Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9 »
Autor
Téma 
Balu
Stálý Člen

Karma uživatele Balu - 41% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 97

OBM je nejlepsi normalne dostupny hnojivo na kvet co znam uz bych tam asi ani nic jinyho nelil

Old Post 10-08-2001 v 07:47 AM
Balu je offline   Profil uživatele Balu   Find more posts by Balu   Foto galerie člena Balu   Click here to Send Balu a Private Message   Add Balu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Balu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maestro_007
Stálý Člen

Karma uživatele maestro_007 - 97% PěstitelskáKarma uživatele maestro_007 - 97% PěstitelskáKarma uživatele maestro_007 - 97% PěstitelskáKarma uživatele maestro_007 - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 315 

Pohodička Prehnojeni Příspěvek č. 98

Jak se projevi prehnojeni u velke kytky (1,9m), mam na listech zlute tecky a mekdy jdou az do hneda.

"Je na case, aby clovek prestal pusobit jako neochotny spravce zoologicke zahrady na Zemi a konecne se stal tim, cim ve skutecnosti je - dalsim druhem, ktery touzi prezit nikoliv na ukor, ale ve shode s ostatnimi organismy na teto planete."

250w - Hlina - Plagron - Indoor Mix

Super Satan 4,2m => look IT

Old Post 12-08-2001 v 15:04 PM
maestro_007 je offline   Profil uživatele maestro_007   Find more posts by maestro_007   Foto galerie člena maestro_007   Click here to Send maestro_007 a Private Message   Add maestro_007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maestro_007
Stálý Člen

Karma uživatele maestro_007 - 97% PěstitelskáKarma uživatele maestro_007 - 97% PěstitelskáKarma uživatele maestro_007 - 97% PěstitelskáKarma uživatele maestro_007 - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 315 

Pohodička OBM Příspěvek č. 99

No a jak je teda nejlepsi ho redit?!?

"Je na case, aby clovek prestal pusobit jako neochotny spravce zoologicke zahrady na Zemi a konecne se stal tim, cim ve skutecnosti je - dalsim druhem, ktery touzi prezit nikoliv na ukor, ale ve shode s ostatnimi organismy na teto planete."

250w - Hlina - Plagron - Indoor Mix

Super Satan 4,2m => look IT

Old Post 14-08-2001 v 18:51 PM
maestro_007 je offline   Profil uživatele maestro_007   Find more posts by maestro_007   Foto galerie člena maestro_007   Click here to Send maestro_007 a Private Message   Add maestro_007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
makumba
Nový Člen

Karma uživatele makumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 100

potrebujem poradit od niekoho, kto ma skusenosti s hnojivom od Ad. Hyd. of Holand. Holky su v coco substrate pod 600w drep systeme. Poradte, kedy spustit rast, kvet a micro?

Old Post 14-08-2001 v 19:32 PM
makumba je offline   Profil uživatele makumba   Find more posts by makumba   Foto galerie člena makumba   Click here to Send makumba a Private Message   Add makumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dustmaker
Stálý Člen

Karma uživatele Dustmaker - 40% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 28 

Organika No hnojivo Příspěvek č. 101

Vykaslat se na hnojivo, priroda je mocna, jako by vam nestacilo, ze se ruznejma toxickejma srackama ladujete celej zivot. Jeste to lejte kazdej treti den na kytky, silenci. Myslite, ze je to to prave orechove? Strcte to do kompostu na slunko a vykaslete se na ty fosfatovy sracky v granulich, krytalech nebo co to kurva jeste je. Ta kytka si to vezme a rati vam to zpatky. POsrana civilazace a jeji vydobytky, tohle je opravdu degradace vseho. Vsechno si sehnat v pytlicich a ty kytky takhle umele dopovat. nasrat na umely hnojiva. Priroda je mocna. /Viz. Jamiaican way of growing/
Tohle je ovsem dneska moda, co nejvic ziskat, jedno jak a bejt tupe spokojen aniz bych se nad necim zamyslil. Fuck that!

Old Post 15-08-2001 v 02:21 AM
Dustmaker je offline   Profil uživatele Dustmaker   Find more posts by Dustmaker   Foto galerie člena Dustmaker   Click here to Send Dustmaker a Private Message   Add Dustmaker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Dustmaker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balu
Stálý Člen

Karma uživatele Balu - 41% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 48 

Re: OBM Příspěvek č. 102

No podle navodu


citace:
Původní příspěvek od maestro_007
No a jak je teda nejlepsi ho redit?!?

Old Post 15-08-2001 v 07:30 AM
Balu je offline   Profil uživatele Balu   Find more posts by Balu   Foto galerie člena Balu   Click here to Send Balu a Private Message   Add Balu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Balu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balu
Stálý Člen

Karma uživatele Balu - 41% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 48 

Re: No hnojivo Příspěvek č. 103

Nemas pravdu

citace:
Původní příspěvek od Dustmaker
Vykaslat se na hnojivo, priroda je mocna, jako by vam nestacilo, ze se ruznejma toxickejma srackama ladujete celej zivot. Jeste to lejte kazdej treti den na kytky, silenci. Myslite, ze je to to prave orechove? Strcte to do kompostu na slunko a vykaslete se na ty fosfatovy sracky v granulich, krytalech nebo co to kurva jeste je. Ta kytka si to vezme a rati vam to zpatky. POsrana civilazace a jeji vydobytky, tohle je opravdu degradace vseho. Vsechno si sehnat v pytlicich a ty kytky takhle umele dopovat. nasrat na umely hnojiva. Priroda je mocna. /Viz. Jamiaican way of growing/
Tohle je ovsem dneska moda, co nejvic ziskat, jedno jak a bejt tupe spokojen aniz bych se nad necim zamyslil. Fuck that!

Old Post 15-08-2001 v 07:33 AM
Balu je offline   Profil uživatele Balu   Find more posts by Balu   Foto galerie člena Balu   Click here to Send Balu a Private Message   Add Balu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Balu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hihi
Stálý Člen

Karma uživatele hihi - 83% PěstitelskáKarma uživatele hihi - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 175 

Pohodička Dustmaker?!?!?!?...popřemejšlej... Příspěvek č. 104

Takže prvně k tématu-před 2 dnama jsem koupil hnojivo SUPERKVĚT, vyrábí to Natura (dá se aplikovat jak postřikem, tak zálivkou dle příbalovýho letáku) a jen tak pro srovnání složení N-P-K.....10-19-25. Krystalon N-P-K....15-5-30 trochu málo fosforu, a bavil jsem se s tou paní, co mi to prodávala a říkala, že krystalon je spíše módní záležitost a že rozhodně dopoučuje a používá tohle, už jen podle toho složení. Takže sice to ještě nemám otestovaný a teprve včera jsem hnojil, ale myslím, že to bude daleko lepší. Jinak něco přírodního charakteru na květ, co by se dalo sehnat v Brně neexistuje nebo o tom nevím. Pokud někdo něco víte, dejte vědět.
Dustmaker: nevím jak dlouho pěstuješ, ale je jasný, že když píchneš semínko pěstovaný tady, do hnoja, nebo do kompostu, tak jistě, že nic takovýho není potřeba (přece jen je to plevel). Hezky ta kytka pozná kdy a co má dělat. A rozhodně není na škodu jí s něčím pomoct, třeba tak přihnojit na růst a potom na květ-četl jsi to tu? Říká Ti něco Bio-algen-žádná chemická sračka a je velice dobrej, až o 100% zvýší kořenovej systém, působí proti plísním atd. Je výbornej ve všech fázích a používám výhradně tohle hnojivo na cokoliv a nic jinýho, jenže k tomu květu musíš pomoct viz. níž.
No, ovšem pokud pěstuješ semínka odněkud dovezený, tak ty tu neznají periodu dozrávání tak dobře (první rok, čím dýl ho tu pěstuješ, tím se líp asimilujou-to je logický), tudíž jim je třeba pomoct a dat impuls v podobě toho, že jim dáš víc prvku, kterej je k tomu potřeba, tzn. na květ je to P a K na růst je to N (pokud se mýlím, opravte mě). A tím ta kytka pozná, že má vytvářet něco jinýho, nebo jí k tomu ještě přistíníš, aby si myslela, že se už zkracuje den, ono je potom blbý, když v půlce září začínaj teprve nasazovat na palice. A nestihnou dozrát. Taky je to třeba z toho důvodu, že chceš, aby Ti ty kytky dozrály dřív, dokud je ještě víc slunka a sucha, protože plíseň je svině. A mnoho dalších aspektů, v kukuřici, aby Ti to nesklidili s kukuřicou, na zahradě aby to nebylo moc vidět atd atd. Tak chápu, že Ty takovýto potřeby nemáš, ale ten kdo na Tvoje výzvy typu: vyserte se na hnojivo, co ste do sebe už nacpali jinejch sraček, nereaguje, myslím, že je to z těcho a podobnejch důvodů. A taky z toho, že ne každej má kompost na slunku Takže neboj, ale myslím, že jsem se nad tímto problémem pěstování zamyslel víc než Ty (tím se vůbec nepovyšuju, je to pouze konstatování dle čtených skutečností) a do větší hloubky>přece jen jsem nepíchl semínko do kompostu a občas to nezalil a neokopal. Ale je každýho věc jak pěstuje (a neříkám, že Tvůj způsob je špatnej, kdybych měl tu možnost, tak to taky tak dělám, ale mimo to pěstuju ještě výše popsané), tohle jsem napsal jen na obhajobu chemickejch hnojiv, protože jinejch chem. sraček je tu tak jako tak dost a daleko horších a hůř rozkladatelnejch než nějaký hnojivo, který rozpustíš ve vodě a na jaře tam už není. Co myslíš teď?
Balů: pro něco takovýho jsi myslel, že nemá pravdu?
Mějte se good
Zdarec

Old Post 15-08-2001 v 10:06 AM
hihi je offline   Profil uživatele hihi   Find more posts by hihi   Foto galerie člena hihi   Click here to Send hihi a Private Message   Add hihi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ignácius
Stálý Člen

Karma uživatele Ignácius - 26% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 50 

Organika Příspěvek č. 105

I když v příspěvku Dustmakera je víc sprostých slov, než normálních, tak má v podstatě pravdu.
Proč cpát do kytek tolik chemie, zvlášť když jsou určený ke kouření ? Už takhle se do nás dostává hromada svinstev ze vzduchu, z jídla a vody.
Příroda nám přece dává spoustu skvělých hnojiv, který obsahujou všechno, co kytky potřebujou...
Jo jasně - ono je jednodušší jít do obchodu a koupit nějakou chemku vyráběnou ve smradlavý továrně, než si sehnat hnůj, že ? :-)
Ostatně určitě jste četli na Groweru rozhovor s Lucem s holandský seedbanky Paradise Seeds, kde se ho Grower ptá, jak vypěstoval vítěznej vzorek Cannabis Cupu 1999 Sensi star. Možná by si příznivci chemie měli z toho rozhovoru přečíst znova tuhle pasáž: ".....Od třetího týdne jsme začali přihnojovat organickým hnojivem. Neradi kouříme chemikálie a zrovna tak i soudci Cannabis Cupu... V Amsterdamu lepší coffeeshopy vždy ocení organicky pěstovanou marihuanu, a zaplatí za ní pěstiteli více....".

Ignácius

Old Post 15-08-2001 v 11:03 AM
Ignácius je offline   Profil uživatele Ignácius   Find more posts by Ignácius   Foto galerie člena Ignácius   Click here to Send Ignácius a Private Message   Add Ignácius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hihi
Stálý Člen

Karma uživatele hihi - 83% PěstitelskáKarma uživatele hihi - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 175 

Pohodička ... Příspěvek č. 106

Ignácius: každý rok připravuji půdu-koňskou mrvou- a k tomu používám bio-algen>absolutně biologický hnojivo, s obsahem růstovýho hormónu (to nám dala příroda) dělaný z mořských řas. Já taky chápu, že má Dustmaker pravdu, ale já taky (rozhodně nejsem příznivec chemie, kdyby měli něco na květ, vyloženě biologickýho charakteru, tak si to koupím 100x radši a používám ho 100x radši), ale jak mám pomocí koňskýho trusu donutit kytky ve fólii a venku k dřívějšímu přechodu do květu? Jo jasně zatmavováním- ale ještě to musíš něčím dalším podpořit. Takže mi věř, že kdybych nepotřeboval tu rostlinu dostat do květu, tak používám jen a pouze biologický hnojivo.
Jinak to nedělám pro prachy, viz Tvoje citace z rozhovoru ale to je tak mimo a vím, že jsi tím chtěl říct něco jinýho. Prostě pravdu máme všichni, protože to soudíme podle sebe samých.
Dop.: zkus ten algen a uvidíme co budeš říkat. Aspoň si o tom přečti leták, kterej k tomu dávaj a uvidíš. I když na druhou stranu jsi neřekl, že nepoužíváš hnojiva.
Mějte se good
Zdarec
P.S. Je to trochu zmatený, co jsem napsal, ale nemám moc času, až bude víc času budu líp psat.

Old Post 15-08-2001 v 13:42 PM
hihi je offline   Profil uživatele hihi   Find more posts by hihi   Foto galerie člena hihi   Click here to Send hihi a Private Message   Add hihi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ignácius
Stálý Člen

Karma uživatele Ignácius - 26% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 50 

Organika Příspěvek č. 107

hihi: Jasně o Bio-algenu jsem kdesi něco četl, to samozřejmě žádná chemie není...určitě ho taky zkusím.
Tou citací jsem nechtěl říct, že se dá na organicky pěstovaný travce víc vydělat, ale to, že když pěstujou bez chemie lidi, který mají mnohem víc zkušeností než my, tak to znamená, že asi vědí, co dělají. A taky, že když jsou zákazníci ochotni zaplatit za organicky pěstovanou ganju víc, tak to asi taky není náhoda.
Sám jsem zkoušel chemikálii Kristalon, sice to po něm roste dobře, ale to po slepičincích taky, takže není důvod proč něco takovýho používat. A myslím, že ani přechod do květu není nijak potřeba podporovat chemií.
Hnojiva samozřejmě používám - koňský hnůj a slepičince. Chystám se časem zkusit chlévskou mrvu a na květ kostní moučku nebo něco podobnýho.

Jinak včera jsem objevil skvělou věc - ať už pro "chemiky" nebo "organiky". Komletní seznam všech v Čechách schválených hnojiv včetně adres na výrobce a složení ! Je tam spousta i organických hnojiv....
Tady je link: http://is.zeus.cz/oapvr/hnojiva/.

Ignácius

Old Post 15-08-2001 v 15:23 PM
Ignácius je offline   Profil uživatele Ignácius   Find more posts by Ignácius   Foto galerie člena Ignácius   Click here to Send Ignácius a Private Message   Add Ignácius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hihi
Stálý Člen

Karma uživatele hihi - 83% PěstitelskáKarma uživatele hihi - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 175 

Pohodička ..... Příspěvek č. 108

krystalon je srajda, po které jde kytka víc nahoru, než do šířky a když to jím přeženeš, tak je pak moc křehká, takže ho už nějaký 2-3 roky nepoužívám. Jen pro ten květ. Jo a bycha na hnojení kuřincama ve finální fázi květu, taky jsem jednou tak hnojil a kytka se potom jmenovala "hovno" protože byla první 3 sekundy přivonění cítit po kuřincích.
Algen je fakt nejlepší.
Jinak díkec za link-ale Bio-algen tam stejně není-asi není u nás povolenej
Mějte se good
Zdarec

Old Post 16-08-2001 v 08:27 AM
hihi je offline   Profil uživatele hihi   Find more posts by hihi   Foto galerie člena hihi   Click here to Send hihi a Private Message   Add hihi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
laky
Stálý Člen

Karma uživatele laky - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 109

nejvic se mi osvědčily tyhle hnojiva: bioalgen S90 - na růst dávkování: 4,5ml/2l ke kořenům každý den, 2ml/1l postřik každý den - tohle po celou dobu růstu
Alga blute - květ dávkování je nejlepší změřit na EC, mě to vycházelo asi : EC 0,9 - 3ml/2l EC 2,2 - 12ml/2l - ke kořenům každej den od začátku květu (EC 0,9) až do konce (EC 2,2), poslední týden flushing

Old Post 18-08-2001 v 13:06 PM
laky je offline   Profil uživatele laky   Find more posts by laky   Foto galerie člena laky   Click here to Send laky a Private Message   Add laky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hihi
Stálý Člen

Karma uživatele hihi - 83% PěstitelskáKarma uživatele hihi - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 175 

Pohodička ... Příspěvek č. 110

laky: hoď sem nějakej odkaz nebo něco z vlstní zkušenosti a praxe, to bude lepší o tom Alga blute. Předpokládám, že to co jsi psal je hnojení v indooru, ale to je jedno. Něco sem o tom prosímtě napiš, díkec. Jestli je to podobný složením jak algen atd. Zkrátka jestli je to přírodního charakteru.

Mějte se good
Zdarec

Old Post 20-08-2001 v 12:15 PM
hihi je offline   Profil uživatele hihi   Find more posts by hihi   Foto galerie člena hihi   Click here to Send hihi a Private Message   Add hihi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j4m1e
Stálý Člen

Karma uživatele j4m1e - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 30 

Zdraví Příspěvek č. 111

bleee chemie bleeee , kompost roolz , bo poradney louh z hnoja naredeny wodou .. precze nebudu hulit nakou chemii w mych pazlitchqach

j4m1e

Old Post 21-08-2001 v 15:36 PM
j4m1e je offline   Profil uživatele j4m1e   Find more posts by j4m1e   Foto galerie člena j4m1e   Click here to Send j4m1e a Private Message   Add j4m1e to your buddy list     Navštiv homepage uživatele j4m1e! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DaStoner
Stálý Člen

Karma uživatele DaStoner - 89% PěstitelskáKarma uživatele DaStoner - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 23 

ad prehnojovani - Chemical Attack Příspěvek č. 112

Vyrobce kristalonu uvadi davkovani 1 odmerka do 10 l vody na 5m2 plochy 1x tydne. Osobne jsem na necelej metr (balkon-kvetinace a truhliky, ze kterejch to neodtece jako venku) daval 3 odmerky do 3 l vody 2-3x tydne, takze jsem prekracoval davkovani snad 50nasobne. Na kvet jsem hodne ubral (K. plod a kvet), a pridaval nejaky tekuty hnojivo na muskaty. co ma hodne P. 3 tydny pred sklizni konec, po nejaky chemicky pachuti ani pamatka, ve srovnani s hydroponii echt prirodni model. (Na druhou stranu nemam rad ani takovy ty venkovni modely co chutnaj jako kdybych zral hlinu nebo kdyz nekdo hnoji kravskym hnojem, i kdyz to kolikrat jako krava zhuli).

Letosni kytky maj dneska az 170 cm (a to mam dost melky truhliky), krasne vetveny, zdravy, samcu bylo min nez ctvrtina. Zkousel sem na ne letos kurince a koprivy, ale smrdi to jak vopici slipy, to je dobry na spis zahradku.

Z vyse uvedenyho vyplyva, ze: 1) prehnojit kristalonem, jak tu nekdo psal, musi bejt fakt umeni. To vysypal celou krabici do konve, zalil tim 2 kytky a cekal telegrafni sloupy?
2) nedelal bych z hnojeni takovou vedu. Chapu, ze kazdej chce pro svy treba draze koupeny seminka to nejlepsi, ale spis souhlas s Hanumanem - pokud mam plnej dvorek kurincu a kopriv a pestuju za humnama, je blbost kupovat naky chemky. 1800 Kc za hnojivo na rok bych dal jedine pokud mych mel vynos metrak suchyho a dobre zavedenej coffeshop. ~]

Old Post 21-08-2001 v 20:53 PM
DaStoner je offline   Profil uživatele DaStoner   Find more posts by DaStoner   Foto galerie člena DaStoner   Click here to Send DaStoner a Private Message   Add DaStoner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-07-2021 - Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! II. - 198 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6849860 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív