Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » PH-minus
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Obecné PH-minus Příspěvek č. 1

Zdarek. Potřebaval bych snížit PH zálivky pro kytičky v hlíně . Tankuji vodu ze studně kde je PH kolem 6,9-7,1. Koupil jsem si dva přípravky na snížení PH. Nejdříve jsem zkoušel ocet kvůli nedostupnosti obchodů o víkendu..poté jsem koupil ten dostupnější nějaký AQUAMAR do bazenove vody..poté od AH PH minus na květ. Ani jeden přípravek mi nesnížil PH vody ani o desetinku. PH metr používám milwaukee martini. Měl by být zkalibrován správně jelikož jsem ho po měření ponořil do roztoku 4,0 a normalne to naměřilo.

Takže momentálně zalévám s vodou 7,0 Ph žádný problémy nevidim ale rád bych se dozvěděl kde dělám chybu.

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 14-09-2015 v 09:35 AM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 2

Ocet i ph minus na kvet funguje na 100% orientacne na 5l 10ml snizi o 0,2. Chce to poradne promichat a nechat chvilku odstat a ph metr nsch ve vode delsi dobu

Old Post 14-09-2015 v 09:46 AM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 3

Měřil jsem na 0,5L Nejprve jsem tam nalil opravdu málo ale poté jsem se dostal az skoro na poměl 1:1 voda ph minut astejne nic. Odstaty jsem to mel i cely den protoze uz to resim delsi dobu a opravdu nevim co stim.
Ale dik za reakci.

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 14-09-2015 v 10:17 AM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 4

kyselina fosforecna funguje a nemusis ji tam lejt vubec hodne, jestli jsi to naredil 1:1 a nic se nestalo, tak rozhodne kup novej ph metr nebo kapky

Old Post 14-09-2015 v 10:27 AM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 5

Vsak novej PH metr mám. Kdyz ho ponoim do kalibracniho roztoku ukazuje to spravne hodnoty. Myslel jsem jestli nemuze byt problem ve slozeni vody z vrtu.

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 14-09-2015 v 11:11 AM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od stredocech
Vsak novej PH metr mám. Kdyz ho ponoim do kalibracniho roztoku ukazuje to spravne hodnoty. Myslel jsem jestli nemuze byt problem ve slozeni vody z vrtu.


Ne, chyba je pH metru. Když máš vodu která má pH=7, tak máš ideální vodu co i mě teče z kohoutku. A dávám od oka trochu kyseliny dusičné abych to malinko srazil. Nicméně není možné aby ten pH metr neukazoval nižší a nižší hodnoty když přidáváš kyselinu.

Old Post 14-09-2015 v 11:55 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 7

ok. Diky za reakce.

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 14-09-2015 v 12:08 PM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 8

Opravdu hledej chybu v ph metru treba v kalibraci kup destilku a zkus proplachnout. Opravdu i ocet staci trochu na snizeni a pokud nereaguje ani ocet ani kyselina bude problem v ph meteu nebo mereni. Na pul litru poznas i dve kapky

Old Post 14-09-2015 v 12:51 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 9

koupil sem papirky na orientacni mereni a ph minus samozřejmě funguje-

chyba v PH metru - snad pomuze jenom zkalibrovat...

Díky může se smazat!

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 14-09-2015 v 17:46 PM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 10

Tak momentálně řeším ph pomocí papírků. myslím že je v pohodě ale samozřejmě chci přesné měření .

Při kalibraci mého ph měřáku millwaulkee martini sem mi po nacteni roztoku 7,O1 a objeveni ok napise use 4.01 a když měřák do roztoku ponořím objeví se po chvíli napis WRNG.

setal se stím někdo? Chci zkusit své pomoc než pošlu měč´řák na reklamaci. díky

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 29-09-2015 v 13:11 PM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 11

nejdriv to musis ponorit do roztoku s ph 7 a dat cal a pak ponorit do roztoku s ph 4 a znova zmacknout cal, pak to napise oK, nevim jakej presne mas typ ale urcite jsi k nemu dostal navod nebo ho najdes na netu

LED panely jsou sice drahy, ale zato nahovno.

Old Post 29-09-2015 v 14:44 PM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 12

Diky za reakci. Udělal jsem to přesně podle návodu a přesto tam při načítani hodnoty 4 skoci hlaska WRNG o to mi slo

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 29-09-2015 v 20:38 PM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 13

"po nacteni roztoku 7,O1 a objeveni ok napise use 4.01 a když měřák do roztoku ponořím objeví se po chvíli napis WRNG." logicky potrebujes 2 roztoky, jeden s ph 7 a druhej s ph 4 a nejdriv to ponoris do toho co se ti objevi na displeji takze 7 > zmacknes cal > pak se ti ukaze USE 4.01 > tak to ponor do roztoku s ph 4 a znovu zmackni cal a melo by to jit, nevim co na tom nechapes

LED panely jsou sice drahy, ale zato nahovno.

Old Post 29-09-2015 v 22:13 PM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stredocech
Stálý Člen

Karma uživatele stredocech - 71% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 14

Spis ty nechapes me. asi mi v komentu uniklo kdyz ponorim do DRUHEHO roztoku 4.0. Kdyz uz pisu že jsem kalobroval podle návoda tak je snad jasné že mám dva kalibrační roztoky. Ale rozdíl je v tom že ja podruhe nemackam cal protože me po načtení prvního roztoku 7.01 automaticky naskoci use 4.01 a následně by mělo naskočit i u tohoto roztoku ok ale místo toho se tam objeví WRNG. Už jsem to párkrát kalibroval takže mi jde konkrétně o tuto chybu ˇˇWRNG´´ jestli se stim nekdo nesetka tot vše.. snad sme se někam posunuli....;-)

Bet, reise, re-reise, all in, call.....

Old Post 29-09-2015 v 22:59 PM
stredocech je offline   Profil uživatele stredocech   Find more posts by stredocech   Foto galerie člena stredocech   Click here to Send stredocech a Private Message   Add stredocech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 15

Jo tohle znám jediná možnost je zkusit nový kalibračni roztok 4.0 a pokud to nepomůže tak je metr rozbitý bohužel .

Old Post 30-09-2015 v 08:39 AM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 16

Tohle se mi stalo. Mas milwauke martini nebo jak se to jmenuje? Ja to nakonec zkousel hodnekrat az to proslo. Ale u me to bylo asi i tom ze sem se o neho az tak peclive nestaral. Vzdy pri vlozeni do 4.01 sem dostal tu h lasku wrng jako ze ta kapalina neni validni pro kalibraci aspon dle manualu. Pri poslednim pokusu mi to taky napsalo warning ale pak sem zmackl omylem tlacitko na ph metru a ono se to chytlo. Jestli to s tim ale souviselo ti nedokazu rict spise to byla asi nahoda . Kazdopadne nepomuze ti ani zmena roztoku (mam doma 2 druhy PH 4 a PH 7). Jestli jej mas novy radsi ho jdi reklamovat. Nejhure ti jej nakalibruji oni

Kvalita predevsim!

Old Post 30-09-2015 v 08:50 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:04 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7775610 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív