Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » micro se sodíkem
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
snb.jenik
Stálý Člen

Karma uživatele snb.jenik - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 16  

micro se sodíkem Příspěvek č. 1

Ahoj.
Zajímaly by mě názory na pěstování v mikroskříňkách se sodíkem. Zkoušel někdo výbojky 35W a podobně??

http://www.sylvania.cz/sylvania/esh...UPER-35W-CL-E27

jak moc taková výbojka hřeje? je možné uchladit? použití CT? Jak to je s barevným spektrem?...

Dříve jsem pěstoval 250,400 a 600W.. a nerozumím tomu proč roste pod 600 víc a aj jsou paličky lepší než pod 400 a 250? ... když světelné spektrum by mělo být stejné?.. jak je to pak u těhlech pidi výbojek? Budu rád za jakoukoliv informaci...

Jen pro uplnost.. mám boxík PRO RADOST A EXPERIMENTY ne pro maximalizaci výnosu.. a přemýšlím jaké osvětlení dát... zářivky mi zatim mocnevyhovují.. k usporkám nemám důvěru:-D... rozmýšlím mezi sodíkem nebo led... ale tam bych se dostal zas uplně jinam s penězi což se mi taky moc nechce.

Co vy na to?

Old Post 26-05-2015 v 09:19 AM
snb.jenik je offline   Profil uživatele snb.jenik   Find more posts by snb.jenik   Foto galerie člena snb.jenik   Click here to Send snb.jenik a Private Message   Add snb.jenik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sWei
Stálý Člen

Karma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 1406  

Příspěvek č. 2

ta 35w mi přijde zbytečně drahá, za 70w sodíkovou výbojku sem dala 195 kč a používám jí v prostoru 30x30x60 cm s odtahem 125m3/H

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé trávu kouří a rozumí si beze slov.

Můj microgrow 40w (hotovo) , Můj 2. microgrow , Outdoor 2012 , Kalfas grow 200w CFL , 3. Micro 72w , Balkon 2014 , Balkon 2016

Homebox 30x30x60cm 55w , Led 164w 60x30x80 , Micro 55w CFL + 70w HPS 2019 (Aktuální)

Old Post 26-05-2015 v 09:28 AM
sWei je offline   Profil uživatele sWei   Find more posts by sWei   Foto galerie člena sWei   Click here to Send sWei a Private Message   Add sWei to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snb.jenik
Stálý Člen

Karma uživatele snb.jenik - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 3

teda... koukám na ty Tvé pěsty a super! ... 70 sodíku jsem se bál uplně kvuli chlazení.. navíc mám box 60 x 25 x 60 (d, h, v) .. tak jsem si říkal dát dva malé sodíky zasebou..

Když můžeš srovnat úsporky a sodík v téhle Watáži tak pro co jsi spíš?...

Old Post 26-05-2015 v 09:56 AM
snb.jenik je offline   Profil uživatele snb.jenik   Find more posts by snb.jenik   Foto galerie člena snb.jenik   Click here to Send snb.jenik a Private Message   Add snb.jenik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sWei
Stálý Člen

Karma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 1406  

Příspěvek č. 4

rozhodně pro sodík, nastejno se sedmdesátkou vychází 125w úsporka a sodík se vším mi vezme cca 100w takže to vychází lépe i energeticky a pod tím sodíkem jsou hezčí šišky

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé trávu kouří a rozumí si beze slov.

Můj microgrow 40w (hotovo) , Můj 2. microgrow , Outdoor 2012 , Kalfas grow 200w CFL , 3. Micro 72w , Balkon 2014 , Balkon 2016

Homebox 30x30x60cm 55w , Led 164w 60x30x80 , Micro 55w CFL + 70w HPS 2019 (Aktuální)

Old Post 26-05-2015 v 10:10 AM
sWei je offline   Profil uživatele sWei   Find more posts by sWei   Foto galerie člena sWei   Click here to Send sWei a Private Message   Add sWei to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snb.jenik
Stálý Člen

Karma uživatele snb.jenik - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 5

super díky ... když se se světlam vejdu do 1000 tak to neřešim. hlavní je pro mě ať to má co potřebuje ... ještě jedna taková věc... abych se vyhnul problémům kterým se vyhnout musim.. tak bych chtěl vědět jak moc hřeje ten sodík 70W ?... vedle vchodě má soused těch W podstatně víc! ... voní to na celou ulici takže nevim jak dlouho mu to ještě vonět dovolej... a nerad bych aby to u mě kvůli termu sklidili ( i když 2 gramy :-D) taky....

nejsou v tomhle bezpečnější ty LED?

Old Post 26-05-2015 v 10:19 AM
snb.jenik je offline   Profil uživatele snb.jenik   Find more posts by snb.jenik   Foto galerie člena snb.jenik   Click here to Send snb.jenik a Private Message   Add snb.jenik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sWei
Stálý Člen

Karma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 1406  

Příspěvek č. 6

pod ledkama to hezky roste ale na howno kvete, tak samozřejmě že topí hodně ne jednou jsem se o něj brutálně spálila o smradu nevím jedu vždycky s pachovým filtrem

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé trávu kouří a rozumí si beze slov.

Můj microgrow 40w (hotovo) , Můj 2. microgrow , Outdoor 2012 , Kalfas grow 200w CFL , 3. Micro 72w , Balkon 2014 , Balkon 2016

Homebox 30x30x60cm 55w , Led 164w 60x30x80 , Micro 55w CFL + 70w HPS 2019 (Aktuální)

Old Post 26-05-2015 v 10:23 AM
sWei je offline   Profil uživatele sWei   Find more posts by sWei   Foto galerie člena sWei   Click here to Send sWei a Private Message   Add sWei to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snb.jenik
Stálý Člen

Karma uživatele snb.jenik - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 7

smrad mám vyřešen to je v pohodě... jen kdyby se to tu česalo s termovizí tak abych tam nesvítil taky o to mi jde :-) .... v tom případě zvažuju dražší variantu ledek... .. ale ještě to tu projedu.. koukám že se mikro docela rozjelo od té doby co jsem sem chodil.. pár let zpět.. díky za pomoc!

Old Post 26-05-2015 v 10:33 AM
snb.jenik je offline   Profil uživatele snb.jenik   Find more posts by snb.jenik   Foto galerie člena snb.jenik   Click here to Send snb.jenik a Private Message   Add snb.jenik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sWei
Stálý Člen

Karma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 1406  

Příspěvek č. 8

prosímtě koho bude zajímat pár kytiček když vedle jede někdo brutál

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé trávu kouří a rozumí si beze slov.

Můj microgrow 40w (hotovo) , Můj 2. microgrow , Outdoor 2012 , Kalfas grow 200w CFL , 3. Micro 72w , Balkon 2014 , Balkon 2016

Homebox 30x30x60cm 55w , Led 164w 60x30x80 , Micro 55w CFL + 70w HPS 2019 (Aktuální)

Old Post 26-05-2015 v 10:36 AM
sWei je offline   Profil uživatele sWei   Find more posts by sWei   Foto galerie člena sWei   Click here to Send sWei a Private Message   Add sWei to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maska
Nový Člen

Karma uživatele maska - 28% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 9

35W topná spirála, 35W led, 35W soda, 35W úsporka bude hřát jako jiné další topeníčko o příkonu 35W. Úsporky a některé led,ty co nejsou koncentované do jednoho čipu, mají sice menší teplotu povrchu, ale zase je ten povrch větší. Takže je stále 35W rovno 35W. Soda a některé led, ty koncentrované do jednoho čipu budou na menším místě pěkně horké. Ale furt vytápěj jako 35W. Jinak je tomu však s účinností. Tam 35 watů nebude svítit stejně u různých typů světel. Třeba takové ledky dosahují běžně účinnosti na jeden wat 140 lumenů a to i u těch s nejmenším výkonem. Třeba v řádu miliwat. Zde se jeví jako super možnost je roztahat po velké ploše a bude všude jen vlažný povrch. Zcela jinak je tomu u sody. Tam se dosahuje účinnosti nad 140 lumenú/1watt až při vysokých výkonech zdroje 400W a ještě lépe u 600W. Ale jsou na malém povrchu moc horké. Což může být i nebezpečné. Je důležité myslet na požární bezpečnost. Taková soda o výkonu 35W bude mít jen malou účinnost ,menší než 90lumenů na watt. Zatím je však stále cena těch kvalitních ledek s vysokou účinností dosti vysoká. A pozor na trhu je obrovské množství ledek s mizernou účinností. A kdopak si je schopen údaje výrobce či spíše prodejce změřit?! A další veledůležitý faktor je i barevné spektrum pro fotosyntézu a zdravý růst. Tabulky jsou běžně na netu. Pokud bych tedy řešil problém jaká světla koupit, poohlédnu se po trhu s led světly. Led s účinností aspoň 100 a 110lm/w jsou dostupné a pro microgrow , tedy s malým výkonem snad i zaplatitelné. A rozhodil bych potřebný výkon do několika lampiček. Menší kocentrace horkosti . Nevzplaneš a nepopálíš. Dá se také třeba koupit 70W metla s účinností 107lm/W což je pěkné, která jde zaměnit za sodu . Možností je spousta.

Old Post 26-05-2015 v 13:10 PM
maska je offline   Profil uživatele maska   Find more posts by maska   Foto galerie člena maska   Click here to Send maska a Private Message   Add maska to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snb.jenik
Stálý Člen

Karma uživatele snb.jenik - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 10

super to jsem potřeboval vědět... takže se podívám po Led.... ... ještě nemáte tu někdo odkaz na to jaké rostliny potřebují jaké a kolik světla? ... Mám rozroslou zahrádku a chtěl bych zkusit i třeba klasické bylinky... nebo šalvěj a podobně... Děkuji

Old Post 01-06-2015 v 14:22 PM
snb.jenik je offline   Profil uživatele snb.jenik   Find more posts by snb.jenik   Foto galerie člena snb.jenik   Click here to Send snb.jenik a Private Message   Add snb.jenik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:11 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9846310 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív