Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Můžu prolejt kytky neodstátou vodou?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
growluk
Stálý Člen

Karma uživatele growluk - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 42  

Zdraví Můžu prolejt kytky neodstátou vodou? Příspěvek č. 1

Ahoj jelikož mám pořád na výtoku strašne vysoké PH kolem 6,7
a to zalévám 5,7 potřeboval bych kytky hodně prolejt ale mám jich 9 takže to znamená velké množství vody proto se chci poradit zda je můžu propláchnout neodstátou vodou s upraveným PH ???

(pěstuji v kokosu)

Old Post 12-04-2013 v 13:10 PM
growluk je offline   Profil uživatele growluk   Find more posts by growluk   Foto galerie člena growluk   Click here to Send growluk a Private Message   Add growluk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Re: Můžu prolejt kytky neodstátou vodou? Příspěvek č. 2

citace:
Původní příspěvek od growluk
Ahoj jelikož mám pořád na výtoku strašne vysoké PH kolem 6,7
a to zalévám 5,7 potřeboval bych kytky hodně prolejt ale mám jich 9 takže to znamená velké množství vody proto se chci poradit zda je můžu propláchnout neodstátou vodou s upraveným PH ???

(pěstuji v kokosu)

Kokos musí mít stále živiny, takže prolívej už normální zálivkou a ta vyplaví a srovná vše uvnitř bez ztresu, že by kytky byla bez výživy. Přípedně postup opakuj i při další zálivce a vše se ti srovná bez rizika.
PH 5,7-6,4 bych neřešil.

Grow Max 150W

Old Post 12-04-2013 v 13:31 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 3

6,7 už je skoro v poho...můžeš, já to v nouzi taky prosprchoval....a pak rovnal Ph a doplňoval živiny.
Samozřejmě že odstátá je lepší ale příliš vysoké Ph taky není úplně ok...

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Old Post 12-04-2013 v 13:32 PM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 4

Já jsem za 5 let co pěstuju nikdy nenechaval vodu odstat a problme jsme stim neměl nikdy :-) ......... Ptal jsem se na to i našeho profesora biologie jestli vadí kytkam neodstata voda a sam mi říkal , že ne.... Samozřejmě , že je lepší to nechat odstát , ale zas to neni nic zássadního na čem by něco stálo a padalo....

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 12-04-2013 v 13:38 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growluk
Stálý Člen

Karma uživatele growluk - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 42  

Palec nahoru Příspěvek č. 5

Super děkuji za info klucííííí

Old Post 12-04-2013 v 13:44 PM
growluk je offline   Profil uživatele growluk   Find more posts by growluk   Foto galerie člena growluk   Click here to Send growluk a Private Message   Add growluk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
Já jsem za 5 let co pěstuju nikdy nenechaval vodu odstat a problme jsme stim neměl nikdy :-) ......... Ptal jsem se na to i našeho profesora biologie jestli vadí kytkam neodstata voda a sam mi říkal , že ne.... Samozřejmě , že je lepší to nechat odstát , ale zas to neni nic zássadního na čem by něco stálo a padalo....

Odstátí se dělá hlavně kvuli chloru, konopovité nesnášejí chlor. Já mám třeba vodu bez choru, tak taky nestojím :-).

Grow Max 150W

Old Post 12-04-2013 v 14:04 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 7

Nwm jak je to jinde , ale třeba tady v Praze se voda chloruje jen minimálnlě , jelikož se voda čistí UV zářením, tak možná proto, nebyl nikdy problém. A u babyčky to samí , tohle bych opravdu neřešil , je možny že někde se chloruje hodně tak tam by pak odstátí bylo na místě , ale o´becně bych to moc neřešil....

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 12-04-2013 v 15:12 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snippers
Stálý Člen

Karma uživatele snippers - 44% PěstitelskáKarma uživatele snippers - 44% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 8

čau, testoval jsem pitnou chorovanou vodu z kohoutku odstátou a neodstátou, každopádně doporučuji nechat vodu 24h odstát, ale pokud ti teče voda nechorovaná, tak je to jedno, ale nějaké % chloru tam vždycky je.

Prioritně musí být pitná voda zabezpečena tak, aby byla mikrobiologicky nezávadná. Proto se voda na výstupu z vodárny desinfikuje, aby došlo k eliminaci mikrobiologického a biologického znečištění. Někdy může dojít k sekundární kontaminaci i v průběhu distribuce vody, proto se pitná voda dochlorovává ve vodojemech a ve vodovodní síti. Dávka chlóru pro desinfekci pitné vody je velmi nízká, limity pro dávkování chloru v pitné vodě stanovila s vysokou rezervou Světová zdravotnická organizace (maximálně 0,3 mg/l chloru nebo 0,2 mg/l oxidu chloričitého).

Běžně jsou v ČR používány pro desinfekci :

plynný chlór, koncentrace max. 0,3 mg/l
chlornany, méně často chloraminy
oxid chloričitý (možný vznik chloritanů, které mají dle vyhlášky č. 252/2004 Sb. v platném znění mezní hodnotu 0,2 mg/l)
ozón (při ozonizaci vody dochází k okamžité desinfekci, ozón nepůsobí v průběhu distribuce, proto je většinou ozón kombinován s chlórem)

Další typy možné desinfekce pitné vody založené na fyzikálním principu:

UV záření
membránová filtrace

Každý uvedený způsob desinfekce má svoje výhody i nevýhody. Jedním z důležitých faktorů je požadovaná účinnost desinfekce v dané lokalitě, ekonomika způsobu desinfekce a v neposlední řadě riziko vzniku vedlejších produktů desinfekce (trihalomethany THM, chloritany, halogenoctové kyseliny HAA, bromičnany). Chlorace pitné vody sále patří v ČR k nejběžnějším způsobům desinfekce, kdy velkou roli hraje ekonomika tohoto kroku.

Až pokácíte poslední strom, zabijete posledni rybu a otrávíte poslední řeku přijdete na to, že se peníze nedají jíst.

Old Post 13-04-2013 v 09:01 AM
snippers je offline   Profil uživatele snippers   Find more posts by snippers   Foto galerie člena snippers   Click here to Send snippers a Private Message   Add snippers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele snippers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growluk
Stálý Člen

Karma uživatele growluk - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 9

Tak už mi to hlava nebere včera jsem prolil kytky každou 8 litry vody s upraveným PH na 5,7 a na výtoku je stále 6,7


Nějaká rada???

Old Post 13-04-2013 v 09:50 AM
growluk je offline   Profil uživatele growluk   Find more posts by growluk   Foto galerie člena growluk   Click here to Send growluk a Private Message   Add growluk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
donf123
Nový Člen

Karma uživatele donf123 - 30% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 10

nedávno jsem pročítal grow a potkal jsem 2 lidi co měli podobný problém jak ty......
1) to proléval snad vodou o ph 4,5 aby mu to ph udrželo a 2) použil silnější koncentrát na úpravu ph myslím že snad kolem 40-50% .. oba psali že se jim pak ph na výtoku srovnalo

Old Post 13-04-2013 v 10:13 AM
donf123 je offline   Profil uživatele donf123   Find more posts by donf123   Foto galerie člena donf123   Click here to Send donf123 a Private Message   Add donf123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od growluk
Tak už mi to hlava nebere včera jsem prolil kytky každou 8 litry vody s upraveným PH na 5,7 a na výtoku je stále 6,7


Nějaká rada???

První je zalej a nech stát a potom zalej víc a už se uvolní rozpuštěné starší hnojiva.

Grow Max 150W

Old Post 13-04-2013 v 11:43 AM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VFR
Stálý Člen

Karma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 160 

Příspěvek č. 12

co pouzit peroxid?

je to koníček

Old Post 14-04-2013 v 13:04 PM
VFR je offline   Profil uživatele VFR   Find more posts by VFR   Foto galerie člena VFR   Click here to Send VFR a Private Message   Add VFR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
13-01-2013 - problem s odstatou vodou..... - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0882600 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív