Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » Tvarování feminized a jiné..prosím radu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Tvarování feminized a jiné..prosím radu Příspěvek č. 1

Zdravím pěstitele,

nemohl jsem toto nikde najít. Na groweru jsem nováček, ale jsem několikaletý zahradník, takže něco vím, ale...

1. Koupil jsem si od 5semen feminizovanou vdovu a blueberry a nejsem si jist, zda je tvarovat podle rad, aby se větvily či nikoliv. Dle obrázku to vypadá jako malý vánoční stromek a nerad bych to po....Co myslíte?

2. Dále mám v boxe společně s předchozími trochu neznámou kytí od známého v práci, který si pouze myslí, že jde o ak47, ale asi regular. Byl by průser, pokud by tam byli samci společně s feminized? A dokáže někdo z vás dle fotky poznat zda je to cholka nebo chlap po 14 dnech růstu?

3. Je nebo není reálné mít z jedné kytí v boxe 300g? Četl jsem jo i ne

Zatím vám děkuji a jistě tady budu přispívat s poznatky

Čauves..

Old Post 30-08-2014 v 18:26 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
herbal
Nový Člen

Karma uživatele herbal - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 2

1.----

2. když samce včasodstraníš tk je to cajk a dokad to nepřepneš na květ tak nepoznáš co to je

3. Reálný to je,můžeš mít teoreticky na kytce i půlkila Záleží ale jakej máš prostor,jakou lampu,a velikost pěstebního média

Old Post 30-08-2014 v 19:53 PM
herbal je offline   Profil uživatele herbal   Find more posts by herbal   Foto galerie člena herbal   Click here to Send herbal a Private Message   Add herbal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3

Zdravím.

Doporučoval bych nastudovat alespoň základní informace co se pěstování konopí týče.
Pohlaví poznáš až tehdy, kdy se na rostlině ukáží charakteristické znaky samce či samice, což je přibližně ve stáří jednoho měsíce kdy rostlina pohlavně dospívá. Někdy to však může trvat i déle než na rostlinách lze něco spatřit.

Za tvarování se považuje především ohýbání stonků pro co nejnižší vzrůst rostliny. Za účelem většího množství výhonků, ale samozřejmě i redukce výšky se rostliny zastřihují a při indoor pěstování je to takřka nevyhnutelné, jelikož pro dobrou efektivitu je důležité vyplnit celou osvětlovanou plochu. Pokud dodržíš toto pravidlo je možné při vhodném osvětlení (v tomto případě alespoň 400w) mít i 300g z jediné rostliny.

Doufám že ti tato vyčerpávající odpověď postačí a další informace které postrádáš si již nalezneš zde na fóru.
Pokud se chceš pochlubit nebo potřebuješ individuální rady, přidej nějaké fotky spolu s pár základními údaji o vybavení atd. Ostatní členové ti pak tvé dotazy jistě rádi zodpoví.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 30-08-2014 v 22:26 PM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 4

Díkes za info, nejsem totální trotl kucí. Je mi to jasné, ale někdo na foru psal, že pohlaví pozná dříve. Co se týká výnosu ok a dík. Jen bych prosil radu k těm feminized, ohýbat neohýbat, tvarovat. Holkám je 14 dní a dost houstnou. Každopádně dnes jdu dělat úklid, tak udělám nějaké foto a hodím na foru s popisem

V.

Old Post 31-08-2014 v 07:37 AM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Fotky a info Příspěvek č. 5



Tak kucí více info k mé pěstírně..

Mám box 120x120x200, 600 W MHD výbojka na růst, 1 i ofukový ventilátor s klipem, 1 x UFO, 1x stolní ventilátor na ochlazování lampy, ultrazvuková zvlhčovačka, 25 l kanystr na produkci CO2 z kvasinek.

Zatím jedu bez hnojiv, pouřívám jen Lighnohumát na podporu kořenění a bio přípravky proti nemocem, myslím od Canna Cure. Vlhkost udržuju 80-90 %. Zálivka již pouze od spodu(podtácky) Kořeny mi začínají lézt ven z květináče :-)

Kytkám je +- 14 dní (nějaké jsem přidal později

Snažím se pěstovat metodou živého plotu. Je to můj první snad neamatérský pokus.

Pokud bude problém, umístim tento příspěvek do jiného "oddílu"

Dám jsem i fotky, první dvě jsou řízky ww a shiva skunk, snažím se o větvení a uvidíme. Jo a foto je z rána, teď jsem děla další úpravy...

Old Post 31-08-2014 v 12:11 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 6



Další jsou feminized ze semínek ww a blueberry...teď jsem nějaké ohnul a jiné zaštípnul nad 3 patrem tak uvidíme. Ty listy rostou hrozně do šířky. Odtraňujete je nebo dle potřeby a místa?

Old Post 31-08-2014 v 12:17 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 7



No a poslední jsou "neznámé" ak47 asi možná. Blbý je že nevím, zda jsou normal, feminized a nedejkomu třeba autoflower..rostou pěkně, ale musím to koumat....

Old Post 31-08-2014 v 12:21 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximum Fresh
Stálý Člen

Karma uživatele Maximum Fresh - 86% PěstitelskáKarma uživatele Maximum Fresh - 86% PěstitelskáKarma uživatele Maximum Fresh - 86% PěstitelskáKarma uživatele Maximum Fresh - 86% PěstitelskáKarma uživatele Maximum Fresh - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Seky
Za tvarování se považuje především ohýbání stonků pro co nejnižší vzrůst rostliny. Za účelem většího množství výhonků, ale samozřejmě i redukce výšky se rostliny zastřihují a při indoor pěstování je to takřka nevyhnutelné, jelikož pro dobrou efektivitu je důležité vyplnit celou osvětlovanou plochu.


O tvarování se vyjádřil Seky poměrně obšírně, v podstatě bys to asi měl zastřihnout/ohnout pokud chceš pěkně vyplnit celou plochu. Ta výbojka má určitý efektivní dosah, proto nechceš mít rostliny zbytečně vysoké, ale spíš rozrostlé po celém boxu.
Přijde mi že se moc koncentruješ na feminized, to znamená že to je 100% samice, ale jinak to na nic ohledně zaštipování vliv nemá
Listy určitě nestřihej, maximálně je pozdějc někam ohni nebo tak. Dá se i ostříhat pouze několik čepelí z listu, ale nedělal bych to. List je v podstatě jako solární panel který dává rostlině energii, čím víc listů o větší ploše tím lepší růst a více palic
Ať to valí.

Old Post 31-08-2014 v 13:34 PM
Maximum Fresh je offline   Profil uživatele Maximum Fresh   Find more posts by Maximum Fresh   Foto galerie člena Maximum Fresh   Click here to Send Maximum Fresh a Private Message   Add Maximum Fresh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maximum Fresh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 9

Pro Maximum Freshe...

Počkej počkej...jak to, že soustředění na feminized nemá na nic vliv? Nechceme mít v boxe 10 samců a 10 samic néé. Snad kvalita a ouroda je jen a jen ok u samic néé? Uniklo mi něco?

Spodní listy už jsem žel nějaké ostříhal a nějaké zkrátil. Rozumím tomu, že jsou to nejdůležitější pro fotosyntézu, ale všude jsem narážel na fotky i rady, aby se spodní listy odstranily a držel se spíše rozvětvování než hustoty..každopádně jsem to neudělal nijak brutálně, tak snad ok

A díky moc za rady

Old Post 31-08-2014 v 16:35 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teatree
Stálý Člen

Karma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 10

ahoj,
Maximum ti nepíše že feminized nemá na nic vliv, ale že to nemá vliv na zaštipování.. to má pravdu.. jen si dej pozor, abys nedělal moc záštipů na jedný kytce v jeden den, nemaj to rády.. a co se týká spodních listů, tak mám pocit, že si kytka vždycky sama řekne, který už nepotřebuje, poznáš je jak budou žloutnout, to je můžeš sundat bez uzardění
měj seč.

Čajíčkova první hlína - 400W
Čajíčkova hlína podruhé - 400W
Čajíčkova hlína č.3, RQS, 400W

Naposledy upravil teatree 01-09-2014 v 06:26 AM

Old Post 31-08-2014 v 20:31 PM
teatree je offline   Profil uživatele teatree   Find more posts by teatree   Foto galerie člena teatree   Click here to Send teatree a Private Message   Add teatree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 11

Ahoj..pochopil jsem to jinak...nevadí..četl jsem spoustu návodů, faq apod a koukám, že je to nějaké zmatečné. Každopádně je nechám být a uvidím, zda je lepší dát jim volnost, dokud bude místo nebo bude lepší u některých tvarování. Jo a dnes jsem si objednal další 600W lampu se vším a dám dvě vedle sebe + 2 bobmy CO2. O víkendu chystám první hnojení. Jo a na kytkách ze řízků mám na okrajích listů hnědé skvrny a zasychají, dle informací moc hnojiva a přikládám to tomu, že jsem je sadil na poslední chvíli do substátu pro výsev, ale bylo to málo, tak jsem smíchal se substrátem na muškáty ajaj...počkám a uvidím.Tak dám vědět

Old Post 01-09-2014 v 12:53 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DOCtom
Stálý Člen

Karma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 196  

Příspěvek č. 12

Čau. Nevim, jestli jsem to pochopil dobře, ale ty chceš dát 2x600W na plochu 1,2x1,2?

Old Post 01-09-2014 v 13:45 PM
DOCtom je offline   Profil uživatele DOCtom   Find more posts by DOCtom   Foto galerie člena DOCtom   Click here to Send DOCtom a Private Message   Add DOCtom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 13

Zdar DOCtom....jo jo, já vím-teplo, ale doufám, že to pomůže i když budu muset víc odvětrávat....snad bude větší ouroda..

Old Post 01-09-2014 v 14:01 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nice bloom
Stálý Člen

Karma uživatele nice bloom - 43% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 243 

Příspěvek č. 14

zdarec

v rustu urcite zbytecnost dve sestikoule. mozna na kvet jen aby si to pak uchladil.

peace.

Old Post 01-09-2014 v 14:11 PM
nice bloom je offline   Profil uživatele nice bloom   Find more posts by nice bloom   Foto galerie člena nice bloom   Click here to Send nice bloom a Private Message   Add nice bloom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 15

osobně si myslím, že při pokrytí větší plochy to nemusí být zbytečnost, ale uvidíme

Old Post 01-09-2014 v 14:15 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 16

Dnes řeším CO2 s regulací...boa ti já to vyladím...jak nebude 400 g na ks tak nebudu měsíc souložit:-)...ale holky se mnou nemluví, jak jsem jim osekal tělíčko...já blbec.

Old Post 01-09-2014 v 22:38 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:41 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1624940 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív