Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Bechtěrevova nemoc a konopí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
RoyalHarvest
Stálý Člen

Karma uživatele RoyalHarvest - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 59  

Zdraví Bechtěrevova nemoc a konopí Příspěvek č. 1

Zdar všem growerům,

kteří se potýkají s onemocněním pohybového aparátu s názvem "Bechtěrevova nemoc". Stejně jako já.

Kouříte konopí? Uvolňuje Vám od bolesti?

Já osobně užívám marihuanu minimálně a to povětšinou na nějaké akci s přáteli, tudíž to nedokážu objektivně posoudit. Vzhledem k tomu, jaké občas zažívám bolesti, napadlo mě (a to nejednou) zkusit je potlačit nějakou alternativní medicínou - z prášků se mi dělá zle.

Budu rád za každý postřeh!

RoyalHarvest

Don't worry, be happy!

Old Post 30-09-2015 v 19:59 PM
RoyalHarvest je offline   Profil uživatele RoyalHarvest   Find more posts by RoyalHarvest   Foto galerie člena RoyalHarvest   Click here to Send RoyalHarvest a Private Message   Add RoyalHarvest to your buddy list     Navštiv homepage uživatele RoyalHarvest! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rak
Nový Člen

Karma uživatele Rak - 2% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 2

Nazdar, já mám Bechtěreva už 15 let. Užíval jsem snad všechny prášky, co se dají bechtěrevikům předepsat, bohužel postupně přestalo všechno fungovat a bolest netlumily. Následovala 5ti letá závislost na Tramadolu, který fungoval dost dobře. Bohužel za cenu závislosti, která mně zaměstnávala hlavu víc, než jsem chtěl - strach, že jdeš někam a nemáš u sebe Tramal omezuje. A to jsem toho užíval "jenom" 200 mg denně. Během tohoto období také biologická léčba s efektem cca 50%. Pak přišly problémy s krční páteří a bolestmi hlavy. Skoro rok užívání 15ti prášků denně, po kterých bylo hůř a hůř, až jsem zkusil primárně na bolest hlavy konopí. Do té doby nesnesitelná bolest hlavy a krční páteře byla po vykouření cca 0,2g konopí s tabákem do deseti minut pryč. Tak jsem prášky přestal užívat a doposud jenom kouřím, dělám si tinktutu, koláčky. Jsem bez prášků a bolesti, jaké jsem míval jsou prozatím pryč. Dokonce se mně spravily i jaterní testy, které byly po letech užívání prášků docela špatné.Úplně bez bolestí asi nikdy nebudu, ale jsme přesvědčen, že mně konopí zachránilo.

Old Post 05-11-2015 v 19:28 PM
Rak je offline   Profil uživatele Rak   Find more posts by Rak   Foto galerie člena Rak   Click here to Send Rak a Private Message   Add Rak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Charter
Stálý Člen

Karma uživatele Charter - 51% PěstitelskáKarma uživatele Charter - 51% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 3

Můj táta má Bechtěreva mnoho let. Fungují mu kapky z konopí, které jsme původně vyráběli podle receptury na ústní vodu. Kouření mělo pro něj nežádoucí účinky. Kapky používá jen na noc, díky nim se tak často nebudí a ráno normálně funguje. Ehmmm ráno, vstává tak v devět, teda pokud nemusí někam po doktorech.

CHARTER


Old Post 03-12-2015 v 19:29 PM
Charter je offline   Profil uživatele Charter   Find more posts by Charter   Foto galerie člena Charter   Click here to Send Charter a Private Message   Add Charter to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Charter! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Charter
Můj táta má Bechtěreva mnoho let. Fungují mu kapky z konopí, které jsme původně vyráběli podle receptury na ústní vodu. Kouření mělo pro něj nežádoucí účinky. Kapky používá jen na noc, díky nim se tak často nebudí a ráno normálně funguje. Ehmmm ráno, vstává tak v devět, teda pokud nemusí někam po doktorech.


Ahoj, stačí naložit dekarboxylované konopí do lihu (60-90%), nechat minimálně měsíc louhovat a denně protřepat.
Popřípadě je možné užívat čistý CBD olej, který nemá žádný psychoaktivní účinek a pomáhá výborně. Ovšem každý člověk si musí najít nejvyšší dávkování, které snese. Vše se musí postupně zvyšovat od jedné kapky denně a postupně zvyšovat. To stejné platí u lihových kapek z vlastního konopí. Každému člověku vyhovuje jiná odrůda a raději preferuj odrůdy s vysokým nebo vyrovnaným obsahem CBD. Rozhodně je dobré použít i odrůdy technického konopí s vyšším obsahem CBD.
Pokud by jste měli kdokoliv nějaký dotaz, napište mi pm

Old Post 06-12-2015 v 22:35 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RoyalHarvest
Stálý Člen

Karma uživatele RoyalHarvest - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 5

Jsem rád, že se ve zdejší komunitě našli lidé, kteří mají taktéž s Bechtěrevem zkušenost. Jak jsem psal - nemám s účinky konopí na nemoc zkušenosti, každopádně už nějaký rok mám Bechtěreva v klidové fázi, takže zatím není potřeba.

Charter: Mohl by jsi mi, prosím, sehnat ten recept?

Don't worry, be happy!

Old Post 09-12-2015 v 15:32 PM
RoyalHarvest je offline   Profil uživatele RoyalHarvest   Find more posts by RoyalHarvest   Foto galerie člena RoyalHarvest   Click here to Send RoyalHarvest a Private Message   Add RoyalHarvest to your buddy list     Navštiv homepage uživatele RoyalHarvest! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bloud42
Stálý Člen

Karma uživatele bloud42 - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 6

ahoj.

mam bechtereva total bambus od krize po krk. na uvolnovani svalu mi dost pomaha mast. ne ale kazda zabere. mam podezreni, ze kdyz je delana z beznejch odrud s nizkym CBD, tak na moje potreby nefunkuje (nicmene na poraneni kuze a tak dal je jsou tyhle odrudy bezva).

chystam se spustit pest CBD odrud a zkusit si udelat mast sam. nemam staleho mastickare, ale tak nahodne je stridam.

mam ale jeden poznatek. bechterev se u me zacal asi projevovat kol. 20 roku bolestma v krizi. ortopedi ho nepoznali. a ja zase tolik netrpel, protoze jsem do cca 29 let hulil jak prokopnutej. bohuzel jsem mel dost dlouhou workoholickou epizodku spojenou s vyskou stresovou zatezi a sezenim bud v kanclu nebo po nocich u studia. byla to totalni haluz, protoze jsem nevnimal nic nez praci a nekde na pozadi studium. skoncil jsem totalne vyhorelej a bambusovej, protoze jsem si myslil, ze mam ztuhly telo od stresu. a v ty dobe jsem i dost konzumoval marihuanu, ktera asi bolesti hodne tlumila. huleni a workoholicka mimoza asi staly za tim, ze jsem bolest nevnimal, tak jak bych mel.

tedka na sebe namazu konopi vic nez vyhulim. mam ale hulicsky relapsy, ktery znamenaj, ze po cca dvou trech mesicich, kdy si puknu jednou tejdne s kamosema jsem najednou puzenej k prohuleni jedno ci dvou tejdnu a to na fest. kryje se to zhruba s tim, ze se zacinam cejtit nekonforme s fyzickou strankou veci. pak mam zase na ty dva mesice telesnou pohodu, teda pohodu primerenou stavu myho bambusaka. ...mozna mi ale zase jenom hrabe v bedne, tak to musim prehulit

Old Post 15-09-2016 v 12:20 PM
bloud42 je offline   Profil uživatele bloud42   Find more posts by bloud42   Foto galerie člena bloud42   Click here to Send bloud42 a Private Message   Add bloud42 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Charter
Stálý Člen

Karma uživatele Charter - 51% PěstitelskáKarma uživatele Charter - 51% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od RoyalHarvest
Jsem rád, že se ve zdejší komunitě našli lidé, kteří mají taktéž s Bechtěrevem zkušenost. Jak jsem psal - nemám s účinky konopí na nemoc zkušenosti, každopádně už nějaký rok mám Bechtěreva v klidové fázi, takže zatím není potřeba.

Charter: Mohl by jsi mi, prosím, sehnat ten recept?


RoyalHarvest: Myslíš recepturu na ústní vodu?
Na litr dobré slivovice (ideální je neředěná kolem 70%) konopí cca 80g (vše co zbude z palic po ostříhání) šalvěj lékařská 10g, máta 5g, stévie5g. Tři týdny nechat pracovat, občas protřepat, pak scedit a nechat v tmavé láhvi.
Na kloktání ředím do malýho panáku 5-10kapek pak klidně polykat.
Při zánětech potírat dásně neředěným, zvenku obklad vlhký+pár kapek.
Bolest hlavy, kloubů, břicha, zad a pod. namazat mastí a pak vetřít několik kapek na bolavé místo.
Nespavost, cca hodinu před spaním první den, 1xkapka zapít vodou, teplé mléko je lepší, kdo snese, druhý den 2kapky, třetí den 3kapky až do žádoucího efektu a pak snížit o jednu kapku. V případě bolestí, křečí (RS) apod. přidat také ranní dávku, stejným způsobem začít na 1kapce a přidávat každý den jednu. Teta dává 20kapek, má 80let a přestala se 6x za noc budit. Ale bacha, při podobně velké ranní dávce už raději neřídit stroje Peace!

CHARTER


Old Post 26-09-2016 v 20:11 PM
Charter je offline   Profil uživatele Charter   Find more posts by Charter   Foto galerie člena Charter   Click here to Send Charter a Private Message   Add Charter to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Charter! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludward
Nový Člen

Karma uživatele ludward - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 8

Dobry den,
na Bechterevovu chorobu me
skvele pomahaji Fenixovy slzy.

Old Post 18-03-2017 v 17:04 PM
ludward je offline   Profil uživatele ludward   Find more posts by ludward   Foto galerie člena ludward   Click here to Send ludward a Private Message   Add ludward to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:21 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4853580 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív