Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » balkon auto, vůbec poprvé..
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

balkon auto, vůbec poprvé.. Příspěvek č. 1

Zdravím,
po letech každodenního pálení a několika pseudopokusech o indoor (jen v hlavě) jsem se konečně rozhoupal alespoň k zasazení na balkoně v životě jsem NIC nepěstoval, zvládnu max.zalít kytky v kanclu, a tak bych uvítal jakékoli rady, tipy..samozřejmě jsem něco pročetl, ale plno mezer jsem zaplnit nestihl.
Jak je zmíněno v nadpisu, pro jednoduchost jedu auto, konkrétně Bloody skunk, Blue dream a Critical rapido. Nechci, aby přesáhly výšku cca 1m - úroveň balkonu, a tak budu hnojit až při květu (alga bloom, Plagron). Právě mi klíčí 7 semínek, kytičky později prásknu do 11l květníků naplněných BioBizz Allmix (původně jsem ale chtěl pěstovat jen 4, takže substrát budu muset dokoupit - prý by jim prospívalo něco s kokosem? ) Balkon obložím diamantovou folií.
Naklíčená semínka do dvou dnů pošlu do malých květináčků, u kterých váhám, čím naplnit.. četl jsem o vhodnosti např.substrátu pro muškáty či pokojové rostliny.. u nás měli všechno hnojené, nakonec jsem vzal http://www.forestina.cz/produkt/sub...pro-bylinky-250
tak snad to semínka zvládnou..nebo jsem přemýšlel o smíchání Allmix s tímto substrátem pro bylinky..to je zatím největší dilema Postupně budu přidávat fotky, abych měl svůj historicky první pokus s pěstováním rostlin pěkně zdokumentován..budu samozřejmě vděčen za jakékoli připomínky, jen upozorňuji na svoje amatérství a relativní nedostatek času )

Old Post 07-05-2015 v 13:21 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marekSVK
Stálý Člen

Karma uživatele marekSVK - 4% PěstitelskáKarma uživatele marekSVK - 4% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 2

Zdar, vítam a držím palec

Automaty ak možeš, tak zasad do finálnych kvetináčov, nemajú rady presadzanie, vačšinou sa pritom spomalí rast a už to nemusí dobehnut, len preto aby si nemal maličkých trpaslíkov.

Zo začiatku udržuj vyššiu vlhkosť, možeš odrezat par PET fliaš, urob do nich dva tri dierky aby rastliny dýchali a prikry ich nech sa tam troska paria, neprehanaj zo zalievaním, zo začiatku im stačí važne málo, aby ti to nezačalo hnit, zalievaj až ked vyschne substrát, daj ich na miesto kde bude čo najviac slniečka...

Automaty maju radi obyčajnú černozem, no je tam isté riziko že si prinesieš nejakých škodcov, vačšinou sa zem upravuje v trúbe pri vysokej teplote, aby sa zabili všetky možné parazity, ked si už kupil substrát, tak ho použi, určite do nho pridaj perlit na lepsiu vzdušnosť pody, korene budu lepšie dýchať. Automat v ziadnom prípade nezaštipovat ani nestrihat.

Na zalievanie používaj iba odstátu vodu, ak ju maš chlorovanu, napustaj do flasky, nechaj ju otvorenu a aspon 36 h nechaj odstat, chlor sa vyparí, a ak možeš kup si aspon ph kvapky na merianie ph vody, je to doležité, nepodcenuj ph.....


Tak nech to rastie peace

Naposledy upravil marekSVK 07-05-2015 v 15:59 PM

Old Post 07-05-2015 v 15:11 PM
marekSVK je offline   Profil uživatele marekSVK   Find more posts by marekSVK   Foto galerie člena marekSVK   Click here to Send marekSVK a Private Message   Add marekSVK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 3

díky, bohužel na přímé zasazení nemám teď dostatek substrátu a ostatně ani finalní nádoby (původně jsem počítal se 4, ale nakonec klíčí 7ks) přesazení se trochu bojím, ale snad to přežijou. PETky jsem zvažoval, ale kamarádovi jich takhle pár chcíplo, asi to chce opatrně - příp.tedy od jaké do jaké velikosti udržovat v tomto "skleníku"? Vodu odstát nechávám, ph zatím neřeším..ale je fakt, že špatné ph vody mi může zkazit i ph substrátu, takže do toho půjdu

Old Post 07-05-2015 v 19:46 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 4

a ještě by mě zajímalo, jestli nevadí, že mi na balkon v noci svítí pouliční lampa - jen 2.patro ..jestli se kytičky nebudou příliš tahat za světlem a nebylo by tedy lepší je v noci zakrývat či stínit..

Old Post 07-05-2015 v 20:10 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marekSVK
Stálý Člen

Karma uživatele marekSVK - 4% PěstitelskáKarma uživatele marekSVK - 4% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 5

Petky možeš nasadiť hned ako vylezie rastlinka z pod zeme, ja ich nechávam cca dva týždne, nezabudni na tie dierky dve na spodok a dve na vrch petky, nech vzduch cirkuluje.

Nie je to podmienka mať petky, ale mne osobne sa to osvedčilo, je to na tebe a s tou pouličnou lampou netuším, počkaj na odpoved skusenejšieho člena...

Old Post 08-05-2015 v 07:33 AM
marekSVK je offline   Profil uživatele marekSVK   Find more posts by marekSVK   Foto galerie člena marekSVK   Click here to Send marekSVK a Private Message   Add marekSVK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 6

citace:
Automaty ak možeš, tak zasad do finálnych kvetináčov, nemajú rady presadzanie, vačšinou sa pritom spomalí rast a už to nemusí dobehnut, len preto aby si nemal maličkých trpaslíkov.

nemusi platit pre vsetky automaty, ja napr. presadzam a no problem

citace:
Zo začiatku udržuj vyššiu vlhkosť, možeš odrezat par PET fliaš, urob do nich dva tri dierky aby rastliny dýchali a prikry ich nech sa tam troska paria, neprehanaj zo zalievaním, zo začiatku im stačí važne málo, aby ti to nezačalo hnit, zalievaj až ked vyschne substrát, daj ich na miesto kde bude čo najviac slniečka...

petflasky / vlhkost neres ked ides zo seminka

citace:
Automaty maju radi obyčajnú černozem

ked im das trebars nejaky all-mix, tejs sa nebudu stazovat, ale v tomto pripade radsej presadzaj, seminkam pri starte moc neprospieva full predhnojeny substrat

citace:
a ještě by mě zajímalo, jestli nevadí, že mi na balkon v noci svítí pouliční lampa - jen 2.patro ..jestli se kytičky nebudou příliš tahat za světlem a nebylo by tedy lepší je v noci zakrývat či stínit..

automatom by to malo byt sumak..

Old Post 08-05-2015 v 09:39 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 7

díky, právě jsem nevěděl, do čeho poslat vyklíčené semínko, vím, že by nemělo jít hned do předhnojeného, ale substráty v "zahradnictví" jsou všechny hnojené, nakonec jsem smíchal ten substrát pro bylinky (ph prý kolem 6) a ten allmix..bohužel přípravu jsem moc nezvládl i kvůli nakonec vyššímu počtu naklíčených semínek, a tak teď mám k dispozici 50l allmix a 10l pro bylinky, ale 7 semínek a 11l květníky..čili jsem víceméně nucen nasadit do malých květináčků buď s jedním z dvojice substrátů, anebo do směsi..finální substrát si budu muset pořídit ještě jeden - je otázkou, jestli stejný.. teď už asi ano. Měl jsem si ale na vyklíčená semínka pořídit např.kokosový substrát a jako finální pak ten allmix..nu, příště

k tomu osvětlení i v noci..automatům by to asi nemělo vadit z pohledu fází růst/květ, ale jestli jim to nepokazí růst právě tím taháním..to nevím..ale to je moje domněnka

Old Post 08-05-2015 v 11:06 AM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 8

na seminka pouzivam obyc substrat na vysev a mnozeni, dostat to v kazdom zahradkarstve, ale mozes pouzit v pohode aj kokos

http://www.zahrada-magnolia.sk/subs...mnozenie/c21450

Old Post 08-05-2015 v 11:44 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 9

aha substrát spec.na výsev a množení jsem se neptal, prohrabával jsem se jen různýma předhnojenýma substrátama a bez hnojiva prý nemají u toho mého na bylinky může být asi hlavní problém že není tak vzdušný, ale když necham klíčky větší, snad to klapne

Old Post 08-05-2015 v 13:46 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 10


je tomu cca 2 týdny, co vylezly klíčky a poměrně solidně se to klube. jeden druh se tedy hodně tahá - nejvyšší jsem už trochu zasypal, neb se tak tak držela - pravda, světla bylo málo, nicméně jiné druhy jsou docela malé, a tak ona vytáhlost je snad způsobena genetikou, nikoli nedostatkem světla. V neděli bych již rád přesadil do finalní nádoby. Substrát mám ten BioBizz Allmix, mám ho ale jen cca 45l a bude 7kytiček v 11l, takže dokoupím kokos a k tomu asi zase ten allmix ještě na druhé kolo v létě smíchám allmix s kokosem cca 7:3.
Ještě taková asi primitivní otázka, ale co mám dát dolů do květníků? jsou tam díry a subtrát by asi propadával )

Old Post 18-05-2015 v 15:58 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 11


taaakže..kytičky prospívaly poměrně v pohodě, nějak jsem do nich nezasahoval, to je asi poznat na zbytečné délce stonků, trochu jsem se trápil se zálivkou, ale snad jsem to už vychytal na zhruba 300ml ke každé co 2-4 dny.. rád bych se hodně laicky zeptal, jestli už (po)květou? )

Old Post 28-06-2015 v 13:13 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 12


fota nic moc, tak pardon

Old Post 28-06-2015 v 13:15 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 13


a další

Old Post 28-06-2015 v 13:17 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
itchy_k
Stálý Člen

Karma uživatele itchy_k - 33% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 14


no a poslední..

Old Post 28-06-2015 v 13:21 PM
itchy_k je offline   Profil uživatele itchy_k   Find more posts by itchy_k   Foto galerie člena itchy_k   Click here to Send itchy_k a Private Message   Add itchy_k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nice bloom
Stálý Člen

Karma uživatele nice bloom - 43% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 243 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od itchy_k
je tomu cca 2 týdny, co vylezly klíčky a poměrně solidně se to klube. jeden druh se tedy hodně tahá - nejvyšší jsem už trochu zasypal, neb se tak tak držela - pravda, světla bylo málo, nicméně jiné druhy jsou docela malé, a tak ona vytáhlost je snad způsobena genetikou, nikoli nedostatkem světla. V neděli bych již rád přesadil do finalní nádoby. Substrát mám ten BioBizz Allmix, mám ho ale jen cca 45l a bude 7kytiček v 11l, takže dokoupím kokos a k tomu asi zase ten allmix ještě na druhé kolo v létě smíchám allmix s kokosem cca 7:3.
Ještě taková asi primitivní otázka, ale co mám dát dolů do květníků? jsou tam díry a subtrát by asi propadával )


Automaty začnou kvést zhruba 4-5 týdnů od vykliceni.

To ostatní až se začne zkracovat fotoperioda nejdřív než po 5 týdnech od vykliceni. GL peace

ab imo pectore

Old Post 28-06-2015 v 14:13 PM
nice bloom je offline   Profil uživatele nice bloom   Find more posts by nice bloom   Foto galerie člena nice bloom   Click here to Send nice bloom a Private Message   Add nice bloom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nice bloom
Stálý Člen

Karma uživatele nice bloom - 43% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 243 

Příspěvek č. 16

[QUOTE]Původní příspěvek od itchy_k
a ještě by mě zajímalo, jestli nevadí, že mi na balkon v noci svítí pouliční lampa - jen 2.patro ..jestli se kytičky nebudou příliš tahat za světlem a nebylo by tedy lepší je v noci zakrývat či stínit.. [/QUOTE.

Na automaty nejspíš nebude mít žádný vliv. Alel jestli jo tak pa hod nake foto taky by mě to zajímalo jak to bude v praxi.GL peace

ab imo pectore

Old Post 28-06-2015 v 16:00 PM
nice bloom je offline   Profil uživatele nice bloom   Find more posts by nice bloom   Foto galerie člena nice bloom   Click here to Send nice bloom a Private Message   Add nice bloom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:39 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0837610 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív