Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Z čeho připravit mast: vepřové sádlo, vazelina, kokosový nebo palmový tuk?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
gregys
Stálý Člen

Karma uživatele gregys - 90% PěstitelskáKarma uživatele gregys - 90% PěstitelskáKarma uživatele gregys - 90% PěstitelskáKarma uživatele gregys - 90% PěstitelskáKarma uživatele gregys - 90% PěstitelskáKarma uživatele gregys - 90% PěstitelskáKarma uživatele gregys - 90% PěstitelskáKarma uživatele gregys - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 117  

Dotaz Vepřové sádlo Příspěvek č. 1

Zdravím. Chystám se vařit mastičku,ale ne s vazelíny.Místo ni chci použít vepř.sádlo.Má to cenu? Má někdo skúsenosti?

img

Old Post 23-11-2010 v 15:11 PM
gregys je offline   Profil uživatele gregys   Find more posts by gregys   Foto galerie člena gregys   Click here to Send gregys a Private Message   Add gregys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Příspěvek č. 2

Zdar.
Nemám teda zkušenost přímo z ganja mastí,ale z maminou sme už nějaké masti udělali. Používali sme sádlo- doma vyškvařené. Nevidím v tom žádný háček, Jen někteří můžou mít problém z nějakou alergií nebo jim to nebude vonět. Kupované sádlo v sobě má určitě dost aditiv.

Tady je citace z nějakého babského webu o kráse :

"Antonie 14. 2. 2010 12:10 hod.

Cituji lauritkalo: jak na jizvy ? jako že se potom zahojí ? to by se mo hodilo na nožky, vždycky po holení se mi udělá nějaký stroupek a pak mi po něm zůstane jizvička

Určitě ti to pomůže.
Můj syn si v jednom roce na sebe převrhnul hrnek s vařícím čajem. Naštěstí stačil otočit hlavu, tak to nejvíc odnesl krček. Houkačka ho převážela do nemocnice a já měla veliký strach. Sice mu nešlo o život, ale bylo mi líto, že bude mít chudák kvůli mě na krku velkou jizvu. Lékaři v nemocnici i ti, ke kterým jsme docházeli na převazy radili sádlo, sádlo a zase sádlo. Prý nebude mít žádnou jizvu. A opravdu nemá a to ani malinkatou.

Cituji 4zelinka: A ten jojobový olej je taky nárazově nebo na denní či spíš noční používání?

Já oleje používám ráno i večer a vrásky kolem očí se mi hodně zredukovaly."


zdroj: http://www.omlazeni.cz/veprove-sadlo-20-24784-0.html


Tak jediný neduh bude asi ten "smrádek" a to že to "mastí" , což u vazelíny asi nebude tak strašné. Jinak bych ale taky šel raději to sádla.. Mastnota Rulez !

Toš dobře to čistí !

Chuckovy --- Stromy 2010 Low Killer ---

Old Post 23-11-2010 v 16:34 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
P@ulex
Outdoor grower

Karma uživatele P@ulex - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 132  

Příspěvek č. 3

Mno nic proti sádlu nemám, ale doporučil bych udělat mastičku z palmového nebo kokosového tuku.
Cena palmového je 250g/45-55kč
Cena kokosového je kolem 80-90 kč (prodávaj to ve sleničkách, ale nikdy jsem si nevšiml kolik toho je, odhadem tak kolem 250g)


Oba produkty jsou čistě přírodní bio, dají se koupit ve zdravé chálce.
Jestli je někdo proti mému názoru nechť se projeví

Old Post 23-11-2010 v 16:49 PM
P@ulex je offline   Profil uživatele P@ulex   Find more posts by P@ulex   Foto galerie člena P@ulex   Click here to Send P@ulex a Private Message   Add P@ulex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 4

gregys: domácí sádlo snad ano a to říkám jako vegetarián ale kupované bych nedoporučoval kvůli výživě prasat,všechny "nečistoty" jsou obsaženy právě nejvíc v sádle . Ve srovnání s vazelínou má sádlo kratší životnost ,ale učinky jeho samotného jsou na kůži pozitivní

osobně doporučuji ten kokosový tuk ...poohlídni se spíš ,ale po welko-prodejcích kteří ho dodávají např. restauracím či pekárnám . V maloobchodní síti je v malým balení a dost drahý i když "eko" . Na netu má taky rozjetou distribuci týpek který prodává kilo za 190kč ,ale bacha na něho , nebral jsem od něho ,ale dle mýho je to šmel . Sehnal jsem totiž za 60kč/kg i s poštovným a je to ve stejným obalu co má on ... goodLuck

.......................

Old Post 23-11-2010 v 19:18 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 5

Nedokazu to srovnat komplexne, ale slysel jsem hodne o pozitivnich ucincich sadla na kuzi (napr. hojeni zraneni). Taky tim, ze je podobne lidskym tukum, je pro telo velice dobre snesitelne. Jestli je vazelina lepsi nevim, ale urcite je trvacnejsi, sadlo se v teple rozteka a rozklada. Takze pokud by slo o maximalizaci hojiveho ucinku, volil bych sadlo, pokud mas ale obavy z horsi skladovatelnosti, nebo treba z "veproveho pachu", tak spis tu vazelinu. Pripadne neco z toho co uvedli lidi predemnou, s tim ale nemam uz vubec zadne zkusenosti, takze nemuzu radit.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 23-11-2010 v 22:00 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

jasan,sadlo se na vyrobu maszí pouziva odjakziva a nevidim v tom problem.snad jen jeho skladovani,urcite bych mast nenechaval delsi dobu v pokojovych teplotach kvuli zluknuti.sam jsem ze sadla konopnou mast delal a spokojenos.

Old Post 25-11-2010 v 15:36 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael
MORAVIAN GROWER

Karma uživatele mikael - 69% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 1414 

Příspěvek č. 7


[účet odstraněn]

Old Post 23-12-2010 v 12:41 PM
mikael je offline   Profil uživatele mikael   Find more posts by mikael   Foto galerie člena mikael   Click here to Send mikael a Private Message   Add mikael to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 8

Nemá někdo tip na lékárnu (obchod) v Praze, kde by se dalo koupit tak 1kg sádla? K použití na mast

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 30-12-2010 v 12:27 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fananek7
Stálý Člen

Karma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 9

Snad lékařská vazelína ne?
Sádlo koupíš u řezníka.



Fanánkův out 2010

Old Post 30-12-2010 v 20:39 PM
fananek7 je offline   Profil uživatele fananek7   Find more posts by fananek7   Foto galerie člena fananek7   Click here to Send fananek7 a Private Message   Add fananek7 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fananek7! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 10

sádlo je super ,používám ho ,ale jen v nějakém poměru (ja většinou 1:1 či mín) s vazelínou nebo kokos tukem.
A to se mi ted osvedcilo nejvic ,kvalitni kokos tuk (zkusenost zatim se zn. tropicai) a kvalitni ciste sadlo 1:1
mast se potom krasne rozstira, vstrebava a nezanechava takovy mastny flek, jako vazelina .
lidi mi po tehle masti uplne trhali ruce , fakt a ta vune hmmmmm

jo jeste posledni dobou spise slycham lidi ze se snazi vazeline vyhnout a pouzit prave nejake jine alternativy ,jako jeste bambucke maslo.
¨
jinak palma jako strom , ma co se tyce jejii dokonalosti v vsestranosti pouziti velmi podobneho ,jako konopi a ty listy vlastne jsou takova podobny ,takze mozna se k sobe primo hodiprimo jako sourozenci nebo prdel na hrnec ,ale to jen selskej rozum

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 31-12-2010 v 10:21 AM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od fananek7
Snad lékařská vazelína ne?
Sádlo koupíš u řezníka.


Právě že občas v lékárnách prodávají i vepřové sádlo, vyčištěné. Ideální mi přijde kombinace sádla a toho kokosovýho tuku, jak píše mrakoplas, nebo sádlo a ta vazelína. Oboje v poměru 1:1.

Nikdo nemá tip, kde v Praze tyhle věci koupit?

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 31-12-2010 v 11:36 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 12

koles:
kokos tuk fa. Tropicai v Praze v Purkynovy u Narodky http://www.tropicai.cz/potraviny/panenskykokosovyolej/

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 01-01-2011 v 14:48 PM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 13

Tak mě napadlo, použili byste sádlo na vaření, které prodávaj normálně v potravinách? Ano, ne, proč? Je to kostka asi 250g za 15 kč..

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 03-01-2011 v 16:09 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fananek7
Stálý Člen

Karma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 14

No já si myslím,že proč ne?
Tady se akorát-podle mně jedná jen o ten puch po prasatovi od kterého to bude vyčištěné,hrubší nečistoty,vodu a složky,které podléhají skáze.
Já bych do toho klidně šel 1:1 s lékařskou vazelínou,s tím,že bych to sádlo vzal přes hadřík a musel bych to mít uskladněné tak kolem 0C ,nebo dlouhodobě na mrazu.
Jinak to podle mně musí dělat chemickou cestou,nebylo by špatné zjistit jak to dělaj a pak ho vyrobit už čisté.
Jinak předek lékařské vazelíny je lanolin-podkožní tuk z ovce a teď se vyrábí stopro synteticky z ropy,nebo uhlí,čert ví,nejsem chemik.
Tak kdybys sehnal recept,tak to tu zkus hodit,samotného mně to zajímá.zatim.



Fanánkův out 2010

Old Post 03-01-2011 v 17:02 PM
fananek7 je offline   Profil uživatele fananek7   Find more posts by fananek7   Foto galerie člena fananek7   Click here to Send fananek7 a Private Message   Add fananek7 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fananek7! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fananek7
Stálý Člen

Karma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 15

Tak jsem si dovolil tedy něco o tom sádle najít a vypůjčit si a došel jsem k zajímavému zjištění,které je níže popsáno.
Zřejmně místo toho Měsíčku lékařského můžeš použít konopí a tak si vyrobit levně a snadno konopnou mast.
Akorát bych uřčitě vařil s vodou,kvůli vytažení černého shitu a hlídání teploty do 100°C.
Poté bych opakoval 4X pečení paliček v troubě po 2 dnech odležení při teplotě 100-110°C,Tak jak jsem to četl : Jak jsem dělal 22kg konopné masti-tady na grow.

Tak snad jsem ti pomohl vyřešit dylema a zapojil se řádně do diskuze a dulů dám ještě odkaz na zdroj,protože tam je ještě hodně zajímavých receptů.

Krémy a mazaní na suchou a citlivou pleť
Dříve bylo běžné používání obyčejného vepřového sádla jako základu pro masti a krémy. Po zahlcení trhu chemickými prostředky se na něj téměř zapomnělo, ale se vzestupem popularity přírodních cest péče o naše tělo se k němu začíná vracet jak kosmetický průmysl, tak medicína. Důvod je prostý, vepřové sádlo neobsahuje chemické látky, na které lidská kůže může reagovat alergicky a zároveň má úžasnou promašťovací a vyživovací schopnost. Je tedy velice vhodné na výrobu přírodních bylinkových krémů právě pro suchou a citlivou pokožku. Jeho výroba není těžká, navíc při skladování v lednici nám dlouho vydrží, můžeme po něm tedy sáhnout vždy, kdy cítíme, že naše pleť potřebuje vydatně nakrmit.

Přírodní krém / mast z měsíčku lékařského
Tento krém nejen významně promašťuje, má také hojivé účinky. Je vhodný nejen na vysušenou a podrážděnou kůži na obličeji, ale i například na suché ruce, lokty, paty, dokáže přispět k urychlení hojení popálenin, omrzlin, popraskaných rtů, jizev a některých druhů ekzému.
Recept: 250g kvalitního čistého vepřového sádla, 2 vrchovaté polévkové lžíce sušených květů měsíčku lékařského nebo hrst čerstvých, uzavíratelná nádobka na uskladnění masti
- sádlo rozehřejeme, vhodíme do něj bylinky (čerstvé květy nakrájíme), promícháme, necháme krátce přejít varem a odstavíme z vařiče. Směs necháme vychladnout a na 1-2 dny uložíme do lednice. Pak ji opět zahřejeme, přecedíme přes husté plátno a uložíme v uzavíratelné nádobě do lednice.

http://www.bylinky.eu/prirodni-pece...livou-plet.html

Tak ať jsme zdraví!

Autor článku Přírodní péče o suchou a citlivou pleť: Michaela Vorlová



Fanánkův out 2010

Old Post 03-01-2011 v 20:05 PM
fananek7 je offline   Profil uživatele fananek7   Find more posts by fananek7   Foto galerie člena fananek7   Click here to Send fananek7 a Private Message   Add fananek7 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fananek7! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 16

Pěkné, akorát je otázka, co znamená "kvalitní čisté vepřové sádlo".. počítá se tam i to z potravin? "Čisté" se týká jen nějakých pevných částic v sádle nebo jde o nějaký druh chemické čistoty? Prosím vysvětlete tento přívlastek.

No ale myslím, že to risknu. Mám už objednanej mix palmového a kokosového tuku (blesk, taky za půl darma) - půl kila a to doplním půl kilem toho jedlého sádla z obchodu (uvidím, co tam bude za výběr). Foto/dokumentace bude.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 04-01-2011 v 14:13 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0505920 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív