Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Sliz a v něm tečky, na listech,+mini asi housenky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Sliz a v něm tečky, na listech,+mini asi housenky Příspěvek č. 1

Zdravím, mám problém na listech se mi dělají takové slizové skvrny a v nich černý tečky, nemám to zatím na všech kytkách ale když se podívám zblízka vidím takový miniaturní hnědě housenky, nevíte co to je? http://grower.cz/home/potw.php?acti...&photoid=515926

:P

Old Post 26-05-2013 v 22:52 PM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 2

ty housenky zahlídnu jen občas mají tak 0,5 až 1mm,

:P

Old Post 26-05-2013 v 22:54 PM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 3

ten sliz mi tam moc nesedí, ale podle poškození listu a popisu by mohlo jít o třásněnky

koukni na ty fotky jestli to sedí
https://www.google.cz/search?q=thri...iw=1454&bih=704

tady je docela pěkná fotka
https://www.google.cz/search?q=thri...tml%3B640%3B445

jsou max. 1mm velký, vytvářejí bílé cestičky na povrchu listů, ty černý tečky jsou jejich výkaly, měl bys tam najít jak žlutobílá larvální stádia tak možná i hnědé dospělce, ovšem jak říkám, může jít i o něco jiného, ten popis není úplně přesný.... pokud máš nějaký list napadený víc tak fotka napoví

Old Post 26-05-2013 v 23:16 PM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 4

tyvole! popis i fotky sedí! Jak se toho zbavím? jsou ty kurvy problém?

:P

Old Post 27-05-2013 v 00:22 AM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 5

jojojo tyjo je to ono dodám tu brzy ještě fota pro upřesnění, maraaas

:P

Old Post 27-05-2013 v 00:24 AM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AVICII
Stálý Člen

Karma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 187  

Příspěvek č. 6

http://grower.cz/forum/showthread.p...446#post1089446 dole v tom tématu se to řešilo co na ně, byl mi doporučený přípravek Vermitec.

A. V. I. C. I. I. !

AVICIIho OUTDOOR 2o12
AVICIIho Bio-WeeD's ''13

PEACE, LOVE & EMPATHY

Old Post 27-05-2013 v 00:32 AM
AVICII je offline   Profil uživatele AVICII   Find more posts by AVICII   Foto galerie člena AVICII   Click here to Send AVICII a Private Message   Add AVICII to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 7

Tyjo díky za radu, měl jsem to i při minulých kolech, něvěděl jsem co to je lítali mi tam i mušky, shazoval jsem to na smutnice, už jsem objědnal predátora který by je měl vyhladit

:P

Old Post 27-05-2013 v 00:37 AM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 8

AVICII a pomohlo ti to na ně?

:P

Old Post 27-05-2013 v 00:39 AM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AVICII
Stálý Člen

Karma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% PěstitelskáKarma uživatele AVICII - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 187  

Příspěvek č. 9

No hele, já ten problém objevil také teď nedávno a ještě jsem ten vermitec nekupoval, nedostal jsem se ještě do obchodňáku abych ho koupil. Ale použil jsem na ně BIOol, jediné co jsem doma měl....co jsem tak koukal, tak jsem neviděl žádný změny, takže snad to zaučinkovalo, zítra to znovu preventivně postříkám a uvidím. Ale ten vermitec by ti měl pomoct určitě

A. V. I. C. I. I. !

AVICIIho OUTDOOR 2o12
AVICIIho Bio-WeeD's ''13

PEACE, LOVE & EMPATHY

Old Post 27-05-2013 v 00:42 AM
AVICII je offline   Profil uživatele AVICII   Find more posts by AVICII   Foto galerie člena AVICII   Click here to Send AVICII a Private Message   Add AVICII to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 10

já používám talstar 10ec, je to sice docela chemie, ale účinkuje jak na třásněnky, tak svilušky, tak podobné.... v růstu v něm nevidím problém, v květu bych asi s použitím váhal

Old Post 27-05-2013 v 08:42 AM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Rákosníček
já používám talstar 10ec, je to sice docela chemie, ale účinkuje jak na třásněnky, tak svilušky, tak podobné.... v růstu v něm nevidím problém, v květu bych asi s použitím váhal


Záleží na ochranné lhůtě, ne? Tak nad čím bys váhal...

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 27-05-2013 v 10:47 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od koles


Záleží na ochranné lhůtě, ne? Tak nad čím bys váhal...



já s tou chemií váhám vždycky, zvlášť když ten roztok při míchání vidím a cítím

s tou ochrannou lhůtou je to trochu komplikovaný, u třásněněk se v návodu píše OL 3 dny, ale u okrasných rostlin tj. nesloužících ke konzumaci
u zeleniny jsou psané jiné druhy škůdců ( svilušky, molice, mšice, obaleči,..) a OL 5-7 dní
ovšem u vinné révy (uvedený škudce je obaleč) je už OL 42 dnů a u jabloní dokonce 60
podle druhu škůdce se mění pouze dávkování (od cca 0,02% do 0,08% roztok, pro třásněnky 0,05%) ochranná lhůta se odvíjí spíše od rostliny (a konopí bohužel není uvedeno )

jinak už jsem ho aplikoval v květu, nekdy to jinak moc nejde... ale řekněme v poslední třetině bych se už fakt bál, asi by se nic nestalo, ale kdo ví

Old Post 27-05-2013 v 11:14 AM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 13

Takže...objednával jsem hned jak jsem to zjistil ty dravé roztoče, myslel jsem že když jsem to potchytil v začátku, bude to efektivnější protože přidávám další a další kytky...mělo to účinkovad od 10....no každopádně jsem dneska zjistil že se to rozšiřuje...hledal jsem i v hlíně stopy po těch roztočích ale nic, místo toho tam běhally všude ty kurvy takže chci dneska jít a koupit cokoli co půjde koupit HNED!jedny kytky mám c 25.dnu květu a ty druhé v 15....rákosníčku seženu tu tvoji chemku v OBI nebo tak?Nebo musím do growshopu...potřebuju to vyhubit co nejdřív dneska jsem objevil larvy i na řízečkách:-((Otázkou je až si seženu ten postřik, nebo postřiky, tak co se stane s těma v hlíně co tam pořád budou??? ty to snad nevyhubí ne??

:P

Old Post 19-06-2013 v 08:57 AM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od BigBangCannabis
Takže...objednával jsem hned jak jsem to zjistil ty dravé roztoče, myslel jsem že když jsem to potchytil v začátku, bude to efektivnější protože přidávám další a další kytky...mělo to účinkovad od 10....no každopádně jsem dneska zjistil že se to rozšiřuje...hledal jsem i v hlíně stopy po těch roztočích ale nic, místo toho tam běhally všude ty kurvy takže chci dneska jít a koupit cokoli co půjde koupit HNED!jedny kytky mám c 25.dnu květu a ty druhé v 15....rákosníčku seženu tu tvoji chemku v OBI nebo tak?Nebo musím do growshopu...potřebuju to vyhubit co nejdřív dneska jsem objevil larvy i na řízečkách:-((Otázkou je až si seženu ten postřik, nebo postřiky, tak co se stane s těma v hlíně co tam pořád budou??? ty to snad nevyhubí ne??


měli by to mít v každym větším zahradnictví, v obi určitě taky

jinak je to docela širokospektrální, takže bych řek, že když to přijde do styku s něčim jinym tak to taky zabije... ale zase postřik se aplikuje jen na kytky, na substrát ne

Old Post 19-06-2013 v 11:17 AM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 15

Aha aha, paráda dokosím zahradu a valím pro to! A funguje ten postřik aspoň tak že to nastříkám na listy(bohužel i palice)a ty svině na něj už potom nějákou dobu nepůjdou,nebo když se z listu nažerou tak na to aspoň chcípnou?To by mě zajímalojestli to je nějákou dobu i preventivka...každopádně tak co s těma zmrd*ma v hlíně? ti tam v tom případě zůstanou a nechcípnou...mám tu doma karate zeon-to ničí všechno...mám jim dát takovou double chuťovku? to už by měla chcípnout v pěstírně veškerá populace všeho co leze,žere a sere?

:P

Old Post 19-06-2013 v 11:53 AM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grizly
Stálý Člen

Karma uživatele grizly - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 762  

Příspěvek č. 16

[účet odstraněn]

Old Post 22-06-2013 v 10:48 AM
grizly je offline   Profil uživatele grizly   Find more posts by grizly   Foto galerie člena grizly   Click here to Send grizly a Private Message   Add grizly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3389730 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív