Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Pestovanie pod bixenonovými svetlami , Xenonové osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Kennypetr
Nový Člen

Karma uživatele Kennypetr - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 1  

Nápad Xenonové osvětlení Příspěvek č. 1

Zdravím,
chtěl bych si postavit pěstírnu a nevím jestli můžu použít xenonové výbojky z auta (svítivost 4500K). Po elektrický stránce to pro mně není problém.
Díky za radu.

Old Post 13-10-2010 v 19:00 PM
Kennypetr je offline   Profil uživatele Kennypetr   Find more posts by Kennypetr   Foto galerie člena Kennypetr     Add Kennypetr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

bixenony jsou lepsi ne?



BTW : radsi si kup sodik nebo usporku, udelas lepe.


dalsi thread ktery se da sloucit s kanalovym z cudky skero

Old Post 13-10-2010 v 19:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 3

ty xenony by byly ale zajimavý... daj se sehnat s barevnou teplotou cca od 3000K do 10000K což by 6500K bylo na růst a 3000K na květ.. výkon 35W (celkovej příkon do toho ballastu je cca 45-50W) teplo to moc taky nedělá páč jsou ty výbojky malinkatý a sv. tok je až 3500lm (100lm/W)..
životnost udávaj kolem 3000h což zrovna moc neni ale byl by to zajimavej tuning skříně hlavně by se uplně dokonale mohlo světlo rozptýlit po prostoru protože ty vybojky jsou važně malinky
když by někdo toto zrealizoval, tak ho prosim aby sem dal určo foto atd jedina nevyhoda je že by se to muselo napajet přez trafo s usměrňovačem a vyhl. kondíkem aby to vydrželo.. ale vybojky se daj sehnat už od nakejch 3kil a ballasty to samy, a ta životnost moc nic.. ale světloo z toho přímo srší

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 23-07-2011 v 13:37 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mliko
Stálý Člen

Karma uživatele mliko - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 4

myslím že se to nevyplatí... seženeš od 300.. ale kolik jich použiješ? ...

Old Post 23-07-2011 v 19:05 PM
mliko je offline   Profil uživatele mliko   Find more posts by mliko   Foto galerie člena mliko   Click here to Send mliko a Private Message   Add mliko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 5

no jo maš pravdu.. aspon 4 aby to mělo vubec cenu .. ale čistě teoreticky by to vypadalo velice pěkně alespoň mě jakožto magoru do vybojek by se to libilo fakt hodně .. když bych měl tolik peněz že bych nevěděl co s tim tag bych si zřešil skřiň s aspoň 20ti xenonkama ..

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 23-07-2011 v 19:36 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mliko
Stálý Člen

Karma uživatele mliko - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 6

Stejně se ti to nevyplatí... za předpokladu že by ses dokázal dostat na cenu cca 600 na výbojku... potřeboval by jsi 4... minimálně...už jsi na 2400... plus k tomu to trafo... předpokládám že usměrňovače a filtry už by byly zabudovány.. pokud by sis ho nemotal sám... i tak.. zbytečně cena navíc... nejsem expert na xenony, ale není to náhodou výbojka, na kterou by jsi neměl sahat? celkem dost topí ? a nesmí přijít do vlhka? k tomu ke každé auto pojistky... sorry ale takovýho blázna bych chtěl vidět

Old Post 23-07-2011 v 19:51 PM
mliko je offline   Profil uživatele mliko   Find more posts by mliko   Foto galerie člena mliko   Click here to Send mliko a Private Message   Add mliko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 7

tag se někdy sejdem

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 23-07-2011 v 20:01 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 8

mno bylo by to nevyhodny s tim souhlasim jen pro prdel vid,, z praktickejch pokusu u mě doma vim že to jede bez filtru stači silny 230/12V trafo a mustkovej usměrnovac s kondikem aspon 5000uF do vlhka nesmí žádné vybojky atd,, že se ji dotkneš nevadí pokud ji pak otřeš, a když ne tak se to k ni připeče.. videls xenonku do auta?? maj kolem baňky skleněnou trubičku protože ty vybojky sami o sobě pracujou s extremnim pretlakem a muzou explodovat.. netopi zas tak moc,, rozhodne ne vic nez 50W SHC... autopojistky?? na co? staci kdyz uz pojistka tag na celej okruh 230/12V 100W toroidní trafo by se s trochou štěsti dalo sehnat do 2kil ... rikam je to nevyhodny souhlas ale pro radost by to vypadalo hezky

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 23-07-2011 v 20:06 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 9

časem (za par let) až nasbiram vic ballastu a vybojek tak to udělam a pošlu ti fotky

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 23-07-2011 v 20:08 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mliko
Stálý Člen

Karma uživatele mliko - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 10

blbost.. ani nemá cenu se do toho pouštět.. pokud nebudeš mít stejně vysvícený výbojky.. do toho stejnej počet ballastů...proti trafu s gratzem a kondíkem nic nemám... ale uznej že 100W trafo ti stačí sotva na dvě výbojky... když vezmeš v potaz to, že té kytce to taky moc nedá.. ani se to nezaplatí... teoreticky je možný téměř všechno...i tenhle pokus se ti rozhodně může povést... ale levnějšího a učinnějšího řešení..když už chceš aby ti to tak hezky svítilo ta skříň... můžeš dosáhnout tím, že nepoužiješ xenonový výbojky..ale takový ty halogenový co se dávaj třeba v obchoďácích do světel...můžeš je rozházet po celé skříni... cenově jsou rozhodně dostupnější a i pro tebe to bude snažší...a pokud se do takovýho projektu pustíš..uka fotky...

Old Post 23-07-2011 v 20:53 PM
mliko je offline   Profil uživatele mliko   Find more posts by mliko   Foto galerie člena mliko   Click here to Send mliko a Private Message   Add mliko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 11

ja mam svou skrinku uz zarizenou asi rok a momentalne to zkoušim s cfl ale s xenonama sem psal ze by se mi to libilo ne ze se to vyplati tim 100W trafem sem mel na mysli koupit treba 3 (propojit je paralelně) sry ze se mto tam nenapsal ... to že by ji to nic nedalo bych neřek.. ani sem nepsal ze to je levny vim stalo by to ranec a urco by se to nezaplatilo kdyz vemu v potaz ze zivotnost ballastu neni o moc delsi.. tagze souhlasim ze je to blbost , jen mit na to prebytecny prachy a ja jsem takovej blazen do tohohle odvětvi techniky ze by me nebylo lito vice mene zbytecne vyhozenejch penez za toto. jj jenze halogenovy jsou jen zarovky a ne vybojky ty jsou zase halogenidovy ci metalhalogenidovy .. a jak jiste vis tak jakakoliv zarovka je napicu... ale jestly myslis ty vetsi svetla na strope tag tam bejvaj 400W HPI aa jestly ty mensi jak jsou treba v albertu tak tam sou tzv bily sodiky a ty jsou vjetsinou 100W nebo 50W..jsem si jistej ze by pod tim kyti jely v pohodě akorat by to bylo nevyhodny řešení ktery jak jsem jiz psal me , blaznovy do vybojek, by nevadilo kdyz bych na to měl volny penize..

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 23-07-2011 v 21:56 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snoweagle
Nový Člen

Karma uživatele snoweagle - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2011
Příspěvků: 20  

Nápad Pestovanie pod bixenonovými svetlami Příspěvek č. 12

Zdravím Vás, chcel by som sa opýtať, či je možné pestovanie pod bixenónovými výbojkami zo svetlometov z auta, pretože dakde na nete som čítal, že vraj v Amsterdame kradnú vo veľkom xenonové svetlá z aut Porsche z dôvodu ideálneho svetelného spektra pre indoor pestovanie Marihuany. Tiež výhodou je nízka spotreba a to že sa svetlá počas svietenia vôbec nezahrievajú. Týmto by som sa Vás chcel opýtať, čo si o tom myslíte a zároveň, aký môže byť ekvivalent tohoto osvetlenia napríklad voči 600w sodíkovej výbojke.

Svetlomet vyzerá asi takto:
http://www.car-multimedia.cz/893-thickbox/porsche-cayenne-originalni-bi-xenon-svetla.jpg

Old Post 15-01-2013 v 12:46 PM
snoweagle je offline   Profil uživatele snoweagle   Find more posts by snoweagle   Foto galerie člena snoweagle   Click here to Send snoweagle a Private Message   Add snoweagle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 13

Novinářská kachna, navíc nevím proč je thread v hydroponii?

Ale třeba se porsche vysere na výrobu aut a začnou dělat světla na indoor

Old Post 15-01-2013 v 13:31 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 14

http://grower.cz/forum/showthread.p...044#post1058044


citace:
Původní příspěvek od bubblegoogles hi, Yes it is possible. HID kits for cars are basically mini metal helide lamps. They come in 3000K to 25000K and woulb be a great candidate for stealth grow box. HID kits are cheaper now you can get a kit for about $60 a pair, these lights are only 35 watts and 55 watt kits are available. These lights put out 3500 lmin a piece not bad for 35 watts. If you get an old housing say one from a fog driving light, you can focus the beam to the plants. Use a 6000 or 8000K for veg and switch to a 3000K for bud. These 3000k's look very yellow so i believe they are much lower in temp that they claim. I'm building a small grow box as we speak and will post pics soon. Another advantage is these lights don't produce a lot of heat the only own side is they don't last long in a car. they are ratedfor 3000hrs but are known to fail much sooner. I'm hopping that road vibration and under hood heat may contribute to such a short life, and if they are kept cooler in a grow box, they will last longer. Initial test show awesome light penetration, way brighter and better than CFL. I'm certain these willwork better than cfl. Another posiblity is to run this HID system on a solar or wind generator and a battery because these are 12volt dc. Drawing only 6 amps for two lights this is easy to achieve.


Proč ne zaleži hlavně na barvě světla ...


To sem psal v kánálu , jinak , by to mělo jít světlo jako světlo , záleži na barvě , pak na ceně a pak na učinnosti , ale uz sem někde viděl ze s tim svitěj na kytky , treba budem mít doma světla Porsche


...jo a spojeno , Hlava

Old Post 15-01-2013 v 13:48 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubb
Nový Člen

Karma uživatele zubb - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 15

http://auto.idnes.cz/v-amsterdamu-k...21_automoto_hig
tohle me docela zaujalo...

Old Post 15-01-2013 v 14:39 PM
zubb je offline   Profil uživatele zubb   Find more posts by zubb   Foto galerie člena zubb   Click here to Send zubb a Private Message   Add zubb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od zubb
http://auto.idnes.cz/v-amsterdamu-k...21_automoto_hig
tohle me docela zaujalo...


Jojo , stači kliknout na odkaz v přispěvku u mě a zjistíš že nas to zaujalo uz minulej rok , .....zaujalo a dál ??? To je vše ?

Old Post 15-01-2013 v 14:51 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0696840 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív