Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Síň Slávy » GROWBOOK od TheGrowBoss.com
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Nápad GROWBOOK od TheGrowBoss.com Příspěvek č. 1

Cau vsichni. Zdravim z Nevady (Las Vegas), kde ziju uz 8 roku. Sam si pestuji indoor (u nas je na out moc velky horko, sucho a slunce vsechno moc pripaluje) uz tretim rokem. V Nevade je legalni travka pro lecebne ucely, tak jsem si vyridil registraci, abych mel nejaky kryti, kdyby chtel nekdo prudit. Navic muzu znamym nakupovat ve vydejnach lecebne marijuany tady ve Vegas presne to, co prave potrebuji. MMP (Medical Marijuana Patient) muze btw. v nasem state drzet 28g a mit 4 rostliny v kvetu a 4 dorostenky. Plus samozrejme, jak uz jsem zminil, muze nakupovat „dispensaries“ (marijuanova lékárna, nebo vydejna leku), kterých je dnes ve Vegas uz kolem padesati a mají neuveritelne siroky sortiment (indica, sativa, hybridy, klony, oleje, waxy, pecivo, sladkosti, masti, prerolly…..atd). Prave diky tomu, ze jsem zacal pro kamarády nakupovat u jedne z největších a nejlepších, jsem dosel na jednoho majitele growshopu, který této lekarne dodava materiál. Jezdim k nemu na pokec každý tyden, odebiram od nej veskere potřeby pro pestovani , ale hlavne se mi libi jeho seminare, které pravidelne pro všechny zajemce porada.
Mam od nej i jeho vlastní knizku GROWBOOK, kterou psal asi rok a ve které cerpal ze sve dvacetilete praxe, ale hlavne z toho, s cim se denne setkava ve svém obchode a o cem se debatuje na jim poradanych workshopech. Mne osobne jeho rady, názory i cela knizka strasne pomohly a rad bych se podelil se vsemi, kdo mají chut si něco nového precist a dozvědět se. Jason mi sice nedal svoleni ke kompletnímu prekladu do cestiny a k nejake vlastní publikaci mimo USA, ale taky se nebranil tomu, ze muzu pouzit zkracene verze jednotlivych kapitol, citace, popr. nejaka schémata, grafy nebo tabulky pro forum, jakym je tady nase G.
V pristich dnech a týdnech bych se tedy pokusil o nejake pravidelnejsi posty a verim, ze muzou alespoň minimalne pomoci nekomu dalsimu v jeho pestitelskem vyvoji tak, jak tomu bylo i u mne.

Charakteristika knihy GROWBOOK:

- obsahem je pomerne rozsahla (150 stran velikosti A4), ale na druhé strane obsahuje radu ilustraci, grafu, tabulek a nejake komercni odkazy, takze jednotlive kapitoly nakonec popisuji vybrane téma prijemne prehledne, ucelene, ale zaroven prijemne strucne a jasne
- hodne často porovnava jednotlive zname postupy a hlavne durazne upozornuje na všechny zname chyby, kterých se pestitele dopousteji
- nejedna se o nic prulomoveho, o nic, co by velka část z vas jiz nekdy nečetla, nebo nevedela, ale zduraznuje a popisuje i nejnovejsi technologie a pomucky
- Jason si při svém pestovani vede perfektni statistiky a dokumentaci. Krome osobních pocitu a nazoru, ma i výsledky svých vysoce validních testu nebo srovnavacich testu, které jsou vždy doplneny zapisy z mereni a vyslednym laboratornim rozborem ucinnych latek v rostlinách
- co se mi na te knizce libi asi nejvic je to, ze se přes obrovske zkusenosti a praxi v growshopu i jako dodavatel pro lekarny, nikdy nesnazi presvedcovat o „sve pravde“! Pestovani marihuany je tak neuveritelne ruznorody proces, ze neexistuji zadna dogmaticka pravidla a poucky. Vždy jde o komplex cele rady faktoru, individuálního pristupu a filozofie pestitele, moznosti a podmínek pro pestovani atd. Ve vysledku tedy nejde o zadny navod, jak nejlepe pestovat, ale velice sikovne utridi jiz poznane a milionkrat probirane tak, ze vam do tech tun informaci, které dnes muzeme kdokoliv najit lehce na internetu, vnese jakysi rad a svetlo

Takže strucny uvod mam za sebou a doufam, ze se při neskutecnem casovem vytizeni dostanu k prvním postum co nejdříve.
Preji vsem, kdo tu rostlinu mají radi (jakymkoliv zpusobem), at jim krasne roste, schne, zraje. A budte na sebe hodni!

Old Post 21-03-2014 v 17:49 PM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bolt
Nový Člen

Karma uživatele Bolt - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2013
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 2

Tak to je super Sem stím

Old Post 22-03-2014 v 19:57 PM
Bolt je offline   Profil uživatele Bolt   Find more posts by Bolt   Foto galerie člena Bolt   Click here to Send Bolt a Private Message   Add Bolt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Korag
Stálý Člen

Karma uživatele Korag - 72% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 3

Vypada to zaujimavo, som zvedavy teda aku formu bude mat ta kniha a ako sa popasujes s prekladom. Kazdopadne takych uzivatelov ako ty, co vela poznatkov a veci mozu stale prinasat si velmi cenim, preto ti prajem vela dobreho vo vsetkom, aj v preklade.

Old Post 22-03-2014 v 20:19 PM
Korag je offline   Profil uživatele Korag   Find more posts by Korag   Foto galerie člena Korag   Click here to Send Korag a Private Message   Add Korag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 4

To Korag:

Ta knizka je psana zamerne tak, aby svoji prilisnou "odbornosti" a mnozstvim slozitych specifickych vyrazu neodrazovala prilis nejvetsi cilovou skupinu (mladi zacinajici pestitele a seniori). Casto je proto i pouzivan poulicni slang, nebo lezernejsi, ne prilis spisovne vyrazy, ktere maji do skolni anglictiny pomerne daleko Ale ja budu jednotlive kapitoli skutecne redukovat a zkracovat a rozhodne se nechci poustet do doslovneho prekladu. Myslim, ze dulezitejsi je opravdu obsahova stranka, nez forma. Ale uplne predelane to samozrejme taky nebude. Myslim, ze takovy rozumny kompromis mezi originalem a mym vlastnim pojetim tomu urcite neuskodi

Old Post 22-03-2014 v 21:51 PM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weeder
Stálý Člen

Karma uživatele weeder - 20% PěstitelskáKarma uživatele weeder - 20% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 5

Tak na to se hodně těším, zní to zajímavě.
Kdyžtak mi dej vědět, kdyby jsi potřeboval pomoct třeba s korekturou češtiny. Předpokládám, že nemáš českou klávesnici, tak by např. diakritika mohla být problém.

Meloun je jako kamarád. Když ho rozřízneš, taky je uvnitř červenej.
Život je jako bonboniéra -> nemám rád bonboniéry.

Old Post 23-03-2014 v 00:08 AM
weeder je offline   Profil uživatele weeder   Find more posts by weeder   Foto galerie člena weeder   Click here to Send weeder a Private Message   Add weeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 6

To weeder:

No tak s klavesnici bych problem mit nemel (jsem byvaly a obcas jeste i aktivni novinar), ale poravde nemam opravdu tolik casu, abych to vsechno pojal tak zodpovedne, ze bych si lamal hlavu s korekturou. Nakonec nejde o zadnou krasnou literaturu, ale spise o literaturu "faktu" Pokud by to nakonec nekdo predelal kompletne do uhledne cestiny, proc ne, ale ja s diakritikou opravdu psat nebudu. Uz jsem hodne odvykl a slo by mi to urcite pomaleji. Kazdopadne nechat to ve Wordu projet gramatickou opravou a proklikat to do prijemne, skutecne high cestiny by urcite nezabralo moc casu a kdyz uz se s tim budu psat, nakonec by mohla vzniknout slusna vec
Diky za zajem a ochotu. Budu se urcite tesit na vsechny vase nazory a komentare.

Old Post 23-03-2014 v 03:47 AM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 7

GROWBOOK (1)

1. Uvod

Vzal jsem peníze ze své poslední sklizně a koupil jsem si Hydroponic Growshop. A udělal jsem dobře, protože jsem získal přístup k nekonečnému proudu názorů a informací od growerů, kteří ke mne do prodejny přinášejí nepřetržitě svoje zkušenosti, tipy a triky, ale i problémy a starosti. Začal jsem si o tom všem, co jsem vyslechl a viděl, dělat podrobné poznámky a organizovat všechna získaná data a informace (což koneckonců dělám doposud) a všechny jsem pak použil při psaní této knihy. Používám v ni poznatky tisíců pěstitelů (někteří jsou dobří, ale většina bohužel špatná), porovnávám je v jednotlivých kapitolách a doufám, ze je dokážu i do budoucna maximálně účelně zužitkovat.

Chtěl bych zdůraznit, ze všechna získaná data v podstatě různ7m zplsobem popisují a potvrzují všeobecně známé pravdy a zásady pěstovaní, ale většinou také zdůrazňují bolestivé omyly a chyby, kterých se bohužel většina growerů opakovaně dopouští. A mnohdy jsou to velmi překvapivá fakta!

Takže úplně základní poznatek (ne moc překvapivý) je ten, že jasná většina pěstitelů jsou muži. Hned ten další je zjištěni, že naprostá většina pěstitelů je neúspěšná (já ji pro sebe označuji jako GROUP-85)
a to ze tří zásadních a neustále se opakujících důvodů:

- příliš mnoho světla
- příliš mnoho vody
- příliš mnoho hnojiva

Tyto problémy jsou mimochodem jednoznačně „mužské“ problémy, protože my si v naší chlapské přirozenosti jednoduše vždycky myslíme:

*** CIM VIC, TIM LIP ***

Překvapivě pouze 10% těch, kteří začínají s pěstováním marihuany, jsou celkem úspěšní hned při prvních pokusech, a proto pokračují spokojeni dále. A jen 5% si vede od počátku opravdu dobře a je schopno vyprodukovat skutečně vysoce kvalitní materiál bez větších problémů. Dohromady tedy tyto dvě skupiny dávají 15% část populace (já je označuji jako CLUB-15), která dokáže vypěstovat opravdu kvalitní kanabis. Když jsem tato čísla analyzoval, musel jsem s tímto faktem každopádně souhlasit, protože kdyby byl každý, kdo dnes v USA začne pěstovat konopí úspěšný, cena marihuany (a produktů z ní) na trhu by musela zákonitě rapidně klesat, protože mezi spotřebiteli by byly tuny kvalitního materiálu a nabídka by začala prudce převyšovat poptávku. Realita je však úplně jiná. Většina nadšenců, kteří chtějí mít svůj vlastní produkt za cenu nesrovnatelně nižší, než jakou nabízí legální či nelegální trh, jednoduše není schopna vyprodukovat kvalitní materiál.

Co je na výše uvedené statistice opravdu nejzajímavější? Z těch 5 skutečně talentovaných a úspěšných growerů ze sta jsou 3 zeny! To znamená, že obecně se dá tvrdit, že zeny jsou mnohem lepšími pěstiteli marihuany, než muži. Dalo by se to samozřejmě stáhnout i na jiné plodiny, ale ty nás teď momentálně zas tak nezajímají. Co už je opravdu pouze zajímavost je fakt, ze z těchto tří zen je vždy jedna striptérka! Ale to platí pravděpodobně pouze u nás ve Vegas. V jiných městech se tento poměr bude určitě měnit.

Tak, jako u všech jiných lidských činností, i v pěstování platí, ze nikdo učený z nebe nespadl a aby se z člověka stal skutečně dobry grower, je třeba se předně naučit nejzákladnější postupy, začít je správně používat (což není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát) a opakovat, opakovat a opakovat. Praxí se člověk naučí to, co se nedá nikdy získat i z těch nejlepších knih nebo instruktážních videi. Každý seriózní grower, který má trpělivost a chuť se učit, by se mel nakonec dostat do stadia, kdy bude jeho pěstování naprosto pohodové a pro rostliny maximálně přirozené. Přečtení této knihy a vytváření vlastních vybraných poznámek z ní, by mělo pomoci zkrátit čas, který je potřebný k dosažení profesionální pěstitelské úrovně, pomůže ušetřit velmi často zbytečně a spatně vynakládané finanční prostředky a možná vám pomůže i k tomu, abyste nebyli „That Guy“ (ten chytrý, který sám ví nejlíp, jak na to, který spolknul všechnu moudrost světa a který to všem ukáže po svém). Ano, takový typicky „That Guy“ je ten, který si mysli, ze když nakoupí nejlepší vybaveni (přitom netuší, jak ho správně sestavit a kombinovat), utratí $$$money$$$ za „nejlepší“ hnojiva (přitom je neumí správně aplikovat a namíchat) a je od začátku přesvědčen, ze sklidí super kvalitu a super váhu, jako profesionál, který se učil pěstovaní 20 let. Většina takových chytrých hochů je nesmyslně přesvědčena o tom, že vše je o hnojení! A já jim proto s oblibou říkám “Salt-Farmer“ (solný farmář). Tito pěstitelé svým přístupem nejenže snižují svůj vlastní pěstitelský potenciál a šance na kvalitní úrodu, ale obecně i degraduji Matku Přírodu a její zákony.
Na druhé straně mám pro podobné typy i pochopeni. Vím, že se dnes každému, kdo se snaží kvalitně pěstovat, musí zatočit hlava ze všech těch informaci, které jsou momentálně k dispozici. Kdo hledá, najde tisíce zdrojů, názorů, videí, postů na nesčetných growerských fórech atd.

Takže pokud bych se mel pokusit poradit začínajícím pěstitelům, jak se soustředit na to, co je skutečně pro každého z vás důležité ve vaší vlastní zahrádce, zkuste si odpovědět na následující 3 otázky:

1. Kolik lidi se budete snažit nakrmit?
2. S jakou teplotou se ve vašem konkrétním případě budete muset pravděpodobně vypořádávat?
3. Kolik mate připraveno peněz?

V knize najdete i některé názorné grafické pomůcky jako TheGrowBoss Grow Diamond, Tabulka nejčastějších problémů, Graf různých profilu hnojeni, Pěstitelský záznamník atd. Všechny tyto grafy, tabulky, schémata a diagramy jsou uváděny za účelem maximálního zjednodušení a přehlednosti a mají pomoci k lehkému pochopeni základních pěstitelských principů. Ke všem samozřejmě přidávám své vlastní ověřené rady a tipy, které ovšem prosím neberte jako nějaké dogma, ale jako nejlepší a nejupřímnější názor člověka, který pěstuje víc, než 20 let.

Co mou knihu odlišuje od ostatní growerské literatury (a věřte, ze jsem přečetl opravdu všechno, co o pěstovaní marihuany kdy v angličtině vyšlo) je ten fakt, ze se snaží být maximálně zjednodušená a soustředěná na skutečně důležité otázky (doplňky, problémy, vybaveni a strategie). Nezapomínejte také, že všechna zpracovávaná data koneckonců přišla od vás, pěstitelů. Já je jen trpělivě sesbíral a roztřídil.

Tato kniha vás nenaučí, jak pěstovat, ale naučí vás, jak o pěstování a všem s nim spojeným, správně přemýšlet a jak správně prakticky a pragmaticky uvažovat tak, abyste dělali pokud možno ta nejvhodnější a nejsprávnější rozhodnuti v tu správnou dobu.

Věřím, ze ti, kdo opravdu chtějí, velmi brzy pochopí, co je opravdu pro jejich úspěch důležité, najdou svoji správnou cestu, budou mít ze své práce dobrý pocit a jejich pěstovaní bude maximálně přirozené a bezproblémové. Věřím, ze se naučíte správně používat i všechna kontrolní měřeni, naučíte se správně číst, co se s vašimi rostlinami děje a včas rozpoznáte každý blížící se problém.

Je možné, že řada z vás bude očekávat od této knihy odpověď na jinou otázku, bude chtít vyřešit své vlastní dilema, nebo se zajímá pouze o jednu konkrétní oblast či problém. Některých aspektů pěstování se dotýkám ve své knize častěji, takže pokud se vám bude zdát, ze něco opomíjím, nebo se tomu věnuji příliš povrchně, věřte, ze v jiné části knihy se můžu ke stejné problematice vrátit podrobněji, nebo v jiné souvislosti. Takže je třeba číst pozorně a hlavně všechno 
Pokud mate nějaké zajímavé tipy, triky nebo komentáře, pokud něco postrádáte, pište mi na :

TheGrowBoss@TheGrowBoss.com


Příští kapitoly:

Pěstování je “very zen”
15 největších mýtů a omylů o pěstování marihuany
Osvětlení

Old Post 25-03-2014 v 06:32 AM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shpongle
Nový Člen

Karma uživatele shpongle - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 8

Ahoj, nemohl by si poslat pár nejzajímavějších stránek na ukázku, jak ta kniha vypada? Já si objednal zatím ještě nevydanou knihu Marijuana Horticulture Fundamentals od Trichome Technologies v předprodeji, což má být udájně zatím nejlepší vydaná kniha o pěstování, tak sem velice zvědav.

Old Post 25-03-2014 v 18:49 PM
shpongle je offline   Profil uživatele shpongle   Find more posts by shpongle   Foto galerie člena shpongle   Click here to Send shpongle a Private Message   Add shpongle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 9

To shpongle:

Rozhodne schvaluji jakekoliv dalsi vzdelavani. Z GROWBOOK bych snad neco poslat mohl, ale to se nejdrivmusim zeptat ze slusnosti autora Kazdopadne znovu zduraznuji, ze jasonova knizka je trochu z jineho soudku. Opravdu je to napsano uplne jinak, nez na co jsou zvykli pestitele-studenti z bezne literatury. Ani nechtel tu knizku vydavat v zadnem vetsim nakladu u nejakeho vetsiho nakladatelstvi. V podstate to vydal na vlastni naklady a prodava ji ve svem growshopu a na seminarich a prednaskach, ktere porada. Uz ma nekolikere vydani, ted myslim vyslo 4. v poradi na konci roku 2013. Pokazde tu knizku aktualizuje a snazi se pouzivat v urcitych kapitolach ty posledni technologicke poznatky a kopiruje tak velmi aktualne vyvoj jednotlivych technologii, cen a mapuje velmi slusne i vsechno zhave novinky na trhu. Cena te knizky je taky relativne vysoka ($17.95), ale to je v takovemto pripade, pri pomerne nizkem nakladu a samofinancovani vcelku pochopitelne. Urcite, a to jsem si jist na 100%, je udelana uplne jinak nez to od Trichome Technologies, co jsi vzpominal GROWBOOK urcite neni navod, ani vedecka publikace, ale souhrn poznatku a vysledky tisicu rozhovoru s normalnimi kombinovane vlastni dlouholetou zkusenosti a praxi. Je to hodne lidove zpracovano a podavano, ikdyz by to slo definitivne udelat i jako odbornou vedeckou publikaci

Old Post 26-03-2014 v 04:51 AM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 10

Zdarec
Kdy vyjde přišti članek o osvětleni?Jinač,držim palce u překladu.Takovych lidi je tady malo ,co ve svem volnem čase dělaji članky a to uplně zdarma.Naopak,jsem zjistil že je tady hodně všeznalku,ale to asi všude.Jen tak dal,budu se těšit na tve překlady,protože anglicky moc neumim,jo kdyby to bylo v němčině tak to je jina.S pozdravem do USA ,Samuel

Old Post 26-03-2014 v 04:55 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 11

To davidos:

Diky za uznani. Je pravda, ze to nejcenejsi, tzn. muj cas, do toho nejak vlozit musim. Pro penize bych to snad ani nedelal, to by mi prave v takove komunite prislo snad az trapne Ja jsem opravdu cely tyden dost busy a jenom tezko se mi hledaji chvilky a sily na psani, ale nechtel bych zase delat nejake velke prodlevy mezi jednotlivymi kapitolami. Urcite taky nechci nic preskakovat a nejktera temata uprednostnovat, protoze cela knizka ma logickou navaznost a casto je odkazovano na neco, co zaznelo v predchozich castech, coz by pri preskakovani prestalo fungovat. Zrovna Osvetleni je dost osidna kapitola, protoze podle toho, co jsem mluvil s Jasonem naposledy, delal prave tady dost vyrazne zmeny s ohledem na nejnovejsi produkty a poznatky ohledne LED. Ma to zpracovano v poslednim aktualizovanem vydani knizky jinak, nez to mam ja ve svem kousku, ktery je starsi. Takze tam budu muset poprosit o upgrade

Old Post 26-03-2014 v 06:09 AM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 12

Kompletni seznam kapitol:

1. Uvod
2. Pestovani je "very zen"
3. 15 největších mýtů a omylů o pěstování marihuany
4. Osvetleni
5. Napajeni a rozvodne skrine
6. Stinidla a digestore
7. Predradniky
8. Fotosynteza
9. Stupne a faze rustu
10. Prechody mezi fazemi rustu
11. Rotace pri kontinualnim pestovani
12. Tvary rostlin
13. Super zastrih (cropping)
14. Semena a auto-flower
15. Vynos a jeho odhad podle vybaveni
16. Svetelne pojezdy
17. CO2
18. Ovladace
19. Klonovani
20. Korenovy system
21. Kvalita vody
22. Hydro cloners
23. Reversni osmoza
24. Merici pristroje
25. Vyziva
26. Michani vyzivy, hnojeni
27. Smart pots (chytre kvetinace)
28. Pruplach a zakoncovani
29. Problemy s hnojenim
30. pH
31. Komplikace
32. Skudci
33. Ventilace
34. Filtry
35. Vzduchove rozvody
36. Ozon
37. Klimatizace
38. Stany
39. Tabulky, grafy, schemata

Predem upozornuji, ze nebudu casove schopen se venovat upne stejne vsem tematum a kapitolam. nekterych se dotknu spise okrajove, nektera (dulezitejsi), budu prekladat temer cela. Urcite budu vypoustet zminky o americkych produktech, specialnich hnojivech prodavanych v USA atd. Tyto informace nepovazuji pro pestitele v CR a SR za dulezite. take se musite smirit s tim, ze budu uvadet hlavne v souvislosti s hnojenim vsechny koncentrace latek v americkem ppm systemu (part per million). Prepocet na evropsky sytem mereni koncentraci je sice pomerne jednoduchy, ale tech udaju je v knizce tolik, ze bych se s temi prevody strasne nadrel. Je take mozne, ze nektere, podle mne opravdu dulezite kapitoly, budu muset z casovych duvodu rozdelit na dve nebo vice casti.

Old Post 26-03-2014 v 06:48 AM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 13

Ja se věnuji LED Grow osvětleni ,přibližně dva roky,tak by mě to docela zajimalo.Pracoval jsem dva roky v Holansku v zahradnictvi,kde jsem měl to štěsti a přechazeli se sodiku na led panely.Dostalo se mi do ruky hodně led panelu,ruzne kvality,ale kolebka tohoto osvětleni je v USA.Tak si myslim že to tam maji propracovanějši než u nas.Každopadně budu čekat na tvuj přispěvek.Trochu se to snažim přibližit v mem članku tady na groweru led vs sodik.
At se daři

Old Post 26-03-2014 v 09:13 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 14

To davidos:

Tak podle toho, co jsem se na poslednim growshopu doslechl, do USA zacina pronikat uz 3. generace LED svetel. Rada firem ma uz sve lidi v Cine a zacina se z toho tady stavat velice zajimavy biznis. Cena za 1. a 2. generaci svetel je uz vic, nez zajimava. Uz si to vylozene rika o inovaci Ja se chystam vymenit svetla hned po lete. Hodne americkych firem nadava na Cinany a snazi se je maximalne shodit a pomluvit, aby si udrzeli svoje premrstene ceny, ale pravdou je to, ze si minimalne jednotlive diody stejne nechavaji delat v Asii a tady svetla jenom montuji. Takze ja bych nakup od Cinana nevidel zas tak rizikovy, jak se nam to tady snazi namluvit. Navic je uz rada skutecne dostatecne otestovanych cinskych vyrobcu, od kterych bych obavu nakoupit urcite nemel, protoze se da dohledat spousta komentaru na americkych forech ka jejich vyrobkum. Navic v posledni dobe cinske firmy zmenili strategii prodeje a vetsina primych vyrobcu nabizi prodej jednotlivych kusu jako "vzorku", cimz se clovek dostane na naprosto skvelou cenu. Jsou samozrejme i takovi, kteri pozaduji minimalni odber, ale tech uz je opravdu malo. kdyz jsem naposledy prohlizel nabidky, prekvapilo mne, ze uz hodne firem udela na prani zakaznika napajeni podle jeho regionu, takze se mimo USA uz nemusi nakupujici starat o predelavani napajeci snury. Hodne se udajne zlepsil i zakaznicky servis a komunikace s obchodnim oddelenim. Hodne firem ma nonstop Live chat, takze je mozne se pred nakupem informovat na vsechny potrebne podrobnosti. TheGrowBoss jason ma s nekolika vyrobci svtele smlouvy a dostava pravidelne testovaci svetla. No a co mi nedavno prozradil? On sam uz presel na LED kompletne v cele pestirne Podle mne se uz totalni nastup LED technologie v pestirnach neda nastavit a brzy se to prihrne jako lavina!

Old Post 26-03-2014 v 16:51 PM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 15

Headcoach,napsal jsi o tom o čem jsem přesvědčen již několik měsicu.Mam taky panely s Činy od česke firmy,ale vyrobu si tam hlida česky zastupce.Je to asi pro ni lepši řešeni než tady zaměstnavat 50 lidi za 1000000 korun,statu jde asi 1/3 na danich a dalši 1/3 na pojištěni a duchod.Tam to vyjde na 300tis se všim všudy.To už se pak projevi na ceně vyrobku.
Zatim co jsem měl možnost testovat ,tak to bylo při poměru cena/vykon/vynos asi to nejlepši co jsem měl.Budu rad za každou novou informaci,protože pokrok nezastaviš a někteři groweři si to nechcou připustit.

Old Post 26-03-2014 v 22:09 PM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 16

To davidos:

Moc se mi libi firma Bysen a hlavne jejich rada ChloroBA C2!!!

http://www.bsled.com/products/list_4.html

To uz vypada opravdu na totalni revoluci. Ale i celkove se mi moc libi jejich pristup a jednani se zakaznikem.

Old Post 27-03-2014 v 02:44 AM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8589090 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív