Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Hnědnutí kořenů - kokos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 17

V tomhle to prostě zahnívá, ať dělám co dělám.
V RW kostičkách mám krásný kořeny.
Přesadim do kokosu, zaliju čekám až prokoření na spod.
Začínám zalévat tak aby vytékalo 20% odpadu = hnití -> peroxidování - > enzymování. Už druhej round, kokos je UGROW lisovaný brikety, nepufrovaný, neproplachovaný.
Potřebuju do nich narvat živiny, vzhledem k tomu, že jsem schopný měřit hodnoty a EC vstupní vody mám 0,1 EC a pH 6.5
Pořádný hydro je pro mě správná volba.
Seru na kokos.

Old Post 05-11-2012 v 10:47 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 18

Tak mě napadá, z vody tady mají lidi sračku, takže v ní je asi hromada bakterií.
Peroxid je správná volba?

Old Post 05-11-2012 v 12:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od normal1
Tak mě napadá, z vody tady mají lidi sračku, takže v ní je asi hromada bakterií.
Peroxid je správná volba?

Ono taky záleží, zda máš vhodné květináče, s velkýma dírama dole. Kokos je výborná věc, ale klidně to dej příště do RW, jede to v tom výborně a zalévá se to stejně. Cena bude obdobná.
Jak jsi psal o zápachu kořenů, tak to je celkem ukazatel , že tam máš plísen a nebo hnilobu, normálně kořeny voní jako mrkev. Takže jako první pomoc bych navrhoval nechat kokos částečně vysychat, dává se tam Trichoderma, peroxid ji zlikviduje. Pokud to pomalu vysychá, tak na pár dní vytáhni bal z květináče a obal ho třeba do papíru ( dočasně, ať mají kořeny tmu, ale vzduch) a po částečném vyschnutí je zase vrať a už méně zalívej a v cyklech. Pokud nejsou kytky slabé, tak se to samo srovná.

Grow Max 150W

Old Post 05-11-2012 v 13:15 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od EDA45
...A co máš za květníky,že jsou to pravidelný válce směrem dolů se nezužujou,co odtokový otvory,je jich tam dost..?


A za další,po přesazení se zálivkou prostě s citem,i v kokosu..První zálivku já třeba neprolejvám celej květník,dám tak poloviční a kořeny jedou dolů vlastně jen do vlhkýho,napufrovanýho kokosu,mají dost vzduchu,teprve když se kořeny rozlezou,tak zalejt tolik,aby dole něco vyteklo,vychází to pak cca obden zálivka..Ale po první zálivce klidně 2-3 dny nezaleju..Co dole vyteče do podmisek ,to je vlastně zbytek starý,předchozí zálivky a je dobrý to slejt pryč,prevence před zahníváním..
Dokud kořeny nevytvoří v květníku dostatečnou "síť"..,tak je víc vody spíš dusí, brzdí..

A veledůležitá věc,briketovej kokos je třeba pořádně napufrovat na správný ph a EC,než do toho kytky přesadíš,a první zálivku,dvě, neprolejvej,až tě dole něco vyteče,ale radši zalej míň a nech proschnout..

Naposledy upravil EDA45 05-11-2012 v 15:46 PM

Old Post 05-11-2012 v 15:07 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 21

Jednodušší bylo přejít jinam.

Naposledy upravil 10-12-2012 v 00:30 AM

Old Post 13-11-2012 v 10:06 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Něco u kořenů v kokosu - 7 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6074030 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív