Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Názor na CFL
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 33

citace:
Původní příspěvek od Pávek
OK, soda je soda, ale já si myslím, že se dá dokázat hodně i pod CFL a já to chci rozhodně zkusit. To bych si rovnou mohl koupit výbavu za 20k a pak si jen sklidit a prodat to. Ale já rád dělám něco nového a rád se koníčky bavím a pořád se zdokonaluji. Takže chci i s odsuzovanými CFL dokázat velké věci.

Já přece neříkám, že CFL je shit, jen říkám, že jsem ještě neviděl, aby někdo sklidil aspoň podobnou gramáž jako pod stejně silným sodíkem - i když třeba bejvaj ty paličky obsypanější (můj názor) - takže sám pro sebe jsem si řek, že když uchladím sodík, je blbost si při podobným příkonu kupovat něco, pod čím vypěstuju míň. CFL je super třeba tam, kde není prostor k uchlazení sodíku nebo třeba tam, kde si nemůžeš dovolit silnou ventilaci kvůli hluku atd. A jak jsi se tedy nakonec rozhodl?

Old Post 07-12-2012 v 16:49 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 34

Ver,ze pod 180W CFL MAXGROW jsem kdysi dal to samy,co pod 150W sodikem,pres 70g.coz je temer 0,5g na watt.vim,ze se to takhle jednoduse neda prepocitavat,ale kdyz srovnavam vykony dvou lamp,tak bych rekl,ze si to muzu dovolit tvrdit.
CFL je v pohode a hlavne je bezpecnejsi.Je to jakobys si doma rozsvitil stolni lampicku

Old Post 07-12-2012 v 21:57 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 35

Čuss jde hlavně o to,že jedno to dvoukilo Cfl žere nějakých 150w a když si hodíš dvě cfl 200w red do jedný skříně,tak neni problem sklidit stěma dvouma cfl 200g..Budeš na spotřebě ještě lip než 250w sodíkem kterej žere 320w a ještě k tomu topí jako svině takže ušetríš waty i na ventilaci.A stim sodikem ani neosvítíš takovou plochu jako s dvouma cfl..jo clf má mín lumenů ale zas to cfl můžeš dát o hodně blíž k vrcholům.A když,už chce někdo srovnávat sodik s cfl tak by měl vědět že 150w sodík žere víc než 200w cfl..zkrátka muj názor je že je lepší mít v klidu dvě 200w cfl red než 250w sodík.Jen muj názor Peace :-)

Old Post 08-12-2012 v 00:11 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 36

Tak,tak,navic srovnavat svitivost sodiku,kde je fotosynteticky aktivni vyzarovani nekde kolem 30procent tusim,a svitivost cfl,kde je par daleko nekde jinde,je podle me zavadejici.

Old Post 08-12-2012 v 09:31 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Persie
Nový Člen

Karma uživatele Persie - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 37


zdravim potreboval groweri potreboval by som radu a odhad skusenejsich ci s tymto dam nieco slusne alebo treba pridat... myslim na jednu rastlinu... za odpovede vopred dik

Old Post 10-12-2012 v 19:41 PM
Persie je offline   Profil uživatele Persie   Find more posts by Persie   Foto galerie člena Persie   Click here to Send Persie a Private Message   Add Persie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 38

Kdyz jsem jel 45W warm white usporku na jednu kytku,tak byl vynos kolem 7g.palicky byly kvalitni,sice mensi,ale tvrdy.Driv jsem ji zkousel i na 4kyti,vynos se pohyboval nekde kolem 18-20g.
http://grower.cz/forum/showthread.p...2924#post702924

odpoved zni,da se...

Old Post 11-12-2012 v 04:57 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 39

nedá mi to a musím také něco napsat, cfl lampy jsem zkoušel, několik kol, růstové i květové spektrum a můj názor je ten, že tudy cesta nevede, nepodařilo se mi dosáhnout víc jak třetinového výnosu jako z sodíku, často uváděná výhoda, že cfl netopěj není pravda, topěj, až mě překvapilo, jak moc...
další nevýhoda je poruchovost a křehkost cfl lamp, vzhledem k životnosti a konstrukci jsou cfl lampy neekonomické a také značně neekologické, nebezpečný odpad, zátěž pro životní prostředí bude oproti sodíku mnohonásobně větší...
ano funguje to, ale sodík je celkově minimálně dvakrát, spíše třikrát výhodnější.

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 11-12-2012 v 07:31 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 40

sodik vs CFL vecne to tema nakonec neni to jedno,pestovat se da pod obojim.je to jen a jen otazka priorit.
Mel jsem tu cest se sodou,paraada,ale nakonec jsem ze sve pohodlnosti
presedlal na CFL,no a jsem spokojenej.Vysledky s CFL jsou uspokojive.
Pravda,ze u sodiku ma novic snad vetsi jistotu vyssiho vynosu.
Jenze ono to neni jen o svetle,coz kazdej tady vi...

Old Post 11-12-2012 v 20:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 41

citace:
Původní příspěvek od -Ra-
Tak,tak,navic srovnavat svitivost sodiku,kde je fotosynteticky aktivni vyzarovani nekde kolem 30procent tusim,a svitivost cfl,kde je par daleko nekde jinde,je podle me zavadejici.


Čau, papírově možná ano, ale stejně se to v reálu srovnat nedá
Pro CFL jsem byl rozhodnutej, teď jsem rád, že mám sodu, sjel jsem tu snad všechny thready s úsporkama a sám musíš uznat, že ty paličky nikdy nebudou takový!
A co se týče topení, u 150w nepozoruju, že by nějak pálila...jedna větev má listy 3cm od výbojky a jsou naprosto v pohodě s el.předřadnikem nemám žádný ztráty, můžeš se podívat sem na měření http://grower.cz/forum/showthread.p...467#post1057467

1.kolo - 150W HPS pseudo v-scrog - Wappa, Monster, Ganesh Spirit (77,5g)
2.kolo - 150W HPS v-scrog/BoG - 8x Super Skunk - Vision Seeds (83g)
3.kolo - 150W HPS v-scrog/BoG - 3x AKxWW 1x Shark Shock (93g)
.................................................
Balkon 2013
.................................................
PokerStars herna pro growery

Old Post 11-12-2012 v 20:06 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od -Ra-
sodik vs CFL vecne to tema nakonec neni to jedno,pestovat se da pod obojim.je to jen a jen otazka priorit.
Mel jsem tu cest se sodou,paraada,ale nakonec jsem ze sve pohodlnosti
presedlal na CFL,no a jsem spokojenej.Vysledky s CFL jsou uspokojive.
Pravda,ze u sodiku ma novic snad vetsi jistotu vyssiho vynosu.
Jenze ono to neni jen o svetle,coz kazdej tady vi...


třetinový výnos při stejných nákladech tě jistě uspokojí, to ti rád věřím
jak mám chápat, že jsi ze své pohodlnosti přesedlal na cfl, můžeš mi to prosím vysvětlit ?
a můžeš prosím napsat jedinou výhodu cfl?nějak mě žádná nenapadá

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 11-12-2012 v 20:15 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 43

No tak priznavam,sodik je opravdu lepsi.Prece jenom je to prumyslovej standard.
K te pohodlnosti,CFL je plug and play,takze zasroubujes a jedes,navic nehrozi,ze by praskla a zpusobila treba pozar,je to usporka,proste dosviti.tot vse.Jsem v podnajmu,takze obavy jsou minimalne alespon trsoku na miste.
S tim,co udelam pod CFL si v pohode vystacim do dalsiho kola.
Ty tam jsou casy,kdy jsem tomu daval od rana do vecera.takze ja jsem spokojenej i s mensim ale kvalitnim mnozstvim.

Old Post 12-12-2012 v 05:50 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 44

pokud napr selze vzduchotechnika, tak dokaze cfl zpusobit pozar stejne dobre jako sodik, cfl lampa 125w cervena topi jen o malo min, nez stopade sodik..navic na cfl je zdroj a spousta plastu, o nehorlavosti silne pochybuju, na sodiku nema co vzplanout..
o prasklem sodiku co zpusobil pozar jsem jeste neslysel, naprosta vetsina pozaru je zpusobena nedbalosti a ne lampou jako takovou..

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Naposledy upravil asfalt 12-12-2012 v 06:42 AM

Old Post 12-12-2012 v 06:29 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kmeťák
Stálý Člen

Karma uživatele Kmeťák - 80% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 45

Ra musím Ti dát stoprocentně za pravdu! Jsem na tom uplně stejně.. Navíc vypěstovat pod CFL dokáže i dítě a to doslova!! nastavíš časovač a akorát zalíváš,hnojíš a kocháš se.. neřeším vlhkost,PH ani EC,hluk,žádný choroby ani škudce páč CFL skoro netopí ani nevysušuje,no prostě fakt Plug and Grow and Smoke... Jediná nevýhoda menší výnos,o kvalitě bych se vůbec nebavil..

Old Post 12-12-2012 v 16:26 PM
Kmeťák je offline   Profil uživatele Kmeťák   Find more posts by Kmeťák   Foto galerie člena Kmeťák   Click here to Send Kmeťák a Private Message   Add Kmeťák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 46

Asfalt: JAk jsi prosimtě přišel na to že,když u cfl selže vzduchotechnika ,tak že to způsobí požár?? :-D :-D to je blbost jediný co jse stane je, že bude větší teplota a nízká vlhkost..jinak Cfl studený světlo je daleko bezpečnější o proti vysokotlaké výbojce..Dávám k- za šíření nesmyslných a nepravdivých informacích.Lol..

Old Post 12-12-2012 v 17:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od bloomman
Asfalt: JAk jsi prosimtě přišel na to že,když u cfl selže vzduchotechnika ,tak že to způsobí požár?? :-D :-D to je blbost jediný co jse stane je, že bude větší teplota a nízká vlhkost..jinak Cfl studený světlo je daleko bezpečnější o proti vysokotlaké výbojce..Dávám k- za šíření nesmyslných a nepravdivých informacích.Lol..


jak jsem na to přišel?používal jsem jí, studené světlo to není, cfl hřejí jako prase.
k- za totéž jako ty mě.

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 12-12-2012 v 18:04 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 48

no já si dovolím souhlasit s asfaltem,
150W soda je asi logicky teplejší, o tom žádná, ale celý je to jen o pohodlnosti, osobně bych klidně věřil tomu, že ti to ta úsporka zapálí, už jen proto, jak výrobci krmí co se týče výkonu úsporek, tak bych tomu nevěřil ani to světlo.
tuhle jsem si omylem vyhodil z háčku kabel s malou úsporkou, spadla na dno skříně, to že se rozsekala je jasný..párkrát to prsklo a okamžitě začlo hořet...bez prdele
Nic to nevydrží, jsem přesvědčenej, že výbojka by to ustála.

CFL ano, ale lineárky, mají mnohem víc lm/w a přijdou mi bezpečnější..
tyhle elektroxy atd bych si nepustil do baráku.

toť můj názor a doufám, že za něj K- nedostanu

1.kolo - 150W HPS pseudo v-scrog - Wappa, Monster, Ganesh Spirit (77,5g)
2.kolo - 150W HPS v-scrog/BoG - 8x Super Skunk - Vision Seeds (83g)
3.kolo - 150W HPS v-scrog/BoG - 3x AKxWW 1x Shark Shock (93g)
.................................................
Balkon 2013
.................................................
PokerStars herna pro growery

Old Post 12-12-2012 v 18:14 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:13 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5033850 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív