Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 61 62 63 64

Jaký typ osvětlení používáš?
This poll is closed.
HPS 55 60.44%
LED 29 31.87%
CFL 7 7.69%
Total: 91 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 993

citace:
Původní příspěvek od Zefram Cochrane
Fruddy, alesh> pardon, asi jsem se špatně vyjádřil. Jsem velký milovník novinek a nových technologií a vidím v LED osvětlení budoucnost. Hlavně bych chtěl podotknout že mnohé velké firmy Cree, Philips atd.), které se věnují i osvětlení pro pěstírny a skleníky stále nepovažují barevné osvětlení za mrtvé. Takže na tom asi něco bude.
Ale prosím nechápejte mne, že chci rozpoutat nějakou bitvu bílá/barevná, jen asi ty barvy mají něco do sebe.

Já jsem spíš chtěl poukázat na to, že Cree se tomu vůbec nevěnuje. Naopak Philips má v téhle sekci odborníky.

Barevné osvětlení určitě mrtvé není. Pro některé druhy je to přímo nutnost, pro některé dávají větší smysl COB (a to jedině díky ceně a vysoké účinnosti).

a.

Old Post 16-09-2016 v 23:11 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Outrosh
Nový Člen

Karma uživatele Outrosh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 994

Zdravíčko,
hledání informací ohledně LED mě dohnalo až k registraci zde
Možná se to tu již řešilo, ale nějak nemůžu najít thread k Full Spectrum ledkám z eBaye, viz. http://www.ebay.com/itm/Hydroponice...w-/301949797011

Má někdo zkušenosti s pěstováním pod těmito čipy?

Old Post 17-09-2016 v 17:44 PM
Outrosh je offline   Profil uživatele Outrosh   Find more posts by Outrosh   Foto galerie člena Outrosh   Click here to Send Outrosh a Private Message   Add Outrosh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 995

Outrosh, určitě nebrat. Pokud chceš kvalitní LED, tak se dívej po čipech COB. Buď Bridgelux nové Vero 29 nebo cree 3590, mám s oběma dobré zkušenosti.

Old Post 17-09-2016 v 18:11 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Outrosh
Nový Člen

Karma uživatele Outrosh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 996

Máš nějaký konkrétní důvod proč je nebrat? Poměr cena / výkon se mi zdá být docela slušný... Už jsem pod červeno-modrou úspěšně vypěstoval Habanero chilli a kolega dokonce dal z podobného !3w! 12g... toto je taky COB pokud se nemýlím?

Old Post 17-09-2016 v 18:50 PM
Outrosh je offline   Profil uživatele Outrosh   Find more posts by Outrosh   Foto galerie člena Outrosh   Click here to Send Outrosh a Private Message   Add Outrosh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 997

Nejak mi tam chybi ty podstatne udaje jako ucinnost,svetelny vykon atd..
I tak jsem spise toho nazoru,ze tyhle blurple jsou vhodne jako doplnkove svetlo k jiz stavajicimu bilemu svetlu..Ikdyz to pod nima taky roste..jak pises v micru 4g/w je peknej výsledek..V kombinaci s COB nemusi byt spatna volba..

Old Post 17-09-2016 v 23:55 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 998

citace:
Původní příspěvek od alesh

To není řada speciálně pro hortikulturu, ale výběr z komplet portfolia všeho, co má jen trochu společnýho s horti. Rozhodně nejsou vyvíjeny pro tyto účely.
a.
Kdyz otevres ten link,tak primo v nem je dalsi odkaz,ktery te nasmeruje primo na Horti Led svetlo Cree..vubec to nevypada zle..akorat si nejsem jisty tim spektrem XP-G3 4000k..misto toho bych zvolil asi spise 3500k..vypada to,ze jim slo hlavne o dosti vysoky vykon v modrem spektru, ale i tak si myslim,ze 3500k by bylo blize McCree křivce v cervenem spektru..pripadne bych to nakombinoval treba 4000k,3500k,660nm..Ale tak asi vedi lepe co delaji..Uz samo o sobe je zajimave..ze se vydali cestou bile diody + doplneni 660nm red..mohli klidne jit pomoci royal blue+red , kdyz je to jejich vlastni portfolio..ale zrejme je to mene ucinne a neekonomicke..A potvrzuje se,ze tato kombinace blue+red je vhodna opravdu jen jako doplnkove svetlo k jiz stavajicimu bilemu svetlu,kde se v takove kombinaci komercne používá.. Beztak si myslim,ze by bylo lepsi pouzit COB misto XP-G3..hlavne z hlediska ceny,ale asi chteji zajistit odbyt tech čipu a take z duvodu uniformity svetla a moznosti pouziti jednotné čočky LEDIL 30°,kterou tam maji a pro komercni horti sviceni dobrá čtvercova vzdalenost 1,5m,bude umoznovat dobrou manipulaci kolem rostlin..neni to vubec spatna volba tohle světlo,ale ty hodnoty PPFD ackoliv jsou rovnomerne,tak mi prijdou celkem nízké a mohl by byt problem asi i s DLI..bude to urcene spise pro okrasne rostliny ..nikoliv rajčata,konopi atd..

Old Post 18-09-2016 v 00:00 AM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 999

..ty teplovodive graphitove podlozky vypadaji docela zajímavě,ikdyz nejakou na RIU testoval jeden člen a nebyl s tim uplne spokojeny...10 W/m-k mi prijde dobra hodnota
http://www.graftechled.com/brands/e...THERM-1200.html

Old Post 18-09-2016 v 00:07 AM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 1000

Outrosh,
https://ru.aliexpress.com/item/2016...2687526476.html
Poměr cena,výkon je něco strašného.Při 100W jen 2100Lm.
Pokud budeš pěstovat rajčata nebo salát,tak určitě doporučuji.
Na nic jiného se to nehodí.
Reklamu a grafy mají fakt udělané pěkně,to je tak všechno.
Pohledej na rollitup.org ,je tam někde ukázaný jak to pod tím jede.Borec tam měl 6 čipu 600W a sklízel něco kolem 250G.
Zkoušel jsem to pohledat ,ale nemohl sem to najít.
Ale za vyzkoušení nic nedáš.Vlastně jo vyhodíš s okna 500Kč za 100W čip + driver a nějaké adekvátní chlazení.

Old Post 18-09-2016 v 16:30 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Outrosh
Nový Člen

Karma uživatele Outrosh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 1001

Díky za info,
je fakt že tu svítivost to má docela chabou, ale zase ve spektrech které kytka využije, ne? Jak jsem sledoval grafy spekter využívaných fotosyntézou, nějak jsem nepřišel na to, proč využívat celé spektrum bílé... Mám doma jeden 30w čip který chci zkusit provozovat na 20w (prý lepší účinnost a méně se ledka trápí). Pořizovací cena i s driverem cca 250,- chladič třeba od procáku s nějakým ventilátorem bych mohl sehnat prakticky zadarmo... ještě možná zkusím tu reálnou svítivost změřit... ale na to budu potřebovat nějakého matfyzáka když jsem viděl ty vzorce
S Cree mám taky dobré zkušenosti (ale pro jíné účely) jen mě zatím odrazuje bílá a cena...

Old Post 18-09-2016 v 19:10 PM
Outrosh je offline   Profil uživatele Outrosh   Find more posts by Outrosh   Foto galerie člena Outrosh   Click here to Send Outrosh a Private Message   Add Outrosh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 1002

ty "plno spektra" jsem zloušel, i měřil to spektrum, spektrum odpovídá tomu co uvádějí v grafech, horší je účinost to už jsem jasně poznal jak moc ten čip topil. K výsledku se vyjadřovat nebudu Vero je na tom daleko líp.

Old Post 18-09-2016 v 19:37 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Outrosh
Nový Člen

Karma uživatele Outrosh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 1003

Tak to jsme 2 co si měřili spektrum ledek Vero vypadá zatím suprově, jen mě odrazuje pořizovací cena (760,- za BXRC-50C10K1-C-74) a nepotřebné spektra (pokud jsou nepotřebné?) BTW jakou teplotu doporučujete při použití těch bílých?

Old Post 18-09-2016 v 20:20 PM
Outrosh je offline   Profil uživatele Outrosh   Find more posts by Outrosh   Foto galerie člena Outrosh   Click here to Send Outrosh a Private Message   Add Outrosh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 1004

Tvl to jsou zase perly moudrosti.
Ostrouchu precti si tenhle thread od zacatku a prostuduj si celkove neco o tom jaky spektrum vyuzivaji rostliny k fotosynteze..a jestli ti prijde lito penez za kvalitni ledky tak si rozsvit HPS a vubec to neres..kvalitni ledky jsou hlavne o penezich...

Old Post 18-09-2016 v 21:14 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Outrosh
Nový Člen

Karma uživatele Outrosh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 1005

Hmm... díky za radu, byla mi velmi nápomocna...

Old Post 19-09-2016 v 00:05 AM
Outrosh je offline   Profil uživatele Outrosh   Find more posts by Outrosh   Foto galerie člena Outrosh   Click here to Send Outrosh a Private Message   Add Outrosh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 1006

Tak uz se daji momentalne objednat na digikey nove Vero gen7 V29C zatim jen 4000k 80CRi 70V za 32$ je zatimbvelice dobra cena..pokud se potvrdi očekávání i ohledne vykonu..tak tu zrejme opravdu mame nejlepsi COB v pomeru cena /vykon/ucinnost..Co se tyce Vero18C tak to se da sehnat taktez za cenu cca 13,5$..konkurence pro Citizen CLU048-1212,ktere si troufam rict je porad jeste o neco malo lepsi..
Pekne sledovat,jak se nam to pomalu vybarvuje:-)

Old Post 19-09-2016 v 01:43 AM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 1007


Než kupovat no name ledky ,tak to fakt raději svítit HPS nebo zářivkou.

Old Post 19-09-2016 v 07:01 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 1008


Malá ochutnávka jak to jede pod Vero 29 gen 6 verze spider od nás s česka.Focenu u kámoše co jede in teprve druhé kolo.
Už mám doma světlo s gen7,takže jakmile dojde výplata,tak kupuji klony ty samé co má kámoš a při záštipu a ohýbáni to bude texaský masakr motorovou pilou.
Více info u mě ať tady nezasírám téma.
http://grower.cz/forum/showthread....033#post1177033

Old Post 28-09-2016 v 09:06 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 61 62 63 64  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5371570 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív