Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Micro Grow LED (50-60W)+pseudo aero
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Hydroponie Micro Grow LED 70W+pseudo aero Příspěvek č. 1


Ahoj
Takže je tu další kolo. Jak jsem psal že předělám světla + nová skříň + možná zkusím domácí aero

Je to tu, nicméně je to první pokus aera, takže je možný že skončí neúspěchem, ale to se nedá nic dělat.....

V rychlosti ke skříni, původní byla 55cm x 55 x 65cm viz http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1

Nová je 70cm x 55 x 165cm. Vysoká 165 z důvodu že když něco dělám nově, tak aby vydržela(a nemusel jsem za rok dělat novou). Další věc, aero systém jsem počítal zabere kolem 50-60cm na výšku, tak aby kytičky měly pro sebe min metr prostoru..

Chtěl jsem docílit dvou oddělených prostorů, tj nádoba s kořeny, nádoba s roztokem a kolem elektronika.

Naposledy upravil Okurčák 25-03-2013 v 16:56 PM

Old Post 12-02-2013 v 14:48 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 2






Dále něco ke světlům...
Minule se jednalo o převážně CREE světla na cuprexových destičkách připevněných na sololit a doplněny o skromné měděné plíšky. Protože mě nebavilo číst dokola poznámky, že se to přehřívá vše jsem překopal. (Práce jak na kostele).
Od kolegy jsem sehnal hliníkový plech 52 x 42cm. Diody přepájel na hliníkové destičky z chiny (100ks stojí 8 dolarů). A připojil nejprve na svoje proudové zdroje, nakonec jsem ale objednal z Chiny dostatečně dimenzované a na 230V (snad pošlapou). Jedná se tedy nakonec o dva okruhy na 680mA. Dohromady 50W.

Zde pár obrázků jednotlivých LED + celá deska. Na tu jsem přidělal dodatečně ještě další 4 červené LED, které na fotce nejsou.


Přidělám snad více fotek..

Světlo 32 x LED
2x White Avago moonstone warmwhite (ASMT-MY22-NMNW0)
6x Royale Blue Cree 450-465nm (XREROY-L1-0000-00701)
8x red Avago 640nm (ASMT-JD30-ALN01)
16x red Cree 630nm (XPERED-L1-R250-00401)

vše koupeno u farnell před pár lety za mnoho peněz ale nyní jsou ještě dražší

foto 3 (Royale blue)
foto 4 cree red (630nm)
foto 5 avago red (640nm)

Naposledy upravil Okurčák 20-03-2013 v 13:32 PM

Old Post 12-02-2013 v 15:00 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 3





Dále už jen pár fotek mého systému kde jsou vidět i světla. Aby se byly dostatečně chlazeny, přidělal jsem na ně další hliníkové lyžiny viz fota. Kdyby i tak docházelo k hřátí, můžu na ně přidělat 12cm pc větrák. 2proudové zdroje jsou přišroubovány přímo na konstrukci světel. Zatím je zapojen pouze první okruh, druhý okruh jsou už pouze červené LED 630 a 640nm.
Přemýšlel jsem kam dát proudové zdroje, nicméně 680mA je vysoká hodnota a proto 230 přivádím až "na světla" a stejnosměr. 680mA pouze po krátkých kabelech. Proudové zdroje se chladí i masivní konstrukci a jsou údajně waterproof. tak snad....

Na těch pár fotkách jsou světla trochu vidět. Zatím svítím pouze na půlku...

časem přidelám další dvě lišty 5 + 5 diody ze stran na 350mA který budou v půlce skříně svítit do porostu pro lepší prosvícení. To bude dalších 10W světla. (Proto název LED (50+10W)). Nejspíše opět zase červené, (případně 8 červ +2modrý)

Všechny diody jsou modulární, přiděláno šroubky s izolační průchodkou, jsou měnit. Ale průchodka se lehce strhne u závitu a pak dojde ke zkratu a větev přestane svítit, hold riziko vývoje, zatím si světla sedají.... uvidíme kolikrát si budou žádat opravu..


foto 3:
Zapojení 1 okruhu, tj růstové spektrum pro malé rostlinky. 2x White, 6xBlue, 10xred (6x 630 +4x640nm). Ještě musim udělat fotku puštěného světla naplno...

Naposledy upravil Okurčák 16-02-2013 v 15:55 PM

Old Post 12-02-2013 v 15:10 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 4






a nyní k pěstebnímu systému
Jedná se o pseudo aero s rotační tryskou gardena pro 4 kytičky (dle watáže světel jsem nechtěl více). Dvě nádoby , ve víku 4 košíčky. spodní nádoba na roztok , oddělená od vrchní..

Čerpadlo atman 304 10W, akvarijní topítko 150W atman, pro cirkulaci čerpadla atman 303 který spínám na 3h denně.

Elektrika není na zemi, aby nemohlo dojít k zalití vodou, plus na poslední fotce je v pozadí analogový regulátor otaček, který jsem vyráběl na 4 vetráky. Chtěl jsem si moct nastavovat libovolně otačáky všecho ve skříni...


Vlevo vzadu stojí homemade filtr z posledních growů. Časem musim udělat novej, nebo koupit...

Naposledy upravil Okurčák 16-02-2013 v 15:58 PM

Old Post 12-02-2013 v 15:20 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 5


a kytičky 2x Tora bora (DNA)
2x Black domina (sensi seeds)

Naposledy upravil Okurčák 16-02-2013 v 15:57 PM

Old Post 12-02-2013 v 15:30 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 6

deska položená na bedně je vyřezaný sololit k oddělení vzduchu a světla. zvlhčovačku mam rozbitou a nechce se mi utrácet, zatim jsou kytky narvaný v petkách a malym skleníčku. trochu nouzovka, ale snad to zafunguje... nechci to přehánět.

Hnojiva extra žádný nemám. Chtěl bych dojet alga grow a alga bloom co jsem měl v hlíně plus vermesfluid..... snad si to sedne. Měřáky obyč na PH a obyč na EC za pár korun..

Ph kohotkové vody 7,5 ec 0,3mS
První zálivku jsem namíchnul s alga growem na ec 0,6 plus ph jsem citrónkem srazil na 5,7 +- takže asi tak. uvidíme jak si to sedne/nesedne. Měl jsem hned ze začátku špatně nastavený hodiny 12/12 ale už jsem si toho všim.. pěkný.

Old Post 12-02-2013 v 16:03 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 7

takže, čerpadlo pro míchání roztoku mi jede pořád, když jsem ho spínal tak mi pak nějaký cucky vždycky ucpaly trysku. Dále roztok byl dost kalnej, tak jsem ho vylil, vyplách a narychlo napustil čistou vodu s trochou citronu a peroxidu... 2 kytky vypadaj ok, jedna těžko říct a jedna nic moc... Uvidíme. Musim víc nastudovat jak na to plus chtělo by to tu zvlhčovačku.. bez ní je to naprd a taky asi mrknu po hnojivech. Bude to chtít pár zlepšení..

Začnu nákupem AH hnojek. Dále roztok se budu snažit udržet v co největší tmě, kořeny jsou v ní celou dobu, tam by problém být neměl.
čerpadlo mi jede tak by se voda nemusela kazit. uvidíme co to udělá, případně bych do budoucna snížil dobu sepnutí..... to by bylo aby nebylo..

nestih jsem fotit, foto lepší než kecy, ale když neni čas tak neni..

Naposledy upravil Okurčák 13-02-2013 v 09:21 AM

Old Post 13-02-2013 v 08:56 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 8

Nemáte někdo zkušenosti zda lze použít klasická hnojiva. Nicméně u Alga grow od plagronu píšou že je vyvinuto pro zeminu.... Musim nastudovat hodnoty který maj mít. by mě zajímalo co ten vermesfluid, zda by třeba taky nešel použít. s tim jsem byl vždycky moc spokojenej, přírodní super věc za pár peněz... a navíc podpora ČR výroby..

Přecházím na Ah grow a AH PH-down, uvidíme co to udělá.

Naposledy upravil Okurčák 13-02-2013 v 12:55 PM

Old Post 13-02-2013 v 09:35 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Okurčák
Nemáte někdo zkušenosti zda lze použít klasická hnojiva. Nicméně u Alga grow od plagronu píšou že je vyvinuto pro zeminu....

Zdavím.Alga grow se po namíchání s vodou,velmi rychle kazí.Pro hydroponii je zcela nevhodný.

Old Post 13-02-2013 v 23:39 PM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 10

Pěkně jsi to poladil, snad se to projeví. Přeju hodně štěstí.

Old Post 14-02-2013 v 01:03 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 11





Mr.Sordo, díky za info, myslel jsem si to.
Alesh, taky díky, hlavně na tvůj popud jsem to celý překopal. Má to teď sice mnoho kilo, ale zase by se to mělo o to lépe chladit. Navíc ty proudový zdroje se hřejou taky pěkně, což jsou další nároky na chlazení. Nakonec na to asi ten 12x12cm větrák ještě píchnu.

foto 1 při filtru na sníh, ostatní klasika

zapnuty obě proudové větve tj cca 50W

Old Post 14-02-2013 v 09:50 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

4.den 18/6 Příspěvek č. 12






Koupil jsem tedy AH sadu 1+2+3 a také AH PH minus grow. Nejvíce práce mi dalo PH, protože kapka navíc a Ph šlo ke 3. Kořínky konečně začínají vylézat i bez zvlhčovačky, ale do budoucna to musil lépe pořešit..

Roztok namíchán dle návodu AH pro malé kytičky tj 6ml+3ml+3ml /10l

Foto 1 roztok a dvě čerpadla, menší na cirkulaci asi přepnu opět na 3 chodu děnně..

roztok zatím bez peroxidu, uvidí se

Kořeny jsou malinké, když se podívám na jiné fotogalerie. Asi pustím světla na 50W (nyní 35W) plus růst byl zastavený ze stresu, špatného roztoku a nemají sparávnou vlhkost. Ale to se zvládne.. už snad povalej..

Naposledy upravil Okurčák 14-02-2013 v 10:43 AM

Old Post 14-02-2013 v 09:57 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

5.den 18/6 Příspěvek č. 13



narychlo foceno
hnojiva se vyplatily, už to vypadá dobře..

Old Post 15-02-2013 v 10:05 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jointza
Stálý Člen

Karma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 313  

Příspěvek č. 14

Ahoj .dokud nebudeš mít správnou cirkulaci vzduchu tak jim můžeš dávat klidné modré z nebe a stejně ti to neporoste. A ty parníky bych dal taky do prd. Proste se ti tam podle mého dusí .až zmákněs cirkulaci vzduchu a udržíš teplotu na 25C tak uvidíš jak dostanou chut žít.

btw: přítah a odtah máš přesně naopak, přítah je většinou dole a odtah nahoře a nefučel bych přímo na kyti. Peace

Naposledy upravil Jointza 15-02-2013 v 11:05 AM

Old Post 15-02-2013 v 10:52 AM
Jointza je offline   Profil uživatele Jointza   Find more posts by Jointza   Foto galerie člena Jointza   Click here to Send Jointza a Private Message   Add Jointza to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jointza! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 15

s tim přítahem a odtahem máš pravdu, už dva dny přemýšlím nad tím, že dám odtah nahoru..
Hold vzduchotechnika je asi základ... v malý skříni jsem byl rád, že jsem rád.. všechno bude...

Udělal jsem naráz novou skříň, světla a aero. Hold to budu chvíli ještě ladit. A samozřejmě díky za veškeré připomínky..

Naposledy upravil Okurčák 15-02-2013 v 14:48 PM

Old Post 15-02-2013 v 11:07 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 16






trochu jsem na tom zapracoval. Přítah je posunutý doprava, jen jsem ho měl ještě o něco zvednout.. Neměl jsem už náladu vyrábět nový pacháč, tak jsem koupil ten nejmenší. Zabudoval jsem k němu pc větrák 8x8cm, tak uvidíme zda to pojede i s tim prdítkem. Odtah je vytažený nad světla. Přidal jsem ofuk, který už to chtělo.. 12x12cm pc větrák namontovaný na zrcátkový držák. Kytičky zatim nic moc..

Teplota 25, vlhkost jen 40! Chtělo by to opravit zvlhčovač a koupit regulátor vlhkosti, je to dost o penězích..

Naposledy upravil Okurčák 16-02-2013 v 16:01 PM

Old Post 16-02-2013 v 15:21 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:54 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-03-2013 - Micro Grow LED 61W - 152 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8010650 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív