Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Satanovy začátky pod CFL
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 1


mam nějaké problém z 15 semen mi ani jedno nepuklo prakticky ze všech co sem kdy měl mi pukli celkem 5 semen a celkem sem jich zkoušel cca 22 ks
s toho bylo 20 koupeních přes Aukro (asi spatné) a dvě koupené z seed bank a to mi puklo jedno to roste a druhé nechtělo puknout.
to co roste tak se mi u něj objevila seschlost v koncích takové nažloutlé tak sem květináč kde mam kořínky přikryl černou plachtou dolu ať jsou ve tmě kořínky mi už trošku vylízaly z kostek (vaty)

Old Post 13-07-2014 v 20:54 PM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2

citace:
Původní příspěvek od zelenysatan
mam nějaké problém z 15 semen mi ani jedno nepuklo prakticky ze všech co sem kdy měl mi pukli celkem 5 semen a celkem sem jich zkoušel cca 22 ks
s toho bylo 20 koupeních přes Aukro (asi spatné) a dvě koupené z seed bank a to mi puklo jedno to roste a druhé nechtělo puknout.
to co roste tak se mi u něj objevila seschlost v koncích takové nažloutlé tak sem květináč kde mam kořínky přikryl černou plachtou dolu ať jsou ve tmě kořínky mi už trošku vylízaly z kostek (vaty)


Zdarec, jakej máš postup pro klíčení? Teplota a vlhkost na fotce jsou reálný!?

Old Post 14-07-2014 v 08:36 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KALAJDY
Stálý Člen

Karma uživatele KALAJDY - 100% PěstitelskáKarma uživatele KALAJDY - 100% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 3

No jestli jsou ty hodnoty reálný tak je to docela pěknej mazec... To se potom asi ani nebude čemu divit.

Old Post 14-07-2014 v 13:03 PM
KALAJDY je offline   Profil uživatele KALAJDY   Find more posts by KALAJDY   Foto galerie člena KALAJDY   Click here to Send KALAJDY a Private Message   Add KALAJDY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 4


jj realný mým tam dva teploměry pro jistotu.
postup mam nasledují dam do skleničky čístou vodu, dat na tmavé místo a pak furt kontroluji jestli pukla jak mile pukla házím je do kostek koupených (jsou to ty ze skelné vaty)
jak jsem si všiml že mi ta kytička co už vyrostla mění barvu tak jsem vymyl savem box na pěstovaní.

Old Post 14-07-2014 v 13:04 PM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od zelenysatan
jj realný mým tam dva teploměry pro jistotu.
postup mam nasledují dam do skleničky čístou vodu, dat na tmavé místo a pak furt kontroluji jestli pukla jak mile pukla házím je do kostek koupených (jsou to ty ze skelné vaty)
jak jsem si všiml že mi ta kytička co už vyrostla mění barvu tak jsem vymyl savem box na pěstovaní.


Tak postup klíčení je jako jeden z mnoha v pohodě, viděl bych problém v původu semen.
Další věc po vyklíčení budou podmínky, snaž se držet teplotu 25°C a vyšší vlhkost vzduchu ~75% jim jedině prospěje.
Vidím na fotce že ti žloutnou konce listů, hned jak uvidíš první náznak prorostlého kořene RW kostkou (není to skelná vata ), tak je přesaď do květníku ze začátku např. 1,5l s vhodným substrátem.
Dávej je klíčit do menších RW kostek (2,5 x 2,5 cm), rychleji ti prokoření a pak nestrádají na živinách, RW je inertní médium.
Problém žloutnutí může být i ve vodě, kterou používáš, měříš její pH?

Old Post 14-07-2014 v 23:06 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 6


Ph neměřím , dneska sem se podíval a kořeny jsem měl už celkem i dost přerostlé ale mám je pod černou folií (ve tmě).
koupil jsem si místo Hliny (mám i hlínu) Hydroton/Keramzit který hodlám nasypat do květináče dat kostku s kytkou a dosypat .
taky jsem si všiml, že celkem dost pomalu roste ale nevím třeba jeto tím světlem (úsporka 125W dual spektrum) svítím 18 h, 6 h tmy.
přijde mi právě dost malá nato aby jsem jí házel už do květináče.
co se týče vody nevím o tom že bych jí měl spatnou používám z kohoutku pak jí nechám odstát minimálně 24h.

Old Post 15-07-2014 v 13:09 PM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 7


dneska jsem kytku prolil vodou čistou, v lahvích mam v jedné vodu s hnojivem a ve druhé čistou.
hnojiva mám ty co jsou na fotce zatím dávám jenom cocos A hlavně a teď jsem zkusil dát i fish-mix.

Old Post 15-07-2014 v 13:13 PM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 8


kořeny mám pod kostkou.

Old Post 15-07-2014 v 13:15 PM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KALAJDY
Stálý Člen

Karma uživatele KALAJDY - 100% PěstitelskáKarma uživatele KALAJDY - 100% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 9

Mě se tvoje úvahy zdají nějak mimo realitu Na co keramzit ? ty snad pojedeš Hydro/Aero ? Normálně to raději sekni do hlíny a budeš mít svatej klid nevím s čím to tu experimentuješ

Old Post 15-07-2014 v 14:54 PM
KALAJDY je offline   Profil uživatele KALAJDY   Find more posts by KALAJDY   Foto galerie člena KALAJDY   Click here to Send KALAJDY a Private Message   Add KALAJDY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 10


Tak jsem to teda dal do hlíny.
listy jsou zatí furt nažloutlé tak uvidíme.
zalévám jí vodou s hnojivem a čistou vodou, pak se jí snažím i zvednout vlhkost a postříkávám listy čistou vodou.

Old Post 18-07-2014 v 08:07 AM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 11

Satane hombre vypadá to, že si od začátku nevěděl jakým směrem se ubrat, jestli k hlíně, nebo jakémusi pseudo-trochu-hydru
Sem rád, že si konečně vybral tu pro tebe i rostlinu jednodušší cestu a zasadil ji chuděru do hlíny, když ji neuliješ, tak uvidíš že se ti do několika dní spraví Stonek si mohl klidně utopit hlouběji do hlíny, srovnej si lampu, drž ji ~15cm nad rostlinkou s vhodnou ventilací. Hnojení můžeš prozatím vynechat, počkej až se ti holka zberchá v novém substrátu a na vodě s vhodným pH.

Jinak si tady jedeš svůj pěst v tématu o klíčení chceš svoje příspěvky oddělit a přesunout do samotnýho tématu v galerce k mikru?

Old Post 18-07-2014 v 09:19 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 12


děkuji za rady a odpovědi.
co se tyče tématu samozřejmě přesunutí do správné temý se nebráním.
co se tyče hlíny atd. tak jsem měl v úmyslu rostlinku jed hydro do doby než mi zesílí tak že jsem jí chtěl dát do Hydroton/Keramzit a do samozavlažovacího květináče.
jsem úplný začátečník a vím že nic nejde uspěchat a musím začínat pomalu ať naberu zkušeností.
jenom se mi zdálo že kytička mi roste celkem pomalu tak jsem jí chtěl udělat něco jako hydro.

Old Post 18-07-2014 v 11:31 AM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 13


Teď jsem si koupil seminka na obrázku a už mi klíči od útery cca jsem hodil do vode nykdy kolem 20h takže k dnešnímu dni mi klíči 62h.
Mam celkem problém s tou klicivosti.
Bude lepší házet seminka do kupovaný vody.
Nebo fakt je problém na straně prodejce., oni to maj v ledničce.
Jinak sem na vykliceni hodil jen 2 seminka.
Ps: hodim do odstate vody (cca 24h) dam na tmave misto, seminka davám do skleničky nebo kelímku nebo mistky (s vodou).
Pak čekám až puknou a pak je Dám do pěstební kostky pokud možno puknutim dolů.

Old Post 25-07-2014 v 08:42 AM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bandita
Ơ®ıɡıɳαL

Karma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 441  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od zelenysatan
Teď jsem si koupil seminka na obrázku a už mi klíči od útery cca jsem hodil do vode nykdy kolem 20h takže k dnešnímu dni mi klíči 62h.
Mam celkem problém s tou klicivosti.
Bude lepší házet seminka do kupovaný vody.
Nebo fakt je problém na straně prodejce., oni to maj v ledničce.
Jinak sem na vykliceni hodil jen 2 seminka.
Ps: hodim do odstate vody (cca 24h) dam na tmave misto, seminka davám do skleničky nebo kelímku nebo mistky (s vodou).
Pak čekám až puknou a pak je Dám do pěstební kostky pokud možno puknutim dolů.


Zober si fakt, ze tymi komplikaciami a premiestnovanim semien odtial sem potom tam, len uberas na percentualite klicivosti.
Normalne ked kupis semena supni ich do zeme, nejakej lepsies na sazenice a semena , stoji par korun po 10L je to balene.
Do 4-5 dni je to vonku , u mna spokojnost a klicivost 100%

4ooW»
6ooW»

Fotky z mobilu
___________________________________
Living is easy with eyes closed... ((°j°))

Old Post 25-07-2014 v 14:41 PM
Bandita je offline   Profil uživatele Bandita   Find more posts by Bandita   Foto galerie člena Bandita   Click here to Send Bandita a Private Message   Add Bandita to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenysatan
Stálý Člen

Karma uživatele zelenysatan - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 15

já je nepřesunuji koupím je pak je dám do vody a čekám až puknou nechávám je na jednom místě.
teď mi zbyli nějaké semena tak je nechávám zabalené a dal jsem je do ledničky
Ps: pomůže jim když je dám do pěstebního boxu tedy do tepla a nechám je tam puknout (jsou ve tmě a vlhku)

Tak jsem ty co mi klíčí už asi 69 h přendal do vaty no uvidíme jestli puknou.

Old Post 25-07-2014 v 16:55 PM
zelenysatan je offline   Profil uživatele zelenysatan   Find more posts by zelenysatan   Foto galerie člena zelenysatan   Click here to Send zelenysatan a Private Message   Add zelenysatan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plyn
Stálý Člen

Karma uživatele plyn - 3% PěstitelskáKarma uživatele plyn - 3% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 91 

Příspěvek č. 16

zbytečně to komplikuješ to klíčení já mám zatím dodneška 100% a to už mi ledacos vyklíčilo,variant je tolik že bys o tom mohl napsat přiručku ale já mám osvěčený jiffi sou to malí rašelinoví puky který stojí 3kč před tím sem to hodil normálně na mokrej kapesník a ostřikával rozprašovačem sem tam aby to neuschlo seminko absorbuje vodu nebo vlhkost vždy, stím tmavím místem bych si nebyl tak jistý,určitě sám dobře víš že rostlinka leze za sluncem já to dávám pokažde za okno na parapet nejlíp tak když se topí aby na to nešlo teplo a nevysušovalo se to když to dávám do toho jifu tak to nezahrabávám pod zem nechám semínko kousek čučet aby vedělo kam rust,stalo se mi že rostlo opačne to sou jen roky praxe vychytej si to jak ti to bude vyhovovat hlavně jak říká pán nademnou nemanipuluj stim ono se to sice zdá co by se tomu mohlo stát ale divil by ses,ještě podotknu stim cfl jak máš prověšený dávej pozor s manipulací mužou ti popraskat trubice a budeš mít po žárovce já to stáhl na konci provázkem to tet stím nemám problém podiv se kdyštak na muj report 125cfl 60x60x60 třeba něco poradí budu sledovat mněj se směj se

Old Post 25-07-2014 v 21:48 PM
plyn je offline   Profil uživatele plyn   Find more posts by plyn   Foto galerie člena plyn   Click here to Send plyn a Private Message   Add plyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:05 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6665350 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív