Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mastička podle redytha
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 33

apropo, zkoušel to někdo dělat z bambuckého másla? Přecejen se jedná o trochu jiný level, než ropná vazelína ...

kilo za 289 vč. DPH http://www.dobrykolonial.cz/Mydlar/...C3%A1slo-1000-g

Old Post 17-07-2014 v 08:53 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 34

Teď už dělám i z bambuckýho másla. Je v pohodě, dobře se vstřebává a je to příroda, jenže pořád je ta cena trochu jinde oproti vazelíně a většina lidí na cenu slyší (asi jako všichni tady v česku ). Jde o to, že někdo se mastí maže od hlavy k patě a kdyby to mělo byt ještě dražší, tak už by to pro ně bylo moc. Navíc vazelína je nejmíň alergenní, takže sem začal dělat i z másla a každej si může vzít co chce ;-)

Old Post 17-07-2014 v 09:11 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turolop
Stálý Člen

Karma uživatele turolop - 34% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 75 

Příspěvek č. 35

redyth: jaký doporučuješ teploty při vaření v bambuckém másle? Stejné jako u vazelíny? Mě instinkt říká, že by měli bejt menší... Díky

Old Post 15-11-2016 v 20:38 PM
turolop je offline   Profil uživatele turolop   Find more posts by turolop   Foto galerie člena turolop   Click here to Send turolop a Private Message   Add turolop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fanek107
Stálý Člen

Karma uživatele Fanek107 - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 36

Měl bych dotaz k tomu "pečení" v troubě. Jak silně je to cítit při pečení? Zdá se mi to možná dost dlouho. Druhá věc: udělal sem si FS, ale mám je po ztuhnutí tak tvrdé, že nejdou vytlačit ze stříkačky. Musím vždy pod kouhoutek s teplou vodou a nahřít stříkačku abych dostal ten kousek co potřebuju ven. Dá se to nějak něčím zředit, abych je neměl tak tuhé? Dal jsem to podle mě, pozdě z vařiče a ztuhlo to teda řádně. Vybavuju si tu konzistenci, kdy se to začalo převalovat ne jako tekutá hmota, ale tuhší..v tu dobu sem to měl odstavit. Dělal jsem FS porvé, tak pro příště už budu vědět a dám si pozor. Jak to teda prosim vás zředit a čím. Díky moc za info a radu.

Old Post 05-12-2016 v 19:51 PM
Fanek107 je offline   Profil uživatele Fanek107   Find more posts by Fanek107   Foto galerie člena Fanek107   Click here to Send Fanek107 a Private Message   Add Fanek107 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 37

citace:
Původní příspěvek od turolop
redyth: jaký doporučuješ teploty při vaření v bambuckém másle? Stejné jako u vazelíny? Mě instinkt říká, že by měli bejt menší... Díky


plus mínus stejná

www.natuwee.cz

Old Post 04-01-2017 v 21:32 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 38

Fanek107 - podľa mňa by si do toho mohol kvapnúť kvalitný konopný, alebo olivový olej.

Old Post 05-01-2017 v 07:26 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 39

Fanek107 další možnost je trochen chlastu. čistá slivovica.

Old Post 05-01-2017 v 08:12 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 40

lepší než extrakt tj FS je dělat to celé v olivovém oleji. Můj recept, dle knížky dr Silvu (americky veterinář z Colorada)

Složení:

7g strain s pomerem 1:1 thc a cbd.
0,5 litra olivového oleje
destilovaná voda


vareno 2 hodky v destilované vodě z lékárny, pak jsem pridal pul litru extra virginu a dál varil. Vareno, v lázni, tj ne naprimo ale v jednem hrnci voda a v tom posazeny mensi hrnec kde se to zase varilo v destilce s olejem. ucel je aby se za dve hodky vyvaril bordel co extraktu nepatri. ten zůstane ve vode, olej si pak natahne jenom to co má.

vareno na mírném ohni. tj jenom to probublávalo. pak prefiltrováno pres hadr. na noc do mražáku , druhý den byli dva plátky, led ten sel do kose a olej. krásně se to dalo oddělit.

olej roztopit, prelit do nejake nádoby a užívat.

Old Post 05-01-2017 v 08:16 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 41

Cau masuro,
jestli jsem to dobre pochopil z te knizky tak pouziva nedekarboxylovany material ? Tj vyslednej produkt je spis bohaty na THCA CBDA.... protoze samotnym varenim ve vode se nejake vyznamne dekarboxylace nedosahne.
Skoda ze tam nema nejakou analyzu toho vysledneho produktu z laboratore... Kazdopadne mi to prijde divny, ze v te knizce pise o ucincich THC / CBD na zvirata - doporucuje kolik mg/kg THC a CBD davkovat a pak to ani nedekarboxyluje....

Old Post 05-01-2017 v 10:02 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 42

Milosx - možno sa blbo pýtam, ale ak sa to varí 2 hodiny okolo 100 st. C, tak by to malo byť ok, nie?

Old Post 05-01-2017 v 11:29 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 43

odo: jednak varis, sice ja jsem to varil pri nizke teplote a navíc v lázni. ale varis...
dalsi vec je ze varis suseny material. THCA a CBDA se susením mení na THC a CBD (opet aspon cástecne )
Na to abys mel maximum v acidoch tj THCA a CBDA potrebujes cerstvé kytky prohnané odstavnovacem na co se tak v prubehu 10 dní chystám.

Old Post 05-01-2017 v 11:44 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od odo
Milosx - možno sa blbo pýtam, ale ak sa to varí 2 hodiny okolo 100 st. C, tak by to malo byť ok, nie?


https://www.420magazine.com/forums/...tml#post2261091

"THCA a CBDA se susením mení na THC a CBD " ale v mire pro nas naprosto nedostatecne.

Old Post 05-01-2017 v 11:47 AM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 45

Přidám taky něco ze svých zkušeností.

Dekarboxylace je vražda konopí. Kdysi jsem dělal své konopice, alpovice a masti tak, že jsem sušený materiál prvně dekarboxyloval v troubě okolo 100-120°C. Pak jsem sušený materiál hodil do lihu nebo masti a nechal to tam louhovat (v případě masti jsem to vařil ještě ve vodní lázni) a pak cedil.

Nyní to dělám u konopice tak, že vezmu sušený rozemletý materiál a dám ho do zavařovaček a ty zaliju tím 80%lihem. Zavařovačky hodím do kastrolu s vodou, kterou zahřívám. Voda začne bublat a po 10minutách začne bublat i ten líh s dobrotami. Jakmile začne bublat líh tak vím, že to má nějakých 80°C při kterých se líh odpařuje. Když ten líh bublá, tak snížím plamen a udržuji teplotu nějakých 15minut a pak plamen vypnu. Líh pak ještě díky tomu, že voda má 100°C, ještě dalších 15až30minut bublá. Celkově je to asi skoro hodina, kdy teplota lihu je lehce na 80°C. Lehce míchám teploměrem a kontroluji teplotu aby nezačala odpařovat voda z lihu, pač by to pak všechno vybublalo ven a hrozila by velká ohnivá koule, která se mi dvakrát v kuchyni povedla. Při bublání lihu ještě na zavařovačku PŘILOŽÍM! víčko S DÍRKAMA! aby toho moc neutíkalo zbytečně ven. Jakmile vypínám plamen, tak víčko s dírkama zašroubuju a nechám to dojet.

Bez dekarboxylace je výsledek mnohem účinnější a mám jistotu, že všechno zůstane v tom lihu. Nic nedegraduje pač teplota lihu se pohybuje do 90°C. Toto zahřívání opakuju každý další den celý týden.

U masti je to stejné, se sušeným hned do masti a pak to vařit ve vodní lázni. Dekarboxylace v troubě je podle mého zbytečná a možná i kontraproduktivní.

Old Post 05-01-2017 v 13:15 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 46

"Dekarboxylace je vražda konopí." Presne som sa tohoto obával, že to tu niekto napíše po tom Metračkovom odkaze :-) ....opať protichodné názory...
...evidentne ide o to, že ktoré aktívne látky chceme vo výťažku najlepšie využiť...a o mnohých okrem THC a CBD ani nemáme šajnu...
Pixxel - výsledkom toho liehového čarovania je výťažok? Na akú hustotu ho nechávaš a ako aplikuješ? Máš nejaký konkrétny model a máš nejaké váhové pomery, podľa ktorých to pripravuješ? /množsvo sušiny na aké množstvo liehu a koľko toho je vo výsledku/ , alebo to pripravuješ čiste empiricky? :-)

Old Post 05-01-2017 v 14:59 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metracek
Stálý Člen

Karma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% PěstitelskáKarma uživatele metracek - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 122 

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od odo
"Dekarboxylace je vražda konopí." Presne som sa tohoto obával, že to tu niekto napíše po tom Metračkovom odkaze :-) ....opať protichodné názory...
...evidentne ide o to, že ktoré aktívne látky chceme vo výťažku najlepšie využiť...a o mnohých okrem THC a CBD ani nemáme šajnu...
Pixxel - výsledkom toho liehového čarovania je výťažok? Na akú hustotu ho nechávaš a ako aplikuješ? Máš nejaký konkrétny model a máš nejaké váhové pomery, podľa ktorých to pripravuješ? /množsvo sušiny na aké množstvo liehu a koľko toho je vo výsledku/ , alebo to pripravuješ čiste empiricky? :-)


Pokud davate vysledky vedeckych analyz na stejnou uroven s informacema jako "Dekarboxylace je vražda konopí." Tak je to dost smutny...

Old Post 05-01-2017 v 17:07 PM
metracek je offline   Profil uživatele metracek   Find more posts by metracek   Foto galerie člena metracek   Click here to Send metracek a Private Message   Add metracek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 48

Omlouvám se ale napsal jsem to moc bulvárně. Myslel jsem "Dekarboxylace v troubě je vražda konopí", to byla i celá pointa mého příspěvku.
Samozřejmě že dekarboxylace konopí probíhá při tom vaření, pečení apod. proto je dekarboxylace v troubě zbytečná. Je to jen zbytečný další krok v celém procesu, při kterém se toho může hodně odpařit a znehodnotit.
Jinak výsledkem mého čarování je konopice. Prostě normální kořalka, doplněna velkým množství pravého medu a zředěna jinou lihovinou. Poslední várku jsem ředil pullitrem fernetu citrus na asi 4-5l konolihu. Aplikace normálně ve štamprli, většinou stačí půlkapůlky. Celá půlka většinou už mé kolegy kosí jak smrtka.
Vždy se snažím do toho elixíru dostat co nejvíce odrůd, dvě jsou minimum. Nedávno jsem filtroval asi 6 litrů konolihu a ta mokrá sušina měla 586g myslím. Jinak většinou napěchuju sedmičku zavařovačku plnou palic a to rozmixuju. Odhadem asi 20g, možná i více. Vždy podle oka. Jak říká moje babička, "přiměřeně"

Old Post 05-01-2017 v 17:16 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:49 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7735190 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív