Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Síň Slávy » Bio 400W Pasivní hydro,Blue Moonshine,Ice,Mazar,Misty
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Organika srovnání bio indoor/outdoor Blue Moonshine, Ice, Mazar, Misty Příspěvek č. 17






zdar a sílu,
následuje srovnání geneticky stejných klonů indoor modelů (Blue Moonshine, Ice, Mazar, Misty) tentokrát pěstovaných outdoor v našich zeměpisných šířkách bez umělých zásahů do fotoperiody.
Při zachování stejných vyživovacích podmínek a pravidel jež jsem již podrobněji popsal v první části. Složení substrátu bylo podobné, pouze dolomitický vápenec byl navíc a kokos byl nahrazen rašelinou s upraveným ph.
Otázkou zůstává význam slova „našich“, neboť se v letních měsících podle části klimatologické společnosti obrazně přesouvá geografický rovník o 3000km na sever. Což by teoreticky mělo platit i v obráceném gardu.
Nepopiratelným faktem jsou tři průměrově nejteplejší léta naměřená v posledních sedmi ročnících. Na Tom by nabylo nic divného kdyby se měření neprovádělo v naší domovině 150 let. Nicméně připouštím že může ještě pořád jít o náhodu. Nebo snad opravdu přichází globální oteplování?
Pravděpodobně důležitější je ale zjistit co je příčinou těchto změn klimatu. Je to přímý důsledek lidské zhovadilosti k velké Mamá nebo pravidelná výměna teplých a studených časů? Asi to tady nevyřešíme nicméně já osobně mám obrovskou radost s letošního vydařeného léta a přeji si jich do budoucna co nejvíce.
Především jeho zásluhou se mohli mí svěřenci dostat do podoby a formy v jaké je vidíte, zajisté s přispěním pravidelného přísunu mucho amor.

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 05-10-2003 v 23:25 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 18











Díky částečně „zparchantělé době a mé vrozené opatrnosti nebo snad zbabělosti? se snažím své venkovní výpěstky limitovat výškou do 150cm a podmínkou je jejich mobilita.
Takže k věci Klony strávily 7 dní po prokořenění z jiffy-7 v sadbovacích květináčích 8x8cm pod 2xOSRAM L 18W/77 fluora v rámci přechodu na letní provoz. Dnem D se stal 9.květen kdy byly umístěny na své stanoviště. v květináčích o průměru 30cm. Ve dvou případech Mazar M.S. a Ice průměr 40cm. Určitě se osvědčila větší varianta zvláště kvůli zvýšené stabilitě rostlin a tím schopnosti odolávat poryvům větru. Neoddiskutovatelným faktem je přímá úměra mezi velikostí kořenového systému a korunou rostliny. U venkovního pěstování odpadá nudnost řešit efektivní dosvit světelného zdroje. Důležitý je osvit jenž byl v mém případě cca. 7hodin přímého slunce +/-.





Mazar M.S.
Průměr květníku 40cm
Výška rostliny 115cm
Celková výška 145cm
Mazar vykazoval velkou přitažlivost pro housenky a vůbec veškerou havěť. Jinak velmi odolný fenotyp který běžně dokvétá v našich s.š.
Nutnost od cca.4týdne přivazovat větve
Důsledkem chladných nocí konce září se začal vybarvovat
Nijak nabyl formován, obvod koruny 2,4m
další fota a srovnání budou následovat
Mazar M.S.

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 05-10-2003 v 23:50 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 19











Rostliny poměrně rychle kolonizovali draví roztoči kteří udržovali výskyt savých škůdců na příjemném minimu. Pravděpodobně dvakrát jsem zahlédl třásněnku a na začátku léta se nesměle pokoušeli vlichotit rostlinkám do přízně mšice, abych byl přesný jejich okřídlené mamasfakas.
Prováděl jsem pravidelné postřiky vermesfluidem jež je podle mých zkušeností nepřekonatelný v prevenci proti špatné náladě slunečního baletu.
Drobný problém byly nájezdy housenek které jsem při nalezení uvěznil a za úsvitu popravil.
V pozdějším létě se usídlili v rostlinách pavouci kteří svým hostitelkám za poskytnuté přístřeší odlehčovali od jiných příslušníků hmyzí říše.




Misty
Průměr květníku 30cm
Výška rostliny 85cm
Celková výška 115cm
Misty není žádný šampión ve výnosu proto byla zaštípnutá, dva PVC půlměsíce dotvořily téměř dokonalý čtverec 50x50cm. Opravdu busty Misty konspiračního vzrůstu.Jinak velmi odolná jednoduchá na údržbu. S dokvetením nebyl problém.
Když jde do finále dává to jasně najevo.
obvod koruny 200cm
další fota a srovnání budou poslíze
díky všem za projevenou

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Naposledy upravil xmalcolm 13-10-2003 v 23:06 PM

Old Post 09-10-2003 v 00:31 AM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 20











Co se týče odolnosti jednotlivých kultivarů
Ice, Mazar a Misty jsou vcelku odolné a neměl jsem větších problémů při venkovním pěstování. Ice i Mazar reagovaly na pokles teplot v závěru zabarvením, Misty tomuto symptomu podzimu odolala. Ovšem největší z modráků ještě stále hledají svoji formu .
Blue Moonshine pěstuji venku poprvé a zatím se jeví jako citlivější potížista takže nic moc.
Začaly kvést nejpozději a budou ve svém vývoji ještě nějakých 14-21dní pokračovat za oknem, páč panující klima neskýtá přehršel světlých a teplých okamžiků. Určitě je tvrdým oříškem s kterým se budu muset ještě řádně popasovat.


Ice
Průměr květníku 40cm
Výška rostliny 95cm
Celková výška 125cm
Ice byla pro mě dokonalým představitelem kompaktního keře, to vše bez jediného zásahu do konstrukce tohoto macíka. Doufám že to nezní příliš infantilně.
Stavbou ve mně evokuje představu „ideálního“ vánočního stromečku, chybí jenom Santa Klaus v rastamanské čepici. Bohužel naplánovat venkovní sklizeň na vánoce je u tohoto modelu poněkud problém, bohudík dokvétá na naší hroudě bez větších potíží.
Obvod koruny 220cm, medvídek
další fota a srovnání jsou na cestě
díky všem za projevenou

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 13-10-2003 v 23:20 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 21











MAZAR M.S.N.
Průměr květníku 30cm
Výška rostliny 110cm
Celková výška 140cm
Tenhle fenotyp Mazaru byl původně určen k vyřazení, čekal jsem pouze na výsledky letošní sluneční sezóny.
Několikrát jsem s ním měl co dočinění při indoorových pokusech. Vypadal velmi sympaticky alééé zdání klame na pryskyřici to je skrblík a tvrdost palic, nóóó kontroverzní.
Za letošních báječných slunečních podmínek byla je konzistence palic podstatně lepší. Co se týče pryskyřice , nárůst možná ne tak suverénní ale jasně rozpoznatelný.
Na závěrečný trénink nastupoval v první třetině sklizně, klidně by snesl ještě 14-dní venku ale ….
Nijak nebyl formován, obvod koruny 220cm
další fota a srovnání poslíze
díky všem za projevenou

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 21-10-2003 v 23:14 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 22











po delší odmlce finále a jaké si to makro
v rámci maximalizace přítomnosti pryskyřice probíhala závěrečná fáze za tmy přerušované pouze mou každodenní kontrolní čumendou. V místnosti byly dva otočné ventilátory jeden stolní a druhý zemní moc moc silný.
Nonstop po dobu pěti dnů fókaly a fókaly. Rostliny jsem sklízel silně ovadlé což bylo součástí mého vychytralého plánu.
Závěrečná šoková terapie se zcela jistě odrazila na zvýšeném množství pryskyřice, bylo to ovšem poprvé kdy trvala něco přes 120 hodin.
Pokud bych srovnával Mazar,Ice a Misty pěstované in/out tak jak asi většina tuší sluníčko bylo, je a pravděpodobně ještě nějaký čas zůstane tím nejlepším co rostlinám můžeme nabídnout, jak říká klasik „nemusíte se mnou souhlasit ale to je tak všechno co proti tomu můžete udělat“ (to je pouze moje volná interpretace). U Blue Moonshine to není tak jednoznačné v out kultivaci, chtělo by to skleníček možná vytápěný skleníček nebo alespoň zimní zahradu.Pokud nejste takto vybaveni nezbývá než od druhé poloviny srpna zatemňovat.
Výnos z rostliny byl 130-150g top pald plus hafo sekundárního materiálu ke kouzlení.
Jinak určitě souhlas s Imyou selekce je základ a mě osobně jediný známý způsob jak se dopracovat k lepšímu výsledku. Díky Všem za projevenou podporu v průběhu celého seriálku jež jak ti bystřejší prokoukly měl za cíl srovnat postřehy a dojmy z pěstování IN/OUT nebo OUT/IN? výše jmenovaných kultivarů.
PEACE and POWER

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 19-12-2003 v 20:08 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:41 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-11-2002 - 400W, pasivní hydro, Ice, Misty, Mazar - 87 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7555820 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív