Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problém se sazenicemi
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
cypsylon
Nový Člen

Karma uživatele cypsylon - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 19  

Nápad Problém se sazenicemi Příspěvek č. 1


Ahoj všichni, prosím o radu pěstuju poprvé pod 400w sodík , kytičky jsou asi tejden staré a začaly mi dělat tuto neplechu, EC nemám čím změřit, ještě jsem nehnojil, je to v substrátu pro pokojovky, zalejvám odstátou vodou, myslíte že by to mohlo být nedostatečnou vlhkostí? pohybuju se kolem 50% a nevím jak to zvýšit, zkoušel jsem přikrejt zavařovačkama a zdá se mi to bez efektu. Díky za radu mi to bez efektu. Díky za radu

Old Post 09-11-2014 v 10:01 AM
cypsylon je offline   Profil uživatele cypsylon   Find more posts by cypsylon   Foto galerie člena cypsylon   Click here to Send cypsylon a Private Message   Add cypsylon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 2

čím na to svítíš od malička? jak často zaléváš? ph asi taky nemáš čím změřit, že?
jedna věc je jistá a to je ta, že kvůli vlhkosti 50% to rozhodně takhle neumírá...
taky by jsi měl přihnojit, jelikož kytka potřebuje v podstatě od začátku něco dobrého :-)

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 09-11-2014 v 10:19 AM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cypsylon
Nový Člen

Karma uživatele cypsylon - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 3

Od malička jsem to měl za oknem a když se objevilo první patro tak jsem je dal do skříně, zalévám podle uvážení, sáhnu prstem do kelímku a když se mi to zdá suchý přileju ždibec vody, takže asi obden. Zatím nemám čím změřit PH. mohlo by to být spíše nízkým nebo vysokým PH? co myslíš ? díky za radu

Old Post 09-11-2014 v 10:27 AM
cypsylon je offline   Profil uživatele cypsylon   Find more posts by cypsylon   Foto galerie člena cypsylon   Click here to Send cypsylon a Private Message   Add cypsylon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pestitelpompo
Stálý Člen

Karma uživatele pestitelpompo - 92% PěstitelskáKarma uživatele pestitelpompo - 92% PěstitelskáKarma uživatele pestitelpompo - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 4

řekl bych špatné ph,tím pádem kytka odmítá přijmou živiny,být tebou dám to do větších květníků s novou hlínou ta už by měla mít správné ph,nemáš lampu příliš blízko?při vysoké teplotě rostliny taky nepřijmou dobře živiny.Na malé kytky se svítí slabě.Lampu tak asi 60cm vysoko

Old Post 09-11-2014 v 11:43 AM
pestitelpompo je offline   Profil uživatele pestitelpompo   Find more posts by pestitelpompo   Foto galerie člena pestitelpompo   Click here to Send pestitelpompo a Private Message   Add pestitelpompo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cypsylon
Nový Člen

Karma uživatele cypsylon - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 5

Tak jo, přesadím do větších květníků a dám vědět za pár dní jak si kytky vedou, jestli do tý doby nepojdou , světlo mám asi těch 50-60cm vysoko. Díky ;-) jestli bude ještě nějakej názor určitě se podělte

Old Post 09-11-2014 v 12:06 PM
cypsylon je offline   Profil uživatele cypsylon   Find more posts by cypsylon   Foto galerie člena cypsylon   Click here to Send cypsylon a Private Message   Add cypsylon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 6

co máš za hlínu? a za hnojky? přihnojíš to teda? a když, tak v jakém poměru...

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 09-11-2014 v 12:26 PM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cypsylon
Nový Člen

Karma uživatele cypsylon - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 7

hlínu mám klasiku ze sámošky substrát pro pokojové rostliny(dobré zkušenosti ze dřívějšího pěstování venku) ,mám to přihnojit i když na substrátu píšou že je předhnojenej na 5 tejdnů? Včera jsem si přivezl z cannafestu krabici hnojek Jungle, tak to namíchám podle tabulky z příbalového letáku což? , už jsem je dal do 5l belíčků, a když jsem vyklepl z kelímku tak navrchu bylo sucho a u kořínků bylo docela mokro tak jsem to nezalejval, snad jsem neudělal chybu?

Old Post 09-11-2014 v 12:51 PM
cypsylon je offline   Profil uživatele cypsylon   Find more posts by cypsylon   Foto galerie člena cypsylon   Click here to Send cypsylon a Private Message   Add cypsylon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koogi1
Stálý Člen

Karma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 750  

Příspěvek č. 8

Ano kořínky máš udušené tou mokrou hlínou,přesaď ty borasky do většího květináče který vysypeš trochou drenáže a na drenáž dáš hlínu teprve pak to zalij trochou vody a nechej hlínu pořádně vyschnout ať se ti kořeny rozrostou.Pokud je substrát předhnojený tak se hnojka dává až po pár týdnech,ale je vidět že jsou vyzáblé a zesláblé s přelití a možná i nedohnojenosti pokud to není tím přelitím hlíny. V JIDB je vše obsaženo i kořeňák tak to tím po přesazení prolej a uvidíš co se bude dít,dávkování dej z každé složky 0,5-1ml 1L vody max.

Rozvážný člověk využívá osobních zkušeností,
moudrý člověk zkušeností druhých.


Old Post 09-11-2014 v 13:49 PM
koogi1 je offline   Profil uživatele koogi1   Find more posts by koogi1   Foto galerie člena koogi1   Click here to Send koogi1 a Private Message   Add koogi1 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele koogi1! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 9

souhlasím s koogim1 až na jednu věc... hnojky dej podle tabulky JIDB...

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 09-11-2014 v 14:06 PM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koogi1
Stálý Člen

Karma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 750  

Příspěvek č. 10

Návod na tabulku jsem mu napsal, 0,5 v tabulce není to je pro jistotu že v substrátu zbyly stále nespotřebovaná hnojiva a nedošlo navíc ke spálení kytiček hnojema. Dávkování JIDB
je vyšší a pokud hlína obsahuje ještě dost hnojiv kytky se spálí,pokud se projeví zazelenání kytiček dohnojit se dá vždy jenže jak je přehnojí tak bude pokračovat v dalším týrání těch ubožátek a zase bude řešit nový problém což mi nepřipadá zrovna ok. Ale to je na každém pěstiteli kterou cestu si vybere.

Rozvážný člověk využívá osobních zkušeností,
moudrý člověk zkušeností druhých.


Old Post 09-11-2014 v 19:57 PM
koogi1 je offline   Profil uživatele koogi1   Find more posts by koogi1   Foto galerie člena koogi1   Click here to Send koogi1 a Private Message   Add koogi1 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele koogi1! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cypsylon
Nový Člen

Karma uživatele cypsylon - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 11

Díky za rady kluci, určitě to zkusím jak radíte,zejtra zkusim sehnat nějakej ten PH měřič a napíšu vám sem kolik jsem tam měl a po pár dnech podám info jak se daří kitičkám, ještě jednou díky

Old Post 09-11-2014 v 20:53 PM
cypsylon je offline   Profil uživatele cypsylon   Find more posts by cypsylon   Foto galerie člena cypsylon   Click here to Send cypsylon a Private Message   Add cypsylon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od koogi1
Návod na tabulku jsem mu napsal, 0,5 v tabulce není to je pro jistotu že v substrátu zbyly stále nespotřebovaná hnojiva a nedošlo navíc ke spálení kytiček hnojema. Dávkování JIDB
je vyšší a pokud hlína obsahuje ještě dost hnojiv kytky se spálí,pokud se projeví zazelenání kytiček dohnojit se dá vždy jenže jak je přehnojí tak bude pokračovat v dalším týrání těch ubožátek a zase bude řešit nový problém což mi nepřipadá zrovna ok. Ale to je na každém pěstiteli kterou cestu si vybere.


Ja osobne jedu na JIDB 3 kolo a zase musim rict, ze jejich pomer hnojiv v tabulce je hodne poddimenzovany... Z tech 3 kol, co jedu na JIDB sem jel pouze dve odrudy a to 2x Whiterussian a 1x Ogkush a muzu rict, ze sem jim hodne prileval... Nebal sem se jim dat i o 30% vic, nez maji psano v tabulce a kytky to zvladly... Co sem koupil JIDB poprve, tak sem se pred tim radil s par lidma o tom a skoro od vsech vyslo najevo, ze se nemusim bat predavkovani a ze se muze hnojit o mnoho vic, coz se mi potvrdilo i praxi... Takova je moje zkusenost...

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 09-11-2014 v 22:00 PM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cypsylon
Nový Člen

Karma uživatele cypsylon - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 13


a myslíš že jim takhle jak píšeš klidně o 30% můžu přidat i když jsou takhle malinký? Tak jsem to včera přesadil, trošku pohnojil, dnes jsem změřil PH nejdřív odstátý vody kterou jsem zalejval bez hnojek a vyšlo mi 6,9 pak jsem změřil s hnojkama a ukázalo to 6,6 změřil jsem i hlínu a ukázalo to 6,9. Každopádně připojuju foto a už po jednom dnu jde vidět zlepšení, snad se těm chuďátkám bude dařit. Kdyby se něco pokazilo budu informovat. A ještě bych měl jeden dotaz : myslíte že vadí odstátá voda třeba tejden nebo i dýl? Mám spíše používat výhradně odstátou 24h? Díky

Old Post 10-11-2014 v 11:49 AM
cypsylon je offline   Profil uživatele cypsylon   Find more posts by cypsylon   Foto galerie člena cypsylon   Click here to Send cypsylon a Private Message   Add cypsylon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hašišák camel
Nový Člen

Karma uživatele Hašišák camel - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 14

Čau lidi.Deset dní je dost ale záleží na původu vody,vodě z kohoutku a tím myslím vodě upravené pro vodovodní řad stačí 24hod.Po několika hodinách vyprchá chlor a po dalších několika hodinách klesá Ph.Třeba taková deštová voda by se mohla po deseti dnech začít kazit,záleží ovšem na skladování,pokud ji budeš držet v ledničce tak se zpomaluje proces rozkladu látek a další reakce látek třeba se světlem a podobně.Prostě deštˇovka ráda hnije.

Marihuana není droga ale LÉk....

Old Post 10-11-2014 v 13:34 PM
Hašišák camel je offline   Profil uživatele Hašišák camel   Find more posts by Hašišák camel   Foto galerie člena Hašišák camel   Click here to Send Hašišák camel a Private Message   Add Hašišák camel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cypsylon
Nový Člen

Karma uživatele cypsylon - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 15

Díky za názor... ;-)

Old Post 10-11-2014 v 14:56 PM
cypsylon je offline   Profil uživatele cypsylon   Find more posts by cypsylon   Foto galerie člena cypsylon   Click here to Send cypsylon a Private Message   Add cypsylon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koogi1
Stálý Člen

Karma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 750  

Příspěvek č. 16

Koukám že jsi je přesadil což bylo velmi dobré i s lehkým zahnojením. Ph hlíny ty měřáky spíše zkreslují ph,jistější je když hlínu proliješ tak ať vyběhne voda spodkem květníku a ten výtok změříš podle toho se spíše řiď.Ale ještě je tolik neprolévej až budou větší a budou mít hustější kořenový bal.Ph s hnojema 6,6 je v pohodě na růst. Nech květníky proschnout a dej jim plnou palbu hnojek a pak to střídej ob zálivku hnůj voda a neměl by být problém. Deset dnů stará voda problém dělat určitě nebude,ale dej si pozor ať se ti tam nerozmnoží řasy a bakterie které v hlíně mohou působit nepořádek a nemoci kořenů.

Rozvážný člověk využívá osobních zkušeností,
moudrý člověk zkušeností druhých.


Old Post 10-11-2014 v 14:59 PM
koogi1 je offline   Profil uživatele koogi1   Find more posts by koogi1   Foto galerie člena koogi1   Click here to Send koogi1 a Private Message   Add koogi1 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele koogi1! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:46 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-04-2021 - Problém se začátkem růstu - 4 odpovědí
01-06-2020 - Problem s rostlinami - 7 odpovědí
14-03-2020 - Problém s růstem - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8243620 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív