Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » EC odtoku z kokosu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Opravdu můžu potvrdit Bártovi rady, bál jsem se, že to zkazím ještě víc, ale barva se opravdu srovnala potom co jsem aplikoval růstovky a potom zvýšil EC na 2+ a opět to začalo kynout. Takže na výtok už kašlu, listy maj hlavní slovo. U jednoho modelu už se skoro polovina pestíků hnědá, tak za chvíli snížím na Bártovo doporučení zpět na 1,8. Druhej strain má 90% pořád bílejch, taky má o 2 týdny delší květ, takže ten si ještě spokojeně pokyne jak těstíčko

Jak začnou zavadat pestíky, jde se s EC dolů, jak bude tak 60% zavadlých, tak čistou vodu 2-3 zálivky a konec.
Ať se daří :-)

Grow Max 150W

Old Post 13-10-2012 v 18:45 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dr.chlup
Nový Člen

Karma uživatele dr.chlup - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 18

zdarec diky moc za tohle čtení mám stím žloutnutím dost problem a výnos dost mizernej používám Ah a tenhle problém řeším pořád dokola mám jenom jeden dotaz co se týče ec budu mít řezi uděláný v perlitu a ty nejsou hnojený vubec takže když je dám od 6,5l květináče a dám tam hned ec,1.9 nespálím to nemám radši začít na 1.1 a každej den to zvišovat k ec 1.9 jinak sem snad vše dobře pochopil jak se projeví žloutnutí tak dát rustové hnojivo stači 1-2 dny díky za odpověd

Old Post 02-11-2012 v 18:46 PM
dr.chlup je offline   Profil uživatele dr.chlup   Find more posts by dr.chlup   Foto galerie člena dr.chlup   Click here to Send dr.chlup a Private Message   Add dr.chlup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od dr.chlup
zdarec diky moc za tohle čtení mám stím žloutnutím dost problem a výnos dost mizernej používám Ah a tenhle problém řeším pořád dokola mám jenom jeden dotaz co se týče ec budu mít řezi uděláný v perlitu a ty nejsou hnojený vubec takže když je dám od 6,5l květináče a dám tam hned ec,1.9 nespálím to nemám radši začít na 1.1 a každej den to zvišovat k ec 1.9 jinak sem snad vše dobře pochopil jak se projeví žloutnutí tak dát rustové hnojivo stači 1-2 dny díky za odpověd

Řezy klidně hnoj EC 0,5 v perlitu.
Pokud sadíš řezy do kokosu, tak začínej už na 1-1,2EC (hlína se na startu nehnojí)
Výnos máš slabý, protože je máš málo hnojené, přepínej na květ, až když máš dobře živené rostliny, protože po přepnutí se spotřeba dusíku zvyšuje.
Tabulky ber jako orientační, podle barvy listu si zvyšuj a nebo snižuj EC zálivky v růstu.
Pokud sadíš do hlíny, tak samozřejmě EC 1,9 je moc , pro hlínu bývá 1/2 EC zálivky proti kokosu. EC 1,9 při přesazování v kokosu není moc, kokos je po ruzpuštění naředěný vodou (neplatí pro sypaný kokos).

Grow Max 150W

Old Post 03-11-2012 v 12:38 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dr.chlup
Nový Člen

Karma uživatele dr.chlup - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od Bárt

Řezy klidně hnoj EC 0,5 v perlitu.
Pokud sadíš řezy do kokosu, tak začínej už na 1-1,2EC (hlína se na startu nehnojí)
Výnos máš slabý, protože je máš málo hnojené, přepínej na květ, až když máš dobře živené rostliny, protože po přepnutí se spotřeba dusíku zvyšuje.
Tabulky ber jako orientační, podle barvy listu si zvyšuj a nebo snižuj EC zálivky v růstu.
Pokud sadíš do hlíny, tak samozřejmě EC 1,9 je moc , pro hlínu bývá 1/2 EC zálivky proti kokosu. EC 1,9 při přesazování v kokosu není moc, kokos je po ruzpuštění naředěný vodou (neplatí pro sypaný kokos).
díkec za radu ec sem měl před tím až 2.2 ale asi to bylo tím že sem hned po přepnutí dal 2 počáteční fázi hnojivo ted to skusím jak píšete v každým případě jsme moc rád za odpověd díky a snat už stoho neco bude

Old Post 03-11-2012 v 18:11 PM
dr.chlup je offline   Profil uživatele dr.chlup   Find more posts by dr.chlup   Foto galerie člena dr.chlup   Click here to Send dr.chlup a Private Message   Add dr.chlup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 21

Ahoj, všechno funguje jak má ale měl bych ještě otázku na Bárta. Přidáváš ještě něco kromě A/M/B ? kyselinu už používám jenom při nizký koncentraci hnojiva a pak používám atazyme a zezačátku občas Rot Stop, ale zajímá mě hlavně jestli tam dáváš nějakej květovej booster. Píšou, že v tom je vše co má být, ale stejně mě to zajímá. Mám na výběr z Monster Bloom od groteku, explode od dutchpro, greensenzation od plagronu, aminobloom od metropu a bloom stimulator od Bcuzz. Díky za odpověd

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 16-11-2012 v 20:25 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Ahoj, všechno funguje jak má ale měl bych ještě otázku na Bárta. Přidáváš ještě něco kromě A/M/B ? kyselinu už používám jenom při nizký koncentraci hnojiva a pak používám atazyme a zezačátku občas Rot Stop, ale zajímá mě hlavně jestli tam dáváš nějakej květovej booster. Píšou, že v tom je vše co má být, ale stejně mě to zajímá. Mám na výběr z Monster Bloom od groteku, explode od dutchpro, greensenzation od plagronu, aminobloom od metropu a bloom stimulator od Bcuzz. Díky za odpověd

Ne, není třeba používat boostery, stačí přiměřeně zvýšit EC v obdobé největšího nákvětu na EC-2,2-2,4 max, většina Boosterů je stejně založeno na PK. Kombinovat přípravky od různých výrobců je dost rizikové, hrozí předávkování některými prvky atd.

Grow Max 150W

Old Post 17-11-2012 v 13:14 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
babycakes
Nový Člen

Karma uživatele babycakes - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 28 

Příspěvek č. 23

Ahoj,
Jestli bych se do toho mohl také vložit.. již několik kol jsem řešil proč mám řídké palice bylo to tím že jsem neměřil PH odtoku a ani EC. Ph bylo příšerně nízké po 4Ph. tak jsem vzal kytičky a pořádně jsem je propláchl pod sprchou.

Teď bych si to chtěl všechno pekelně kontrolovat prolívat kytičky kažou zálivkou abych věděl jak na tom jsem .
Vodu mám příšerně tvrdou EC 1.2 a také jedu JIDB + bych chtěl ještě přidavat kořenák, ikdyž tam již je ale příde mi, že je težce slabý ( od canny ) a potom bych chtěl ještě jak říkal bárt tam lít booster ( také zatím od canny) s bloombastikem .
Proto bych to chtěl celé nějak skombinovat a měřit navíc také kvůli tomu, že již mám pořízený EC metr.

takže maximální EC by mělo být 2,5 v zálivce nebo ve výtoku ??? A jaké potom ve výtoku ?

Ještě mám takový dotaz na kartičce v Canna kalkulátoru živin je EC a potom EC+ , tak to EC + znamená výtok ?

Old Post 24-10-2013 v 20:13 PM
babycakes je offline   Profil uživatele babycakes   Find more posts by babycakes   Foto galerie člena babycakes   Click here to Send babycakes a Private Message   Add babycakes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
babycakes
Nový Člen

Karma uživatele babycakes - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 28 

Příspěvek č. 24

Aha takže prakticky u JIDB se řeší jenom to že když jsi na růstu tak si zvýšiš EC ve složce A ,ale jak je to s M a s B ? A zvýším a M a B nechám podle kartičky nebo to snižím podle toho kolik přidám A ?

Old Post 24-10-2013 v 20:19 PM
babycakes je offline   Profil uživatele babycakes   Find more posts by babycakes   Foto galerie člena babycakes   Click here to Send babycakes a Private Message   Add babycakes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od babycakes
Aha takže prakticky u JIDB se řeší jenom to že když jsi na růstu tak si zvýšiš EC ve složce A ,ale jak je to s M a s B ? A zvýším a M a B nechám podle kartičky nebo to snižím podle toho kolik přidám A ?

Ne ne, poměr se míchá rovnoměrně, dle tabulky http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=373571
Hlavně základ úspěchu hnojení v kokose a i jinde, je koukat na listy, pokud jsou na rustu zbytečně světlé, tak zvýšíš EC u příští zálivky a pokud jsou sytě zelené tak uber. První známky přehnojení jsou usychající špičky listu a potom i zoubky, pokud má pěstitel oči a mozek, tak se rychle naučí hnojit. Pokud jsou známky blížícího se přehnojení, tak ještě před vyschnutím květináče je třeba zalít vodou, protože jak vysychá, tak i roste EC v květináči.

Grow Max 150W

Old Post 25-10-2013 v 15:02 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 26

Na řídké palice mají vliv 3 faktory, světlo, výživa a genetika. Příliš nízké výstupní EC muže být zpusobeno naakumulovanýma hnojivama v květináči, ty snižují PH a to si ověříš změřením výtoku. Normálně pokud jsou listy zdravé, tak výtok neměř, ale pokud si nejsi jistý a něco nevypadá dobře, tak podle výtoku si mužeš rychle zjistit problém a takto si ověříš, zda hnojíš moc a nebo málo.
oa zasolení je způsobeno buďto dlouhodobým příliš vysokým EC zálivky , a nebo takovým přimícháváním Blombastiků atd. JIDB má dost PK, tak když přidáš jiný výrobek, tak si rozhodíš nastavený poměr a kytky budou mít málo dusíku a nespotřebované PK zasolí substrát a sníží ti PH a ty budeš hned mít problém.
To o přidání kořeňáku také píší na stránkách.

citace:
Původní příspěvek od babycakes
Ahoj,
Jestli bych se do toho mohl také vložit.. již několik kol jsem řešil proč mám řídké palice bylo to tím že jsem neměřil PH odtoku a ani EC. Ph bylo příšerně nízké po 4Ph. tak jsem vzal kytičky a pořádně jsem je propláchl pod sprchou.

Teď bych si to chtěl všechno pekelně kontrolovat prolívat kytičky kažou zálivkou abych věděl jak na tom jsem .
Vodu mám příšerně tvrdou EC 1.2 a také jedu JIDB + bych chtěl ještě přidavat kořenák, ikdyž tam již je ale příde mi, že je težce slabý ( od canny ) a potom bych chtěl ještě jak říkal bárt tam lít booster ( také zatím od canny) s bloombastikem .
Proto bych to chtěl celé nějak skombinovat a měřit navíc také kvůli tomu, že již mám pořízený EC metr.

takže maximální EC by mělo být 2,5 v zálivce nebo ve výtoku ??? A jaké potom ve výtoku ?

Ještě mám takový dotaz na kartičce v Canna kalkulátoru živin je EC a potom EC+ , tak to EC + znamená výtok ?

Grow Max 150W

Old Post 25-10-2013 v 15:12 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmijak
Stálý Člen

Karma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 27

cus a jak je to u hnojeni u matecnich rostlin nebot ja davam ec na jib 1.6 a nektere listy me porad zloutnout zda se me to moc velke ale jak uberu budu mit je uplne zlute delam vzdy zalivku jednou hnojivo jednou jen voda s enzymy nevim kde muze byt proble kokos zasoleny nemam diky za odpoved

Old Post 15-03-2014 v 08:10 AM
zmijak je offline   Profil uživatele zmijak   Find more posts by zmijak   Foto galerie člena zmijak   Click here to Send zmijak a Private Message   Add zmijak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od zmijak
cus a jak je to u hnojeni u matecnich rostlin nebot ja davam ec na jib 1.6 a nektere listy me porad zloutnout zda se me to moc velke ale jak uberu budu mit je uplne zlute delam vzdy zalivku jednou hnojivo jednou jen voda s enzymy nevim kde muze byt proble kokos zasoleny nemam diky za odpoved


a nejsou to listy ktere normalne odrustaji jen starim? jak vypada matka celkove je vitalni?



Old Post 15-03-2014 v 09:22 AM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmijak
Stálý Člen

Karma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 29

krasna zdrava vitalni pouzivam na ni postriky 3x tydne nitrozyme 1x phytamin nevypada na znamky ze by nejak stradala jen spodni listy jsou bledsi nez vrchni taky jsem myslel starim ale taky me napadlo jestli to neni nedostatkem dusiku jinak zkusim po proplachnuti prejit na jine hnojivo jako je feeding od green house urcene primo na mother plans sypke a jen jedna slozka ve ktere je vse pro spravny prisun veskerych potrebnych latek pro matku

Old Post 15-03-2014 v 10:12 AM
zmijak je offline   Profil uživatele zmijak   Find more posts by zmijak   Foto galerie člena zmijak   Click here to Send zmijak a Private Message   Add zmijak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 30

sice trochu odbočím, ale jaký EC by mělo cca vytékat z Rockwoolu???

Old Post 16-03-2014 v 14:31 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MICHAL88
Stálý Člen

Karma uživatele MICHAL88 - 97% PěstitelskáKarma uživatele MICHAL88 - 97% PěstitelskáKarma uživatele MICHAL88 - 97% PěstitelskáKarma uživatele MICHAL88 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 31

doporučil bych použít hnojivo FloraNova od GH, podle mně momentálně neexistuje na trhu nic lepšího, dávkování naprosto triviální. Držte se návodu na obaluí, kokos průběžně proplachujte vodou s upraveným ph a budete mít po problému jak s ph tak s ec, tyhle hnojiva upraví ph na ideální hodnotu. Důležité před použitím protřepat.

NYD 400w 1x1m ----- Zahradní domek in da haus aneb jak to roste v plechovým boxu --- Kempaři ve stanu 9x Shark Shock ve stanu 1x1 pod čtyřkoulí v cooltube a pak asi 600w?

Old Post 17-03-2014 v 01:51 AM
MICHAL88 je offline   Profil uživatele MICHAL88   Find more posts by MICHAL88   Foto galerie člena MICHAL88   Click here to Send MICHAL88 a Private Message   Add MICHAL88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C21H30O2
Stálý Člen

Karma uživatele C21H30O2 - 83% PěstitelskáKarma uživatele C21H30O2 - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 32

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Ahoj, všechno funguje jak má ale měl bych ještě otázku na Bárta. Přidáváš ještě něco kromě A/M/B ? kyselinu už používám jenom při nizký koncentraci hnojiva a pak používám atazyme a zezačátku občas Rot Stop, ale zajímá mě hlavně jestli tam dáváš nějakej květovej booster. Píšou, že v tom je vše co má být, ale stejně mě to zajímá. Mám na výběr z Monster Bloom od groteku, explode od dutchpro, greensenzation od plagronu, aminobloom od metropu a bloom stimulator od Bcuzz. Díky za odpověd


GS v kombinacii s JIB nie je dobra volba. mne sa pri kokose v drip systeme vdaka GS presoloval kokos. lepsie je radsej namiesat JIB na vacsie EC bez GS.

inak dlhsie som nesledoval EC a PH (pokazil sa mi merak) a po asi dvoch tyzdnoch som zistil, ze v kvetinaci mam velke PH. vcera som lial 5,8, vytakalo 6,5. dnes som nalial 5,2 a vytekalo zas 6,4-6,5.

zajtra podam enzymi a necham jeden den rastlinky len na enzymoch, co to urobi.

EDIT: dnes som nalial v casovom intervali cca 3h dve sedemdecove flasky s upravneou vodou a enzymami. nalial som 5,8, vytakalo opat 6,5.

zajtra uz budem mat aj funkcny EC meter, tak premeram, co presne tam lejem a co mi vyteka.

Naposledy upravil C21H30O2 27-05-2014 v 23:08 PM

Old Post 24-05-2014 v 23:24 PM
C21H30O2 je offline   Profil uživatele C21H30O2   Find more posts by C21H30O2   Foto galerie člena C21H30O2   Click here to Send C21H30O2 a Private Message   Add C21H30O2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7429090 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív