Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mastička podle redytha
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 49

citace:
Původní příspěvek od Pixxel
Omlouvám se ale napsal jsem to moc bulvárně. Myslel jsem "Dekarboxylace v troubě je vražda konopí", to byla i celá pointa mého příspěvku.
Samozřejmě že dekarboxylace konopí probíhá při tom vaření, pečení apod. proto je dekarboxylace v troubě zbytečná. Je to jen zbytečný další krok v celém procesu, při kterém se toho může hodně odpařit a znehodnotit.
Jinak výsledkem mého čarování je konopice. Prostě normální kořalka, doplněna velkým množství pravého medu a zředěna jinou lihovinou. Poslední várku jsem ředil pullitrem fernetu citrus na asi 4-5l konolihu. Aplikace normálně ve štamprli, většinou stačí půlkapůlky. Celá půlka většinou už mé kolegy kosí jak smrtka.
Vždy se snažím do toho elixíru dostat co nejvíce odrůd, dvě jsou minimum. Nedávno jsem filtroval asi 6 litrů konolihu a ta mokrá sušina měla 586g myslím. Jinak většinou napěchuju sedmičku zavařovačku plnou palic a to rozmixuju. Odhadem asi 20g, možná i více. Vždy podle oka. Jak říká moje babička, "přiměřeně"


Podle grafu ktery sem napostoval jasne vidis kolik THCA se premeni na THC pri teplotach do 100 stupnu. V tve konopici bude obsah thc a cbd 3x mensi nez pri dekarboxylaci po kratsi dobu za pusobeni vyssi teploty. Samozrejme ze funguje tva konopice i bez dekarboxylace, ale jak psal Jaguar zde uz v prispevku 13. Neznamena to ze po dekarboxylaci by ten samej vytazek/konopice nemohl byt 3x ucinejsi.....a velice pravdepodobne by byl - na urcite typy problemu.

Naposledy upravil metracek 05-01-2017 v 21:45 PM

Old Post 05-01-2017 v 17:41 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 50

:-) zase som sa nesklamal! Protichodné názory...každopádne obaja uvádzate informácie, ktoré sú všeobecne rozšírené a Pixxelov názor na "vraždu v trúbe" bude mať tiež nejaké základy, akurát neuviedol aké.
Ja užívam čaj- zalejem drvinu zo suchých kvetov horúcou vodou a po vychladnutí to celé vyslopem. Skúšal som aj drvinu "zavraždenú v trúbe" Účinok bol zhruba ten istý...
....skúsim to znova nejak viac vedecky a keď tak, tak napíšem... :-)

Old Post 05-01-2017 v 21:23 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 51

citace:
Původní příspěvek od odo
:-) zase som sa nesklamal! Protichodné názory...každopádne obaja uvádzate informácie, ktoré sú všeobecne rozšírené a Pixxelov názor na "vraždu v trúbe" bude mať tiež nejaké základy, akurát neuviedol aké.
Ja užívam čaj- zalejem drvinu zo suchých kvetov horúcou vodou a po vychladnutí to celé vyslopem. Skúšal som aj drvinu "zavraždenú v trúbe" Účinok bol zhruba ten istý...
....skúsim to znova nejak viac vedecky a keď tak, tak napíšem... :-)


Ten rozdilny ucinek na sobe asi muzes objektivne posuzovat jen velice tezko, na to jak to bude ucinkovat takhle v caji ma vliv moc faktoru. I to v jakem si rozpolozeni, jak si unavenej...ale zkousej, jen ber v potaz ze to muze byt zkreslene

Vrazdu tim mysli proto ze ztratis spoustu jinych latek, ktere degraduji uz pri nizsich stupnich. Coz ma pravdu. Asi zalezi opravdu na co to chces pouzivat. Nemuzu tvrdit ze takhle pripravena konopice, ackoliv ma mensi obsah thc a cbd, nema na druhou stranu nejake jine latky ktere v synergii i s mene thc a cbd dokaze neco lecit lepe. To se nevi, treba to tak je...

Ja sem spis narazel na to aby se nekdo nechytil toho ze je ta dekarboxylace celkove spatna vec. Muze byt spatna tady v pripade Pixxela a muzou mu pomahat latky ktere by pri 120 stupnich degradovali. Nekdo jiny treba potrebuju na svuj problem naopak hlavne cbd a thc a v tom pripade je dekarboxylace na miste. Ale jeste nevime poradne jak to je, kdo co potrebuje... studii je zatim malo.

Old Post 05-01-2017 v 21:43 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 52

no ja se za cca 7-10 dni chystam zkusit vlastni vyskum z fresh juice (odstavnene palice a listy) . na nejake vyskumy nemam moc casu pac mam nemocneho psa. uz pres tyden ho krmim klasikou tj extrakt v olivovem oleji , snasi to dobre, lip zere, beha, skace...nevim jestli to ten nador nejak spomaluje, zmensuje ale chci zkusit ten fresh , rano olej, vecer fresh. olej poctive zkuseny na me. tak nejak podobne chci postupovat s dzusem.

Old Post 05-01-2017 v 21:51 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 53

Metraček - presne! Málo info, štúdie prebiehajú, ale sa zverejňuje len minimum informácii a to tiež vačšinou len všeobecné veci.

Old Post 05-01-2017 v 22:12 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 54


Tak určitě by mohla být moje konopice třeba 2x nebo 3x silnější ale na úkor všech ostatních látek. Já osobně jsem bral a pořád beru konopí jako léčivo, né jako zmašťovadlo.
Pro mě nejdůležitější léčivý účiněk, to že se dá z toho i pěkně zrušit beru jako výhodu:). Konopici dávám mojí babči, která má tinitus a už měla i nezhoubný nádor, takže to má i jako prevenci.
U mamky je to podobné. Prevence je nejlepší cesta, jak zlostem předcházet. Obě by jistě neocenili brutálnost THConly konopice:).

Jinak můj záměr je prioritně dělat léčivé extrakty. Pokud možno i se zmašťovacím potenciálem:).
Jistě jste všichni slyšeli o nedávném testování nějakého syntetického THConly léku na lidech. Výsledek? Nějací ti mrtví.
Buď udělali soudruzi z laborky někde chybu, nebo to znamená, že THConly je bez ostatních kanabinoidů a terpenů velmi škodlivé. Je možné, že ostatní látky v konopí obrací temné zlé THC na světlou stranu síly.
Určitě jste měli někdy nějaké skéra (THC:20%) s malým obsahem ostatních látek a určitě to není nic, co by bylo na dennodenní používání aniž by to nemělo vliv na zdraví:).
No, pokud budu brát tu druhou možnost, tak logicky bude chtít člověk z konopí dostat co největší spektrum kanabinoidů, terpenů a dalších látek. Nechci si přeci THCčkem ničit zdraví ale léčit se jim.
Proto je pro mě důležité dostat z konopí maximum všech možných látek v co největším množství. Úplně nejlepší, jak já to taky dělávám, použít různé druhy konopí aby se spektrum různých látek bylo co největší.
Jedna kytka je bohatá na ty a ty látky, druhá zase bohatá na jiné látky. Čím více kytek, tím více látek máme k dispozici, se kterýma pak můžeme pracovat. Navíc se množství jednotlivých látek vyrovnává (průměruje). V množině látek pak nejsou nějaké extrémy jako hódně THC a málo CBD a terpenů ale středně THC, středně CBD a středně terpenů jestli mi rozumíte.

Když už chci aby extrakt měl co největší zastoupení všech látek, tak to nechci zkazit při výrobě elixíru. Dekarboxylace je proces, kterým můžem hodně získát ale taky hodně ztratit. Je důležitá z toho důvodu aby se různé látky "aktivovaly".
Před nějakou dobou jsem někde (možná tady na fóru) narazil na pěknou studii o dekarboxylaci a vlivu účinosti extrakce látek v různých louhovadlech. Na straně 6 jsou grafy jaký způsob dekarboxylace má vliv na různé canabinoidy a terpeny.
Dekarboxylací sušiny v troubě získáme pouze THC a příjdeme skoro o všechny ostatní látky. Samo, 145°C a třicet minut je destruktivní ale 120°C a podobné teploty budou neméně destruktivní pro terpeny. Zahřívání na 100°C má taky své následky ale už to není tak destruktivní jako trouba.
Víme, že THCA se dekarboxylací mění naše oblíbené THC. Podle obrázku jde vidět, že po 100°C,5minut nám zůstává hódně THCA i ostatních látek a něco z toho se převede do formy THC. Já to zahřívám okolo 90°C, asi 30minut sedm dnů posobě. Tím pomalu a jistě přeměňuji THCA na THC aniž bych nějak velmi ničil ostatní látky.
Navíc výhoda je v tom, že moje dekarboxylace probíná ve finálním louhovadlu, tudíž VŠE, celé spektrum látek, dostanu tam, kde je chci mít. V 80%lihu. Vylouhují se mi tam všechny ty dobré kanabinoidy i terpeny a další látky, tak i to THCA (má taky dobré léčebné vlastnosti), které tím něžným a opakovaným zahříváním pomalu přeměňuji na THC a aktivuji bezpečně i ty ostatní látky aniž bych o ně ve velkém množství přicházel.
Jistěže pokud se budeme bavit na maximu THC, tak moje metoda není nejefektivnější. Určitě by to mohlo být třeba až 3x více zmašťující ale to není mým cílem. Mým cílem je dostat průměrné zastoupení všech látek z konopí, protože vím, že samotné THC je k prdu.
Navíc dekarboxylace probíhá sama o sobě už dlouhodobým sušením. Takže několik týdnů nebo měsíců dobrého sušení zaručí asi tu nejbezpečnější dekarboxylaci. Tu je jenom problém v tom, že časem se látky z konopí ztrácí a chce to najít nějaký kompromis.
Já osobně nechávám konopí asi měsíc uležet aby se samo částečně zdekarboxylovalo a pak tomu pomůžu tím častým a pomalých zahříváním na nízké teploty.
Jestli výsledek je širokospektrální, takový, jaký bych si přál, to nevím. Doufám v to, že mojim postupem dostanu co největší spektrum látek z různých odrůd, v co největším množství co nejefektivněji do louhovadla.
Vždy používám více různých odrud, takže moje testy a zkušonosti jsou trochu zavádějící. Když porovnám várky, které jsem dělal s dekarboxylací v troubě a nyní, tak nynější síla 80%alc. extraktu je minimálně stejně silná, neli silnější než předchozí várky. Možná je to způsobené jinými odrůdami, které jsem použil.
Tak či onak mám tu jistotu, že nyní je to mnohem bezpečnější co se týče jiných látek než THC. To, že to má stejné zmašťovací účinky jako předchozí postup, je plus.
Nikdy nedostanu ideální výsledky, všeho hodně ve velkém množství. Leda bychom prvně dekarboxylovali pomalu na nižší teploty a vylouhovali kvůli terpenum, pak znova dekarboxylovali na vyšší teploty a pak znova louhovali kvůli THC. Jestli by to mělo smysl, nevím. Pouze moje teorie.
Prostě a jasně. Mým cílem bylo najít zlatou střední cestu s ohledem na všechny látky v konopí a ta se mi snad povedla najít.

Old Post 06-01-2017 v 09:01 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 55

Napises tak dlouhej text a pritom je to cely jedna velka hloupost!!!

THC neni zadny zmastovadlo jak sis nechal nakukat od vyrobcu produktu s CBD kteri se timto snazi nalakat a uklidnit lidi, kteri maji strach ze se z nich stanou fetaci Ale s tebou o tom nema cenu diskutovat kdyz vidim co plodis za hovadiny....

Kdyz se pozorne podivas na mnou postovany graf:
https://www.420magazine.com/forums/...tml#post2261091
Zjistis ze pokud to ti troubove italsti skvarili pri 145 stupnich 30 minut (pak to nejakou dobu chladne) tak na tom jsou podle grafu zhruba stejne jako ty s tema 100 stupnema. Jelikoz podle grafu po tak dlouho dobu uz ty latky degraduji. Spravny postup je 122 stupnu v nadobe s cannabis presne 27 minut.

citace:
Původní příspěvek od mimacka

Teploty odpařování jsou: kanabidoidy: THC 157°C, CBD 160-180°C, CBN 185°C, delta-8-tetrahydrocannabinol 175-178°C; esenciální oleje: beta-myrcen 166-168°C, beta-caryophyllen 120-130°C, d-limonen 177°C, eucalyptol 176°C, alfa-pinen 156°C, p-cymen 177°C, delta-3-caren 168°C.


Synteticke THC prokazatelne pomaha
"Then in 2000, they reported in the journal Nature Medicine that injections of synthetic THC eradicated malignant gliomas (brain tumors) in one-third of treated rats, and prolonged life in another third by six weeks." http://norml.org/component/zoo/cate...-as-cancer-hope

http://www.truthonpot.com/2013/07/0...stomach-cancer/


Snazis se pusobit hrozne intelgentne, ale tve informace jsou velice zkreslene. Dal uz s tebou diskutovat nebudu..

Old Post 06-01-2017 v 09:38 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 56

A co třeba varianta, že vyšší obsah THC nebo i CBD v extraktech dělá některým lidem špatně? To je dost jasná věc. Co se týče CBD, pro drtivou většinu lidí je únosná varianta 10%. Teď mluvím o pravidelném užívání. Mám několik pacientů s RS, kteří užívají 10% CBD a výsledky jsou super. Co se týče léčby, ani jeden z vás tady nezmínil nic o konopném oleji. Teď nemyslím žádný extrakt, ale čistý konopný olej lisovaný ze semen. Myslím, že věci řešíte trochu nešikovně. Jeden extrakt neuděláte takový, aby byl skvělý na vše. Osobně to řeším trochu jiným způsobem. Používám komplexní léčbu. Prvotně je potřeba si uvědomit, že konopí nepomáhá každému, nepomáhá na každou nemoc, nemusí pomáhat na každé stádium nemoci a samozřejmě je potřeba najít pro každého odrůdu, která mu bude vyhovovat, pak najít dávkování a kombinaci s dalšími přípravky.
Co se týče CBD extraktů, nebudu zde rozebírat to, co píší "výrobci", protože drtivá většina z těchto lidí vůbec výrobci nejsou. My CBD vyrábíme a sám vím, jak se věci mají. Respektivě podle pacientů vím, jak se věci mají a jak fungují nebo nefungují. Ano, THC může být "zmašťovadlo" které nemusí dělat plno lidem dobře, ale dá se to udělat tak, aby si na to člověk pomalu zvykl a dostal do těla vše bez toho, aniž by byl "mimo". Proto se vždy začíná na minimální dávce a pomalu se vše zvyšuje. Ano, výrobci musí vyrábět CBD bez vyššího obsahu THC, což je ale v pořádku. CBD jako takové pomáhá, nejedná se o žádný marketingový tah (ve většině případů) a myslím ,že by jsme měli být všichni rádi, že se zde alespoň něco může nabízet veřejnosti. Lepší malý krok, než žádný. I když podle mne je tohle obrovský krok. Sám přidávám čisté CBD i přímo do kosmetiky jako jediný v ČR. Vím, jaké jsou výsledky, jak to lidem pomáhá a je to naprosto úžasné.
Abych se vrátil ke komplexní léčbě. Obecně je vhodné začít u CBD, popřípadě pokud se jedná o vážnější formu např. rakoviny, je potřeba větší obsah THC. Ovšem rakovinotvorné buňky "zabíjí" i CBD. A proto lze použít i pouze CBD. Vše se odvíjí od nemoci, kterou pacient trpí. Hlavní, a také nejdůležitější základ je psychická pohoda, žádný stres a dostatek vhodné stravy. Jídlo a stres nejvíce ovlivňují průběh nemoci. Každý ví, že stresem i jídlem lze téměř jakoukoliv nemoc vyvolat, či podpořit. To je základ. Konopí je většinou doplňková léčba. Ať už se jedná například o lupénku či různé druhy ekzémů, pokud se upraví strava a ubere stresu, může to pomoci samo o sobě. Dále se užívá konopný olej. Ten sám o sobě obsahuje nejlépe vyvážený poměr omega 3,6 a 9 nenasycených mastných kyselin, které perfektně působí na celé tělo a na záněty. Popřípadě se dají užívat loupaná konopná semínka. Pokud se budeme bavit o terpenech, pak je vhodné pít konopný čaj. Žádný problém není s technickým konopím, spíše naopak. Pokud má člověk další problémy, které lze léčit mastí, tělovým oleje, krémem či jiným produktem, je vhodné jej používat.
Nepíšu zde žádné načtené informace, ale zkušenosti za roky, co pracuji s konopím, kdy již také legálně. Něco jiného je si něco přečíst a druhá věc je s tím každý den pracovat. Také je rozdíl dělat závěry podle 2-3 lidí, jak na ně působí extrakty či jiný produkt a posuzovat to podle stovek pacientů

Věnujte se tomu, používejte konopí na léčbu, protože je to úžasné, ale vše opatrně, každému to nemusí pomoci, ale může také přitížit

www.natuwee.cz www.natuwee.cz

www.natuwee.cz

Old Post 06-01-2017 v 10:35 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 57

THC je hlavní psychoaktivní látkou v konopí. Bez ní je to jenom CBD a další dobroty, stejně jako technické konopí.
Když vykouříš techniku, tak moc v rauši nebudeš (osobně nevím, nikdy jsem nekouřil a lektvary z techniky jsem nedělal).
Samosebou THC není jediná psychoaktivní látka v konopí avšak je to ta nejaktivnější, která má největší psychický vliv na člověka.

Ten graf moc dobře znám. Ukazuje pouze učinnost teplot a časů na přeměny THCA na THC. O ničem jiném nevypovídá. Nevypovídá vůbec o tom, jaký to má vliv na ostatní látky. Je to graf pouze pro THC.
Tohle téma je o mastičkách, u kterých člověk nechce maximum pouhé jedné z desítek možných dobrot z konopí ale nejlépe chce zachovat co nejvíce všech dobrot.
Všichni víme, že THC nějak působí, ale nepůsobí tak účinně na lidský organizmus jako když THC užije i s jinými dobrotami z konopí.
Když použiješ THConly přípravek, tak nikdy nebude tak léčebně učinný jako poloviční THC s ostatníma dobrotama.
Klidně budu mít poloviční THC a dostatek jiných dobrot pospolu a mít ve výsledku, díky synergickým účinkům, mnohem účinnější lék, než THConly.

Vím, že vědci dosáhli u krys s mozkovým nádorem, kterým injekčně aplikovali THC, určitých výsledků. Nejsem si jist ale myslím si, že to aplikovali injekčně do přímo nádorů.
Na druhé straně zařvalo celkem dost testovacích lidí po aplikaci syntetického THC při nějaké výzkumu (pár měsíců zpátky). Člověk si pak může vybrat, zda dá na výzkumy na krysách nebo na lidech. Já osobně všechny výzkumy uznávám a zároveň taky o nich pochybuji a dělám si na to pak nějaký svůj vlastní názor. Jako kdybych z puzzlátek (výzkumy, fakta,...) sestavoval kompletní puzzle (názor, ze souhrnu všech faktů).

Ty teploty, které si tu mimacka postnul jsou z nějakého výzkumu? Jsou to hodnoty, mezní hodnoty, kdy už je s těmi látky definitivní konec? nebo co mají znamenat ty teploty?
Z těch hodnot pouze vídím, že se dané látky při daných teplotách odpařují, neříkají nic o tom, kolik toho degraduje.
Je sice fajn, že třeba CBD vydrží v lektvaru do 160°C ale už nevím, kolik procent z toho množství jsem tou teplou toho CBD zničil. CBD třeba už hodně degraduje při 50°C, jen při 160°C už je s něma úplný ámen. Možná se pletu, třeba mi to někdo vyvrátí s dobrou referencí.

Pokud se v něčem pletu, tak budu rád, když mě opravíte. Zatím žiju v tomhle přesvědčení, které mi zatím nikdo nevyvrátil. Rád se přiučím novým věcem a rád si poslechnu všechny názory zkušenějších.

Old Post 06-01-2017 v 10:40 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 58

Jasně, látky musí být v synergii, ale nejde o to, že když vyhulíš techniku budeš v rauši = technika neobsahuje žádný THC. THC nemusíš takhle cítit vždy, aby ti pomáhalo, to je naprostá blbost. Samozřejmě se bavíme o synergii ne jen "látka"only. To je nesmysl používat, musí se brát komplexně. Syntetnické THC je naprostá blbost a nechápu, proč je používat.

www.natuwee.cz

Old Post 06-01-2017 v 10:51 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 59

metračku jak píšeš, ser nato, nepiš a bež si dát kilo thc
my jsi jdem nakapat CBD

Old Post 06-01-2017 v 11:00 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 60

CBD rakovinu "nezabiji" ale pomaha ji zpomalovat
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18025276

Pokud mas nejake jine studie, rad si je prectu. Ale vzhledem k tomu ze ty jsi ten clovek co "Nepíšu zde žádné načtené informace, ale zkušenosti za roky, co pracuji s konopím, kdy již také legálně." tak asi v rukavu zadnou mit nebudes.
Vis ono vsechny tyhle texty pisou opravdoví odborníci ktere tomu tematu rozumi. Ty jsi jen jeden z mnoha tisic praktikantu, kterej ma pocit ze se jim vedomostma muze rovnat. Mylis se...ale je to tady s vama marny boj, je vas prilis

citace:
Původní příspěvek od masuro
metračku jak píšeš, ser nato, nepiš a bež si dát kilo thc
my jsi jdem nakapat CBD


Muj deda taky zkousel uzivat cbd kapky na alzheimera, bez uspesne. Mel si videt rozdil kdyz dostal muj "THC vytazek". Totalne mu to zmenilo kvalitu zivota.

Tady pro to je vedeckej podklad, kdyby to nekoho zajimalo
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021...rnalCode=mpohbp

THC neni zadne zmastovadlo ale predevsim jedna z hlavních lecivých latek!


citace:
Původní příspěvek od Pixxel

Na druhé straně zařvalo celkem dost testovacích lidí po aplikaci syntetického THC při nějaké výzkumu (pár měsíců zpátky).


hmmm..... co na to rict....takovej vyzkum mi najdi prosim ...

Naposledy upravil metracek 06-01-2017 v 11:45 AM

Old Post 06-01-2017 v 11:10 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 61

Celý ten zbytečný flame tady vznikl kvuli jedné mé nešťastně podané větě "Dekarboxylace je vražda konopí", takže se omlouvám redythe.

Omluvu, opravu a následné vysvětlení s doloženým (snad relevantním) výzkumem jsem zde poskytl.
V textu mých příspěvku je jasné, že pokud chceme co nejléčivější přípravek (všechny dobroty), musíme ho připravovat za menších teplot.
Dokládá to ten výzkum a popis výroby mých lektvarů, kdy se snažím mít jak dostatek THC tak i jiných účinných látek.

Pokud chceme maximum THC a zmašťovat se tím a léčebné užití je až na druhé koleji, tak se použije daný graf, kdy se dekarboxyluje při vyšších teplotách.

Podle mě terpeny a ostatní kanabinoidy můžou mít stejnou váhu v léčbě jako THC nebo CBD. Můžou mít menší přínos, můžou mít však mnohem větší přínos, než oba zmíněné hlavní kanabinoidy.
Proto je lepší mít celé spektrum těchto látek aby mohly bojovat proti nemocem společně. Zatím věda zjišťuje jak to všechno je.

Ano, CBD zpomaluje růst rakoviny, THC může zase rakovinu ničit. Jeden bez druhého jsou k ničemu. Samotné THC třeba není schopné zabíjet rakovinu či jinou nemoc rychleji jak daná rakovina roste.
CBD zase nezabije rakovinu. Spolu jsou ale mnohem mocnější.
CBD zpomalí rakovinu a THC má pak více času ničit a bojovat proti té rakovině. Terpeny mají nebo můžou mít další prospěšné vlastnosti, které doplňují slabá místa CBD a THC.
Těch látek v konopí je tolik a na sebe navzájem působí a účinkují tak komplexně, že to bude trvat desítky let, než na to věda příjde. Navíc na každého jedince jiný souhrn látek účinkuje jinak.
Proto mi nikdo nevyvrátí názor, že "čím více látek v lektvaru je, tím lépe a účiněji bude účinkovat na množinu různých nemocí i na množinu různých lidí".

Metráčku, THC je hlavní "zmašťovadlo" konopí, to mi nevyvrátíš. To, že THC je zároveň i léčivá látka, to ti taky nevyvrátím, pač stím plně souhlasím.
Jde jen o to, že jsou známky toho, že čisté syntetické THC zabilo už plno lidí, takže to není tak jednoduché. Je to trochu zavádějící, když někomu řekneš, že ho THC vyléčí.
Léči ho kanabinoidY obsažené v konopné rostlině. Čisté THC může mít na lidské tělo fatální následky.

Neboj, najdu ti to. Byly toho plné noviny

Old Post 06-01-2017 v 11:58 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 62

citace:
Původní příspěvek od metracek
CBD rakovinu "nezabiji" ale pomaha ji zpomalovat
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18025276

Pokud mas nejake jine studie, rad si je prectu. Ale vzhledem k tomu ze ty jsi ten clovek co "Nepíšu zde žádné načtené informace, ale zkušenosti za roky, co pracuji s konopím, kdy již také legálně." tak asi v rukavu zadnou mit nebudes.
Vis ono vsechny tyhle texty pisou opravdoví odborníci ktere tomu tematu rozumi. Ty jsi jen jeden z mnoha tisic praktikantu, kterej ma pocit ze se jim vedomostma muze rovnat. Mylis se...ale je to tady s vama marny boj, je vas prilis



hmmm..... co na to rict....takovej vyzkum mi najdi prosim ...



Myslíš, že jako výrobce konopné kosmetiky, produktů z konopí, výrobce CBD a jako jediný v ČR legálně přidávající CBD do kosmetiky jsem pouze praktikant? Aha. S nikým se nesrovnávám, k tomu nemám nejmenší důvod. Možná ten rozdíl bude v tom, že neděláme nic na koleni, ale oficiálně, máme veškeré povolení, vlastní receptury a výrobní postupy Rozhodně se s nikým nechci hádat, jen podávám svůj názor

www.natuwee.cz

Old Post 06-01-2017 v 12:05 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 63

citace:
Původní příspěvek od Pixxel
Celý ten zbytečný flame tady vznikl kvuli jedné mé nešťastně podané větě "Dekarboxylace je vražda konopí", takže se omlouvám redythe.

Omluvu, opravu a následné vysvětlení s doloženým (snad relevantním) výzkumem jsem zde poskytl.
V textu mých příspěvku je jasné, že pokud chceme co nejléčivější přípravek (všechny dobroty), musíme ho připravovat za menších teplot.
Dokládá to ten výzkum a popis výroby mých lektvarů, kdy se snažím mít jak dostatek THC tak i jiných účinných látek.

Pokud chceme maximum THC a zmašťovat se tím a léčebné užití je až na druhé koleji, tak se použije daný graf, kdy se dekarboxyluje při vyšších teplotách.

Podle mě terpeny a ostatní kanabinoidy můžou mít stejnou váhu v léčbě jako THC nebo CBD. Můžou mít menší přínos, můžou mít však mnohem větší přínos, než oba zmíněné hlavní kanabinoidy.
Proto je lepší mít celé spektrum těchto látek aby mohly bojovat proti nemocem společně. Zatím věda zjišťuje jak to všechno je.

Ano, CBD zpomaluje růst rakoviny, THC může zase rakovinu ničit. Jeden bez druhého jsou k ničemu. Samotné THC třeba není schopné zabíjet rakovinu či jinou nemoc rychleji jak daná rakovina roste.
CBD zase nezabije rakovinu. Spolu jsou ale mnohem mocnější.
CAD zpomalí rakovinu a THC má pak více času ničit a bojovat proti té rakovině. Terpeny mají nebo můžou mít další prospěšné vlastnosti, které doplňují slabá místa CBD a THC.
Těch látek v konopí je tolik a na sebe navzájem působí a účinkují tak komplexně, že to bude trvat desítky let, než na to věda příjde. Navíc na každého jedince jiný souhrn látek účinkuje jinak.
Proto mi nikdo nevyvrátí názor, že "čím více látek v lektvaru je, tím lépe a účiněji bude účinkovat na množinu různých nemocí i na množinu různých lidí".

Metráčku, THC je hlavní "zmašťovadlo" konopí, to mi nevyvrátíš. To, že THC je zároveň i léčivá látka, to ti taky nevyvrátím, pač stím plně souhlasím.
Jde jen o to, že jsou známky toho, že čisté syntetické THC zabilo už plno lidí, takže to není tak jednoduché. Je to trochu zavádějící, když někomu řekneš, že ho THC vyléčí.
Léči ho kanabinoidY obsažené v konopné rostlině. Čisté THC může mít na lidské tělo fatální následky.

Neboj, najdu ti to. Byly toho plné noviny


Ty neumis ani slovo anglicky nebo si neklikl na ten odkaz co sem tady dal. Jinak nechapu proc tvrdis ze samotne THC nepomaha -naopak je to regulerne dokazano. SAMOTNE THC!

Ty si to s tim CBD a THC predstavujes jak Hurvinek valku

Ale hrozne rad bych nejakej vyzkum kde umrel clovek po syntetickem THC. To bude neco pod hlavickou Kim Cong-una ne? Kde jinde by si vzali na triko smrt lidi?

Old Post 06-01-2017 v 12:11 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 64

citace:
Původní příspěvek od redyth



Myslíš, že jako výrobce konopné kosmetiky, produktů z konopí, výrobce CBD a jako jediný v ČR legálně přidávající CBD do kosmetiky jsem pouze praktikant? Aha. S nikým se nesrovnávám, k tomu nemám nejmenší důvod. Možná ten rozdíl bude v tom, že neděláme nic na koleni, ale oficiálně, máme veškeré povolení, vlastní receptury a výrobní postupy Rozhodně se s nikým nechci hádat, jen podávám svůj názor


Ano to si myslim...a pokud mas jak dokazat ze samotné CBD vylečí člověka s rakovinou prosil bych to tedy doložit. Jen hlupák nemění své názory a ja ho klidně změním. Ale nemám čím být přesvědčen o tvojí pravdě, když všechny prameny co mám tvrdí opak!

Jinak, ja tady nezpochybnuju ze co delas, delas dobre! Ja z celeho toho textu co si napsal nemuzu souhlasit jen s tim ze CBD leci rakovinu i samo o sobe a ze to neni marketingovej tah. CBD ma spoustu jiných lecivych vlastností, ale na spoustu veci neucinkuje a je potreba naopak THC. Ty si s tim v podstate souhlasil, ja sem chtel jen uvest na pravou miru ze CBD rakovinu jen zpomali. Aspon co ja vim..

Naposledy upravil metracek 06-01-2017 v 12:25 PM

Old Post 06-01-2017 v 12:15 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6179960 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív