Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Trimming machine - domácí výroba
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
reminger
Nový Člen

Karma uživatele reminger - 28% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 8  

Trimming machine - domácí výroba Příspěvek č. 1



Zdravím všechny,
protože nemám tolik času na ruční stříhání listí rozhodl jsem se, pořídit si vlastní zastrihovac. Když jsem se díval na net a viděl ty tisíce které zastřihovače stojí skoro mě trefil šlak. Nevím za co chcou tak těžký prachy za tak jednoduchý stroj. Nakonec jsem se rozhodl udělat si svůj vlastní za pár kaček. Tady je seznam věcí a orientační ceny materiálu.

délka/výška/šířka (cm)

- 4x 27/14/2 prkno ze surového dřeva
( Vv Baumaxu stojí 4m prkno 150,- a rovnou vám ho tam zdarma nařežou)

- 2x 26/7/2 prkno ze surového dřeva
( ze stejného 4m kousku na uchycení motoru)

- 1x Motor
( ja jsem použil motor 230V / 13W ze starého ventilátoru hurricane)

- 1x Mřížka na malování kovová 30/26
( Baumax 15,- síto na vrchní část)

- 1x Pilový list na kov
( železářství do 10,-)

Celková částka cca 200 Kč + motor.

+ nějaké ty vruty na smontování, izolační páska

Nástroje: Aku šroubovák, šroubovák, nůž, vrtačka, vrták na kov( průměr vrtáku o něco větší než výstup rotoru motoru) , vodováha, bruska s řezným kotoučem

Postup:

Nejprve jsem si vytvořil základnu ze čtyč prken 27/7/2 a to tak, abych docílil obdélníkového tvaru. S tlouštkou prken 2cm jsem dostal obdélník se stranou a = 31cm a b = 27cm. Na tenhle obdélník jsem si položil kovovou mřížku a v rozích ji vrutama přichytil k základně. Pilový list jsem na brusce vybrousil, aby byly strany ostré jako nůž. Pilový list jsem bruskou říznul na 20cm a doprostřed udělal vrtačkou díru. Potom jsem řešil problém jak přichytit list k rotoru. Izolačn páskou jsem vytvořil hrubší průměr rotoru a na ten jsem nasadil nůž. To samé jsem udělal z vrchnu nože a obě strany jsem ještě dotáhl kouskem drátu. Dále jsem si připevnil Motor vrutama k 2x 26/7/2 prknům, které jsem podle vodováhy připevnil z boku k základně tak, aby byl rotor s nožem uprostřed obdélníkové základny a aby byl nůž co možná nejblíže mřížce. K přívodnímu kabelu jsem si přidělal přívodní kabel od lampičky s vypínačem, díky kterému vypínám a zapínám celé zařízení.

Tak takhle nějak jsem to vyřešil já. Předpokládám, že si trimmer budu ještě dost upravovat např. vytvářet odtah ventilátorem a rád bych, kdyby mi někdo navrhnul nějaký upgrade.

Pěstu zdar, reminger.

FOTO:

http://s12.postimg.org/wkn863eil/20150630_175620.jpg

http://s12.postimg.org/x8w2p1d8d/20150630_175717.jpg

Old Post 30-06-2015 v 17:39 PM
reminger je offline   Profil uživatele reminger   Find more posts by reminger   Foto galerie člena reminger   Click here to Send reminger a Private Message   Add reminger to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reminger
Nový Člen

Karma uživatele reminger - 28% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 2

Více lidí mi psalo pro foto v akci - do měsíce to tu bude.

Old Post 30-06-2015 v 22:11 PM
reminger je offline   Profil uživatele reminger   Find more posts by reminger   Foto galerie člena reminger   Click here to Send reminger a Private Message   Add reminger to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 3

neco podobnyho uz tu bylo, viz. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=66036 ale taky by me zajimalo spis video v praxi, nevypada to spatne, kdyz to bude fungovat dobre tak to taky mozna zboucham, jeden ofuk navic se mi tady vali

Old Post 01-07-2015 v 00:38 AM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krobak
Stálý Člen

Karma uživatele krobak - 99% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 607  

Příspěvek č. 4

ahoj, tiež som zvedavý ako sa bude chovať v prevádzke. Zádrhel si myslím, teda aj keď pofrčí dobre, bude to vyčistiť aby sa dal použiť opakovane.

Old Post 01-07-2015 v 07:22 AM
krobak je offline   Profil uživatele krobak   Find more posts by krobak   Foto galerie člena krobak   Click here to Send krobak a Private Message   Add krobak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:27 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8662080 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív