Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » 118W CFL/150W HPS - Wappa, Monster, Ganesh Spirit
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 17

Pecka..po čtyřech hodinách na světle je teplota ve skříni stále 25 supňů, vlhkost 50%, ale zatim jsou kytkičky v nacucanej RW kostkách a sotva vykukujou,takže to snad stačí
Fakt příjemně mě překvapilo jak málo ty úsporky a zářivky hřejou

Old Post 17-09-2012 v 19:20 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 18

no uplne idealne podmienky .

Old Post 17-09-2012 v 19:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
powpow
Stálý Člen

Karma uživatele powpow - 21% PěstitelskáKarma uživatele powpow - 21% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 19

Ja mel 6x15w, chybelo mi to v prvnim prispevku. Vazani dolu mozna neprinasi tolik palic jako ScrooG, prijde mi ale jednodussi a pro kytky prirozenejsi. Zkusenosti zatim velice dobre

Solarko aneb mikro s linearkama

Old Post 17-09-2012 v 22:12 PM
powpow je offline   Profil uživatele powpow   Find more posts by powpow   Foto galerie člena powpow   Click here to Send powpow a Private Message   Add powpow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 20




jj, já vázání miluju přikládám dnešní fotky z balkónu

na první Pamir Gold, kytka, která jako málá napůl shnila, prostě jenom pahejl bez kořenů, furt byl ale zelenej, tak jsem ho nechal pojovat, začal růst až po měsíci a teď je z něj tohle monstrum - story jak z TN :-D

druhá a třetí fotka jsou Deep Sweet Grapefruit od Dinfemu, ta už je v pokročilejší fázi květu

venku takhle ohejbám většinu kytek, má to fakt luxusní efekt
takže můžu taky jedině doporučit

Old Post 18-09-2012 v 08:35 AM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 21

hele,na tvuj dotaz musim odpovedet,ze efektivni dosah linearni zarivky je bohuzel opravdu tech 5-10cm.dejk je co nejniz,jinak se ti to bude strasne tahnout!
Navic casem ztraceji svitivost,po roce se obycejne maji menit,ale to je teorie.osobne bych to nechal dosvitit,srat na to.
Jedna baba povidala,ze CFL neztraci svitivost vubec,tj.usporka by byla asi lepsi nez linearni svetlo....ale tezko ver babe,kdyz to nemas otestovany.Ja mel klony pod linearkama a rostlo to v pohode,ale je treba to dat opravdu nizko.taky bych se spis klonil ke scrogu nez kolinkam,ale nerikam,ze to nepujde i takhle....

Old Post 18-09-2012 v 18:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
powpow
Stálý Člen

Karma uživatele powpow - 21% PěstitelskáKarma uživatele powpow - 21% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 22

CFL jsou snad jen naohybany linearky, nebo? Kazdopadne dej svetlo co nejniz, obcas se mi listy tech zarivek i dotykali a v pohode

Solarko aneb mikro s linearkama

Old Post 18-09-2012 v 18:36 PM
powpow je offline   Profil uživatele powpow   Find more posts by powpow   Foto galerie člena powpow   Click here to Send powpow a Private Message   Add powpow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 23

dík za rady , pánové, ... co já vím, tak CFL po určitých odsvícených hodinách (v mém případě 8000hod) intenzitu ztrácí, dokonce to i uvádí výrobce, jmenuje se to Faktor poklesu světelného toku a je to buď 0,x nebo v %

myslíte, že v případě těch úsporek
http://www.energizershop.cz/zarivka...00-hod/d-70566/
je dosvit taky tak malej? fe finále je totiž budu mít tak o 5 cm níž, než ty lineárky, tak aby kytky vůbec na ty zářifky viděly
proto taky přemejšlim jak se vyhnout kasickýmu scrogu, bude lepší kytky vyloženě vytvarovat přímo na ty jednotlivý světla..si myslim teda
umístění objímek je vidět na fotce reflektoru, na začátku trýdu

Old Post 19-09-2012 v 07:55 AM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 24


ještě když mluvim o tom reflektoru, včera jsem zjistil, že ta stříbrná mřížka mi sežere tak 25% světla (mým okem) tak jsem jí vyndal

Old Post 19-09-2012 v 08:00 AM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 25



zdar,
včera jsem zasadil kdytičky do hlíny,
subrstát jsem smíchal z hlíny pro pokojovky, nehnojený, perlitu, kokosu a na dně je ofc keramzit
udělal jsem kdytičkám mini pařníky, viz 1.foto

Old Post 21-09-2012 v 09:28 AM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 26

no a samozřejmě už se přemejšlí o sodíku na květ :-D
dokázal by někdo, kdo zkoušel na květ i úsporky i sodík posoudit, jakej bude ve finále rozdíl? nemluvím jen o výnosu, prostě celkově..
mám chuť ty úsporky zkusit (soupis světlometů v prvním příspěvku), ale myslim si, že se jen zbytečně připravim u třetinu úrody (oproti 150W philips son-t pia+)

Old Post 21-09-2012 v 12:10 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 27




zdar, po pár dnech dávám fotky, sorry za tu kvalitu..
nevim, jestli se mi to zdá, ale nějak to začlo růst, právě jsem je všechny nad druhým patrem zašmiknul

Old Post 27-09-2012 v 16:52 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 28

Zdarec
Má tady někdo zkušenosti s postupným zkracováním dne?
Myslim si,že když venku rostou kytky tak pěkně rychle, musí to mít pro ně nějakou výhodu...
Všichni perou 18/6 a pak kytka při přepnutí najednou dostane šok..ale možná se pletu a právě ten "šok" kytku nakopne do květu, proto se ptám

Chci postupně, po 15 ti munutach zkracovat den až do cyklu 15/9, pak přijde přepnutí.
Nebo je 15 hodin moc malo a mam to zaseknout na 16 ti hodinách? Co myslíte?

možná je to zbytečný, ale stejně se kolem kytiček furt motám, tak mi to nic neudělá, holkám taky určitě ne a ušetři to i pár kaček za elektriku teoreticky jim to přinese přirozenější život :-D

Díky za připomínky

Old Post 28-09-2012 v 12:36 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 29

teoreticky ano,prakticky zbytecny.proc se nedrzet zaziteho a vyzkouseneho dogmatu...
kdyz uz chces experimentovat,zkousel bych to na jinych frontach...metody pestovani,hydro,aero,drip...moznosti je hodne.rozhodne pokladam za zbytecny zkouset tohle.

Old Post 28-09-2012 v 14:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zefram Cochrane
Stálý Člen

Karma uživatele Zefram Cochrane - 60% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 142  

Příspěvek č. 30

Klidně bych to i zkusil. Určitě to ovlivní příznivě i spotřebu elektřiny. Také jsem uvažoval i o postupném rozsvěcení, v přírodě se také rozednívá, je poledne a stmívá se. Takže při vícezdrovovém světle lze postupně rozsvěcet a zhasínat.
Zkoušet se dá hodně (jak pravil -Ra-), ale proč právě tohle brát jako dogma? V přírodě se také fotoperioda mění a nejen v rámci roku, ale i dne.

Old Post 28-09-2012 v 15:32 PM
Zefram Cochrane je offline   Profil uživatele Zefram Cochrane   Find more posts by Zefram Cochrane   Foto galerie člena Zefram Cochrane   Click here to Send Zefram Cochrane a Private Message   Add Zefram Cochrane to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 31

Díky za názory, s tím postupnym rozsvěcenim mě to taky napadlo..
Moh bych rozsvítit na celou dobu ty trubice a úsporky by se rozjeli třeba až po hodině - po dvou, večer to samý - další uspora energie a opět to nic zkazit nemůže

To -Ra-:
Základní pěstitelský dogmata moc dobře znám, ale pořad budu vymejšlet, jak cokoliv udělat jinak, než je to zažitý pokud to má logiku a koresponduje to s přirodními náležitostmi

Mějte se

Old Post 28-09-2012 v 17:08 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filipec
Stálý Člen

Karma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% PěstitelskáKarma uživatele filipec - 45% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 32

OMG, všechno bude jinak :-D
To budete čumět

Old Post 30-09-2012 v 12:59 PM
filipec je offline   Profil uživatele filipec   Find more posts by filipec   Foto galerie člena filipec   Click here to Send filipec a Private Message   Add filipec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:05 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7196990 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív