Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Stavba PVC mikropěstírny.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
puulll
Nový Člen

Karma uživatele puulll - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 6  

Stavba PVC mikropěstírny. Příspěvek č. 1

Zdravím kolegové,

Asi 2 roky zpět jsem s kamarádem stavěl skříň která do dnes skvěle funguje, nebyl s ní jediný problém a dnes funguje jako matkárna. Skříň byla postavena víceméně jen z palet a diamantové folie ale stavba byla docela náročná a že by to byl zázrak se také říct nedá.
Ale co, neměli jsme zkušenosti ani peníze. Na základě nějakejch těch zkušeností jsem se rozhodl, že si postavím skříň novou, lepší, lehčí, promakanější a hlavně na míru pod můj stůl.

Nová konstrukce už nebude ze dřeva nebo palet ale bude čistě plastová (konstrukce bude lehčí a snadnější na sestrojení)
Diamantovku mám v plánu prošít stanovou tkaninou, čím zvýším pevnost a celé to bude vypadat jako Dark room.

Rozměry plánované skříně:
délka: 60 cm
šířka: 50 cm
výška: 70 cm

Na svícení plánuji:

http://www.growshop.cz/katalog/deta...ustove-spektrum

Přítah vzduchu (ve spocní části)
plánuji pasivní, tzn. že tam nebudu dávat větrák ale nechám tam jen díru.
O celou cirkulaci vzduchu se bude starat vetrák odtahový

( http://www.growshop.cz/katalog/deta...100;-d1--104-mm )

na který bude navazovat pachový filtr.

A teď už ke konstrukci rámu:

První nápad byl že rám bude z PVC topenářských trubek a pár trubkových kolínek. Velice jednoduchá kontsrukce.
Celý rám by pak měl vypadat nějak takto:

http://peskyhumans.blogs.com/photos...ghtbox2web.html

(fotka je z návodu na fotografický light box, neberte ji vážně, jen pro inspiraci)

Teďkon už si ale dva dny říkám, jestli nebude lepsí rám důkladně propracovat, udělat důkladnější konstrukci (i s nějakejma dvířkama)
a do trubek vyvrtat díry na protahování kabelů.

Přístí týden to celé zkonstruuji tak budu dávat průběžně fotky.
Ještě nemám hotový náčrt toho "vymazleného" rámu ale hned jak ho dokončím, přidám!

Zatím pěstování zdar a hezký den.

Old Post 30-03-2014 v 08:22 AM
puulll je offline   Profil uživatele puulll   Find more posts by puulll   Foto galerie člena puulll   Click here to Send puulll a Private Message   Add puulll to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 2

ahoj přidám nějaký svůj názor...tak k tomu protahování kabelů rámem...použil bych minimálně PPR trubky o průměru 32mm a i tak si myslím, že přes ty trojcestné kolena to bude dupačka...možná bych ty kabely k rámu jen přivázal eska páskami...jinak nápad to je pěkný ;-)...
a dvířka se dají taky nějak domyslet, ale budeš potřebovat si to nakreslit, ať pak nestříháš trubky a nemáš to samou navařenou přechodku :-D
Já si z PPR trubek udělal mini pařeniště, ale bez dvířek a tak...čistě obyč rám a omotal jsem ho potravinářskou fólií... :-D
Tak přeju, ať se dílo podaří ;-)

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 30-03-2014 v 10:39 AM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
puulll
Nový Člen

Karma uživatele puulll - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 3


Tak tady zasílám základní nakres.

U těch dvířek si říkám, jestli to není zbytečnost a nebude stačit jen suchý zip.

Máte nějaké zkušenosti s teplotou úsporek?
Budu potřebovat cooltube?

A uhlík. filtr spíš dovnitř nebo ven?

Dik za odpovedi

Old Post 30-03-2014 v 13:46 PM
puulll je offline   Profil uživatele puulll   Find more posts by puulll   Foto galerie člena puulll   Click here to Send puulll a Private Message   Add puulll to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PHD
Nový Člen

Karma uživatele PHD - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 4

mam nieco podobne, akurat idem bez pachacu a mam tam este 2x50w usporky.. Cooltube na tu lampu urcite nepotrebujes, ja ju mam par cm nad rastlinami a vsetko je ok. Ak sa jej vsak list dotkne, uz ho spali.
Pachac je lepsie mat vnutri a nechat ventilator tahat vzduch cez neho, len ci sa ti tam zmesti.. Najmensie pachace potrebuju prietok myslim okolo 160m3/hod, takze neviem neviem ci ti to ten ventilator prefukne alebo si chces spravit nejaky homemade?

Old Post 30-03-2014 v 17:45 PM
PHD je offline   Profil uživatele PHD   Find more posts by PHD   Foto galerie člena PHD   Click here to Send PHD a Private Message   Add PHD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MajklRyder
Stálý Člen

Karma uživatele MajklRyder - 48% PěstitelskáKarma uživatele MajklRyder - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 5

Čus
tak pod touhle úsporkou taky pěstuju do růstu a cooltube nepotřebuješ jak píše tady PHD . na ten pacháč aspoň já osobně bych zvolil , TT 100 a na přítah stačí buť to VKO nebo obyč PC větrák F12
Jinak dobrý nápad na homemade box,budu sledovat průběh

Old Post 31-03-2014 v 06:07 AM
MajklRyder je offline   Profil uživatele MajklRyder   Find more posts by MajklRyder   Foto galerie člena MajklRyder   Click here to Send MajklRyder a Private Message   Add MajklRyder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CiGi
Stálý Člen

Karma uživatele CiGi - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 6

Tak jak to pokračuje?

Old Post 07-04-2014 v 10:31 AM
CiGi je offline   Profil uživatele CiGi   Find more posts by CiGi   Foto galerie člena CiGi   Click here to Send CiGi a Private Message   Add CiGi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
puulll
Nový Člen

Karma uživatele puulll - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 7

Zdrávas,
bohužel po návštěvě Hornbachu jsem došel jen ke zklamání.
Stavba PVC pěstírny NEJDE!
A nebo alespoň nejde udělat jednoduše, problém je v tom, že PVC trubky se nedají sehnat rovné. Ve všech marketech mají trubky tak prohnuté že by se do nich musela dát nějaká výztuha aby drželi rovně a skríň nevypadala jak tančící dům. Nákup materiálu z PVC vyjde mnohem dráž než například sádrokarton a práce s ním by byla mnohem větší a složitější protože spojit trubku s kolínkem bez speciální letovačky jde velice obtížně.

Nicméně sem se po vzoru Tachema pustil do stavby již zmíněného sádrokartonového boxu.

Skříň jako taková bez vybavení vyjde asi na 250 kč, je vzduchotěsná a v pokoji vypadá dobře. Zkrátka není to pěstírna na voko.

Sádrošová skříň už téměř celá stojí.
Jediné co mi brání dát jí celou do kupy je fakt, že v growshopu nemaj diamantovou fólii.

Takže se tedy ptám.

Jak velký je rozdíl v účinnosti diamantové fólie, stříbrné fólie a bíle fólie?

má cenu čekat na diamantovou a nebo je rozdíl tak zanedbatelný že je to fuk?

A mám založit nové téma na stavbu sádrokartonové skříně nebo můžu pokračovat zde?

Old Post 07-04-2014 v 12:29 PM
puulll je offline   Profil uživatele puulll   Find more posts by puulll   Foto galerie člena puulll   Click here to Send puulll a Private Message   Add puulll to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 8

ahoj diamantovka je podle mě nejlepší, ale já jsem to pouze vytřel barvou na radiátory bílý lesk, je to voděodolné, bylo to na 2x natřené za chviličku a nemusel jsem se drbat s řežáním fólie a složitě vylepovat rohy...a účel to plní, kytí mi rostou jak mají a nevypadají, že by jim něco chybělo
Tak ať se dílo podaří a přihoď nějaké foto.
Zdar!

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 07-04-2014 v 16:55 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CiGi
Stálý Člen

Karma uživatele CiGi - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 9

Asi by stačilo přejmenovat theard no a k té fólii bych zvolil buď černo-bílou nebo vymalovat bílou barvou to je asi nejjednoduší (a odstín té bílé barvy by měl být myslím 1000)

Old Post 07-04-2014 v 20:50 PM
CiGi je offline   Profil uživatele CiGi   Find more posts by CiGi   Foto galerie člena CiGi   Click here to Send CiGi a Private Message   Add CiGi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bulm
Stálý Člen

Karma uživatele bulm - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 10

Napadlo mě něco podobného, puvodně sem chtěl sestavit konstrukci z plastovych trubek a spojek z takoveho dětského stanu, jen nevím kam sem je dal ;D takže mi zbývá matros koupit, ale jak si to tak čtu tak to asi nebude jen tak, ale ty zohnute trubky by se daly vystuzit drevenymi popripade zeleznymi tyckama. de mi o to aby byl box mobilni a lehce rozkladatelny a kupovat origo box za +- 3000 se mi tak ze zacatku nechce...

Old Post 16-05-2014 v 10:10 AM
bulm je offline   Profil uživatele bulm   Find more posts by bulm   Foto galerie člena bulm   Click here to Send bulm a Private Message   Add bulm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulman
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 11

Nikto tu dlho nič nepísal ale grow box sa dá postaviť aj z PVC konkrétne z PPr trubiek/ruriek - ako chcete :-). Treba zvoliť priemer 32mm je to pevné ;-). K tomu pár T rozbociek fólia na vrch a box je complete. Vlastne to tu techem už písal :-)

Old Post 28-11-2017 v 20:01 PM
Nebulman je offline   Profil uživatele Nebulman   Find more posts by Nebulman   Foto galerie člena Nebulman   Click here to Send Nebulman a Private Message   Add Nebulman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 12

Něco ke stavbě boxu z PPR trubek:
http://grower.cz/forum/showthread....587#post1210587

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 29-11-2017 v 18:55 PM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulman
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 13

Dik jasse tak kurva asi nebudem kupovať ppr trubky keď to nie je stabilné. Moc sa mi nechce dávať 140 eur za homebox ale asi mi iná možnosť neostáva.

Old Post 29-11-2017 v 23:11 PM
Nebulman je offline   Profil uživatele Nebulman   Find more posts by Nebulman   Foto galerie člena Nebulman   Click here to Send Nebulman a Private Message   Add Nebulman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 14


Pokud chceš aby byl i velký box stabilní tak budeš muset použít složitější konstrukci boxu. Například něco jako je na přiloženém obrázku.

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 30-11-2017 v 05:25 AM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulman
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 15

Kde zoženiem na to materiál nemyslím teraz ppr trubky ale tie 4- smerne krizovatky/kolienka

Old Post 30-11-2017 v 14:16 PM
Nebulman je offline   Profil uživatele Nebulman   Find more posts by Nebulman   Foto galerie člena Nebulman   Click here to Send Nebulman a Private Message   Add Nebulman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 16

Sadrokarton. Alebo popozeraj v bazare,90x90 box som kupil za 30e z bazaru.

Old Post 30-11-2017 v 14:33 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:21 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3339250 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív