Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » EC odtoku z kokosu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
radowann
Stálý Člen

Karma uživatele radowann - 28% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 33

Ahojte,prosím o pomoc a radu... Jedu druhý kolo a furt ty samý problémy -používám hlínu od agra ph5,5-7;EC 0,6a od začátku zalivam vodou ze studny upravenou na ph 5,8 a EC sem postupně zvýšil po třech týdnech na 1,1.na vytoku sem včera nameril ph 7,4 a EC 2,3.kytky zloutnou od škoda a tak.co se to děje? Už nevím co s tím.i po přesazení minulý kolo se hodnoty takhle zvýšily a teď nevím.help please

:-)

Old Post 25-03-2015 v 07:19 AM
radowann je offline   Profil uživatele radowann   Find more posts by radowann   Foto galerie člena radowann   Click here to Send radowann a Private Message   Add radowann to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DOCtom
Stálý Člen

Karma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 196  

Příspěvek č. 34

Pro příště bych začal jinou zeminou, vodou ze studny, pokud neznám její složení bych se také vyvaroval a ph 5,8 v hlíně není dobrý jakbysmet.
Upravit vodu z řádu na 6,2 a zalívat dokud se to nesrovná. Ph držet 6,2-6,5. Poučil bych se z prvního kola a v tom dalším dělat stejný chyby je dost kontraproduktivní :-)

Old Post 25-03-2015 v 10:53 AM
DOCtom je offline   Profil uživatele DOCtom   Find more posts by DOCtom   Foto galerie člena DOCtom   Click here to Send DOCtom a Private Message   Add DOCtom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenlight
Stálý Člen

Karma uživatele greenlight - 96% PěstitelskáKarma uživatele greenlight - 96% PěstitelskáKarma uživatele greenlight - 96% PěstitelskáKarma uživatele greenlight - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 35

zdarec hnojení v hlíně není zas tak snadný jak by se zdálo sám sem s tím dost bojoval hlína se nehnojí ale přihnojuje podle vzhledu kytky ph sem držel pořád na 6,0 -6,2 a hnojil sem podle potřeby zhruba jednou za tři zálivky na rust ec 1,4 jak byly větší už sem jim dával každou druhou zálivku hnojky a na květ sem nešel víš než ec 1,8 a paráda samožrejmě né každou zálivku . takže první prohlídni kytky od parazitu zalí je vodou změř co vyteče a pokud to bude pořád víš než by mělo být tak zalívej vodou .A jak psal kolega s vodou ze studny tak to byl muj případ dokud sem nezačal používat deštovku tak to stálo za H....

Old Post 07-04-2015 v 07:53 AM
greenlight je offline   Profil uživatele greenlight   Find more posts by greenlight   Foto galerie člena greenlight   Click here to Send greenlight a Private Message   Add greenlight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 36

Zdravím chci se zeptat co se týče kokosu. Mám květníky a podtácky a chci se zeptat když to přeleju zda mam přebytečnou vodu odlít z podtácku. Díky

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 22-06-2015 v 09:56 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 37

Škoda, že to tu nežije, kokos je jakožto jediné stabilní médium co si udržuje samo pH, jasný favorit na nejlepší chuťě i výnosy.

Jinak měření EC výtoku, je užitečné jen pokud se rostliny krmí několikrát denně vždy s odtokem, může se i bez odtoku, ale pak není co měřit, že.

Jinak se musí používát slurry test.

Měl jsem stejný problém, EC výtoku na růstu 2.8
Rostliny podvyživené.
Cca 100g kokosu ukázalo v destilce 0.0 EC
Po vymačkání vody z kokosu bylo EC 0.4 přitom výtok byl 2.8EC

To jen tak pro informaci. EC se rapidně zvyšuje, hlavně během růstu, když se s kokosem zachází jako s hliněným substrátem, tj mokré/suché cykly, pro vytvoření kořenového balu, který pak umožnuje zalévat vícekrát denně.

Mimochodem, zde narazí každý kdo začíná s kokosem, zjistí, že kořeny neprosperujou v zamokřeném kokosu, intuitivně ho tedy začně brát jako hlínu a pak má o 10-20% větší úrodu, než v hlíně, zajímavé na tom je, že se dá s kokosem zacházet i jako s hydrem a pěstovat v 6.5l keře.

And I'm stoned!

Naposledy upravil Negative Creep 01-11-2015 v 21:24 PM

Old Post 01-11-2015 v 20:55 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 38


Jelikož nemůžu po roce editovat post, tak musím doplnit, že jsem v minulosti vycházel ze zkušeností s Ugro kokosem, kterej se choval kurva nestandartně.

Nyní s Canna kokosem, se žádný vysoký EC z odtoku nekonalo. Žádná velká akumulace nevznikala. A všechno probíhalo tak jak by si člověk přál, logicky...
Nikdy se nenaměřilo něco co nedávalo smysl, jako v případě Ugro kokosu.
Ba naopak EC z odpadu bylo vždy menší, než které bylo v sudu.

Jako třešnička na dortu je fakt, že Bárt, vycházel taky z Ugro kokosu, což pak má za následek, že na první stránce odkazuje na to, že odtok z kokosu ukazuje nesmysly. A člověk musí spoléhat na vlastní zkušenosti ze vzhledu kytek... což vyžaduje daleko víc, než dva metry...

Tak bacha na výrobce!! ¨Srát na Ugro, podporujte Canna coco.

Fotka od DJM v čistým canna kokosu.

And I'm stoned!

Naposledy upravil Negative Creep 23-12-2016 v 14:15 PM

Old Post 23-12-2016 v 13:45 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 39

U kokosu řeším jen aby nevyschl uplně kokos a PH které držím 5,8 - 6. EC vůbec, výtok také ne a žádné problémy. Co se týče kokosu používám Canna ale GS nemám nikde poblíž takže už několikrát jsem koupil kokos ve zverimexu ani nevím co to je za značku a také nebyl problém. Prostě EC neměřím, kytky nestrádaj tak je mi uplně jedno jestli je na výtoku EC0,4 nebo 10.

Old Post 23-12-2016 v 14:17 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 40

To už můžeš mít rovnou hlínu, ale nic proti.

And I'm stoned!

Old Post 23-12-2016 v 17:59 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 41

Omyl v hlíně se něco posere a trvá dlouho než se to srovná v kokosu vidím problém a snadno ho vyřeším během dne. Chápu, že zde má spousta lidí si věci zbytečně komplikovat, já v tom nevidím žádný užitek. Jedu tak nejjednodušeji jak to jde a pokud vím že měřit EC na výtoku není třeba, tak proč si to komplikovat. Vše jsem si otestoval na půlce jsem nechával při každé zálivce výtok 20% na půlce nic a rozdíl 0. Jak jsem psal neměl jsem kokos Cana jen na pár kusů, tak jsem koupil ve zverimexu a rozdíl 0. Měřit EC výtoku? Proč, když kytkám nic nechybí, co mi to dá?

Old Post 23-12-2016 v 19:27 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 42

Mě je jedno co ti to dá haha, asi nic, já neznám Tvoje podmínky, to co funguje Tobě jinejm fungovat nemusí a hlavně ani nebude. Na to jsou metry, aby lidi, co mají jinej enviroment, veděli co se vůbec děje. Uvědom si, že každej má jiný prostředí. A pěstovat se dá na tisíc způsobů. A pokud jsi frajer, co ke g/W přišel jak slepej k houslím bez know-how, tak pak blahopřeji. Mě to osobně trvalo 7 let a 4 systémy.

And I'm stoned!

Naposledy upravil Negative Creep 24-12-2016 v 05:16 AM

Old Post 24-12-2016 v 04:11 AM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 43

Jasný, podmínky jsou různé o tom žádná jen chci říct, že si myslím že by se mělo spíš koukat na kytky než na nějaké hodnoty. Některé potřebují víc a některé míň. K g/w jsem nepřišel jak slepej k houslím, jak jsem psal udělal jsem dost pokusů a nejvíc problémů jsem měl v hlíně a když jsem se snažil vše stále měřit a srovnávat. Navíc vše jsem se dočetl zde na foru ale nejvíc mi dala věta: na výtok a měření EC kašli koukej na kytky.

Old Post 24-12-2016 v 08:44 AM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 44

Nedokážu si nějak představit co jsi měřil v hlíně... vstupní EC a pH... to musí být vše... Hlína je královna na pěstování, žije z ní celá planeta.
To chápu, že se ti zdá, že je u hlíny zbytečný laborovat.

Já vždycky měl deficity i při 1.8 EC ... at už v RW nebo bubblerech, nebo kokosu. Člověk by toho ani rejpat nechtěl, ale třeba já musel.

Začátečníkovi řekni dívej se na kytky a podle toho hnoj...
Začátečník neví jak mají vypadat zdravé kytky.

Jedno, ale máme společné, po 4500 tisicích za pH metry, jsem skončil u pH kapek a miluju je.

And I'm stoned!

Old Post 24-12-2016 v 21:36 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 45

Negative Creep - "po 4500 tisicích za pH metry, jsem skončil u pH kapek a miluju je"

Tak to si prehnal, jak howado! Nečakaj, že to budem zdôvodňovať!...neverím, že to s Efendym myslíte vážne!


Jasné, že meral to, čo tam nalial a nie to, čo mu z tej hliny vytieklo
10x

A neboj, funguje perfektne aj UGRO, keď ho správne napufruješ a nasýtiš trichodermou!

Ja už nepoužívam ani kvapky, ale jazykom líznem a očami zhodnotím...

Naposledy upravil odo 25-12-2016 v 09:28 AM

Old Post 24-12-2016 v 23:48 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 46

Já Tvoje rady nepotřebuju a to je pravidlo numerouno.
Nic špatnýho nikomu nepřeju, jenom by jsi si měl zažít co já a byl by od takovejch polovičatejch sarkastů pokoj.

Hele kapky mám od Neptune Hydroponic, s metrem za 2000 + 1000 sonda, stím jsem měřil, minimálně 500x, sondy jsem měl už 3.
Hanna pH/EC metr už se u mě taky otočil.

A kapky.... To je prostě nádhera.
Není důležitý, jaký pH jedeš, důležitý je, aby bylo s každým sudem stejný a věř mi, že čiře žlutou barvu z kapek poznáš a je o ověřenej sweet spot.

Já bych s RO vodou nemusel pH upravovat do kokosu vůbec btw.
Ta voda si nedrží svoji vůli, přizpůsobuje se.
To je taky důvod, proč nemůžu jet bubblery.

And I'm stoned!

Naposledy upravil Negative Creep 25-12-2016 v 13:51 PM

Old Post 25-12-2016 v 13:40 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 47

Zdravím komunito jsem tu po delší odmlce.

Taky jsem upustil od Hydra a začal jsem najíždět na kokos. Vyhýbal jsem se toho jak čert kříže a nakonec jsem se dokopal k tomu je to cca. rok a půl . Musím říct, že mi odpadlo mnoho starostí a nákladů. Kokos je mnohem jednoduší, něž hlína a méně náročný než hydro. Výnos vynikající dokonce se mi podařilo dát 1,14g/w bez jakýkoliv aditiv. Odpadlo mi hodně starostí a chodím tam někdy obden,když vím, že je potřeba zalít. Poznal jsem že měřit výtok je kokotina. Vzhled řekne víc. Upravuji jen PH roztoku a ani EC neměřím dávám od začátku až do konce stejné, ze začátku je potřeba víc protože se musí kokos nasytit pak už jen podle vzhledu udržovat potřebné množství zálivky s hnoji. Nemůžu si to vynachválit pro mne je jen nevýhod kam s kokosem. Zkoušel sem kokos podruhé což se dal onen 1,14g/w ale potřetí recyklaci se mi to už vymstilo. Takže podle mě dvakrát a dost. Jinak mohu jen doporučit a jel jsem jedno s odtokem a jedno s podtáckem a rozdíl sem nepoznal. Důležitě je,aby byl stále vlhký.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Naposledy upravil LonGermaX 09-01-2017 v 13:49 PM

Old Post 09-01-2017 v 12:51 PM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Palec nahoru Příspěvek č. 48

citace:
Původní příspěvek od LonGermaX
Zdravím komunito jsem tu po delší odmlce.

Taky jsem upustil od Hydra a začal jsem najíždět na kokos. Vyhýbal jsem se toho jak čert kříže a nakonec jsem se dokopal k tomu je to cca. rok a půl . Musím říct, že mi odpadlo mnoho starostí a nákladů. Kokos je mnohem jednoduší, něž hlína a méně náročný než hydro. Výnos vynikající dokonce se mi podařilo dát 1,14g/w bez jakýkoliv aditiv. Odpadlo mi hodně starostí a chodím tam někdy obden,když vím, že je potřeba zalít. Poznal jsem že měřit výtok je kokotina. Vzhled řekne víc. Upravuji jen PH roztoku a ani EC neměřím dávám od začátku až do konce stejné, ze začátku je potřeba víc protože se musí kokos nasytit pak už jen podle vzhledu udržovat potřebné množství zálivky s hnoji. Nemůžu si to vynachválit pro mne je jen nevýhod kam s kokosem. Zkoušel sem kokos podruhé což se dal onen 1,14g/w ale potřetí recyklaci se mi to už vymstilo. Takže podle mě dvakrát a dost. Jinak mohu jen doporučit a jel jsem jedno s odtokem a jedno s podtáckem a rozdíl sem nepoznal. Důležitě je,aby byl stále vlhký.


Moje řeč

Negative Creep pokud bylo
to měření v hlíně na mě, tak jediné co jsem o hlíně psal je - Omyl v hlíně se něco posere a trvá dlouho než se to srovná v kokosu vidím problém a snadno ho vyřeším během dne.

Jinak začátečník nepozná zelenou? OK beru zpět, začátečník který si dokáže přečíst FAQ a pozná rozdíl tmavě zelená, zelená, světle zelená a žlutá jako nápovědu může použít i ty tisíce fotek zde na foru tak ten ať se řídí barvou listů u kytek.


Odo - čemu nevěříš že myslím vážně? Že není třeba měřit EC na výtoku?

Old Post 09-01-2017 v 15:43 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2360390 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív