Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » teplota vs. odtah v garazi
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
frankiexify
Nový Člen

Karma uživatele frankiexify - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 28  

teplota vs. odtah Příspěvek č. 1

Ahoj všichni už sem tu načetl asi tisíc příspěvku a nemohu se dopídit stále nějakému řešení. Mám box v chladné garáži má rozměry 1,5x1,5x2m s 600w sodík. V garáži je momentálně 15-16 stupnů. Mám odtah tt150 pokaždé když ho zapnu vychladí mi příliš box cca na těch 16stupnů. Dokoupil sem přímotop 1kw a přidělal ho na přítah takže dovnitř ženu pouze teply vzduch a nastavil přes časovač spouští se každé dvě hodiny na pul hodiny. Teplota behem svitu lampy okolo 27stupnu ale behem vypnute lampy tech 18stupnu po vypnutí přimotopu behem chvile zase 16stupnu. Dá se to nějak vychytat ještě? nechci nechat bězet přímotop nonstop... bylo by to děsně elektriky už takhle to neni žádnej šlágr... Mám koupit slaší odtah? nebo jak často musí běžet? taky sem četl něco o topeních na plynovou bombu ktere vydrží jet na 10kg bombu skoro 20dní jsou určené na malé skleníky mátr někdo zkušenosti? na kolik to vytopí? díky za odpovědi

Old Post 02-10-2015 v 17:13 PM
frankiexify je offline   Profil uživatele frankiexify   Find more posts by frankiexify   Foto galerie člena frankiexify   Click here to Send frankiexify a Private Message   Add frankiexify to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 2

Topit je desna ztrata energie, topil bych v nejakych kratkych intervalech pokud bude nutne... (Nejlepsi mas napojit ho na termostat a nastavit konkretni teplotu napr. 18 stupnu)

Je dobre svitit v noci a pres den mit tmu a tak vyuzit vyssi venkovni teploty. (pri rozsvicene lampe problem s teplotou mit nebudes)

Radeji zvysovat vykon lampy nez pridavat primotopy

Dobre reseni je tez odtah napojeny na regulator s termostatem, ktery vyvetra jen pri prekroceni urcite teploty. A je otazka jestli pri teplote pod limit by mel jet na 0% nebo 20% to se musi vyzkouset.

Jen pro tvou info ta 150tt by v zime /kolem nuly/ imho bez problemu vyvetrala 4x1000w a jeste by byla zregulovana, cili se tvym problemum nedivim, na zimu to mas predimenzovane a musis regulovat.

V lete tuhle konfiguraci ocenis... Nemuzes v zime brat vzduch spis z baraku?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 02-10-2015 v 20:41 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankiexify
Nový Člen

Karma uživatele frankiexify - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 3

Na to že musim svítit v noci sem přišel hned z kraje kvůli teplotě. Když vyměním v boxu sodík 600w za 1000w nemyslím si že bych nemusel topit.... vzhledem k tomu že v noci bude lampa vypnutá z boxu by stejne uteklo teplo. Nasávám vzduch z garáže o teplote cca 16stupnu a myslím si že to časem pujde jeste níž.

Na kolik vyjde termostat a jak ho napojím na přímotop?

A na kolik vyjde nějaký regulátor ufa? případně jak se ta věc přesně jmenuje?

Nevyplatilo by se tedy koupit na zimu slabší ufo? než regulator apod?

Jinak překvapuje mne co všecko už sem musel dokoupit... na nejmenovaném dost známem ´growshopu jsem koupil celkem drahy komplet který měl být jen "zapoj a rozsvit" a uz sem tam asi za dalších 5000

Old Post 02-10-2015 v 23:16 PM
frankiexify je offline   Profil uživatele frankiexify   Find more posts by frankiexify   Foto galerie člena frankiexify   Click here to Send frankiexify a Private Message   Add frankiexify to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 4

treba tady http://www.growway-garden.cz/gse/re...-digitalni-3496
nebo
http://www.zefin.cz/cs/produkty/ele...s828x2061p.html

ale pozor na zapojeni - zatim co na topeni je typ zapojeni "udrzuj minimalni teplotu", na regulator ventu potrebujes typ zapojeni "vyvetrej pri prekroceni maximalni teploty".

jasne ze to pujde niz, mas tam prakticky venkovni teplotu, v zime to pujde k nule...

mrkni tez na
www.malapa.cz
a gse regulatory: https://www.google.cz/search?q=gse+regulator

existuji regulatory ktere umeji oboji - spinat topeni i ventilator...

jsou to investice ale zase ti umozni flexibilitu ve vsech rocnich obdobi... ale nasavat studeny vzduch zvenku je proste problem, vazne ho nejde brat od jinud?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 03-10-2015 v 11:22 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankiexify
Nový Člen

Karma uživatele frankiexify - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 5

Neberu ho zvenku ale z te garaze kde je tak o 7stupnu cca vic.nez venku vzdycky. Uz sem neco poobednal. A asi budu jeste zateplovat.... A zjistil jsem ze primotop je nejspis nejaky smejd ze topi na tu spotrebu strasne malo...

Old Post 03-10-2015 v 13:42 PM
frankiexify je offline   Profil uživatele frankiexify   Find more posts by frankiexify   Foto galerie člena frankiexify   Click here to Send frankiexify a Private Message   Add frankiexify to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr616
Stálý Člen

Karma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214 

Příspěvek č. 6

kamo topit primotopem tak to budes mit asi levnejsi to kupovat...

Old Post 03-10-2015 v 14:07 PM
petr616 je offline   Profil uživatele petr616   Find more posts by petr616   Foto galerie člena petr616   Click here to Send petr616 a Private Message   Add petr616 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankiexify
Nový Člen

Karma uživatele frankiexify - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 7

Vychazi to ze bezi dohromady 4 hodiny v nocnim proudu na 1kw. Takze denne.mne pripravi asi o 15kc coz se da prezit. PETR616 ty mi urcite poradis lepsi reseni coz? Vzhledem k tomu co tz pises

Old Post 03-10-2015 v 14:28 PM
frankiexify je offline   Profil uživatele frankiexify   Find more posts by frankiexify   Foto galerie člena frankiexify   Click here to Send frankiexify a Private Message   Add frankiexify to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 8

Jsi štastný člověk, většina lidí řeší pravý opak. Topit je určitě zbytečné (ale jak píšeš, zas tolik to nestojí), osobně bych se ubíral cestou, zregulovat ventilátor nebo ho nahradit tt125 nebo ho prostě spínat hodinama. Nejlepší řešení dle mého názoru je TT125 bude akorát a stojí kolem 900 nebo přikoupit k té 150 regulátor, který tě vyjde na stejné peníze.
http://www.comander.cz/522-regulato...ek-bez-vypinace

Old Post 03-10-2015 v 14:42 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankiexify
Nový Člen

Karma uživatele frankiexify - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 9

Uz sem na ten TT150 objednal regulator. A vsak teplotu to uplne zcela nevyresi furt mam chladek s primotopem je to tak nahrane tak snad to pak nebude tak hrozny az se to zreguluje...

Old Post 03-10-2015 v 14:47 PM
frankiexify je offline   Profil uživatele frankiexify   Find more posts by frankiexify   Foto galerie člena frankiexify   Click here to Send frankiexify a Private Message   Add frankiexify to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr616
Stálý Člen

Karma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214 

Příspěvek č. 10

no uvidis az bude fakt zima...vymrzla garaz, no necham se prekvapit.

Old Post 03-10-2015 v 16:12 PM
petr616 je offline   Profil uživatele petr616   Find more posts by petr616   Foto galerie člena petr616   Click here to Send petr616 a Private Message   Add petr616 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankiexify
Nový Člen

Karma uživatele frankiexify - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 11

Jo to je přesně ta rada co sem potreboval

Old Post 03-10-2015 v 16:36 PM
frankiexify je offline   Profil uživatele frankiexify   Find more posts by frankiexify   Foto galerie člena frankiexify   Click here to Send frankiexify a Private Message   Add frankiexify to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 12

Myslím že ta regulace bude OK, já neustále řeším naprosto opačný problém - někdy se mi zdá že mám v boxu přímotop. Mám 250W odtah 125TT foukám ven, v místnosti 23C a v boxu se pod 30C dostanu ojediněle a to tam mám nonstop puštěnej velkej ventilátor.

Old Post 03-10-2015 v 17:04 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankiexify
Nový Člen

Karma uživatele frankiexify - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 13

Radši bych řešil ten tvuj problem.... koupil bych silnejsi odtah. Dneska sem byl 3x pozorovat. Dostal jsem se na teplotu 20 pri vyplne lampe a na 27 pri zaple. Primotop topi 6x denne po 10minutach. Uvidime az bude chladneji..

Old Post 03-10-2015 v 17:21 PM
frankiexify je offline   Profil uživatele frankiexify   Find more posts by frankiexify   Foto galerie člena frankiexify   Click here to Send frankiexify a Private Message   Add frankiexify to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 14

Já zas dnes udělal díru do baráku a do boxu foukám vzduch z venku (zatím jen větráčkem co má 50m3) a co to udělalo s teplotou - pokles o 0,2Cten box je začarovanej. Držím palce at to vyřešíš.

Old Post 03-10-2015 v 18:47 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 15

Jeste napad, jestli vzduch ted foukas ven, co ho foukat zpet do garaze a udelat uplne separatni okruh na vetrani garaze jako takove? Snad mi rozumis... Proste tu garaz celou vytopit lampou a jen po troskach ho mixovat se vzduchem z venku...

Idealni reseni by bylo dva stany po 600w proti sobe den/noc, tak aby v kazdy okamzik aspon jeden z nich vytapel mistnost.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 03-10-2015 v 21:29 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od frankiexify
Vychazi to ze bezi dohromady 4 hodiny v nocnim proudu na 1kw. Takze denne.mne pripravi asi o 15kc coz se da prezit. PETR616 ty mi urcite poradis lepsi reseni coz? Vzhledem k tomu co tz pises

Jenze ted je 5 stupnu v noci a 15 pres den, az bude pod nulou bude to mnohem drazsi.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 03-10-2015 v 21:35 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-12-2003 - Teplota + vetrani - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1346560 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív