Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Kopopí je léčivé, ale diagnozy různé, neslibujme zázraky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Kopopí je léčivé, ale diagnozy různé, neslibujme "zázraky"!? Příspěvek č. 1

O tom, že koponí je léčivé, o tom nehodlám polemizovat. Beru to jako fakt, ale...
Ale opravdu co mne značně vadí,že tady míchají diagnozy-atopický ekzém, lupenka
, roztroušenou sklerozu, rakovinu, nespavost, chemoterapie, anorexii, kožní záněty, parodontozu, křeče, osteoartrozu atd., do jednoho pytle.Na vše nabízíme masti, FS, tinktury,....
Není konečně na čase si uvědomit, že ne všechny modely se hodí na všechny diagnozy? Nebylo by načase, v rámci serioznosti, nejprve zkrátka vysvětlit, co která diagnoza značí, a že na různé trable jsou vhodné různé modely.
Např. nespavost. Tady jsou vhodné modely a la šutr.
Osteoporoza není revmatoidní artritida! Také spastické křeče potřebují jiný model.
Vím, že se pouštím na tenký led a vzbudím velké množství polemiky.
Tak bych mohla vypisovat litanie, to ale nechci. Chtěla jsem vyvolat diskuzi o tom, že na genetice strašně záleží, a který model je vhodný a na jakou tu nemoc.
Co vy na to?

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Naposledy upravil Yára 24-02-2013 v 22:15 PM

Old Post 24-02-2013 v 07:38 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 2

Myslim, ze pro lidi, co se o to zajimaji nepises nic noveho, je jasny, ze masti nepomuzou na vse a naopak zase FS taky ne, stejne jako vaporizovani atd

Old Post 24-02-2013 v 07:43 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 3

není o čem diskutovat, vždyť to je přece jasný. Ovšem léčit depresi hulením je jako hasit oheň ohněm. vzhledem k tomu že vzniká nedostatečnou produkcí noradrenalinu,dopaminu a serotoninu (u každého je to trošku jiné, každý mozek je unikát) v určitých částech mozku a jejich přebytečnou produkci v částech jiných(mozek se to snaží dohnat jinde). A vzhledem k množství modelů a rozlišnosti stejného modelu vyrostlého v různých podmínkách, nikdy nemůžes zaručit, že bude mít přesný poměr účinných látek a vyvolá to cílený efekt (totiž rekonvalescenci). Ano, možná pomůže, ale možná se deprese ještě zhorší, což může vést k sebevraždě. Při nestabilní rovnováze neurotransmitterů je taky poměrně jednoduchy vypěstovat si toxickou psychózu. Takže hulení na depresi a jakoukoliv jinou psych. nemoc určitě NE, pokud máte depresi navštivte radši psychiatrickou pohotovost nebo psychologickou poradnu

edit: moje kritika je opravnena, nijak jsem neutocil a ani nikde nepisu o jakemkoliv schvalovani. pani se ptala jestli ma jeji myslenka smysl, ja ji odpovedel ze nema a k tomu uvedl nekolik duvodu. nejsem vybaven jakoukoliv pravomoci, kterou bych mohl vymahat poradek, takze nazyvat me s jestedmanem ideopolicii, je jen spatna parafraze knihy 1984 a zaroven jeji urazkou a nepochopeni jejiho odkazu. naopak jako policajti zde pusobi moderatori a administratori, kteri by meli byt nestranni a nezatizeni svymi postoji at uz souhlasnymi nebo nesouhlasnymi.

Naposledy upravil toketoy 02-04-2013 v 14:50 PM

Old Post 24-02-2013 v 08:10 AM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 4

Přesně tak, jsem ráda, že máme stejný názor. Procházela jsem tu desítky různých vzkazů a slibů i rad, to jsem chápala jako impuls na toto upozornit, že je vše mnohem složitější. Prostě ani cannabis v mnoha formách, modelech, účincích atd. je sice velikým pomocníkem, ale slibovat si, že "si něčím napatlu, či spolknu tinktury či pár kapek", vyléčím vše, je blbost. Můj příspěvek chtěl upozornit na to, že tito nemocní jsou pak velmi zklamaní, zbytečně pak bojují proti legalizaci a dehonestují snahu těch poctivých pěstitelů a léčitelů. Vím, že zoufalý člověk se i stébla chytá.
Příroda je velmi mocný pomocník, ale také na vše nemá všelék.- To bylo ve zkratce to, co mne donutilo psát. Za každý názor budu jen ráda a jen doufám, že to pomůže v orientaci i ostatním.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 24-02-2013 v 08:19 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 5

Mám stejný názor jako toketoy. A jinak myslím, že v případě zevní aplikace (kožní problémy) celkem nezáleží, jaký model se použije.

Old Post 24-02-2013 v 08:25 AM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 6

Ahoj jmenovkyně. Co navrhuješ?
Vytvořit podobný seznam odrůd na co jsou vhodné tak jako je tomu zde?:

http://grower.cz/viewtopic.php?f=5&t=39

ale je trochu zastaralý a nejsou v něm všechny odrůdy.

Ještě nedávno jsem se mohl orientovat podle jednoho Gshopu, kde byly jednotlivé léčivé odrůdy popsány pro jakou nemoc jsou vhodné.
Bohužel už popisky vymazali a je to škoda.

Old Post 24-02-2013 v 09:37 AM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

zdravim,
yara tady na grower je thread:
(která varieta konopí na který zdravotní problém)
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=19736

Old Post 24-02-2013 v 11:43 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od toketoy
Leafly.com, ocividne stale spousta lidi neumi pouzivat google. Hlavne ze na fb si najdou vsichni kazdou picovinu. Chudak hlava, tohle cist tak ho trefi (vzhledem k tomu jak miluje kdyz lii nepouzivaj funkci hledani). Zijte blaze


K dotazu jmenovce (zdravím), já si myslím, že v prvé řadě je třeba alespoň rámcově vědět, např. u mastí, na co je chtějí objednavatelé použít a jaké mají problémy a alergie. (Vím, že je to asi moje fantazie. ) Pokud jdu do lékárny či do obchodu, prvně budu kontrolovat složení!!!! A alergeny. Kdo nezažil v rodině alergickou reakci, hraničící s šokem, mi porozumí.
Teď, prosím neútočím zde na nikoho!!! Myslím obecně.
Výrobci zdejších mastí jsou poctiví, ale základ masti (kokos. tuk, bambucké máslo, vepřové sádlo, vazelíny? atd) mohou u mnoha odběratelů dělat problémy, které se z neznalosti pak svede na odsouzení konopí obecně.
Totéž by byl pohled na různé modely a jejich účinky. Nebavme se o kouření, ale moje kamarádka má těžké spasmy a potřebuje spát. Kolegyně z práce je často unavená a potřebuje povzbudit.
Nevím, zda to tu vyřešíme, jen jsem chtěla upozornit, že je vše mnohem komplikovanější a zobecňování je největší chyba. Nepodceňují se lidé, že ví "vo co go" Jejich naivita, neznalost a riskování i hazard, je neuvěřitelné. Místo, aby přesně vysvětlovali, co vlastně chtějí a na co, tak dnešní doba je žene do situace "hlavně, ať to moc nestojí a sousedce to pomohlo".
Pokud jsem to hrubě zobecnila, či nevypsala přesně, omlouvám se. Ale čím mám více let, tím jsem ostražitější.
Jen upozorňuji na maličkost, ti, co potřebují na své bolístky konopnou pomoc, nejen nemají Googlík, ale ani počítač!

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Naposledy upravil Yára 24-02-2013 v 22:17 PM

Old Post 24-02-2013 v 12:29 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od toketoy
Leafly.com, ocividne stale spousta lidi neumi pouzivat google. Hlavne ze na fb si najdou vsichni kazdou picovinu. Chudak hlava, tohle cist tak ho trefi (vzhledem k tomu jak miluje kdyz lii nepouzivaj funkci hledani). Zijte blaze



Kolik Ti je? Proč ty útoky?
Spousta nemocných lidí má víc než 20, neumí s počítačem a natož netuší nic o FB či Googlu. Či snad je Grower jen pro mladé jako jsi Ty? Je mi Tě líto!
Nejen, že jsi tupý, hrubý a omezený, neumíš ani psát česky bez gramatických chyb.
nestojíš za komentář.
Je velmi pravděpodobné, že funkci "hledání" znám líp, než Ty. To nic, to chce čas i moudrost a velkorysost, třeba přijde,....... Někoho to mine zcela.

Neboj, dočkáš se. Stáří a choroby čekají i Tebe!

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 24-02-2013 v 12:42 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od DMG
zdravim,
yara tady na grower je thread:
(která varieta konopí na který zdravotní problém)
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=19736


Díky moc, dobře o tomto threadu vím. Díky za snahu.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 24-02-2013 v 12:49 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od H@nz
Mám stejný názor jako toketoy. A jinak myslím, že v případě zevní aplikace (kožní problémy) celkem nezáleží, jaký model se použije.


Souhlasím. Při aplikaci na kůži o model až tak snad nejde. Absorbce kůží (THC konkrétně) je stejně mnohafaktorová. Tam bych dávala spíš pozor na alergie na základy mastí a na chlorofyl. Snad ještě na různé postřiky hnojkami, atd. Ale to víte lépe než já. (Jsem tu na G. jen 5 let:-)

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 24-02-2013 v 12:54 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 12

A abych nemlela jen teoreticky, našla jsem volně na netu přístupné masťové základy - galenika.Mnohé z nich používají dermatologové právě pro atopiky. Nejsem farmaceut, neosobuji si právo na všeználkovství, ale jedná se konkrétně o tyto:
Synderman, Cutilan, Neo-Aquasorb, Pontin, Ambiderman, atd.Vše bez lékařských předpisů, možno zakoupit 500, 1000g ( cena cca 450,-Kč/kg).
Čisté lérárenské vepřové sádlo najdete pod názvem Ungentum simplex 500 g za cca 225,-Kč s atestací pro farmaceutické užití.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Naposledy upravil Yára 24-02-2013 v 22:19 PM

Old Post 24-02-2013 v 13:32 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od yara
Ahoj jmenovkyně. Co navrhuješ?
Vytvořit podobný seznam odrůd na co jsou vhodné tak jako je tomu zde?:

http://grower.cz/viewtopic.php?f=5&t=39

ale je trochu zastaralý a nejsou v něm všechny odrůdy.

Ještě nedávno jsem se mohl orientovat podle jednoho Gshopu, kde byly jednotlivé léčivé odrůdy popsány pro jakou nemoc jsou vhodné.
Bohužel už popisky vymazali a je to škoda.



Já nejsem žádný cannabis-odborník a pořád se učím, ale myslím, že by se seznam dal udělat a v nějakých časových intervalech aktualizoval. Třeba 1x za rok, za 6 měsíců? Vím, moře práce a ještě víc času.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Naposledy upravil Yára 24-02-2013 v 15:14 PM

Old Post 24-02-2013 v 13:47 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fire.ent
Stálý Člen

Karma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 14

nazdár...(10 korun ) chtěl bych tady jenom poznamenat že konopí je značně různorodá rostlina a jednotlivý strainy( když přihlídnu k tomu že by se to orientovalo i podle bank) jsou i podle způsobu pěstování stejně jako člověk kterej je bude užívat docela dost individuální...jako nejsem proti tomu aby se podobná databáze udělala pro nějaký info zvlášť lidem co se v hledání na internetu moc neorientujou, ale je třeba si uvědomit že to předevšim záleží na tom jakou rostlina dostane péči, jak dlouho zraje(přeměna thc na cbd-a tady prosím rádoby i nerádoby odborníky aby si svý názory nechaly do další diskuze a zbytečně se nevysilovaly) takže by podobná databáze modelů byla ve svý podstatě jenom orientační a stejně by je musel každej nemocnej jeden po druhym nasázet, sklízet v různou dobu a zkoušet dávky od nejmenší až po 'relativně nepříjemný' sám na sobě..a to ani nemluvim o tom že dva lidi netrpí stejnou chorobou nebo kombinací chorob a nemaj stejný predispozice pro léčbu konopim...mnohem užitečnější by byla databáze medical matkářů kteří by spolupracovaly s člověkem kterej má přístup do labáku a může porovnat stejnej model sklizenej v jinou dobu a nechat určitý lidi s nějakou chorobou aby zkoušely postupně tyhle produkty..to ovšem předpokládá zase že mast(výtažek tinkturu..) bude vyrábět jeden člověk(aneb každej podle svýho je super ale žádná objektivita), že se uživatelé otevřou komunitě a poví jim o sobě uplně všechno(tlakem počínaje, chorobama v rodině konče), a taky x stovkama hodin práce a pokusů v pěstování na čemž se můžou podílet všichni ale vidim jak češi posílaj někam zadaxe svůj výpěstek s tim že na net někdo pak napíše jak mu to pomohlo nepomohlo..v tomhle vidim ten největší problém..sice něco podobnýho Snad ještě funguje(a tam je zase háček s nějakym výkupem, legaslativou a podobně..) ale ty naše zákony nás stejně postavěj mimo a pomůžou posvětit to velkodýlerství který už se pomalu rozbíhá...takže nám nakonec nezbyde než tahle pomocná ale absolutně neobjektivní databáze...číst to po sobě nebudu spal sem 3 hodiny po noční ale snad to dává smysl...kdyžtak mě opravte..moc sem se rozepsal ale modely alá šutr mě opravdu iritujou...nazdar (dalších 10 korun )

Kupujte hřebeny,nastanou všivý časy!!!!!!!!!!!!!

Užívej a Mysli!!!!!!!!!!!!!

Naučit se zacházet se svojí duší vyžaduje čas...

Zahoď ten spařenej filtr!! Glass forever...
fire.entuv out 07

fire.entuv out 09

fire.ent´s bush factory..JF,Erd,WW,HH and many more..

fire.ent´s bush factory..Lebanese,Ice,C99,Smbog,St3 and many more 2012..

fire.ent´s bush factory 2014 - všechno 2x a něco navíc k tomu...

Old Post 24-02-2013 v 14:51 PM
fire.ent je offline   Profil uživatele fire.ent   Find more posts by fire.ent   Foto galerie člena fire.ent   Click here to Send fire.ent a Private Message   Add fire.ent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 15

Naprosto souhlasím. Byla to moje naivita.-Vůbec jsem sice nemyslela na nějakou "vědeckou" práci, ale jen a jen orientační info databázi. Je tu příliš mnoho proměnných, aby ta databáze měla nějakou odbornou validitu. A to nebezpečí zneužití je veliké. Díky za názor.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 24-02-2013 v 15:09 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 16

.

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Naposledy upravil jestedman 11-03-2013 v 20:17 PM

Old Post 24-02-2013 v 20:59 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9656530 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív