Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » stavba boxu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Obecné stavba boxu Příspěvek č. 1

Zdravim všechny. Jsem tu novej takže kdyby nějaký fail tak se předem omlouvám a rád se přiučím.

Plánuji v domě ve sklepě zařídit novej box na pěstování. Mám krásnou celou místnost cca 320x160xv170 a můj plán byl zateplit a vyrobit box na pravé straně místnosti o velikosti š160xh90xv170 kde je přímo uprostřed nahoře vývod pro odvětrávání průměr 150mm.

Co tady tak pročítám sleduji že většina z Vás pěstuje v koupeném boxu ale nenašel jsem box potřebných rozměrů. Tak jsem se chtěl zprvu zeptat na rizika výroby (samozřejmě pečlivě) boxu na pěstování. Představa byla taková zmenšit a zateplit prostor polystyrenovými deskami, konstrukce pomoci střešních latí a diamantová folie. V přední stěně zabudované větráčky pro přívod.

Další dotaz se týká k velikosti moji představy. Počítal jsem na takovýto prostor s 8kytkami a lampou 600W (nebo 750?1000?) plus dostatečný výkon ventilátoru. Ale nejsem si jisty jestli nebude box zbytečně velký, nebo mám využít prostoru.
Jelikož máme v domě tarif tepelné čerpadlo neměla by spotřeba el. energie nějak moc rapidně ovlivnit můj záměr.

Ještě jsem nezmínil. I když mám už zkušenost s pěstováním HYDRA rozhodl jsem se pro hlínu z důvodu, že si myslím že bych měl ve sklepě hodně náročné podmínky na HYDRA( neříkám že s hlínou nebudou, ale myslím, že budou menší.)

Budu rád za Vaše názory, tipy a rady.

Jestli je potřeba mohu uveřejnit foto prostoru pro představu.

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 05-08-2015 v 20:22 PM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Navrh Příspěvek č. 2

.

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Naposledy upravil stredocech 06-08-2015 v 10:54 AM

Old Post 06-08-2015 v 10:27 AM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 3


Takova hrubá představa a věci k zamyšlení...

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 06-08-2015 v 10:41 AM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 4

To jako že ty květináče budou pod boxem a dovnitř půjdou jen kytky? Alespoň dle toho obrázku.
A možná bych doporučil začátečníkovi začít s menšíma květníkama, lépe pak jde uhlídat výška. 10 litrový kýbl to už je fakt hodně.

Old Post 06-08-2015 v 10:42 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 5

NN. Samozřejmě jsem nezvládl v malování 3D květináč. Květníky součástí boxu.

Kdyz bych použil menší květníky je problém přesazovat dvakrát? Jako že z 2l na 6L a pak pozdeji jim dát prostor a opatrne přesadit do 10l. Nebo nechat v 6L do konce?

Zase kdyby tam byli 10 L květníky třeba šest osm kytíí a dvě patra plotu dalo by se krásně proplétat a využít prostoru ne?

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 06-08-2015 v 10:47 AM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 6

Dále jsem se chtěl poradit s odvětráváním.

Přemýšlel jsem odvětrávat část přímo nad sodíkem menším průměrem potrubi a stejným nebo větším průměrem odvětrávat v prostoru pěstírny. Nevim jestli je tato úvaha správná nebo zřídit jedno odvětrávání jen od sodíku nebo jen z prostoru. Oboje jen přes jeden ventilátor pryč.

Asi se přikloním spíše odvětrávat jen u sodíku a to pomocí -

Ventilátor TT 200U, 830/1040m3/h, termostat.

nebo

Ventilátor VK 200U- 780m3/hod s termostatem
Kdyby jste měli pro můj jakýkoliv krok pro a proti byl bych velmi vděčný:-)

Dále se musim rozhodnout pro osvětlení.
Poslední úvaha je taková že koupím předřadník 600W GIB předřadník PRO-V-T
Výbojka pro růst 400 W GIB Lighting Growth Spectre MH nebo musí být 600W (snad sem pochopil správně že nemusí:-) )
a květ GIB Lighting Flower Spectre Deluxe 600W

pořád váhám jestli se nerozhodnout pro dvě sluníčka..ale nejspis ne

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Naposledy upravil stredocech 06-08-2015 v 12:11 PM

Old Post 06-08-2015 v 10:52 AM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 7

Jestli narveš 400W lampu do neregulovatelnýho 600W předřadníku, tak si sebou vem i ochraný pomůcky, nejspíš hezky rupne

Old Post 14-08-2015 v 18:49 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 8

Pokud chces pestovat kombo 400w rust a 600w kvet, musis si koupit bud digitalni prepinatelny predradnik(ja doporucim pana lumateka) a nebo prikoupit na 400w ten co uz mas. Pokud chces mit box 160x90 je ten vetrak trosku overkill. Leda ze bys ho chtel provozovat vetsinou na polovinu rychlosti aby byl tizsi. Ony ty 200mm slauchy taky stojej vice nez 160 nebo 125. A jestli 2 lampy tak asi 400w. Na 600 bys tam svitil asi zbytecne moc.

A proc si myslis ze bys mel potize vice s hydrem? Kvuli tahani vody? hydro je prave ve sve podstate daleko mene narocnejsi. Vodu menim co 14 dni. Vzdy den predtim si prichystam do 3 nadob vodu, rano namicham hnojky, nasteluju PH, vyprazdnim starou zalivku naliju novou a mam dalo by se rict 14 dni klid. Uz tam jen co zhruba 5 dni doliju 20litru cisty vody. Ty budes muset co 2-3 dny michat neustale zalivku. Porad tam lozit rucne je prolivat a to neco zabere. Ten cas ktery budes muset venovat zalivani, tak muzes u hydra venovat zvhledu kytek. Ohybani, stipani a tak. Jeste to zvaz. Ja uz bych po vyzkouseni wilmy do rucniho zalivani nesel!

Kvalita predevsim!

Old Post 15-08-2015 v 07:58 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 9

Reakce na Mocného Okurka
Hydro se IMHO hodí pro někoho, kdo je u toho denně. Já zkoušel Bubbler a dost tam lítalo pH a EC, furt to něco chtělo. Pravdou je, že ten bubber byl jen 10 litrovej, což je asi málo (jenže mě v počátcích připadal 25 litrovej moc velkej).
U hlíny nic moc neřeším (na balkoně). Mám dám do flašky odstát vodu, pak do ní nasypu hnojivo a už jim to leju. Jinak plně souhlasím že automatické zalévání je velmi pohodové a přemýšlím o něm, neboť jsem lenoch :-)
A nevím zda je OK dolévat jen čistou vodu, já podle změn EC dodával i živiny aby kytky měly správnou baštu.

Edit: aha, teď se si přečetl jak to má udělané Okurek a má tam 60 litrů zásobník na vodu s hnojivem. Tak to je mi už jasné proč může dolévat jen vodu :-) V 10 litrech to funguje bohužel jinak, ale tehdy jsem byl úplně hloupej koláč!

Old Post 15-08-2015 v 08:41 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 10

No kdyz mam EC 1.7 a po par dnech az holky cosi popijou je tam 2.1EC mi prijde liti ciste vody spravne. Ono to akorat v tom pomeru srazi zase k 1.7. Cim vetsi nadrz tim i lepe bude drzet to EC nejen PH. Cim vetsi nadrz pouzijes tim je delsi doba k rozhozeni PH a EC. Sak tu nekde psal borec ma doma 400L nadrz. To je pak pohoda . Ale do bytu bych to asi nebral

Kvalita predevsim!

Old Post 15-08-2015 v 12:59 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DonDoDo
Nový Člen

Karma uživatele DonDoDo - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 11

Hola hoj Všem
Řeším právě podobnej případ. Začínám komplet se vším. A protože mi mají přijít peníze rád bych zainvestoval. Chci se zeptat co si myslíte o koupi stanu 240x240x200 kterej by byl přepulenej na půl rád bych jel 8/12h 400/(nebo)600w a druhý půlce to samý akorát na střídačku.
Nebo je lepší koupit stany dva? to se mi zdá jako utrácení..
A je hydro o dost dražší?
Mám v plánu do toho nalít ze začátku max 18-20k money. V plánu byly i LEDky ale usoudil jsem že možná až po pár sklizních..
Mám sklep o rozměrech 4,80 x 2,80 x 2,20 (m) Zdá se mi blbost zateplovat celej sklep, a nahazovat fajnovou potom malovat nebo diamantovku atd. To mi přijde levnější varianta stan.
Mám tam doury na přítah 4x10,11cm (možnost přítahu i z bytu ( ale raději bych teplej vzduch pouštěl do bytu at ušetřim na topení...
Předem moc děkuji za každou odezvu :-)

Old Post 06-09-2015 v 20:50 PM
DonDoDo je offline   Profil uživatele DonDoDo   Find more posts by DonDoDo   Foto galerie člena DonDoDo   Click here to Send DonDoDo a Private Message   Add DonDoDo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:01 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-06-2021 - Stavba grow boxu. - 0 odpovědí
12-10-2020 - Stavba boxu - 2 odpovědí
31-03-2018 - Stavba boxu s LinChim - 51 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1094300 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív