Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Filtrace
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Filtr
Nový Člen

Karma uživatele Filtr - 11% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 20  

Filtrace Příspěvek č. 1

Ahoj, zdravím všechny. Už jsem tu s vaší pomocí v posledních dnech vyřešil něco problémů a už se mi vyskytl další. Jelikož kytičky rostou jako o život (škoda, že nemám digitál, pochlubil bych se), začínají být taky cítit. Odvětrání mám pomocí dvou větráčků z compu, jeden dole nasávací a druhý nahoře naproti odsávací. Nikde jsem tu přes veškerou snahu nenašel uspokojivou odpověď na to, jak zařídit, aby vůně nebyla všude. Něco málo tu je, ale na jedný straně se doporučuje i filtr do digestoře, na druhý se tu píše, že je na prd. (Nemluvím o statických tlacích, o těch je tu psáno více než obšírně.)

Máte někdo nějakej univerzální recept jak výfuk ze skříně zfiltrovat tak, abych tim úplně nezabil ten malej větráček a dosáhl nějakýho filtračního účinku ? (už tak tak držim teplotu v normě)

Díky předem za poskytnutý rady !

Old Post 01-07-2003 v 15:00 PM
Filtr je offline   Profil uživatele Filtr   Find more posts by Filtr   Foto galerie člena Filtr   Click here to Send Filtr a Private Message   Add Filtr to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Filtr! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deno
grower handyman

Karma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 2

mrkni se na příspěvky uživatele "kralicek" - je oceněný pěstitel a hodně mě inspiroval. Je to mimochodem ten maník co sem hodil výrobu pach. filtru, určitě to někde u něj najdeš....

thc?

Old Post 02-07-2003 v 09:40 AM
deno je offline   Profil uživatele deno   Find more posts by deno   Foto galerie člena deno   Click here to Send deno a Private Message   Add deno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filtr
Nový Člen

Karma uživatele Filtr - 11% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 3

Díky vám všem za odpovědi, který mě nepotěšily, ale to jsem mohl čekat. Posílám všem K+ ! A jdu shánět nějakej pořádnej ventilátor...

Old Post 03-07-2003 v 07:59 AM
Filtr je offline   Profil uživatele Filtr   Find more posts by Filtr   Foto galerie člena Filtr   Click here to Send Filtr a Private Message   Add Filtr to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Filtr! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
satori
Stálý Člen

Karma uživatele satori - 42% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 50 

Filtr porebuje filtr? Příspěvek č. 4



Tak Filtr porebuje filtr!
Píšeš, že vetráš PC ventilátorom. To asi znamená, že máš už kúpený nejaký 12V zdroj. Najlacnejšia alternatíva by v tomto prípade asi bola pridať ešte 2-3 ventilátory do série. Ak nerátam utesnenie dverí to výde asi najlacnejšie. PC ventilátor - to je riešenie za babku, koľko ich bude treba závisí od použitého PC ventilátora (cfm) a od uhlíkového filtra. Zapojením do série nestúpne nejako moc prietok vzduchu, no bude to zvládať vačší statický tlak a pri zapojení filtra neklesne prietok nejako markantne. Jednoduchšie je asi kúpiť EURO a nestrácať čas. Najlacnejšia alternatíva nebýva vždy to najlepšie.
Ja chladím venlilátorovým „poľom“ 3x3 SUNON KDE1209-PTS3-60C, jeden kus má 66 m3/h, pri 27dB!!! Všetkých 9 kusov dá dokopy max 590 m3/h pri hlučnosti 37 dB. Samozrejme ak idú naplno. Ak idú na polovicu ani ich nieje počuť. Výhodou takéhoto riešenia je hladina hluku, CENA (1 ks bratku po 160,- Sk!) a EASY regulácia/nastavenie prietoku zmenou vstupného napatia. Nevýhodou je kopa, kopa roboty. No komu sa nelení...
Na obrazkoch vidno závislosť veľkosti prietoku ventilátora od statického tlaku pri zapojení vetrákov do série aj paralelne. Zdroj: SUNON.COM

Tu je odkaz na Kralickov filter, vzor White Rabbit bombový príspevok!
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=5556
Ja tiež zatiaľ nemám filter, no riešim, Kralicek ma inšpiroval! Vyzerá fakt PROFI a peňazí nikdy nie je na rozhadzovanie, že? Ak má človek dosť času a možností, oplatí sa zaexperimentovať, zapnúť „palicu“ a vyrobiť si vlastný. To je na tomto hobby to krásne, človek sa pre svojich miláčikov naučí všeličo. Ako povedal p. Libor Dupal... „Člověk se záhy stane víc závislým na samotným pěstování, než na konopí.“ Ach, aké výstižné!

Naposledy upravil satori 03-07-2003 v 12:03 PM

Old Post 03-07-2003 v 10:40 AM
satori je offline   Profil uživatele satori   Find more posts by satori   Foto galerie člena satori   Click here to Send satori a Private Message   Add satori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filtr
Nový Člen

Karma uživatele Filtr - 11% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 5

Díky všem za tipy, ten Euro ventilátor asi bude muset přijít ke slovu a k tomu si zablbnu při výrobě Králíčkofiltru.

Satori - zdroj na 12V mám, dobíječku z MT....

Realist - díky za radu, ale stínítko mám takový kvazi - pod lampou je jen zavěšený sklo

BohouR - dveře utěsněný jsou, ale na boku skříňky je výfuk a mám tak trochu obavu, že pokud to vyvedu hadicí ven ze zasklený lodžie, kde to je, budou o tom okamžitě informovány čichový buňky zvědavých sousedů....

Celou tuhle nadílku mám s kamarádem a v tuhle chvíli už zcela vážně, aniž bychom zatím cokoliv sklidili, uvažujem o výstavbě pořádný pěstírničky na chalupě, kde jsou podmínky přímo ideální a už špekulujem o automatickym zavlažování atd., atd. Co VÁM budu vyprávět. Samo pěstování se stává větší závislostí, než.... však víte.

Ještě jednou díky, přátelé !

Old Post 04-07-2003 v 12:01 PM
Filtr je offline   Profil uživatele Filtr   Find more posts by Filtr   Foto galerie člena Filtr   Click here to Send Filtr a Private Message   Add Filtr to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Filtr! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filtr
Nový Člen

Karma uživatele Filtr - 11% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 6

Díka za upozornění, ale celá skříňka je naštěstí plechová.... Když jede, tak je nahoře pěkně teplá, ale ne zase tak, že bych na tom neudržel ruku.

Old Post 07-07-2003 v 08:14 AM
Filtr je offline   Profil uživatele Filtr   Find more posts by Filtr   Foto galerie člena Filtr   Click here to Send Filtr a Private Message   Add Filtr to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Filtr! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:20 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-09-2005 - filtracni kazeta?? - 0 odpovědí
08-12-2003 - Filtrace poraďte - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6198970 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív