Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Prolití-odsolení, ale jak?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Prolití-odsolení, ale jak? Příspěvek č. 1

Zdravím,
mám takovej dotaz. Mám nějaký problém s listy, hnojím jak mám, ph zálivky jak má být, bylo mi doporučeno prolít květináče kvůli možnému zasolení. A v tom právě vidím určitý problém. Ph vody mám nižší, tudíš ji musím uměle zvědat pomocí jedlé sody. Takže kvůli zasolení mám prolívat vodou s přidanou solí? Jedlá soda je podle mě sůl, nebo se mýlím? Nebo jak jinak zvýšit Ph?

Old Post 26-03-2013 v 09:31 AM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 2

hydroxid draselný
btw kolik máš to Ph před úpravou?

Old Post 26-03-2013 v 10:10 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Loopuch
Stálý Člen

Karma uživatele Loopuch - 90% PěstitelskáKarma uživatele Loopuch - 90% PěstitelskáKarma uživatele Loopuch - 90% PěstitelskáKarma uživatele Loopuch - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 3

Zdarec v každém gshopu seženeš vodičky =) na ůpravu ph + nebo - viz. http://www.bestgrow.cz/www-bestgrow...st-a-kvet-0-5l, já na odsolení používám cannaflush taky užitečná tekutina...

Old Post 26-03-2013 v 10:13 AM
Loopuch je offline   Profil uživatele Loopuch   Find more posts by Loopuch   Foto galerie člena Loopuch   Click here to Send Loopuch a Private Message   Add Loopuch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 4

Louh? Aby mi to nevyžralo díru do hlíny

PH vody mám kolem 5,5

Old Post 26-03-2013 v 10:14 AM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nawy
Stálý Člen

Karma uživatele nawy - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 5

cau,
no ja osobne bych nikdy do kytek nedal jedlou sul a radsi bych koupil: ADVANCED HYDROPONICS, PH PLUS - 0,5 LITR za 90 Kč,-

Advanced Hydroponic pH plus - 0,5 litr Hydroxid draselný 30% - pro zvyšování pH zálivky - univerzální pro růst/květ

je to kyselina takze pozor na ruce,na litr staci par kapek ( nejlip zmerit ph metrem nebo papirkama) . o hlinu se bat nemusis , zadne diry ti to nevyzere kdyz to spravne naredis.

ps: co by za PH 5,5 vetsina mistnich clenu dala. osobne bych presel na kokos a ph ani neupravoval at to roste peace

Old Post 26-03-2013 v 10:39 AM
nawy je offline   Profil uživatele nawy   Find more posts by nawy   Foto galerie člena nawy   Click here to Send nawy a Private Message   Add nawy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od klokodon
Louh? Aby mi to nevyžralo díru do hlíny

PH vody mám kolem 5,5


No nejaky bych to nehrotil , nechej to odstát a nalej to tam , o 0,5 se nema cenu s tim srát a lejt tam nejaky kyseliny , Hlava

Old Post 26-03-2013 v 17:46 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 7

Tak sem je dneska prolil vodou upravenou na ph cca 6,2 pomocí Stabilanu koupenýho v akvaristice. Při té příležitosti sem vyfotil napadený listy na nejvíc postižený kytce. Ostatní rostliny sou víceméně v pohodě, jeden list max. Už sem se ptal tady. PH v normě, hnojka dle návodu, vzduchu dost, zálivka dostatečná, nevím, kde je chyba.


//edit:Tak mě ještě napadlo, jak vhodný je hydrogenuhličitan draselný vhodný ke zvyšování PH? Chemie není moje silná stránka.

Naposledy upravil klokodon 27-03-2013 v 18:58 PM

Old Post 27-03-2013 v 15:12 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 8

No nevím, ale leje to tam s hnojkama a konkrétně BioBizz mi snižuje Ph o 0,4 až 0,6. Takže to moc zanedbatelný už není..

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 27-03-2013 v 19:56 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 9

No tak teď zas nevím já, hydrogenuhličitan draselný je součást toho Stabilonu na zvyšování ph. Jde mi o to, jestli to tím nebudu znova zasolovat stejně jako jedlou sodou.

Old Post 27-03-2013 v 20:08 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 10

Podle mě to rozhodně zasolený nemáš. S organickýma hnojivama a navíc s polovičníma dávkama by jsi byl první koho znám, že se mu to povedlo. Navíc Stabilon se používá pří nízké uhličitanové tvrdosti vody a "stabilizuje" Ph. Použít to asi můžeš, ale nejsem si tím jistý. Na Ph+ se používá univerzálně hydroxid draselný.

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 27-03-2013 v 20:21 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 11

Hydroxid draselný sem zatím nesehnal, proto ten stabilon. Přichystal sem si velkej kýbl vody na prolití, přidal ten stabilon a ph se zvedlo. Můžeš mi pls vysvětlit tu uhličitanovou tvrdost vody?
Se**u mě ty fleky na spodních listech, sváděl(svádím) to právě na nízký ph. Čím by to teda mohlo být?

Old Post 27-03-2013 v 20:30 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 12

Tady máš vysvětlení: http://www.zahradaweb.cz/informace-...s514x43992.html
Jinak k Tvému problému...také si myslím, že je to nízké Ph. Alespoň u mě hnojiva BioBizz Ph snižují a ty startuješ na hodnotě zhruba 5,5. Kolik ti protejká do misek? Na proplach bych se vybodnul. Hlína má v určitých mezích pufrační vlastnosti a v kombinaci se srovnanou zálivkou(i s hnojivama) nemůžeš mít problém.
Jinak v době květu se ještě s květovým hnojivem přidává i Grow složka. Viz: http://www.biobizz.com/uploads/best...af-c8a578a5fb86

Ať to roste..S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 27-03-2013 v 21:32 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 13

Kolik mi protejká do misek? Myslíš objemově nebo na ph? Objemově jen taková loužička 5-6 cm, ph v podtácku sem měřil 2x-poprvý po několika dnech z kaluže, co mi zbyla pod jedním květníkem, tak 2-3 mm mezera,květináč to nedokázal vtáhnout, a tam bylo ph hodně nad 7, skoro modrý. Podruhý chvilku po zálivce a tam bylo ph víceméně stejný se zálivkou.
Jen mě hlava nebere, proč je to u každý kytky jiný-jedná má 4 liisty flekatý a žloutnou,druhá má jeden list, další 2 vůbec nic. A pátá má flíčky i na vrchnějších listech, ale jen takový malý hnědý, jak beruška tečky, ale nežloutnou a dál spokojeně rostou.

Old Post 27-03-2013 v 22:03 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 14

Je to jako u lidí...každý jsme jiný. Ten "výtok" po několika dnech samozřejmě vylítne, protože je to v misce a není v kontaktu s hlínou. Zkus namíchat hnojiva poměrově s 1dcl vody, nech to 3 dny a změř Ph. Organická hnojiva kvasí a tím se stávají kyselejšími. Musíš měřit hned po zálivce a po hodině zbytek vylejt. Chtělo by to si půjčit Ph metr a změřit přesněji. Na lakmusech které jsem používal před Ph metrem byly údaje někde jinde než je realita.

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 27-03-2013 v 22:37 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 15

Dostala se mi do ruky flaška tohoto
Nový fleky se od prolití neukázaly, asi přehnojený. Tak sem dneska místo hnojiva zkusil dát tenhle zázrak. Uvidíme, jak to bude za pár dní vypadat.

Old Post 31-03-2013 v 18:26 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 16

No uvidíš. Jen nezapomeň, že to nenahrazuje hnojivo..

S

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 31-03-2013 v 20:19 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:29 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4291630 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív