Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Kopopí je léčivé, ale diagnozy různé, neslibujme zázraky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od jestedman
nějak nechápu smysluplnost tohoto vlákna a narážky jeho autorky.

jak tu psal fire, databáze odrůd je jedna věc, ale poměr účinných látek v rostlině se odvíjí od mnoha faktorů. Pokud budu mít klony z jedné matky, pěstované v naprosto stejných podmínkách, stejně nebude poměr látek naprosto stejný. Pokud má někdo přístup k chromatografii, tak je to jen plus, ale to také nezaručuje dobrý výsledek. Nehledě na to, že chybí průkazné studie účinků jednotlivých kanabioidů a jejich kombinací a každý pacient vnímá každý mix jinak.
Nicméně většina místních, kteří léčiva distribuují má jistou zkušenost, která zřejmě Yáre chybí.

Všechny průmyslové masti mají příbalový leták (já ho již také přidávám), kde je uvedeno, že by člověk měl nejprve provést alergický test a až poté přejít k aplikaci. Podobně se postupuje i u tinktur, FS...

Musíme si uvědomit, že místní komunita léčitelů se učí praxí a většina z nich nemá lékařské vzdělání. To však není na škodu. Pokud někdo zvolí jakoukoliv metodu léčby, ať standardní nebo alternativní, tak musí počítat s vedlejšími příznaky, popř. s tím že mu nezabere. Tak to chodí ale všude v medicíně. Vše to je o komunikaci s pacientem, ne o nějakém threadu na groweru.

Ohledně masťových základů, které zde popisuješ - většina je založena na bílé vazelíně (která způsobuje více alergických reakcí než žlutá) a doplněna o parafín, případně emulgovaná. Jejich exluzivita spočívá pouze v tom, že jsou připraveny ve značkových lab. a tomu také odpovídá cena. Mezi nejčastěji zde používaný základ patří vaselinum flavum, která je tímto nejčistší a tudíž i má nejméně vedlejších účinků. Osobně se od této petrolejářské varianty odkloňuji a budu vyrábět mast pouze z přírodních složek. Sádlo také není výhra, nemá dlouhou životnost.

Snažíš se standardizovat alternativní medicínu a to se ti díky bohu nikdy nepodaří.

PS: nikdo tady zázraky neslibuje. seznam nemocí je vytvořen opět jen praxí


Možná můj nadpis byl provokativní a s nadsázkou, o to mně šlo.- O pouhou diskuzi.
Já sem nepíši žádné narážky, navíc se "nesnažím nic standardizovat", takovou drzostí vůči přírodě nevládnu. Vkládáš mi úmysly, které nemám!! Z čeho jsi to vyčetl?-Byl to jen dotaz na vaše názory.
Nejsem farmaceut, ale botanik profesí, konkrétně speciální rostliny, léčivé a jedlé houby (ne určovací mykolog), exotické koření a zeleniny, exot. zeleniny a ovoce, a léčivé byliny na VŠ.
Nenapadám léčitele, hlavně ty dobré s mnohaletou praxí. Alternativní medicínu uznávám, pokud ji někdo umí. Hlavně dávám přednost celostní medicíně obecně (tzv. Východní i Západní). Celý život jsem pracovala ve výzkumu, proto se ptám na vše, co mne zajímá.
P.S.
Tentokrát mám dotaz přímo na poslední P.S. od jestedmana.
Proč tady v diskuzích obecně tak podrážděně reagujete, když se na něco ptá z nových členů.? (To je můj postřeh i z jiných vláken.) To jste tu tak hermeticky uzavřená skupina?
To všichni noví, kteří se chtějí něco zeptat, mají mlčet, jen číst a neobtěžovat?
---
No nic, nebudu obtěžovat dotazy.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Naposledy upravil Yára 25-02-2013 v 08:25 AM

Old Post 24-02-2013 v 22:07 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 18

.

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Naposledy upravil jestedman 11-03-2013 v 20:18 PM

Old Post 24-02-2013 v 22:25 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 19

Za překlep se omlouvám.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 25-02-2013 v 08:25 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petis__
Stálý Člen

Karma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 20

Podle mě zbytečný thread, jak už tady někdo uvedl, podobný už tady je a nebylo by lepší ten už vytvořený thread nějak rozvíjet, místo toho aby se vytvořil další a tím akorát zhoršil přehlednost těm, kteří budou hledat vlákna na toto téma? Když si třeba vyfiltrujou tento, tak si přečtou první dvě stránky a pořád se nic nedozví, maximálně to že "Např. nespavost. Tady jsou vhodné modely a la šutr." což je podle mě absolutní blbost takhle to napsat, protože např. ERSB udělá palice "ala šutr" a přitom tak krásně člověka nabudí energií.

HM pacháč levně a funkčně
70W 2x Power widow
150W 3x Special queen
150W 4x_ERSB_3x_AK47_3x_WR
150W/250W 7x ERSB 1x BB
250w_WW_SS_MMxGG_DWCh



Old Post 25-02-2013 v 10:23 AM
petis__ je offline   Profil uživatele petis__   Find more posts by petis__   Foto galerie člena petis__   Click here to Send petis__ a Private Message   Add petis__ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 21

Děkuji za vaše názory.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 05-03-2013 v 08:05 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 22

OT: Poslední dobou mám pocit, že sem chodí nějací chytráci, co vše nové jen kritizují a mají pusu plnou urážek.

Upozorňuju jasně, že tentokrát jsem to jenom promazal, příště budu za neslušnost k novým členům (o kterých nevíte nic) rovnou rušit účty.

Nevím z čeho jste vzali pocit, že se tu musí objevovat jen témata, která "schválí" nějaký stálý člen. Tak si tu laskavě přestaňte hrát na myšlenkovou policii. Tohle fórum je totiž úplně k jinému účelu a mám pocit že se od něj začíná nebezpečně odvracet.

Takže především pro jestedman, toketoy a další přemoudřelé členy:
Přestaňte si hrát na moderátory groweru, nikdo k psaní příspěvků na grower vaše schválení nepotřebuje a pokud máte názor, předneste ho slušně a s úctou! Vyhnete se tak BANu.

Díky za pochopení.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 10-03-2013 v 22:09 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 23

hele karle hoď se do klidu, nikdo si tu na nikoho nehraje, na myšlenkovou policii si hraješ maximálně ty, když to tady promazáváš.
o nějaké schválení vůbec nejde, jde o ctění autorství a to je imho nadřazený nějakým pravidlům na groweru, trestným bodům a podobnejm píčovinám.
Vystupuješ tu tak, jako by bylo "každýmu přece jasný" kdo se skrývá pod nickem Yára. Já tě ubezpečuji, že jsem to zjistil, až po xtým PM mezi mnou a Yárou.
Teď už mi asi neukážeš mojí neslušnost,protože jsem, stejně jako ty, promazal hromadu příspěvků, já ale tvrdím že jsem neslušný nebyl. Pouze jsem upozornil na to, že Yára činí něco, co sama kritizuje.

A jestli tady vyhrožuješ mazáním účtů, tak si posluž. Pamatuju dobu, kdy jsi tady plakal, že nemáš na novej server, tak jsem ti ze solidarity poslal pětistovku, myslím že už tenkrát ti došlo, že ten grower je vlastně dobrej kšeft.

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Naposledy upravil jestedman 16-03-2013 v 10:08 AM

Old Post 16-03-2013 v 09:56 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 24

Předem se omllouvám za OT
: Koukám , že tohle byl Ještědův poslední příšpěvěk. Smazal se sám, nebo byl smazán ?

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 21-04-2013 v 12:53 PM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CannaMate
Nový Člen

Karma uživatele CannaMate - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 25

[účet odstraněn]

Old Post 17-01-2017 v 15:55 PM
CannaMate je offline   Profil uživatele CannaMate   Find more posts by CannaMate   Foto galerie člena CannaMate   Click here to Send CannaMate a Private Message   Add CannaMate to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5923810 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív