Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jaké pH a EC ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Při jakém pH jsi měl(a) nejlepší výsledky ?
(Hlína) < 5,8
(Hlína) 5,9 - 6,1
(Hlína) 6,2 - 6,5
(Hlína) 6,6 - 6,8
(Hlína) > 6,9
(Kokos) < 5,4
(Kokos) 5,5 - 5,7
(Kokos) 5,8 - 6
(Kokos) 6,1 - 6,3
(Kokos) > 6,4
(Hydro) < 5,1
(Hydro) 5,2 - 5,4
(Hydro) 5,5 - 5,7
(Hydro) 5,8 - 6
(Hydro) > 6,1
pH neřeším
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 17

Jo , kazdej tejden to budem upravovat podle toho kdo co sem napiše , ve FAQ je to jasně napsané , i pro méně chápavé tečka.

Neexistuje nějaká hodnota "5,458975621 pH přesně je ta správná" neni dogma 5,2 ani 5,7 ani 6,1 ,vše je to v nějakem rozmezi které je idealní , az se tady dopočitáte konce , tak ti vyjdou hodnoty přesně co jsou ve FAQ , jo xlet praxe se proste do dvoucifernýho čisla nenacpe .

Jinak tu tabulku co jsi viděl by sis měl pořadně prohlednout , pH se proste měni , jiný na růstu jiný na konci květu , co grower to jinej názor .

Kde jsou ve FAQ "né uplně jasné informace" ?? Ty neviš ze kokos je hydro a chceš tady měnit FAQ , nejdřiv si ho přecti , díky Hlava

Old Post 07-03-2013 v 06:54 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od redgrow
OK, tak prosim tento thread smaz...



Co třeba kokos ? To je přeci taky hydroponicke medium. To bych do nej měl tady lejt ph 5,2 ?



Tohle nevypadá,že by nevěděl,že kokos je hydro..
A že v FAQ je něco nějak napsaný a tečka...??
Jaká tečka..?? Doba je jinde,než když se psalo FAQ a novejch poznatků a zkušeností pěstitelů,který ne úplně sedí s FAQ je vcelku docela dost..

Old Post 07-03-2013 v 07:30 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od EDA45
Hydro 5,5-6,spíš blíž k těm 5,5,u kokosu spíše blíž k těm 6..


Hlavně že ty to víš .Jednou hydro 5,5-6 podruhý spíše blíž k těm 6.. zrovna jak se to hodí..jo dvě tečky jsou best..


citace:
Původní příspěvek od Hlava PH 5.1-5.9 (5.2 optimal) TDS 500-1000ppm, EC 0.75-1.5 Temperature 68-78f, 20-25c (75f, 24c optimal)




Old Post 07-03-2013 v 07:42 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 20

OK Ok OK nebudeme se tu přece hádat...

podle tabulky je jasně vidět, že 5,2 - 5,3 jsou ideální z hlediska vstřebávání živin.
Jediné co v tabulce tedy nevidím je změna pH v závislosti na vývojovém stádiu rostliny. Kdyť při pH 5,2 - 5,3 je jasně vidět, že absorpce dusíku a fosforu je v maximálních hodnotách... Ale jak jsi psal co grower to jiný názor a podle toho bude vypadat i anketa.

Co mi přijde jako nejasné ve FAQ?
http://grower.cz/pestovani/navody/z...ojeni/7.html#23
Když jsem si přečetl poprvé tyto řádky, tak jsem si říkal jaké teda pH 5,8 nebo 5,2.
5,8 je nejlepší, ale holanďani používají 5,2 a to jsou přece profíci, tak asi vědí...

a zde jsou zase trochu jiné hodnoty...
http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#34


A kde jsi vzal, že nevím, že kokos je hydro?

podívej se o pár řádku zpět :
http://grower.cz/forum/showthread.p...378#post1076378

Asi soudíš podle ankety, ale tam jsem to rozdělil kvůli tomu, že většinou lidi dávají pH okolo 5,9, alespoň to jsem se tu hodně dočetl, ale z ankety bude jasné co se používá a s čím je spokojenost i když u toho kokosu se vzhledem k faktu, že se jedná inertní médium přikláněl k tomu nižšímu pH, ale takový ten první dojem z toho že to vypadá jako soil to táhne spíš k těm vyšším hodnotám pH

ale jak jsem psal nechci se tu hádat, tvoje názory i tebe respektuju, protože máš zkušenosti a ty jsou k nezaplacení...

jinak FAQ mám pročtené a né jednou ;-)

Old Post 07-03-2013 v 08:21 AM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od Hlava
[/URL]





No vim,clověče,a ještě asi tak stovky dalších to asi ví..
Většina lidí jede kokos kolem 5,8-5,9..Já taky..,když tedy ty a FAQ dovolí.. Bude to nejspíš tim,že nám to všem kytky zabíjí..
5,5-6 ano,jistě..5,8 je zcela v této toleranci.Ale není hydro jako hydro,že.. dvě tečky..
Nebo ti doma teče kokos z vodovodu...?

redgrow ti jasně píše,že kokos je hydro a ty se do něj navezeš,že neví ,že kokos je hydro..?? Neslouží ti oči?






Old Post 07-03-2013 v 08:35 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

O.T. Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od Hlava
kokos je hydro

To je v tomhle týdnu podruhé,co jsem se s tímhle slovním spojením setkal.
Tady poprvé:
http://grower.cz/forum/showthread.p...386#post1076386

Takže, tímto se novému členu blahi-mu omlouvám!

Old Post 07-03-2013 v 09:38 AM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 23

Poprosil bych MODy aby přepsali ve FAQ pH na 5,2 a tohle téma smazali . Timto se všem omlouvam.

Old Post 07-03-2013 v 16:59 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 24

Anketa mi přijde vcelku užitečná.Vědět jak velká skupina growerů tady na G. dává přednost v jakém médiu jakému ph, je určitě užitečná věc i třeba v porovnání s FAQ nebo se zahraničním growingem.Nemazal bych to,jen pročistil od stupidní a slepé agresivity..
Jen muj názor.., EDA.

Naposledy upravil EDA45 08-03-2013 v 08:43 AM

Old Post 07-03-2013 v 19:14 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astronaut
Stálý Člen

Karma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 178 

Příspěvek č. 25

A myslite ze znacka/ druh hnojiv na to opravdu nema vliv? Na nikterejch sou nejlepsi hodnoty udany celkem presne a na dost se lisi... Ja myslim ze hnojivo ma take vliv ma ph. A ph u hydra na 5,2 zatim neupravoval a tema nemazal... Pac uz 6 lidi dalo vysi hodnoty a jen jeden 5,2 - 5,4

Old Post 07-03-2013 v 21:27 PM
Astronaut je offline   Profil uživatele Astronaut   Find more posts by Astronaut   Foto galerie člena Astronaut   Click here to Send Astronaut a Private Message   Add Astronaut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 26

citace:
Původní příspěvek od Astronaut
A myslite ze znacka/ druh hnojiv na to opravdu nema vliv? Na nikterejch sou nejlepsi hodnoty udany celkem presne a na dost se lisi... Ja myslim ze hnojivo ma take vliv ma ph. A ph u hydra na 5,2 zatim neupravoval a tema nemazal... Pac uz 6 lidi dalo vysi hodnoty a jen jeden 5,2 - 5,4


Jo a já sem třeba ješte nehlasoval , chybí tam kolonky pro progresivni a degresivni průběh pH během růstu a květu . No 6lidi dalo vic , no nakonec vám vyjde to co je aktualně ve FAQ jak to řikám pořád , s poznámkou ze někdo použivá i pH 5,2 ....... až to tady za rok dořešite a zprůmějete tak vám vyjde 5,8


citace:
Původní příspěvek od redgrow

Co mi přijde jako nejasné ve FAQ?
http://grower.cz/pestovani/navody/...ojeni/7.html#23
Když jsem si přečetl poprvé tyto řádky, tak jsem si říkal jaké teda pH 5,8 nebo 5,2.
5,8 je nejlepší, ale holanďani používají 5,2 a to jsou přece profíci, tak asi vědí...


No mě je z toho jasné že kdyz budu mit pH mezi 5.2-6,0 tak bych neměl mít problém ...

citace:
Původní příspěvek od redgrow

a zde jsou zase trochu jiné hodnoty...
http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#34


No je tam zase mezi 5,6 , 5,8 , 5,9 , pak ze ke konci dává vyšší až 6,5 , jinak hodnoty tam jsou skoro stejný krom toho , jak sem psal uz na minule straně , podivej se na tu tabulku mezi 6,0 a 6,5 u hydra ke konci květu potřebuješ hodně dusiku a taky fosforu , tak je mozny dát i 6,5 kdyz to nedělá problem , jo to se napsalo v roce 2001 a pořad to platí . To že se tady udělá anketa a dvacetpet lidi neco odhlasuje tak se nezměni hodnoty 30let uživané v praxi v hydroponii .

Na anketu sem nekoukal , nezajima mě protože vysledek vim

Jo omlouvam se za ten kokos , měl sem nějak rudou mlhu a špatně sem viděl , naštěsti to vyřešil ignor list , takže ted to pojede

Pekný den přeji Hlava

Naposledy upravil Hlava 08-03-2013 v 01:10 AM

Old Post 08-03-2013 v 00:42 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 27

citace:
Původní příspěvek od redgrow

Co mi přijde jako nejasné ve FAQ?
http://grower.cz/pestovani/navody/...ojeni/7.html#23
Když jsem si přečetl poprvé tyto řádky, tak jsem si říkal jaké teda pH 5,8 nebo 5,2.
5,8 je nejlepší, ale holanďani používají 5,2 a to jsou přece profíci, tak asi vědí...


No mě je z toho jasné že kdyz budu mit pH mezi 5.2-6,0 tak bych neměl mít problém ...

citace:
Původní příspěvek od redgrow

a zde jsou zase trochu jiné hodnoty...
http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#34


No je tam zase mezi 5,6 , 5,8 , 5,9 , pak ze ke konci dává vyšší až 6,5 , jinak hodnoty tam jsou skoro stejný krom toho , jak sem psal uz na minule straně , podivej se na tu tabulku mezi 6,0 a 6,5 u hydra ke konci květu potřebuješ hodně dusiku a taky fosforu , tak je mozny dát i 6,5 kdyz to nedělá problem , jo to se napsalo v roce 2001 a pořad to platí . To že se tady udělá anketa a dvacetpet lidi neco odhlasuje tak se nezměni hodnoty 30let uživané v praxi v hydroponii .

Na anketu sem nekoukal , nezajima mě protože vysledek vim

Jo omlouvam se za ten kokos , měl sem nějak rudou mlhu a špatně sem viděl , naštěsti to vyřešil ignor list , takže ted to pojede

Pekný den přeji Hlava

Old Post 08-03-2013 v 01:09 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 28

citace:
No mě je z toho jasné že kdyz budu mit pH mezi 5.2-6,0 tak bych neměl mít problém ...


když se na to kouknu takhle tak to jo já na to koukal spíš z hlediska ideální hodnoty ;-)

citace:
podivej se na tu tabulku mezi 6,0 a 6,5 u hydra ke konci květu potřebuješ hodně dusiku a taky fosforu , tak je mozny dát i 6,5 kdyz to nedělá problem


tak těch 6,5 se mi zdá opravdu dost, ale nezkoušel ,tak nemůžu posuzovat... ale když kouknu na tabulku, tak dusík OK, ale fosfor se při takovém to pH už moc dobře nevstřebává. A fosfor je v květu důležitý.

S tou anketou máš pravdu asi to dopadne jak říkáš. Otázka kolik growerů experimentuje s jiným pH, když mají nějaké hodnoty ozkoušené a jsou s nimi spokojeni. ;-)

Old Post 08-03-2013 v 21:49 PM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 29


Narazil jsem na tabulku od Canny (hydro)...

Old Post 09-03-2013 v 14:34 PM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 30

4,75 - 6,25 to je velké rozpětí, ale střed je stejně 5,5

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 09-03-2013 v 22:05 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 31

Tady si určitě vybere každej..

http://www.google.cz/search?hl=cs&s...vBYaL7Aa7hIGgCQ



Tabulek jsou mraky,ale vstřebatelnost živin, ohledně ph, kytkama, je daná a tak se tabulky velice podobají..Je to vždy nějaký rozmezí,kompromis mezi dost se lišícíma ideálníma hodnotama ph pro vstřebávání jednotlivých makro a mikroprvků..Z ankety zatím jasně vyplývá,že ačkoli drobné rozdíly při stanovení hodnoty tohoto kompromisu mezi lidmi jsou,drtivá většina to jede takto..

Tedy :

SOIL - 6,2 - 6,5
KOKOS - což je sice hydro,ale ne klasické,kdy kořeny jsou volně v roztoku či aerosolu 5,8 - 6,0
HYDRO - vodní roztok či aerosol 5,5-5,7..


Naposledy upravil EDA45 10-03-2013 v 13:56 PM

Old Post 10-03-2013 v 07:40 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 32

Tryd s tabulkama je tady http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=28777 , sem zvedav kdy napadne nějakyho chytraka sem kopirovat celej net , všechny ty tabulky vychazej z ty původní , což je ta o stranu z5 , podle ni se jede 35let a pojede dalších 35let , radit nekomu jaky ma bejt pH u hydra a nikdy ho nejet , chce trochu odvahu nebo chabý rozum , ale to si každej doufám přebere sám. TEČKA

Old Post 10-03-2013 v 13:07 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8449930 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív