Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » 150W HPS 3x Blouberry AF (Fair seeds) /First/
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 33

Nevím jak dlouho ještě hodláš svoje holky trápit těma vysokýma teplotama, vidím že aktivní přítah si taky ještě nepořešil, ta teď už je na to opravdu čas což

Zesmol si např. z PC zdroje, kterej ti dá 12V a utáhne ti nespočet PC větráčků napájení na přídavnou ventilaci. Zabere ti to jeden líbeznej den a holky se ti odvděčí. Diagonálně hoď dva 8x8cm PC ventilátory do spodní části pěstírny pro přítah vzduchu a pro odtah přehřátýho vzduchu z pod stínidla zbastli odtah nad něj -> mrkni sem.

Ofuk se ti tam vejde vedle toho filtru, nebo si ho vyhodil ven? Potřebuješ srazit teplotu při nejlepším o 10° což je ranec, v tvým případě bych možná i přemýšlel o borosilikátovém skle, přepažil s ním skříň a rozdělil ji tak na dva uzavřené okruhy -> dvě odlišné cirkulace vzduchu a nebo cooltube

Držím palce!

Old Post 20-10-2015 v 22:37 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eneabeats
Stálý Člen

Karma uživatele eneabeats - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 34

Pc zdroj nemam, aLe koupil bych teda nakej adaptér na 12 v a nakoupil bych nějaký ty pc větráčky, abych se vešel do pár korun...

Docela jim davam no :-D i to VKO byla chyba... ale je to první pěst, musím se poučit :-) ten ofuk je za tim pachacem

"Hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje"

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Old Post 20-10-2015 v 22:49 PM
eneabeats je offline   Profil uživatele eneabeats   Find more posts by eneabeats   Foto galerie člena eneabeats   Click here to Send eneabeats a Private Message   Add eneabeats to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 35

Něco se dá utáhnout i z nabíječky na mobil, každopádně když navštívíš nejbližší sběrný dvůr tam u vás, tak si od tam určitě nějaký PC zdroj odneseš

Snad je ti jasný, že to při takových teplotách do zdárnýho konce nedotáhneš, tož ať se zadaří a dej vědět, jak si to pořešil.

Old Post 20-10-2015 v 22:57 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 36

K tomu filtru....tu sprcku nesundavej, je to ochrana pred bordelem, aby se ti nedostal do vzduchotechniky. Jak psal Zedy PC vetraky mic hlucny nejsou, ale treba klasicky trubkovy vetraky z hobby marketu jooo. Treba takovej Kanlux Wk 10, to je rachot jako kjaaava, sice fouka ranec ( mel jsem ho na pritahu ), ale huci. Jinak ma prutok 100m3/h. Koupis ho vsude za 400kc + nejaky kacky za kabel.

Old Post 21-10-2015 v 05:39 AM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UltraW3ird
Stálý Člen

Karma uživatele UltraW3ird - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 37

Podobnej problém s teplotou jsme řešili s kámošem. Výsledek dopadl tak že pacháč šel na druhej konec sona ven z boxu a ventilátor na konec uvnitř skříně přímo k lampě a od tý doby klid zkus tahat vzduch zpod stinidla mam to tak vyřešený a teplota se mi drží max 2 stupně nad telpotou v pokoji.

Old Post 21-10-2015 v 09:27 AM
UltraW3ird je offline   Profil uživatele UltraW3ird   Find more posts by UltraW3ird   Foto galerie člena UltraW3ird   Click here to Send UltraW3ird a Private Message   Add UltraW3ird to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eneabeats
Stálý Člen

Karma uživatele eneabeats - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 38



Zedy: už jsme si psali, díky moc za rady ;-)

Nij: s tim hlukem je právě problém, mam to u postele a už ted to dost řve i přes ten sono flex, koukal jsem, že nějaký pc vetracky maj tak kolem 22-25 dba, to by nemuselo bejt az tak hrozny.

Ultra: Díky moc za radu, i přes ten řev je mozny, že budu muset udělat to sami s tim pachacem jako vy a řev vyresit ještě nějak jinak.

Po tomhle pestu to stejne vyhodim a udělám uplne jinej

Jinak už jsem to srazil na 35 stupňů, když jsem dal pacháč blizek k lampě a ofuk taky, tak ještě aspoň 7 dolů nějak vymyslet :-)


EDIT: tak nakonec je pachac venku, přidanej 8cm vetracek na pritah, bohužel je na te nabijecce a pravděpodobně ma 5v, takze se to skoro netoci, potrebuju nekde splasit ten 12v

Drží se to na 34-35, to uz je trosku lepší, ještě tak těch 6-7 stupňů dolu

Zda se mi, ze to VKO vůbec netaha, to je zase vetrak

"Hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje"

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Naposledy upravil eneabeats 21-10-2015 v 17:05 PM

Old Post 21-10-2015 v 09:48 AM
eneabeats je offline   Profil uživatele eneabeats   Find more posts by eneabeats   Foto galerie člena eneabeats   Click here to Send eneabeats a Private Message   Add eneabeats to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 39

Ten větrák si doprostřed skříně dával schválně aby to chladilo lampu? většinou se doporučuje přítah dole, odtah nahoře naproti sobě, nejspíš kuli komínovému efektu. Nechci strašit, ale tohle kolo asi nebude takové jak si čekal, ty teploty se na tom podepíšou. Ale to asi víš. Když sem si zvětšil tvoji poslední fotografii, tak je ten materiál z kterýho máš zbastlenou skříň v pravým horním rohu nacucaný vodou? Je tam mapa. Hele můžeš ještě zkusit, vyndat to sono a dát to rovnou za sebou, zvýšíš tím výkon toho odtahu, posílit přítah, dát třeba tři ty PC větráky vedle sebe dolu a v době kdy svítíš je nechat běžet nonstop, to samý to VKO by mělo při svícení jet na plno nonstop, dej si před ty pc, nějako punčoch nebo něco, ať ti nelítá bordel do skříně, ale zase se to nesmí namotat a nesmí to moc brzdit proudění vzduchu, ideální je silonka nebo sítě do okna proti hmyzu. Nechci ti brát iluze, ale já bejt tebou, tak tohle odpískám, nechám si to stínidlo, lampu, koupím nějaký menší stan, pořídim k tomu kvalitní odtah ( hlavně silný a v tvém případě tichý ), zaboxuju ho, přikoupim ještě jeden ofuk, něco na přítah a hlavně vymyslet aby jsi netočil vzduch v místnosti, bud odtah nebo přítah odjinud, aspoň od okna, když to nepjude z jiné místnosti. Možná by v tvým případě stačilo jenom tenhle setup umístit do větší skříně a tolik by to nepálilo, ale to je jen spekulace.

Old Post 21-10-2015 v 18:26 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UltraW3ird
Stálý Člen

Karma uživatele UltraW3ird - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 40

Dej konec s větrákem pod stínidlo a uvidíš zázrak DDDDD je to jak horkovzdušnej balón kolem stínidla ti to moc neproudí a takhle ti to dost pravděpodobně přísává hromadu vzduchu horem netěstnostma takže se ti to zespoda moc netočí cirkulace na principu stoupání tepla je super za přepokladu že se ti to teplo nedrží pod stínidlem pak nemá kam stoupat

Old Post 21-10-2015 v 18:58 PM
UltraW3ird je offline   Profil uživatele UltraW3ird   Find more posts by UltraW3ird   Foto galerie člena UltraW3ird   Click here to Send UltraW3ird a Private Message   Add UltraW3ird to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 41

Čus, mám za to že máš koncový vzduchový filtr ne? V takovým případě je blbost ho mít na konci vedení tvého odtahu ze skříně - tzn tlačit do něj vzduch směrem ven.
Ten filtr je konstruovaný, tak aby jsi skrze něj vzduch nasával, tedy aby byl prvním článkem celé konstrukce odtahu. Nevím jestli jsem to popsal dobře a jestli mi rozumíš, prostě musí bejt v boxu, za ním odtah a díra ven

Old Post 21-10-2015 v 21:23 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eneabeats
Stálý Člen

Karma uživatele eneabeats - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 42



Nij- Jojo, dal jsem to tam naschvál, aby to foukalo do stínidla, ofuk je ted danej taky na druhe straně, vedle toho přitahu, takze to tam ted hezky Fuči pod tim stinitkem... Moc teda nechápu, jak to myslíš s tim sonem, abych ho vyndal

Ultra- jako trubku s tim odtahem, jak to tam mam, ted jsem to udělal s tim ofukem na druhy straně, takze to fouká lip do odtahu..

Zedy- proč to nemuze bejt venku, aspoň to tak nebrzdí ten odtah a na návodu je napsaný, ze to muže bejt takhle i, ze to fouká do toho. Jako je mi jasny, ze je to lepší, kdyz to tahá zevnitř no... tak ja nevim no...

Ted to tam fouká hodně, ale stupně 33-36, uz nevim jak dal... Je to tim, ze máme jen v bytě kolem 28 no a ještě se to tu pořad točí

Objednal jsem ještě další 2 PC vetracky- 12x12 a 8x8, přijdou v pátek, tak uvidíme
Nechce ti vzdát, chci se s tim nejak poprat

"Hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje"

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Naposledy upravil eneabeats 21-10-2015 v 22:59 PM

Old Post 21-10-2015 v 22:28 PM
eneabeats je offline   Profil uživatele eneabeats   Find more posts by eneabeats   Foto galerie člena eneabeats   Click here to Send eneabeats a Private Message   Add eneabeats to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 43

Myslim to tak, ze, aby si zvysil vykon, tak by jsi to mel zapojit : filtr, ufo a sono ven z boxu. Mezi filtrem a ufem zadny sono, sice to bude hlucnejsi, ale bude to vic tahat. A samozrejme filt i ufo v boxu.
S tou teplotou v mistnosti je to jasny no. Ja mam 600w, v mistnosti 21C, v boxu 25C - 28C, ale netocim vzduch v mistnosti.

Old Post 22-10-2015 v 05:30 AM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UltraW3ird
Stálý Člen

Karma uživatele UltraW3ird - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 44

Vko chyba nebude ale problem je tech 28 v mistnosti to neuchladis nikdy vyvetrej tak na 20 a jsi kolem 30 hned
A k filtru pokud premejšlis nad nevyhodama venku tak asi jedina je mirnej pretlak v boxu takze bych to az tak neresil

Old Post 22-10-2015 v 06:23 AM
UltraW3ird je offline   Profil uživatele UltraW3ird   Find more posts by UltraW3ird   Foto galerie člena UltraW3ird   Click here to Send UltraW3ird a Private Message   Add UltraW3ird to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eneabeats
Stálý Člen

Karma uživatele eneabeats - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 45



Ja vim, ale je zase na ho*no mít v bytě 20 stupňů

A furt řeším nějaký problemi s tim, tak ted pro odpočinek kyti

"Hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje"

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Naposledy upravil eneabeats 22-10-2015 v 13:24 PM

Old Post 22-10-2015 v 10:23 AM
eneabeats je offline   Profil uživatele eneabeats   Find more posts by eneabeats   Foto galerie člena eneabeats   Click here to Send eneabeats a Private Message   Add eneabeats to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eneabeats
Stálý Člen

Karma uživatele eneabeats - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 46



Nakej up, kyti vypadají dobre, 32,5C v cele skříni, na vrcholky kyti 29-30C
55-60% vlhkost (moc)- potřeboval bych to nějak stahnout

Takže jsem velice spokojenej, sice to ted tak 14 dní kvuli teplotam skoro nerostlo, takže to teprve ted začlo kvíst. Ted jsem nějak zkoumal, jak už je to dlouho, co to jede. od 3.10 je to pod světlem a semínka byli zasazeny tejden předtím, takže řeknu od 20.9 je to v hlíně Je to tedy 35 dní v hlíně a 21 dní pod světlem.
Abych se vrátil k tomu, proč jsem spokojenej: když se to rozjelo, tak vlastně prvních 7 dní nebyl ani teploměr nic. Když jsem ho tam po tejdnu dal, tak jsem zjistil, že je tam 45 a je potřeba srazit 15-20 stupnu. Nakonec se po 14 dnech povedlo srazit teplotu skříně na 32,5-33-5 a pod světlem je tolik větraku, že jde na kyti 29-30 stupnu, což je teda 15 stupnu dolu
Myslim si, že by to šlo srazit i na min, kdybych měl nějakej ten 12V zdroj, ale snad někde něco seženu
Akorát jsem teda čekal, ze budou větší kyti, neměříl jsem to, ale nejak velký teda nejsou.. Uz všechny 3 začínají kvést, takze hnojim 4ml/l Alga Bloom od plagronu

Od ty chvíle, co jsem udělal do skříně díru na přítah to začlo zase venku smrdět zlehka, to budu muset taky nějak vyřešit, ale zatím to jde .... Uvidím jak to poletí dál

"Hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje"

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Naposledy upravil eneabeats 24-10-2015 v 12:42 PM

Old Post 24-10-2015 v 10:23 AM
eneabeats je offline   Profil uživatele eneabeats   Find more posts by eneabeats   Foto galerie člena eneabeats   Click here to Send eneabeats a Private Message   Add eneabeats to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od eneabeats
Akorát jsem teda čekal, ze budou větší kyti, neměříl jsem to, ale nejak velký teda nejsou..


No když jim tak cvičíš s teplotou, tak je div že vůbec rostou.

Old Post 24-10-2015 v 22:56 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eneabeats
Stálý Člen

Karma uživatele eneabeats - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 48




Mard: jo to je jasny, ted jak se ustalila ta teplota kolem 28-32, tak jsou o 10-15 čísel větší....

Spis jak to ted začlo kvist, tak začínám mít problem se zápachem, je to dost cítit i před to, ze jsem uřízl tak 20 čísel toho sonoflexu, tim se několikanásobně zvýšil výkon VKO, umístil jsem nakonec pachac zase do skříně před odtah, ale zda se mi, ze kdyz dam hlavu k tomu vyústění sonoflexu, tak je to cítit, tip pádem možná pachac moc nejede VKO ma průtok 298 a filtr 240, ale VKO ma ted určitě menší, protože je brzdenej tim sono, takze by to mělo bejt tak na stejní, takze to moc nepobiram...


Jinak hazim zase nějaký foto

"Hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje"

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Old Post 25-10-2015 v 11:14 AM
eneabeats je offline   Profil uživatele eneabeats   Find more posts by eneabeats   Foto galerie člena eneabeats   Click here to Send eneabeats a Private Message   Add eneabeats to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-05-2018 - 250W auto blueberry fair seeds 4x /1. pokus/ - 48 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8638380 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív