Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jaké pH a EC ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Při jakém pH jsi měl(a) nejlepší výsledky ?
(Hlína) < 5,8
(Hlína) 5,9 - 6,1
(Hlína) 6,2 - 6,5
(Hlína) 6,6 - 6,8
(Hlína) > 6,9
(Kokos) < 5,4
(Kokos) 5,5 - 5,7
(Kokos) 5,8 - 6
(Kokos) 6,1 - 6,3
(Kokos) > 6,4
(Hydro) < 5,1
(Hydro) 5,2 - 5,4
(Hydro) 5,5 - 5,7
(Hydro) 5,8 - 6
(Hydro) > 6,1
pH neřeším
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Dotaz Jaké pH ? Příspěvek č. 1

Zdravím komunitu Grower.cz

Jelikož chceme dát svým rostlinkám to nejlepší je potřeba udržet pH a EC živného roztoku v ideálních hodnotách.

Ale jaké tyto hodnoty jsou? Na internetu i zde na G je mnoho různých názorů a proto bych rád znal co se Vám nejlépe osvědčilo.

Po nějakém čase bych udělal zhodnocení a vypsal výsledky.

Kdo se chce tedy podělit o své zkušenosti ať vypíše tyto informace:

Pěstební systém: soil / coco / hydro ( u hydra prosím ještě uvést jaký systém: bubbler, NFT, EBB atd. )/aero

pH / EC v růstové fázi: rozmezí na jakém pH/EC jste začínaly a jaké byly hodnoty na konci růstové fáze

pH / EC v květové fázi: pH a maximální hodnota EC na jakou jste se dostaly během květové fáze


pokud vás napadne co ještě doplnit, tak pište...

pokud měříš pouze jednu hodnotu, tak napiš jen tu co znáš.

díky

Ať to roste...

Naposledy upravil redgrow 06-03-2013 v 16:43 PM

Old Post 06-03-2013 v 07:14 AM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2

http://grower.cz/pestovani/navody/...ojeni/7.html#23

http://grower.cz/pestovani/navody/...ojeni/7.html#40

OMG kolikrát ješte ??

pH hydro 5,2-5,7 hlina 5,8-6,5 to je daný , EC je individual podle toho co chce kytka , howg .

Old Post 06-03-2013 v 08:15 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 3

OK, tak prosim tento thread smaz...

Ve FAQ se totiz píse při hydro 5,5 - 6,0 ( ty píšeš 5,2 - 5,7 ) u 5,2 je napsáno, ze to používají holanďani ve svých hydro systémech, ale v jakých?

Co třeba kokos ? To je přeci taky hydroponicke medium. To bych do nej měl tady lejt ph 5,2 ?

Sice se to tu několikrát probiralo, ale zda se mi, ze informace nejsou moc jednotne... Například někde na netu jsem našel, ze ideální je 5,8 jak hydro tak hlína... Proto jsem si to chtěl trochu ujasnit. Napsáno je o tom hodnekrat ale hodnot co jsou doporučované je taky hodně ...

Old Post 06-03-2013 v 09:50 AM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astronaut
Stálý Člen

Karma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 178 

Příspěvek č. 4

Rekl bych ze to taky zalezi na hnojivech... Treba ne pisou ze mam jet hydro 5,6 a hlinu 6 - 6,5.do kokosu ale nepisou... A u jinejch hnojiv trba psali hlina i hydro 5,9....

Old Post 06-03-2013 v 10:21 AM
Astronaut je offline   Profil uživatele Astronaut   Find more posts by Astronaut   Foto galerie člena Astronaut   Click here to Send Astronaut a Private Message   Add Astronaut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 5

No právě a podle čeho se tedy řídit. Pisou tyhle informace na hnojivech z důvodu že pokud je ph mimo uvedené rozmezí je horší absorbce jednotlivych prvků ? Nebo jsou jen tyto hodnoty určeny pro jiné rostliny než pro které to chceme my?

Třeba jungle in da box se kterýma jedu mají taky psany 5,9 a když jsem se ptal výrobce jestli snížit ph na 5,2 tak řekl, ze se mu takovéto ph zda dost nízké ... Takže mi teda vrtá hlavou jak to tedy má být. A zrovna pH se mi zda poměrně důležitá hodnota.

Old Post 06-03-2013 v 10:57 AM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 6

Udelej anketu, kdo pouziva jake pH a pak to zprumeruj

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 06-03-2013 v 11:08 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 7


Tady jedna hodne stará tabulka , možná na to přijdeš

Old Post 06-03-2013 v 12:16 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 8

Tak tuto tabulku jsem uz videl, ale taky jsem videl x jiných které ukazovaly trochu jiné hodnoty.

Každopádně nechci zpochybňovat hodnoty které jsi psal, jen mi přijde ze je okolo toho dost informaci, které říkají i něco jiného a tak chci informace nějak sjednotit, aby v tom byl pořádek ;-)

Podle té tabulky se mi zda na hydro ideální 5,3. Ale je tato hodnota ideální pro bubbler, nft nebo ebb ? Jde to globalizovat na veškeré hydro ? Kdyt každy systém je trochu jiný. V bubbleru jsou kořeny porad ve vode... Ebb jen v určitých intervalech apod.

Ja vím jsem rejpal, ale proste mi zo neda spát :-D a víc hlav víc ví ;-)

Old Post 06-03-2013 v 12:45 PM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 9

Moc to resis... Jsi na internetu tak necekej ze vsechny zdroje budou mit stejne informace...


Hydro je hydro a je fuk jestli je to bubbler nebo nft... samozrejme ze ovlivnuje pH i dane medium ale CILOVE pH by melo byt stejne.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 06-03-2013 v 13:27 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od redgrow
Tak tuto tabulku jsem uz videl, ale taky jsem videl x jiných které ukazovaly trochu jiné hodnoty.

Každopádně nechci zpochybňovat hodnoty které jsi psal, jen mi přijde ze je okolo toho dost informaci, které říkají i něco jiného a tak chci informace nějak sjednotit, aby v tom byl pořádek ;-)

Podle té tabulky se mi zda na hydro ideální 5,3. Ale je tato hodnota ideální pro bubbler, nft nebo ebb ? Jde to globalizovat na veškeré hydro ? Kdyt každy systém je trochu jiný. V bubbleru jsou kořeny porad ve vode... Ebb jen v určitých intervalech apod.

Ja vím jsem rejpal, ale proste mi zo neda spát :-D a víc hlav víc ví ;-)


Obecně platí,co je v tabulce..Hydro 5,5-6,spíš blíž k těm 5,5,u kokosu spíše blíž k těm 6..
Hlína 6-6,5 a nemůžeš mít problém..Ale,je třeba hlídat ph uvnitř substrátu,tedy občas změřit na výtoku..
Můžeš tam lejt ideální ph,ale to ještě neznamená,že se ti v substrátu budou držet ty samý hodnoty..v hlíně se kolikrát dějou věci.. třeba když zasolíš nebo tak..
Občas to změř a koukej se na kytky,jak vypadaj..,oni ti poví,jestli jim děláš dobře..

Old Post 06-03-2013 v 14:04 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

pH Příspěvek č. 11

Přidána anketa - Tak jaké pH je to nejlepší ?

Old Post 06-03-2013 v 15:04 PM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 12

Tohle bude nekonečné téma, anketa zatím hovoří za vše.
Já za hydro 5,5 PH
A z ankety u té hlíny budou rozepře

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 06-03-2013 v 18:36 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 13

no koukám na to, že to bude boj :-)... doufám, že nasbíráme co nejvíc hlasů, aby to bylo co nejvíc objektivní ;-) necháme se překvapit jak to dopadne

Old Post 06-03-2013 v 19:16 PM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 14

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=43201

Old Post 07-03-2013 v 00:40 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astronaut
Stálý Člen

Karma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 178 

Příspěvek č. 15

U hliny bych to videl.na.6-6,3 hydro sem dal v ankete 5,5-5,7 a kokos.nemam zkusenosti.

Old Post 07-03-2013 v 00:57 AM
Astronaut je offline   Profil uživatele Astronaut   Find more posts by Astronaut   Foto galerie člena Astronaut   Click here to Send Astronaut a Private Message   Add Astronaut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redgrow
Stálý Člen

Karma uživatele redgrow - 92% PěstitelskáKarma uživatele redgrow - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Hlava
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=43201


Nechtělo by to teda upravit info ve FAQ ? Každy chce pro svoje kytky to nejlepší, ale všem nováčkům je doporučováno at si pročtou faq kde jsou nyní né úplně jasné informace. Co tam tedy smazat hodnoty 5,5. - 5,8 a nechat jen 5,2.;-)

Old Post 07-03-2013 v 06:18 AM
redgrow je offline   Profil uživatele redgrow   Find more posts by redgrow   Foto galerie člena redgrow   Click here to Send redgrow a Private Message   Add redgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:12 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2424120 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív