Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Jak udržet v létě vlhkost v půdě? HYDROGEL pomůže!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
mwrx
Stálý Člen

Karma uživatele mwrx - 52% PěstitelskáKarma uživatele mwrx - 52% PěstitelskáKarma uživatele mwrx - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 119  

Hlína Jak udržet v létě vlhkost v půdě? HYDROGEL pomůže! Příspěvek č. 1


Spoustu z nás jistě letos opět trápí starost, jak zajistit vlhkou půdu u kytek, které máme někde, kam nemůžeme každý den zalévat. Objevil jsem super věc, objednal a budu o víkendu aplikovat, uvidím jak to bude fungovat ;-)

Jde o speciální gel ČTI O HYDROGELU, který se v malém množství přidá do půdy nebo substrátu a po zalití "natáhne" do sebe vodu, kterou pak postupně uvolňuje - toto může fungovat třeba na týden bez zalívání.

Více info k přečtení: Půdní pomocná látka pro udržení vlhkosti substrátu.

Je to za pár korun, jsem zvědavej. Někdo kdo to tady zná??

Mwrx JALAPENO.CZ - Rady, tipy, návody, recepty, galerie a vše kolem pěstování CHILLI papriček

Balkón bonsai White Widow 2014
fóliovník a outdoor 2014
podzimní fotečky
outdoor 2002
SUPER FÓLIOVNÍK

Naposledy upravil mwrx 04-06-2014 v 14:59 PM

Old Post 03-06-2014 v 14:47 PM
mwrx je offline   Profil uživatele mwrx   Find more posts by mwrx   Foto galerie člena mwrx   Click here to Send mwrx a Private Message   Add mwrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin666
Stálý Člen

Karma uživatele Martin666 - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 436  

Příspěvek č. 2

To není špatné pro venkovní sadbu důvod třeba dlouhodobého sucha při nemožnosti závlahy, otázkou zůstává jestli v tom není nějaká chemka.

Old Post 03-06-2014 v 15:25 PM
Martin666 je offline   Profil uživatele Martin666   Find more posts by Martin666   Foto galerie člena Martin666   Click here to Send Martin666 a Private Message   Add Martin666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mwrx
Stálý Člen

Karma uživatele mwrx - 52% PěstitelskáKarma uživatele mwrx - 52% PěstitelskáKarma uživatele mwrx - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 3

Výrobce uvádí, že chemka v tom není, alespoň ne žádná se z toho nemá uvolňovat ...

Mwrx JALAPENO.CZ - Rady, tipy, návody, recepty, galerie a vše kolem pěstování CHILLI papriček

Balkón bonsai White Widow 2014
fóliovník a outdoor 2014
podzimní fotečky
outdoor 2002
SUPER FÓLIOVNÍK

Old Post 03-06-2014 v 15:44 PM
mwrx je offline   Profil uživatele mwrx   Find more posts by mwrx   Foto galerie člena mwrx   Click here to Send mwrx a Private Message   Add mwrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin666
Stálý Člen

Karma uživatele Martin666 - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 436  

Příspěvek č. 4

já vím, také jsem si to projel, ale věř tomu? no kdo ví...ale nápad je to dobrý

Old Post 03-06-2014 v 15:46 PM
Martin666 je offline   Profil uživatele Martin666   Find more posts by Martin666   Foto galerie člena Martin666   Click here to Send Martin666 a Private Message   Add Martin666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MORZIK
Stálý Člen

Karma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 5

Napad dobrý ale nevím co očekavat pokud v období dozrávání přijdou vydatné deště!
V růstu to určo pomůže ale v květu ?

komu se nelení tomu se zeleni,nebo jeleni!

Old Post 03-06-2014 v 19:40 PM
MORZIK je offline   Profil uživatele MORZIK   Find more posts by MORZIK   Foto galerie člena MORZIK   Click here to Send MORZIK a Private Message   Add MORZIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord A.
Nothing is True

Karma uživatele Lord A. - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lord A. - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 6

Naprosto souhlasim s MORZIKem. Nejvetsi problem nemivam s tim, ze by puda vysychala prilis rychle, ale s tim, ze kdyz prijde podzim, tak ta puda nevysycha skoro vubec. A tahle vec by tomu asi moc nepomohla.

♔▣▢▣▢▣♜▣ šach mat
▣▢▣▢▣♜▣▢

„The sun gives spirit and life to plants and the earth nourishes them with moisture.“
→→→→Leonardo da Vinci
Kam čert nemůže, tam svlačec nastrčí.

Old Post 03-06-2014 v 22:02 PM
Lord A. je offline   Profil uživatele Lord A.   Find more posts by Lord A.   Foto galerie člena Lord A.   Click here to Send Lord A. a Private Message   Add Lord A. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MaaaYaaa
Stálý Člen

Karma uživatele MaaaYaaa - 73% PěstitelskáKarma uživatele MaaaYaaa - 73% PěstitelskáKarma uživatele MaaaYaaa - 73% PěstitelskáKarma uživatele MaaaYaaa - 73% PěstitelskáKarma uživatele MaaaYaaa - 73% PěstitelskáKarma uživatele MaaaYaaa - 73% PěstitelskáKarma uživatele MaaaYaaa - 73% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 7

Já s hydrogelem jedu třetim rokem a naprostá spokojenost. AF záležitosti co mam v květináčích venku v přírodě si nestěžujou a vysoce jim to prospívá. Chodim tam jednou týdně a i když je někdy na povrchu "sahara", dole v květináči se pořád drží vlhko. Na podzim mi to nikdy nehnilo a v létě neuschlo, no fakt doporučuju všema 10ti
Doporučuju vyzkoušet na misce s vodou účinky hydrogelu, abyste viděli jak o do sebe nasosává. Loni jsem při sázení zakopl o pytlik s gelem a neco rozsypal, tak jsem to neřešil, nezkušeně přiklopil hlínou a zasadil. Celý léto si řikam co s tou jednou kyti je, no a na podzim když jsem jí chtěl vytrhnout/zahodit, zjistil jsem, že žvořila jenom v hydrogelu

PS. Třeba moje ředkvičky se můžou růstem přetrhnout když maj v řádku hydrogel!

Můj MaaaYský projekt 2012 Konec světa se nekonal, zázraky na zahrádce taky ne..
MaYa´s 1st AF grow 2012
Pokud u mě v threadu chcete cokoli komentovat, zkuste to neprve přes karmu nebo PM, uděláte mi tim rozhodně větší radost..

Old Post 04-06-2014 v 09:47 AM
MaaaYaaa je offline   Profil uživatele MaaaYaaa   Find more posts by MaaaYaaa   Foto galerie člena MaaaYaaa   Click here to Send MaaaYaaa a Private Message   Add MaaaYaaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 8

Ahoj, nemám zkušensti přímo s tímhle gelem, ale jednou sem si koupil v g shopu 0,5kg jinýho hydrogelu v uzavíratelným pytlíku, bylo mi to doporučováno do hlíny, tak že to zkusím. Na zkoušku sem smíchal trochu hydrogelu s vodou a nechal v kelímku. Zapoměl sem ho na balkoně asi týden nebo 2, a když jsem ten kelímek znovu objevil, tak byla na dně jakási nažloutlá vyschlá srajda co připomínala něco jako "žluklej" uschlej herkules. Po smíchání s vodou už to nevypadalo jako poprvé. No určitě to nebylo nic stabilního a já si poděkoval, že jsem to zjistil a nepřimíchal si to do hlíny. Byli to malý granulky taková krupice.

Mám zkušenosti i s jiným gelem který byl ve formě větších kousků, ten byl stabilní, vodu nasával a zase odpařoval a vypadal furt stejně, beze změn.

Moje zkušenosti jsou: dávejte si bacha co kupujete a předem si mimo vyzkoušejte stabilitu.

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 06-06-2014 v 06:40 AM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guarana
Stálý Člen

Karma uživatele guarana - 82% PěstitelskáKarma uživatele guarana - 82% PěstitelskáKarma uživatele guarana - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 151  

Příspěvek č. 9

Ten kvalitnejsi byva z nemecka aj s prislusnymi atestami (aj ten od florie myslim) a potom je cinska verzia a tu by som neskusal, ked si to kupil takto navazene,asi to bude ta cinska varianta

Takoj

Old Post 08-07-2014 v 17:43 PM
guarana je offline   Profil uživatele guarana   Find more posts by guarana   Foto galerie člena guarana   Click here to Send guarana a Private Message   Add guarana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Darisss
Stálý Člen

Karma uživatele Darisss - 56% PěstitelskáKarma uživatele Darisss - 56% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 10

Hydrogel je také jako náplň dětských jednorázových plen. Zbylo mi pár nevyužitých kousků, tak jsem je věnovala mamce, která každý rok nadávala na to, že jí rychle vysychají rajčata v květináčích. Plenky jsme "vykuchaly", smíchaly s nasbíraným mechem a nasypaly na dno květináče asi 5 - 10 cm vysokou vrstvu. Zbytek jsme dosypaly čistou hlínou. Od té doby stačilo zalít jednou za dva dny (místo dřívějšího zalévání i 3x denně) a rajčata rostly jako na steroidech :-D

Old Post 21-07-2014 v 10:06 AM
Darisss je offline   Profil uživatele Darisss   Find more posts by Darisss   Foto galerie člena Darisss   Click here to Send Darisss a Private Message   Add Darisss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 11

Tak já zde taky přihodim mojí zkušenost s hydrogelem. Mám papričky pod lampou (125w CFL). Jsou asi 15-20cm vysoký a jsou v kelímcích od jogurtu. Svítim na ně 15h denně. Ve skříni mám přes den 27C a v noci 22C. No a zalívat je musim každý den. Teď jsem je přesadil do 1L květináčků a dal jsem k nim hydrogel. Na 16l zeminy jsem vylil přes 5 litrů vody! A druhý den se na papričkách projevilo lehké přelití. Už 5 dní jsem je nemusel zalít a ještě tak 1-2 dny nebudu muset.
Je to dobrá věc, ten hydrogel. A když vidíte, co se stane z jednoho krystalku, když nacucne vodu, to je prostě neuvěřitelný! Určitě to budu dávat od teďka k veškeré zeleni...

frek


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 02-04-2015 v 12:53 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vollukas
Nový Člen

Karma uživatele vollukas - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 12

Taky mě to moc zaujalo moc děkuju tip, protože příští rok mám v plánu pěstovat na místě kde nemůžu každý druhý den autorovi dávám karmu akorát jsem nenašel jestli kořínky prorůstají přímo těma kuličkama :O bylo by to fajn, že by kořínky cucaly vodu z kuliček které jsou přímo prorostlé kořenama jestli o tomto někdo něco ví tak prosím aby tím obohatil tento thread

Old Post 11-09-2015 v 15:43 PM
vollukas je offline   Profil uživatele vollukas   Find more posts by vollukas   Foto galerie člena vollukas   Click here to Send vollukas a Private Message   Add vollukas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sacul
Stálý Člen

Karma uživatele sacul - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 13

Na autoflower nebo jako guerilla se to asi dost hodí, ale jak už bylo zmíněno co normalní outdoor? V létě pomůže, ale na podzim to pomáha vlhkosti, které je v říjnu, listopadu až až. Chtělo by to zkušenost někoho kdo to zkoušel, jestli měl nebo neměl problémy ve finální fázi.

Old Post 25-04-2016 v 06:41 AM
sacul je offline   Profil uživatele sacul   Find more posts by sacul   Foto galerie člena sacul   Click here to Send sacul a Private Message   Add sacul to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od sacul
Na autoflower nebo jako guerilla se to asi dost hodí, ale jak už bylo zmíněno co normalní outdoor? V létě pomůže, ale na podzim to pomáha vlhkosti, které je v říjnu, listopadu až až. Chtělo by to zkušenost někoho kdo to zkoušel, jestli měl nebo neměl problémy ve finální fázi.


Mám koupenou kilovku na testování a letos pár outdoorů testnu s hydrogelem, co to udělá.

Old Post 25-04-2016 v 10:09 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bloud42
Stálý Člen

Karma uživatele bloud42 - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 15

tedka jsem daval 5 kytek do cca 190l substratu (agro + dodanej perlit 2/1). u kytek budu jednou tejdne a nekdy ani to ne. dal jsem cca tretinovou davku toho Floria hydrogelu do tri textilnich kvetniku a do jednoho jsem dal plnou palbu podle navodu.

trochu se o tu jednu rostlinu s plnou palbou bojim, protoze po zasazeni kvetin do tech textilnich vaku celej tejden chcalo a co cert nechtel jedno misto jsem blbe promichal a asik v miste silne koncentrovanej hydrogel udelal na povrchu solidni gelovou bouli.

v soucasnejch vedrech se to asi bude hodit. uvidim jak ten podzim.

dodam, ze mam venku sativojda Shamana a tenhle thread mi sevrel prdel...

Old Post 23-06-2016 v 22:49 PM
bloud42 je offline   Profil uživatele bloud42   Find more posts by bloud42   Foto galerie člena bloud42   Click here to Send bloud42 a Private Message   Add bloud42 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 16

Ten hydrogel by neměl přijít do styku se slunečním svitem. Má se to míchat tak, že dospodu dáš směs hydrogelu a hlíny a navrch čistou hlínu. Hydrogel se vlivem slunečního svitu rozkládá na poměrně jedovaté prvky.

Old Post 24-06-2016 v 06:54 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:37 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3061710 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív