Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » SKLÍPEK 12xEdnik, drip 600w
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
kybork
Stálý Člen

Karma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 269  

Obecné SKLÍPEK 12xEdnik, drip 600w Příspěvek č. 1





Zdravím Vás..

Tak jsem se dokopal k sestavě s dripem, původně jsem chtěl jet NFT na ebb flow vaně, ale bylo mi zkušeným growerem rozmluveno a přiklonil jsem se k dripu v květináčích 5,7 plných keramzitu.. Vanu jsem už měl koupenou tak jsem ji použil, akorát jsem ji zkrátil z původních 2 metrů délky na 1,4 metrů. Vzhledem k tomu že mám ke kytkám přístup jen z jedné strany a to ještě z té užší tak systém NFT opravdu nepřipadal v úvahu. Zatím svítím úsporkou 120w a potom nasadím buď Sylvanii nebo Superplant po změření lumenů. Za řezy a cenné rady děkuji s úctou Bártovi, jedná se o křížence Ed Rosenthal Super Bud x Chronic.

Takže kytky dnes 1. den ve svých hnízdech, snad se jim tam bude líbit

Květinář

Naposledy upravil kybork 18-09-2015 v 07:00 AM

Old Post 17-09-2015 v 19:39 PM
kybork je offline   Profil uživatele kybork   Find more posts by kybork   Foto galerie člena kybork   Click here to Send kybork a Private Message   Add kybork to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kybork
Stálý Člen

Karma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 269  

Příspěvek č. 2

Zapoměl jsem dodat, hnojím Advanced Hydroponics.
Dnes dostaly EC 0,94, Ph jsem upravil na 5,5, AH root stimulator 1ml/L

Květinář

Old Post 17-09-2015 v 19:54 PM
kybork je offline   Profil uživatele kybork   Find more posts by kybork   Foto galerie člena kybork   Click here to Send kybork a Private Message   Add kybork to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kybork
Stálý Člen

Karma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 269  

Příspěvek č. 3



Tak jsem holčinám pověsil nové sluníčko a to NTS mh 250w nechtěl jsem stále prepojovat kable tak jsem zavěsil do cooltube, kapilary jsem ohnul ať nejsou přímo nad nima už mě to sralo. pH 5,7, ec 0,94..

Květinář

Old Post 20-09-2015 v 08:38 AM
kybork je offline   Profil uživatele kybork   Find more posts by kybork   Foto galerie člena kybork   Click here to Send kybork a Private Message   Add kybork to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kybork
Stálý Člen

Karma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 269  

Příspěvek č. 4






Takžepo šesti dnech je vidět nějaká změna, jely by určitě i rychleji ale teplotu tam mám pouhých 20°C. O volnu tam nějak prolezu k odtahu a snížím výkon, taky vyměním roztok Zajímavé mi přijde rostoucí EC přičemž nic nedolivam. Někde jsem tuším četl že to dělá kyselina.. Z původních 0,94 tam je 1,07. Ph usilovně srážím a snažím se jej držet v přijatelné hranici
Pár fotek..

Květinář

Naposledy upravil kybork 23-09-2015 v 03:42 AM

Old Post 22-09-2015 v 23:35 PM
kybork je offline   Profil uživatele kybork   Find more posts by kybork   Foto galerie člena kybork   Click here to Send kybork a Private Message   Add kybork to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moltres
Stálý Člen

Karma uživatele Moltres - 93% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 510  

Příspěvek č. 5

Čau, pěkný setup, nadripovaný keramzit jsem ještě neviděl. Nemáš obavy z nerovnoměrného zalívání květníku? Přece jenom voda ten keramzit prochčije a kraje květníků se nezalijou, ne? Myslím, že kokos je na drip vhodnější médium.
Jak často Ti jede čerpadlo?
Nechci Ti do toho kecat, ale dle mě bys příště místo keramzitu mohl zvolit hydroton, který je určitě stabilnější v Ph. Keramzit je sviňa, furt to zvedá.
Ber to jako konstruktivní připomínky, né jako kritiku K+ letí

Huliči a posilování

Grow 06 Passion 1 x Swiss crypto hashberry 2008 v obrazech

Old Post 23-09-2015 v 10:01 AM
Moltres je offline   Profil uživatele Moltres   Find more posts by Moltres   Foto galerie člena Moltres   Click here to Send Moltres a Private Message   Add Moltres to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kybork
Stálý Člen

Karma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 269  

Příspěvek č. 6

Zdar, sel jsem do keramzitu jednak na doporučení a taky ze sveho pocitu, ze mi to bude rychlejc vysychat protože tam mám vždycky problémy s dlouhým prosychanim a nesežerou toho pak tolik, co by mohly.. Kazdopadne chci zacit s vyrobou kroužků kolem kytek aby to vodu rovnoměrně rozkapavalo ale to budu potřebovat asi silnější čerpadlo a stejne se voda nedostane uplne všude po cekem květniku, takže uznávám ze na tom něco asi bude. Hodně taky zjistim po pěstu jak vyrvu kořenový bal
Čerpadlo fičí zatím non stop, keramzit uz se zanedlouho uklidní a bude dobrý
Díky

Květinář

Naposledy upravil kybork 24-09-2015 v 09:45 AM

Old Post 23-09-2015 v 11:15 AM
kybork je offline   Profil uživatele kybork   Find more posts by kybork   Foto galerie člena kybork   Click here to Send kybork a Private Message   Add kybork to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Moltres
Čau, pěkný setup, nadripovaný keramzit jsem ještě neviděl. Nemáš obavy z nerovnoměrného zalívání květníku? Přece jenom voda ten keramzit prochčije a kraje květníků se nezalijou, ne?


Co čtu na netu, tak pro keramzit se obvykle používá zaplavovací systém a nikoliv drip. Drip jedině, když je v keramzitu velká kostka rockwoolu a keramzit slouží jen k upevnění a zakrytí.

Old Post 23-09-2015 v 15:36 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kybork
Stálý Člen

Karma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 269  

Příspěvek č. 8

Kurde ty velke kostky doma mám.. Ale jestli to tedka vytahovat.. Ať nepoškodím kořeny.. No asi to dojedu tak a příští kolo už budou s kostkou

Květinář

Old Post 23-09-2015 v 16:47 PM
kybork je offline   Profil uživatele kybork   Find more posts by kybork   Foto galerie člena kybork   Click here to Send kybork a Private Message   Add kybork to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 9

To je zajimava pripominka. Ta wilma co mam je valstne stejnej zpusob. Takze ty radis najebat rizky treba do 10x10cm kostek? Bych to klido zkusil zitra Bo ja zase cetl nekde ze u te wilmy nema moc kapat na ten rockwool. Ale mimo nej.

Kvalita predevsim!

Old Post 23-09-2015 v 17:31 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 10

Klídek, přesně takhle jsem to tedka odjel taky v 6L květináčích a větší výnos jsem ještě nikdy neměl. Ještě se to suší tak konečné číslo nevím, ale přes 1g/w určitě. Vodu nech puštěnou pořád. Používej Ata clean, protože později pokud přidáš bloombastic tak ti ucpe kapiláry. Já jsem musel do kroužků opakovaně děrovačem dělat díry. Jinak kroušky jsou peklo. Nechcou držet na místě a musíš je pořád něčím přidržovat. Měl jsem k nim přivázanou špejli (ta se za chvíli zlomila, když jsem zprůchodňoval díry), ale i tak se chtěly otáčet atd. Přešel jsem na 10cm vrstvu keramzitu po celé vaně a nahoře mám provrtané vodovodní trubky a cca co 7cm je díra a trubky tak co 25cm od sebe.

Naposledy upravil Capo 24-09-2015 v 07:03 AM

Old Post 24-09-2015 v 06:50 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
To je zajimava pripominka. Ta wilma co mam je valstne stejnej zpusob. Takze ty radis najebat rizky treba do 10x10cm kostek? Bych to klido zkusil zitra Bo ja zase cetl nekde ze u te wilmy nema moc kapat na ten rockwool. Ale mimo nej.


Pokud dáš velkou kostku, tak zase nemůžeš nechat téct vodu pořád. Bys ten mladý klon utopil v tom rockwoolu. Známí co to s kytkama moc neumí zkoušeli NFT a na začátku měli kostky pořád mokré od tekoucí vody a kořeny se jim utopily.

Old Post 24-09-2015 v 07:26 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 12

https://www.youtube.com/watch?v=mnrfIrHsR64 cca od 24 minuty

Old Post 24-09-2015 v 08:58 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kybork
Stálý Člen

Karma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% PěstitelskáKarma uživatele kybork - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 269  

Příspěvek č. 13

Capo a jak jinak s tema krouzkama? Peklo mi je jasne ze to bude delat neplechu, uvazoval jsem ze bych to prilepil k jehle ale co voda tece v tom lip rozkape to na vic míst a tim padem i lip proliva kvetinac? Ja chtel jet nft na te vane jen v kostkach ale pro mobilitu kytek jsem se priklonil k tomuto systemu jinak ja mam tu vanu vysokou asi jen 5 cisel

Květinář

Old Post 24-09-2015 v 10:07 AM
kybork je offline   Profil uživatele kybork   Find more posts by kybork   Foto galerie člena kybork   Click here to Send kybork a Private Message   Add kybork to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Moltres
Čau, pěkný setup, nadripovaný keramzit jsem ještě neviděl. Nemáš obavy z nerovnoměrného zalívání květníku? Přece jenom voda ten keramzit prochčije a kraje květníků se nezalijou, ne? Myslím, že kokos je na drip vhodnější médium.
Jak často Ti jede čerpadlo?
Nechci Ti do toho kecat, ale dle mě bys příště místo keramzitu mohl zvolit hydroton, který je určitě stabilnější v Ph. Keramzit je sviňa, furt to zvedá.
Ber to jako konstruktivní připomínky, né jako kritiku K+ letí

Hydroton má PH7 , Keramzit také , rozdíl je pouze v tom, že Hydroton je dělaný v Německu a je to sesterská firma Liapor.cz , stále se jedná o expandovaný jíl a jak mi výrobce v komunikaci řekl, tak Hydroton má přesnější kuličky a rovnoměrné zabarvení. PH se musí srovnat na začátku u obojího, odzkoušeno v praxi. Rozdíl je hlavně v tom, že Hydroton je dražší kvuli dovozu (slova výrobce).

Grow Max 150W

Old Post 25-09-2015 v 14:35 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Capo


Pokud dáš velkou kostku, tak zase nemůžeš nechat téct vodu pořád. Bys ten mladý klon utopil v tom rockwoolu. Známí co to s kytkama moc neumí zkoušeli NFT a na začátku měli kostky pořád mokré od tekoucí vody a kořeny se jim utopily.

Čau, další možnost je prokořenit třeba do perlitu v malých květináčích a potom to šoupnout do kezamzitu, ale chce to nechat dobře prorust, at se nerozsype bal . Dá se takto prokořenit pod menším světlem a menší ploše.

Grow Max 150W

Old Post 25-09-2015 v 16:01 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Mard


Co čtu na netu, tak pro keramzit se obvykle používá zaplavovací systém a nikoliv drip. Drip jedině, když je v keramzitu velká kostka rockwoolu a keramzit slouží jen k upevnění a zakrytí.

http://www.growzone.cz/Atami-Wilma-New-c15_109_2.htm
......Rostliny a kapiláry se umístí do květináčů se zvoleným substrátem - keramzit, kokos, půda nebo minerální vata.

V keramzitu odpadá problém se smutnicemi, keramzit po sklizni jednoduše z recykluješ a opět použiješ, nemusíš laborovat s časem spínání a množství zálivky, spouští se stále, nebo v kratších přestávkách , ale tím pádem zase odpadá vzduchování nádrže a případné promíchávání, častým průtokem se voda snadno provzdušuje. Ale mužeš použít samozřejmě i jiné média, ale pozor, třeba kokos bude ucpávat filtr a kapiláry. PH stabilizaci provádíš pouze na začátku. Při poruše čerpadla kytky vydrží minimálně den OK a dočasně jde zalívat ručně i několik dní, keramzit se nezdá, ale dokáže dost nasát . Navíc drip postavíš i doma, stačí nádrž, vana na stul a na čerpadlo rozvody a květináče má každý.

Grow Max 150W

Old Post 25-09-2015 v 16:22 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8370180 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív