorostly zeminou a pokoj začíná vonět nastal čas přesazení. Miluju přesazování, hlavně to jak je všude hlína

Nakonec mi bylo kytiček, které jsem vysadil jako pokus - když mi neklíčila koupená semínka - líto je vyhodit. Bohužel je podzim a ven jít nemohou... tak dvě jsem vybral že porostou ve velkých květnících a zbytek jsem nechal na straně boxu ve volném místu

Box se krásně zaplnil. a Holky mohou růst vesele dál

Mezi tím proběhly dvě zálivky složené z :

Biobizz Grow
Biobizz Alg-A-Mic
Root It

EC: 1
PH: 6
Vlhkost: 70-80%
Světlo: 200W CFL 18/6

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 13-12-2015 v 15:08 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Den 20 Příspěvek č. 8


Holkám přesazení vyloženě sedlo, dali se do růstu a vůně z nich je opravdu úžasná. Už se nemohu dočkat až ucítím květ

Odhodlal jsem se zvednout trochu EC, přidal jsem do zálivky více Biobizz Grow, a také Biobizz Biohaven. Chci se zeptat, jestli s Bio Havenem nemáte zkušenosti? Nacházím dost odlišné názory na "funkčnost".

Dnes také vyměním světlo za 400 HPS - květ. Mám dotaz, zda-li mám už přepnout na cyklus 12/12 nebo ještě pár dnů počkat?

PH: 6
EC: 1,2
Vlhkost: 70-80%
Světlo: 200W CFL 18/6

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 13-12-2015 v 15:12 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nice bloom
Stálý Člen

Karma uživatele nice bloom - 43% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 243 

Příspěvek č. 9

Hoj

Moje rada zní takhle, tu HPS tam ještě určitě nedávej a nech to v klidu růst ještě 20 dni, měsíc, klidně bych zastříhl ještě, vypadají takové chabé tenké stonky svetla barva, 20 dní od semene je proste krátká doba a kytky ti stejně nezačnou kvést dřív než po 4 až 6 týdnu života kdy je rostlina pohlavně zralá. No stres GL a peace draku.

ab imo pectore

Old Post 13-12-2015 v 22:36 PM
nice bloom je offline   Profil uživatele nice bloom   Find more posts by nice bloom   Foto galerie člena nice bloom   Click here to Send nice bloom a Private Message   Add nice bloom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 10

Hps a 12/12 je jasná volba
Btw to zelený tak to vypadá když to roste pokud to někdo nezná /neviděl

Old Post 14-12-2015 v 03:17 AM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 11

Za vše může CFL, s MH by už kvetl...

EDIT: přišlo mi PM, že prý jestli si dělám legraci...

Zde odpověď: Ne, nedělám, CFL vyzařuje méně tepla a je s ním horší práce. MH má i větší výkon, krom infračerveného záření i více hřeje, čímž rostliny rychleji pracují a jsou tedy rychlejší a silnější, zpod CFL jsou takto slabé pokud se s rostlinami nepracuje správně - méně častá a intenzivní zálivka, větší teplo z prostředí kolem...

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Naposledy upravil guerilla 14-12-2015 v 10:03 AM

Old Post 14-12-2015 v 08:23 AM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 12

v podstatě s tebou souhlasim, ale MH má i větší výkon?

Ano 400w HPS dává překvapivě větší výkon než 200wCFL... však to už každej vyčte z těch čísel ne? Když už tak se můžem bavit o efektivitě, světelnym toku atd... ale výkon je strašně zavádějící veličina.

A že CFL vyžaduje méně tepla? Ne... sou slabší a maj mnohem větší povrch... když to přepočítám vyzářené teplo je dost podobné, jen se lépe chladí u tý CFL právě i díky větší ploše zářivky. Proto se zdá že ve výsledku topí málo... ale ono to zas až tak málo neni.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 14-12-2015 v 10:17 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 13

Např. 250W MH je na tom podstatně lépe jak 200W CFL, CFL má dokonce menší příkon jak 200W a ty lumeny tam podle mne také nejsou jaké uváději. Super, že to má spektrum 6000-6500K, ale v konečném výsledku... Každopádně to prosperuje nepopsatelně lépe pod MH jak pod CFL. Osobní zkušenost a hlavně praxe, žádná vyčtená srovnání/čísla. Shodou okolností používám oboje.

A výkon, prostě celkový výkon, ostatní je v tomto případě vata.

Více nemá smysl se k tomu pro mne vyjadřovat.

EDIT: a nebál bych se ani 150W MH vs 200W CFL. Jednak vycházím z osobních zkušeností a pak z referencí lidí, s kterými jsem se bavil. U CFL růst trvá déle - kokos a hlína - a rostliny jsou slabší jak pod např MH i s nižším wattovým výkonem/potenciálně i méně lumeny.

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 14-12-2015 v 10:24 AM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 14

jo jo... já ti rozumim a souhlasim s tebou. HPS je proste napred... ale ono jde o to ze vetsi vykon muzes mit klidne i u CFL a porad to neznamena ze to lip poroste. Proto me tolik zarazila tvoje veta ze "HPS ma vetsi vykon"... tahle veta neznamena nic vzhledem prave k hodnotam ktery vykazujou tyhle ruzny svitidla.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 14-12-2015 v 10:28 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 15

Vzhledem k tomu, že píšeš o HPS a já o MH, tak mi moc nerozumíš.

Slovičkaření rulezz.

Hezký den

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 14-12-2015 v 10:59 AM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 16

Ono je ve vysledku jedno jestli HPS, MH, CFL, LED... důležitý sou barvy, lumeny a fotony... a když už tak reálnej příkon kterej nám poví o spotřebě... čáu

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 14-12-2015 v 11:15 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:42 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-08-2017 - First indoor 600w, Chocolate Rain - 162 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2536390 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív