Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 7xChronic,1xMohan Ram/600W MH/HPS/SOIL
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Hlína 7xChronic,1xMohan Ram/600W MH/HPS/SOIL Příspěvek č. 1

Zdravím všechny členy Groweru!

Tak jsem se konečně dokopal k vytvoření účtu, hold touha přispět svou trochou do mlýna už mi nedovolila zůstávat nadále v roli pouhého "čumila" Škodou v mém případě je, že jsem (né svým zaviněním) přišel o podstatnou část všech fotek, které jsem si archivoval. Naštěstí některé zůstali zálohované, takže je sem budu postupem času přidávat. Každá rada, komentář, informace bude velice vítána!

Takže teď k aktuálnímu setupu a dění v něm:

Genetika:
7x Chronic / Serious Seeds (regular)
1x Mohan Ram / Sweet Seeds (feminized)
*Proběhne selekce z níž budou vybrány 2 matky


Box:
1)cca 40h x 80š x 40v (klíčení) / diamantová fólie
2)cca 40h x 80š x 200v (rozjezd) / diamantová fólie
3)Homebox 100 x 100 x 200 / white


Osvětlení:
1) -2x 18W lineární zářivky 6400 K

2) -150W HPS / Elektromagnetický předřadník
- reflektor Hammer Stucco

3) -400W MH (Sunmaster Cool Deluxe) / Lumatek 600 W přepínatelný s funkcí Super Lumen
-600W HPS (Sunmaster Super HPS) / Lumatek 600 W přepínatelný s funkcí Super Lumen
- reflektor Diamond large SC-R850


Ventilace:
1) -Pasivní ("provětrávání" ráno a večer)

2) -Přítah a odtah pasivní ("provětrávání" ráno a večer)
-Ofuk klipsnový ventilátor Hurricane FT-18A

3) -Odtah: Ventilátor Prima Klima 125mm CTRL 420m3/h (regulace termostatu a otáček)
-Přítah: Axiální ventilátor Sunon 160 m3/h
-Ofuk: 2x klipsnový ventilátor Hurricane FT-18A
+ Odhlučněné potrubí SonoAir


Neutralizace pachu:
3) -Pachový filtr Prima Klima 125 mm 450 m3/h
-Neutralizátor zápachu SureAir Lemon (u výustě odtahu)


Zvlhčovačka:
SPS 808


Měřící přístroje:
- pH metr Essentials
- EC metr TEC-HU
- Teplo-vlhkoměr se sondou
- Rtuťový teploměr


Médium a květináče:
1) Jiffy 7 tablety
2) Biobizz Light Mix - květináče 7x7x8 cm
3) Biobizz Light Mix + Ekovermes Vermikompost + Green Label Hydroton - květináče 3,6 l
4) Biobizz Light Mix + Ekovermes Vermikompost + Hmyzí trus (vzorek-test, na jedné rostlině) - květináče 11 l


Použitá hnojiva + úprava vody a další roztoky:

- G.E.T. - Power Thrive 0,25 l
- G.E.T. - Lets Start 1 l
- G.E.T. - Lets Grow A&B 2x1 l
- G.E.T. - Lets Flower 1 l
- G.E.T. - Lets Bloom A&B 2x 1l
- G.E.T. - Power to Bloom 30 g
- G.E.T. - UMPH Power 30 ml (postřik)
- G.E.T. - Lets Fruit 1 l
- Growth Technology - Nitrozyme 100 ml (postřik+zálivka)
- Ekovermes - Vermesfluid Univerzál 0,98 l (postřik+ zálivka)
- Bio Nova - N27%
- Plagron - Green Sensation 100 ml
- General Hydroponics - Ripen 500 ml
- General Hydroponics - FloraKleen 200 ml

G.E.T. - Neem Oil (postřik-prevence)

Essentials - pH Down 25% (regulace pH)
Essentials - pH Buffer 7.0 (kalibrace pH)
Essentials - pH Probe Refill & Storage (uchovávácí roztok pro pH metr)
Essentials - Conductivity Standart 2,76 mS/cm (kalibrace EC metru)
Essentials - OxyPlus 17,5% (H2O2)


Další vybavení:
- Miniskleník malý plastový s Jiffy tabletami
- Miniskleník s ventilací 38x25x19 cm
- Rozprašovač mechanický 1 l
- Rozprašovač tlakový Aquaking 2 l
- Stříkačka 2,5,10 ml
- Pipeta
- Odměrka 50 ml
- Celkem asi 6x spínací hodiny
- Nopovací fólie
- kabeláž
- Proplétací síť na ScrOG
- StopSet - lepové desky proti smutnicím


To by (snad) mělo být vše. Postupem času tento základní příspěvěk budu editovat a přidávat nové vychytávky, které jsem si pořídil aby bylo vše v úplnosti.

Absolutní většina sortimentu byla pořízena v Klečka Shopu, kterému také děkuji. Dále chci poděkovat také Tomášovi, za poskytnuté vzorky G.E.T.. No a teď už se pomalu pustíme do toho hlavního. Fotky a další přidám během zítra

Old Post 28-02-2013 v 15:55 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 2


Tak takhle probíhalo sázení. Semínka byly naloženy na 12h do odstáté vody s pH 5.8 + OxyPlus 2 kapky na okysličení. Klíčivost super. Z 8 semen Chronicu vyklíčilo 7 (to jedno, co nevyklíčilo, bylo možná mojim zaviněním zatraceno). U Mohan Ram to bylo 1 z 1 a jedno semeno Livery, co mi zůstalo z léta, bohužel nevyklíčilo.

Po namočení byly semena přemístěny do plastového miniskleníčku a umístěny do Jiffy tablet, které byly napuštěny ve vodě s pH 5.8 + Power Thrive. Moc dobrá věc, vhodná snad na všechno - od stresu kytek, až po pufrování kostek atd ... Rostlinky vykoukli cca do 7 dní bez těch 2 všechny a byly přemístěny do květináčků a do většího skleníčku. Fota k tomuto období mi ale chybí

Každopádně roseno to bylo každý den, takže vlhkost OK. Teplota max do 26°C. Hnojil jsem od začátku co vykoukly na svět a to tak, že jsem začal do vody přidávat pouze poloviční dávku Lets Start. Po pár dnes jsem přidal i čtvrtinovou dávku Lets Grow AB. EC: max.1.10 (voda tady má v průměru 0.30-0.40). pH jsem po tom co vykoukly zvedl na 6.0 a po pár dnech na 6.1 (jak je doporučeno na lahvích). Voda tady má klasicky tak 7.8 takže je nutné přidávat pH -. pH + dorovnávám vodou.

Old Post 28-02-2013 v 18:30 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 3


Asi po 10 dnech, co si rostlinky pohodlně lebedily ve skleníčku, pod úsporkama, šly do spodní části skříně, kde jim světlo zajišťoval 150 W HPS. Vlhkost kolem 80% teplota max do 28°C. Při přesazení dostali do zálivky Power thrive na zmírnění stresu a postřik Nitrozymem. Asi 4 dny potom následoval preventivní postřik NEEM Oilem. a za další 4 dny postřik Vermesfluidem. Zhruba po 8 dnech po přesazení byly rostliny poprvé zastřiženy - následoval zase jen power thrive. Zhruba po 5 dnech po zastřižení následovalo ohýbání pomocí kolínek. Po dalších 5 dnech přišlo řízkování - z každé rostliny (kromě MR) jsem udělal 2 řízky a ty nechal zakořenit. Po 6 dnech byly již 2 řízky pěkně zakořeněné (nakonec do 12 dnů zakořenily řízky všechny). Ale o tom v dalším příspěvku. pH v té době (na větší rostliny) 6.1 a EC do 1.4.

Old Post 01-03-2013 v 10:37 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Dellies
Asi po 10 dnech, co si rostlinky pohodlně lebedily ve skleníčku, pod úsporkama, šly do spodní části skříně, kde jim světlo zajišťoval 150 W HPS. Vlhkost kolem 80% teplota max do 28°C. Při přesazení dostali do zálivky Power thrive na zmírnění stresu a postřik Nitrozymem. Asi 4 dny potom následoval preventivní postřik NEEM Oilem. a za další 4 dny postřik Vermesfluidem. Zhruba po 8 dnech po přesazení byly rostliny poprvé zastřiženy - následoval zase jen power thrive. Zhruba po 5 dnech po zastřižení následovalo ohýbání pomocí kolínek. Po dalších 5 dnech přišlo řízkování - z každé rostliny (kromě MR) jsem udělal 2 řízky a ty nechal zakořenit. Po 6 dnech byly již 2 řízky pěkně zakořeněné (nakonec do 12 dnů zakořenily řízky všechny). Ale o tom v dalším příspěvku. pH v té době (na větší rostliny) 6.1 a EC do 1.4.
Ještě by se slušelo dodat, že vše do té doby bylo použito v polovičním poměru oproti doporučení.

Old Post 01-03-2013 v 10:39 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Řízkování Příspěvek č. 5


Řízkování probíhalo asi nějak takto. Musím vyzdvihnou sprej Clonex mist, úžasná věc. Ještě nikdy se mi nepodařilo zakořenit řízky za 6 dní, takže tento jev přisuzuji hlavně Mistu. Doporučené použití je postříkat mateční rostliny týden před řízkováním, pak po zasazení klonů a do té doby, než se objeví první kořínky. Kostky byly pufrovány v odstáté vodě (0,5l) s power thrivem (1ml) + 2 kapky OxyPlus, pH 5,8, EC 0,35. Na zakořenění byl použit gel Root!t. Jak jsem psal výše, po 6 dnech zakořenili první dva klony. Ostatní byly prokořeněny do 12 dne. Klony kořenily v miniskleníku a byly uvnitř kropeny každý den vodou, pro udržení vlhkosti. Do těch 12 dnů, než zakořenily, jim byl dán 3 postřik Clonex Mistem a 2x byly namočeny ve vodě s Power thrivem s EC max. do 0,45 a pH 5,8.

Old Post 01-03-2013 v 10:54 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Růst Příspěvek č. 6



Po cca 30-40 dnech co jsem dal naklíčit semena, jsou přemístěny do Homeboxu white. Světlo jim zařizuje 400 W MH výbojka Sunmaster Cool Deluxe zapojená na elektronickém předřadníku. Rostliny rostou pěkně, menší bílé flíčky, které mi dělali starost (na fotkách jdou trochu vidět) zmizeli po dalším postřiku Neemem a vermesfluidem (nejspíš nedostatek nějakého prvku (?magnesium) než například pádlí). Rostliny byly zase pořádně pozohýbány. Musím je držet na růstu, dokud se neprojeví řízky, které jsem z nich nařezal, takže mi ani ten pomalejší růst nevadí, spíše mi vyhovuje. Ani to nesolím tak, jak zvyklý, prostě netlačím na pilu Řízky byly cca 5 dní pod úsporkama a pak asi 3 dny pod 150W HPS a následně přepnuty. Momentálně už se část z nich začala projevovat, fota dodám. Jinak větší rostliny jsou hnojeny pořád menší než doporučenou dávkou a to z tohoto důvodu: Při plném dávkování, které je ve schématu označeno pro "Experienced Growers" je stanoveno dávkování:
Lets Grow A - 4ml/l
Lets Grow B - 4ml/l
Lets Start - 3ml/l
Powerthrive - 4ml/l

- takto kombinovaná zálivka mi však vyhodí hodnotu EC na nějakých 2,4, což je opravdu dost. Přesnější čísla, kolik to hodí dodám později. Moje poslední dávkování hnojiva vypadalo takto:

Lets Grow A - 3,5ml/l
Lets Grow B - 3,5ml/l
Lets Start - 2.5ml/l
Power Thrive - 2ml/l
+ 68 kapek pH na 8l
a to mi udělalo hodnotu EC 1,55, pH 6,1.

Old Post 01-03-2013 v 11:40 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Další fota, ze stejného dne Příspěvek č. 7



Na fotce č.2 jdou ty skvrnky trochu vidět, co na to říkáte? Rostlina na té fotce (č.2) bude nejspíš samec..žene se do výšky jak blázen. Pokaždé co se pokusí o nějaký brutálnější růst je nekompromisně ohnuta. Už jsem ji musel i zlomit. Na místě zlomu se vytvořili pěkné tlusté "klouby".

Old Post 01-03-2013 v 12:01 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 8

Vím, že by se Chronic neměl zastřihávat a energie by měla jít hlavně do centrální palice, páč je ale musím držet dlouho na růstu, bylo zastřižení nevyhnutelné. Samo, že taky z důvodu řízkování ... od dneška do cca 4 dní přepínám. Poslední 4 fota jsou stará cca 5 dní. Uvažuju, že nad ně ještě dám síť, ale nejsem si tím moc jistý. Z těch řezů, co jsem dělal, mi mojim zaviněním dva řezy z jedné "matky" odešly. Paradoxně to bylo z té ohýbané/lámané, u které mám podezření na samce, takže teď si nejsem moc jistej, jestli je do té sítě zaplétat a pak od tama rvát jednoho samce. To se mi moc nechce. Nejspíš to udělám asi tak, že se teď buď na síť vykašlu, nebo ji tam plácnu až se všechny rostliny projeví. Jo a ještě bych se chtěl omluvit za kvalitu fotek. Jsem nucen fotit mobilem (8.1 mpix) nicméně v sobě asi nemám toho fotografického ducha. Pořád se mi to zdá rozmazané. Bude se snažit tento problém co nejdříve napravit, tak mě za to zatím nekamenujte

Old Post 01-03-2013 v 12:09 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

AK-47 (Serious Seeds) Příspěvek č. 9


Takhle vypadalo poslední kolo s feminizovanými AK-47 (ostatní fotky se bohužel nedochovaly). Velmi podobné nastavení i způsob jako aktuální. Hnojiva pouze G.E.T. nakonci Plagron Green Sensation a Ripen. Chuťovka

Old Post 01-03-2013 v 12:14 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
funec
Stálý Člen

Karma uživatele funec - 95% PěstitelskáKarma uživatele funec - 95% PěstitelskáKarma uživatele funec - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 10

cao, frci to pekne.

Neplanujes ich hodit na 24 do tmy, nech prejavia pohlavie tesne pred prepnutim? Neskusal som to, ale vraj to funguje a mohlo by to vyriesit problem so sietou, ktoru by si mohol natiahnut uz o par dni.

600W

Zipper, zipper, zazipuj ten sakl ať to necejtí krypl!

"nesklízím karmu ale trávu"

1st Round - 7x Jack Herrer, 4 White Widow (GShop Seeds)

2nd Round - 12x SHARK SHOCK - sklizeno

3rd Round - White Siberian, AK47xNL + SPECIAL GUESTS - pseudo drip - sklizeno

4TH ROUND -EBB Flood, 400-660W, Sweet Tooth#3 - active

Old Post 01-03-2013 v 12:16 PM
funec je offline   Profil uživatele funec   Find more posts by funec   Foto galerie člena funec   Click here to Send funec a Private Message   Add funec to your buddy list     Navštiv homepage uživatele funec! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 11

Díky
No přemýšlel jsem o tom a udělám to asi tak, že to nechám přepnuté 5 dní (což by mělo být asi dnes), pak jeden den tma a pak zase 12/12. Ten stres už by je mohl donutit ukázat se. Něco už se projevilo (zatím vše vypadá na samice, kromě toho jednoho) ... hlavně nechci dělat žádné agresivní kroky, abych o ty prcky nepřišel. To by mi hodně pěkně zhatilo plány ... doufám, že už po víkendu budu mít jasno

Old Post 01-03-2013 v 12:19 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
funec
Stálý Člen

Karma uživatele funec - 95% PěstitelskáKarma uživatele funec - 95% PěstitelskáKarma uživatele funec - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 12

urcite ziaden zbytocny stres, mas to v kvetinacoch, nie v hydre, niet sa coho bat, aj keby toho samca zapleties do sita, lahko ho vystrihas, akurat to volne miesto nepotesi...kazdopadne sledujem a drzim palec

600W

Zipper, zipper, zazipuj ten sakl ať to necejtí krypl!

"nesklízím karmu ale trávu"

1st Round - 7x Jack Herrer, 4 White Widow (GShop Seeds)

2nd Round - 12x SHARK SHOCK - sklizeno

3rd Round - White Siberian, AK47xNL + SPECIAL GUESTS - pseudo drip - sklizeno

4TH ROUND -EBB Flood, 400-660W, Sweet Tooth#3 - active

Old Post 01-03-2013 v 12:27 PM
funec je offline   Profil uživatele funec   Find more posts by funec   Foto galerie člena funec   Click here to Send funec a Private Message   Add funec to your buddy list     Navštiv homepage uživatele funec! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 13

Uvidíme, zas budu aktualizovat běhěm nebo po víkendu a nahodím i fota těch řezů. Každopádně díky za přízeň Bless!

Old Post 01-03-2013 v 12:30 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Změna plánu Příspěvek č. 14

Ke kvetení nakonec nedošlo. Proběhla selekce a z ní byli vybrány 3 matky. Sorry za rozjeté téma ale trochu jsem změnil plán :-) Jak si matky vedou si budete moci prohlédnout v tomto threadu:
Klonovací okénko - experimenty/techniky/postupy/srovnání

Takže prosím tento thread uzavřít. Díky

Old Post 01-06-2013 v 10:19 AM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4443770 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív