Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Zvyšování pH u zasazených rostlin (Nikde jsem tu nenašel)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Fista
Nový Člen

Karma uživatele Fista - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 8  

Chemie Zvyšování pH u zasazených rostlin (Nikde jsem tu nenašel) Příspěvek č. 1

Čus, nikde jsem tu nenašel nějaký ucelenější téma nebo nějaký fakt trochu normální odpovědi jak zvednou ph u již zasazených rostlin. Někde jsem tu vyhrabal, že stačí poprášit vápencem ale kolik? Nestačilo by případně prolít čistě odstátou vodou s ph 7 a tím zvýšit ph půdy? Protože pokud při zalévání vodou s nízkým ph jde srazit srazit půda dolů mělo by to jít i naopak ne? Takže čistě teoreticky by mě mohl tenhle průplach zachránit. Nebo co jinýho by jste poradili?

Old Post 26-10-2014 v 22:01 PM
Fista je offline   Profil uživatele Fista   Find more posts by Fista   Foto galerie člena Fista   Click here to Send Fista a Private Message   Add Fista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr616
Stálý Člen

Karma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214 

Příspěvek č. 2

No urcite bych to zvysoval zalivkou, je potreba mit nejaky ph test/merak a nastavit si ph zalivky tak abych postupne pridaval a zaroven merit na vytoku, popr udelat ted zeminy, na zvyseni ph se doporucuje klasicka zažívací soda, musi si akorat vychytat kolik a postupne se priblizovat pozadovanemu ph.

Old Post 27-10-2014 v 07:35 AM
petr616 je offline   Profil uživatele petr616   Find more posts by petr616   Foto galerie člena petr616   Click here to Send petr616 a Private Message   Add petr616 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fista
Nový Člen

Karma uživatele Fista - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 3

Já právě když naleju vodu s ph 6.0 tak mi vyteče kolem 5.4 - 5.5 což mi přijde málo takže bych chtěl to ph zvednout... Ale na druhou stranu když nechám pár hodin odstát hlínu s vodou tak mi to teď ukázalo ještě o 2 desetiny víc než bylo ph vody se kterou sem nechal hlínu odstát... A podle fotek co mám v galerii mi přijde že mám právě špatný ph půdy. Nebo plácám blbosti? Jedu všechno poprvé takže nějak moc zkušeností nemám :/

Old Post 27-10-2014 v 16:56 PM
Fista je offline   Profil uživatele Fista   Find more posts by Fista   Foto galerie člena Fista   Click here to Send Fista a Private Message   Add Fista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr616
Stálý Člen

Karma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214 

Příspěvek č. 4

No tak podle fotek je neco spatne a asi to bude to ph, no neni nic jednodusiho nez si upravit zalivku na tech 6,5 a melo by to byt v pohode, daji se koupit i pH+ pripravky, na netu je toho hromada, nebo ta jedla soda, osobni zkusenost stim nemam, pac me z kohoutku tece 7,5ph takze ja spis srazim dolu, zatim na to staci hnojiva. stim taky pocitej ze hnojiva ti to klidne o 1 bod ph snizi, ja to resim kapkovym testem aspon abych mel predstavu...

Old Post 28-10-2014 v 07:17 AM
petr616 je offline   Profil uživatele petr616   Find more posts by petr616   Foto galerie člena petr616   Click here to Send petr616 a Private Message   Add petr616 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fista
Nový Člen

Karma uživatele Fista - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 5

Z kohoutku mi právě taky teče většinou 7.0 takže srážim nicméně jsem srážel asi hodně protože jsem dělal zálivku kolem 5,7 5,8 5,9 což jsem tu pak vyčetl že je spíš na hydro nebo kokos než hlínu kde by měla bejt kolem 6,2.. Takže myslíš že stačí teď nechám ještě jeden den vyschnout pro jistotu a pak zaleju 6,5 že by se mělo ph srovnat? přece jen dostaly takhle nízký 2 max 3 zálivky, takže podle mě by ph hlíny nemuselo bejt úplně v hajzlu abych to musel řešit nějakym radikálním řezem jako je přesazení jinam nebo sypání něčeho na hlínu ne?.. jinak díky

Old Post 28-10-2014 v 10:15 AM
Fista je offline   Profil uživatele Fista   Find more posts by Fista   Foto galerie člena Fista   Click here to Send Fista a Private Message   Add Fista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 6

Zdarec procti si toto vlakno,snad najdes odpoved http://grower.cz/forum/showthread.p...2724#post372724 prispevek c.20

Old Post 28-10-2014 v 10:21 AM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fista
Nový Člen

Karma uživatele Fista - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 7

čus tohle jsem četl ale není tam odpověď na to kolik v případě třeba toho vápence nebo čehokoliv jinýho... A zas mi taky přijde blbost když jsem ujetej jen díky třem zálivkám ani ještě nehnojim nic zkoušet tohle proto právě spíš se ptám když použiju zálivku s vyšším ph jestli i to je možnost a zvedne se mi z tech 5,5 alespoň na 6,0

Old Post 28-10-2014 v 12:27 PM
Fista je offline   Profil uživatele Fista   Find more posts by Fista   Foto galerie člena Fista   Click here to Send Fista a Private Message   Add Fista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr616
Stálý Člen

Karma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214 

Příspěvek č. 8

Tak co resis, jestli ti tece z kohoutku kolem 7ph tak nic nesnizuj, akorat nech odstat a lej to tam, me tece z kohoutku kolem 7,5 a zalivam tim od zacatku bez uprav a kytka vali jak blazen, rizikovy sou asi spis ty kysele hodnoty ph pod sest, ted kdyz davam hnojku tak je to krasne kolem 6,5 kdyz si zmerim testem z flasky co zalivam.

Old Post 29-10-2014 v 06:58 AM
petr616 je offline   Profil uživatele petr616   Find more posts by petr616   Foto galerie člena petr616   Click here to Send petr616 a Private Message   Add petr616 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fista
Nový Člen

Karma uživatele Fista - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 9

No řešil jsem to jestli sem těma třema zálivkama pod 6 nezkurvil hlínu natolik abych jí musel něčim posypat atd jestli to zpraví právě zase pár zálivek z vyšším ph aby se mi zase to co teče z květináče dostalo alespoň na 6,0 což zpravilo už jsou problémy pryč na pohled jsou už krásně zelený a poměrně se i rová tech pár pokroucenejch lístků takže asi vyřešeno jsem ten problém předtim asi jen blbě popsal

Old Post 29-10-2014 v 18:32 PM
Fista je offline   Profil uživatele Fista   Find more posts by Fista   Foto galerie člena Fista   Click here to Send Fista a Private Message   Add Fista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr616
Stálý Člen

Karma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% PěstitelskáKarma uživatele petr616 - 1% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214 

Příspěvek č. 10

normalne zalivej, takhle na netu ti nikdo nerekne kolik ma ted puda po 3 zalivkach s takovym a makovym ph, ph pudy se da samozrejme taky zmerit, potrebujes ale destilku. ja sem vsechno zvlasdnul v ramci kapkovych testu, kytka si nestezuje :-)

Old Post 29-10-2014 v 18:41 PM
petr616 je offline   Profil uživatele petr616   Find more posts by petr616   Foto galerie člena petr616   Click here to Send petr616 a Private Message   Add petr616 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9855850 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív