Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mastička podle redytha
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Zdraví Konopná mastička podle redytha Příspěvek č. 1





Zdravím Vás všechny,

přemýšlel sem, jestli sem mám vůbec tohle téma přidávat, když už jich je tady dost, ale přece jen mastičku dělám podle sebe už pár let a postup jsem si trochu poupravil, hlavně zjednodušil, aby byla příprava, co možná nejjednodušší, rychlá a nebylo od toho zasraný úplně všechno

Mast sem začínal dělat podle receptu známého, který jen suchý materiál, jak listí, tak palice rozmixuje v olivovém oleji a přidá do rozpuštěné vazelíny.
První pokusy nedopadly zrovna nejlíp, a tak sem hledal a zkoušel až sem došel k tomuhle postupu.

Původně jsem chtěl udělat jen pár kelímků pro rodinu, ale postupně se to rozrostlo a nestačil jsem se divit, na co všechno mast pomáhá, a hlavně jsem nečekal tak obrovskou odezvu od lidí, jak jim mastička skvěle pomáhá. Proto jsem se rozhodl v tom dále pokračovat, pokud mastičku budou lidé dále potřebova a bude jim pomáhat.

Účinky nemusím vypisovat, je toho všude plno, krom klasických eksémů, popálenin, odřenin atd mnoho známých mastičku používá i při proleženinách a účinky jsou výborné.


Po prvních pokusech s oliovým olejem přišly pokusy s vazelínou a vařením podle Bushky, ale od tohoto jsem také odstoupil, vodu jsem začal úplně vynechávat, taky proč se snažit dostat z materiálu chlorofyl pryč, když sám o sobě pomáhá?



Nafotil jsem celý postup, pokud někomu pomůže, budu jen a jen rád, proto to sem také dávám. Pokud by kdokoliv měl jakýkoliv dotaz, ať mi napíše pm.


Na výrobu masti je potřeba:

- palice a listí (nedělám rozdíl mezi modely, nasuším, nadrtím a dávám vše dohromady, jen odstraňuju stonky, protože se mě s nimi špatně pracuje)
- bílou nebo žlutou vazelínu, kokosový tuk, bambucké máslo, sádlo nebo palmový tuk, dá se toho použít hodně, záleží, co komu vyhovuje
- včelí vosk (mast ho nemusí obsahovat, ale já sem ho začal přidávat)
- kelímky nebo jakékoliv nádoby na uchování masti
- gázu nebo cedník
- kastrol na vaření

Old Post 07-12-2012 v 13:13 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 2





Jako první vezmu hrnec, do kterého dám vazelínu nebo kokosový tuk a nechám ji v troubě při teplotě max 100 stupňů rozpustit.

Vazelína se rozpouští o něco déle než kok. tuk. Až je vazelína nebo kokosový tuk kompletně rozpuštěná, přidám listí a palice. Nikdy sem nezkoušel vážit, kolik toho dávám, ale dávám toho tolik, dokud to jde tak nějak míchat, dávám co možná nejvíc.

Vše pořádně zamíchám, nechám v troubě minimálně 5 hodin. Jednou za hodinu zamíchám. Důležité je dodržet teplotu, pokud přesáhne +- 120 stupňů, mast začne bublat a při vyšší teplotě to vypadá jako hrnečku vař, jedou se mi to stalo a celou kuchyň sem uklízel 4 hodiny, protože vazelína jen tak z nečeho nešla dostat.

Po pěti hodinách vypnu troubu a kastrol dám do chladu na 2-3 dny.

Po ztuhnutí by měla mast mít (pokud ji děláte např z bílé vazelíny) mít nažloutlou barvu.

Po 2-3 dnech dám kastrol opět do trouby na 5 hodiny, pak zase na 2-3 dny do chladu a pak přichází poslední vaření.

Old Post 07-12-2012 v 13:33 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 3




Při posledním vaření po čtyřech hodinách přidávám včelí vosk.

Dávám ho +- 50g na kg vazelíny. Když vařím z kokosového tuku, dávám ho malinko víc, protože tuk není tak tuhý jako vazelína a vosk kok. tuk trochu zahustí.

Zamíchám a nechám minimálně hodinu v troubě, dokud není vosk perfektně rozpuštěný.

Old Post 07-12-2012 v 13:52 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 4





Mezi tím si nachystám vše potřebné pro konečné cezení.

Nachystám si vyšší plastovou nádobu, na kterou pomocí gumiček přidělám gázu, které dávám raději 4 a více vrstev, aby se neprotrhla.

Nachystám si kelímky a naběračku.

Old Post 07-12-2012 v 13:53 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 5




Postupně celý obsah kastrolu přecedím do menších plastových nádob, vyvařený materiál vyhodím a přecezenou mastičku rozliji do kelímků, které po mírném zatuhnutí dám do ledničky, kde vydrží i několik let.

Old Post 07-12-2012 v 13:55 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 6

Ahoj, jednoduchý a rozumný Taky nevidím důvod proč odstranovat chlorofyl, přidělávat si práci a ještě snižovat léčivé účinky. Akorát přemýšlím , jestli by nebylo lepší přidat i vodu a vyvařit ji (nevylejvat). Konopí obsahuje stovky látek a možná se některý z nich rozpouštějí ve vodě líp než v tuku, jde mi především o látky uvnitř listu, v buněčný struktuře. Ethanol je ještě účinější, ale zase by nastaly problémy s odpařováním. Někdo nějaký doporučení na nějakou chytrou mastičkářskou/bylinkovou knihu ? A jaký máš zkušenosti s tím kokosovým tukem ? četl jsem o něm úžasný věci

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 19-02-2013 v 11:32 AM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indician
Stálý Člen

Karma uživatele indician - 10% PěstitelskáKarma uživatele indician - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 7

Dospel jsem postupem casu k uplne stejnemu postupu :-)
Akorat "pecu" na 90st.... ale to uz je podle mne hodne detail...

Old Post 19-02-2013 v 13:46 PM
indician je offline   Profil uživatele indician   Find more posts by indician   Foto galerie člena indician   Click here to Send indician a Private Message   Add indician to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 8

Ahoj, díky za reakce :-)

to Jaguar- vodu sem dříve přidával, ale přišlo mě, že sem přicházel o dost látek, hlavně chlorofyl jde pryč, tak sem od toho ustoupil, hlavně s tím byla mnohem větší drbačka. Když bych ji tma nechal, tak bych pak stejně musel oddělit, vazelína s vodou nejde do sebe, oddělí se.

Kokosovej tuk není špatnej, když sem vařil poprvý, tak sem myslel, že zešílím, když jsem nechal mast zatuhnout, ale nezatuhla oproti klasice z vazelíny. Ale když sem ji dal do ledničky, tak vše ok. Přidal sem trochu víc vosku a bylo to ok. Když zatuhne, vytvoří se z ní taková zajímavá struktura, jako kdyby byla mast z x tisíc malinkých kuliček. Kokosový tuk taje při nižší teplotě než klasická vazelína, když ji necháš v pokojové teplotě, tak se může malinko roztýct. Oproti vazelíně mi připadne, že není tolik mastná a o něco lépe se vsakuje, ale je to fakt malinko. Spíš mi jde o to, že je to příroda a ne ropa. Zkoušel sem i kombinaci vazelína-kokos a pohoda :-)

to idician- myslím, že tohle už je fakt detail, chci si koupit teploměr, abyc mohl teplotu měřit a zkusit porovnat, ale rozdíl v tom nebude. Hlavně to nepíct na větší teplotu, to už je špatný. Mast peču dost dlouho s odstupama, někdy i 6-7 krát.

Mějte se :-)

Old Post 19-02-2013 v 14:17 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 9

Jaguar to s tou vodou myslel tak, ze ji nevylije, ale vyvari, cimz by latky v ni rozpustene presly do tuku, ale myslim, ze je to zbytecne takto delat a staci tuk bez vody.Jinak redyth: ropa je taky prirodni produkt..

Old Post 19-02-2013 v 18:50 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 10

no já jsem měl namysli něco jako konopí vařit ve vodě a pak do té vody přidat vazelínu, ale vodu nevylévat, ale zdlouhavě ji vyvařit, takže o nic nepřijdeš, teplota nepřekročí 100C, zbude jenom nosič (vazelína, kokos. tuk) a léčivý látky . Termostat se sondou, stykač a vařič by byla praktická pomůcka, a když už tak rovnou míchač ten by to ještě zefektivnil. Ale nemám výtky proti tvýmu stylu aby sis nemyslel jen si tak rozmejšlím a přemejšlím co by bylo nej

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 19-02-2013 v 18:57 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Termostat se sondou, stykač ...


Já to dávám do trouby, nastavím 95°C, občas míchnu a je to vpoho.

Old Post 19-02-2013 v 20:01 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 12

To vyváření je podle mě zbytečný, vyvářím jen ve vazelíně a kok. tuku a je to ok, záleží taky na materiálu, můžeš to vyvářet třeba sto let, ale pokud máš špatnej materiál, tak to nikdy nebude tak kvalitní, jako z kvality

Old Post 19-02-2013 v 20:11 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 13

yara: jelikož jsem téma četl, tak vím že se trouba používá i tady, proto píšu jenom lepší, praktičtější a účinější řešení.

redyth: no ted mi připadá, že si myslíš že mi jde o to z nekvalitního konopí vytřískat co nejvíc. To je ale omyl, nekvalitní konopí u mě nikdy nepřišlo ani na mysl, to očem tu mluvím je maximální léčebný využití. Když něco dělám, cokoliv, chci z toho dostat 100%, nebo se tomu co nejvíc blížit. Nespokojím se s konvenčníma metodama (jako je bushka style) a radši přemejšlím sám nad tím jak to racionálně udělat lepší a účinější, a vylepšovat je naprosto vždy co, vždy jde ještě něco zlepšit, takhle uvažuju o všem co v životě dělám. Trápěj mě věci jakože léčivý látky začínaj degradovat od 40 stupnů i níž a lidi tu mast pak klidně škvařej při 140C, a pak by mi nejradši ucpali hubu s tim že to prostě funguje, ale myšlenka že to mohlo fungovat třeba 3x víc už jde stranou (v tom lepším případě, většinou to na mysl ani nepříjde). Klíč je v kritickým uvažování. O léčitelství a využití bylin se okrajově zajímám, a chemie (ne ten předmět ve škole, ani chemky z lekarny ) pro mě byla vášní. Proto aspon mě, moje připomínky nepřipadaj mimo mísu. Jenže jedinej způsob jak tyhle věci ověřovat jsou bud chytré knihy, nebo vlastní rozbory,měření a pokusy, což by bylo hodně nákladný. Většině lidí stačí to že to prostě funguje, mě ne

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 19-02-2013 v 21:51 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 14

Tak sem to nemyslel. Kdyz vemu alkohol a v nem vyluhuju ganju tak tri mesice, je to dost sila, ale to by se muselo merit, aby zjistil, v cem je toho vic a co je ucinejsi. Letos sem koupil nejaky semena od cbd seeds, zak sem zvedavej na masti z toho. Lidem masticky podle myho zpusobu naprosto vyhovuji. Dostat toho vic a vic by urcite dosahl nizsi teplotou, ale nezapomen, ze vazelina taje pri teplote kolem 65 stupnu, kokosovej tuk pri o trochu nizsi, palmovej tuk by mel jesze driv, ale ten uz jak olej, leda vyvarit v palmovym tuku a pak do toho pridat na zatuhnuti vosk, ale i tak by se to delali hodne spatnej a stejne by ta konzistence nebyla "mastovita". Rozhodne by bylo dobry prijit na zpusob, jak toho dpsahnout. Mozna udelat fenix slzy a ty primichat do kokos. tuku nebo najit nejaky jiny medium, ktery taje kolem 40ti stupnu, zkusim jednou objednat nejaky kilo palmovyho tuku a uvidim, jaky to bude

Old Post 19-02-2013 v 22:29 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 15

Jaguar: Ktere lecive latky zacinaji degradovat uz od 40st? Podle me nejdulezitejsi slozkou jsou kanabinoidy (bez toho by mast nefungovala tak, jak funguje) a ty dalsi latky i kdyby degradovaly, tak to uz myslim neni zadna hruza (i tak tam neco z nich bude). A kdybys to delal pri 40st. v sadle nebo palmovem nebo kokosovem tuku, jak pise redyth, tak je to k nicemu, protoze THC taje pri 80st., CBD pri 66-67st. a dalsi nemene podstatne kanabinoidy jako treba CVC nebo THCV tajou jeste pri vyssich teplotach. Jedina moznost je udelat vytazek (fenix slzy), ktery se extrahuje jinymi rozpoustedly, kde teplota nehraje roli a tento vytazek potom rozmichat pri 40st do sadla/palmoveho/kokosoveho tuku.

Jinak oprava k nekterym mym drivejsim prispevkum: kanabinoidy se nevyparuji od 120st, ale az od 157 pricemz prvni se odparuje THC. Takze mast lze delat i pri teplotach nad 120st.

Old Post 20-02-2013 v 16:17 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 16

přesně jak píšeš H@nzi, myslím, že tohle je naprosto k ničemu. U někoho na bazaru sem četl, že dělá mastičky tak,že prostě jen roztaví vazelínu nebo kok. tuk a do něj přidá fénixovy slzy, ale přijde mi to dost zbytečný, pokud dáš dostatek dobrýho materiálu, tak je mast účinná. Nevim jestli je to pravda, ale četl sem ,že technik obsahuje mnohem víc CBD než většina klasických odrůd, proto by TEORETICKY jestli je to pravda s tím obsahem, by měla být mastička super z technika, ovšem neplést z mastičkama z lékárny, ty obsahují jen olej ze semen, takže se to prostě nedá srovnávat s mastičkama, co dělámy my ;-)

Old Post 20-02-2013 v 18:00 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4745980 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív