Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Autoflowering Odrůdy » Rada Jak Se Mi MÁ PodaŘit ÚspĚŠnĚ NaklÍČit !!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
PataR1
Nový Člen

Karma uživatele PataR1 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 4  

Palec dolů Rada Jak Se Mi MÁ PodaŘit ÚspĚŠnĚ NaklÍČit !! Příspěvek č. 1

Zdravim zahradnici milujici sve deticky..
Mam trivialini dotaz,jsem si toho plne vedom,ale v podstate na zaklade malickosti se mi nedari naklicit semena. Jsem uz fakt zoufalej,protoze me to stalo dost stovek za seminka a nic kloudnyho nasvete !!
Moje otazka zni: JAK ZARUČENE NAKLÍČIT SEMÍNKA TAK,ABY VYLEZLA VŮBEC ZE ZEMĚ??
Vyzkousel jsem:
1) kombinaci namoceni ve filmovce kde v radu 2-3 dni seminka pukla,ukazal se klicek,pote jsem zasadil do raselinovych tablet,cca 3mm hluboko a nekdy po cca tydnu se nekdy neco ukaze..

2)Seminka jsem bez nakliceni dal primo do raselinovych tablet a to se mi tez neosvedcilo,treba AK AF vylezli ze 3 semen 2 a ted se podrzte..po 16 dnech,kdy sem to chtel uz vyhodit,ale venku jsou 2 tydny a vyska rostlinek je nemenna na 3 cm.

3)Dal jsem mirne naklicena seminka z filmovky do kelimku se zeminou a to je asi nejhorsi kombinace co se mi osvedcila,pac z 10 semen za skoro 1000.- vylezlo jedno Po pitve semen jsem ale zjistil,ze v seminkach byl malej bilej cervik,treba to byl kamen urazu

Pri nakliceni ve filmovce jsem pouzil vodu z radu a uzavrel,filmovku jsem mel na stole v mistnosti.
Raselinove tablety prvne namocim,az nabobtnaji,pote tam zasadim do cca 3 mm seminko a tablety udrzuju v permanentni vlhkosti

PROSÍM,OPRAVDU PROSÍM o radu,vim,ze jsem dezo,ale asi ta nejlehci vec je ta nejtezsi. Treba delam chybu v postupech,ci raselinove tablety mam spatne,fakt nevvim
Ptal jsem se po rockwoolovych kostickach,ale to nikde neznaji :--)))
Dekuji uprimne vsem za radu !! kritiky se nebojim,pac su asi fakt kozel zahradnik !! )

Old Post 16-08-2012 v 07:33 AM
PataR1 je offline   Profil uživatele PataR1   Find more posts by PataR1   Foto galerie člena PataR1   Click here to Send PataR1 a Private Message   Add PataR1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 2

počti si tohle, budeš trocha v obraze : http://mandalaseeds.com/cz/Guides/Germination-Guide

Old Post 16-08-2012 v 07:41 AM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 3

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26804
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26492
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=60
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=5362

Old Post 16-08-2012 v 16:12 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 4

Přečti si tenhle odkaz:

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26804

Utěrky můžeš nahradit papírovými kapesníčky, které nemusíš převařovat. A vyhoď ty rašelinové tablety - a sázej naklíčené semena rovnou do substrátu, jen jemně pod povrch. K čemu ty tablety vůbec na to naklíčení máš? Řašelina je samotná příliš kyselá na konopí.

Old Post 16-08-2012 v 17:38 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
STi
Stálý Člen

Karma uživatele STi - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 5

Val to hned. Já dám kelímek plastový bílý neprůhledný do něj udělám díry ze spod pájkou. Dám tam substrát na pelargonie a přibližně 1-2cm od povrchu udělám důlek do kterého semínko postavím. Do důlku před tím naliju panáka deštovky, vložím semínko zasypu a spokojně jede.

Životy jiných končí při rychlosti u
které životy druhých ožívají ........

Old Post 16-08-2012 v 20:38 PM
STi je offline   Profil uživatele STi   Find more posts by STi   Foto galerie člena STi   Click here to Send STi a Private Message   Add STi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pecka
Nový Člen

Karma uživatele pecka - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 6

Já jsem předpěstovávala v umělé průsvitné krabičce od zavináčů na běžném kulatém odličovacím tamponku, navlhčeným a přeloženým. Uvnitř si hovělo semínko a pro kontrolu bylo možné je pohodlně odkrýt. Samozřejmě, že jsem udržovala vlhkost. měla jsem 6 zakoupených semen a vzešli 4. Protože předtím jsem to co jsem dostala sázela rovnou a vždycky se urodilo, tak jsem další rok už se semínkama neblbla a zase jsem to šoupla rovnou do země. To už jsem ovšem měla semen habaděj. Nakonec mi to roste všude jak se kytky vysemení. Nechávám je růst a postupně ty slabší vytrhávám a nechávám ty nejpěknější. Další probírka nastane, když se začnou chlubit samci, proto až po odstranění kluků udělám konečný průklest aby se holky netlačily. Jak venku jednou zasadíš a necháš dozrát, tak budeš mít zaděláno rovnou i napřesrok. Tak ať ti rostou.

pecka

Old Post 21-08-2012 v 15:35 PM
pecka je offline   Profil uživatele pecka   Find more posts by pecka   Foto galerie člena pecka   Click here to Send pecka a Private Message   Add pecka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Hlína Řekl bych, že... Příspěvek č. 7

Nejlepší je germinace semínek přímo v substrátu, jak to také doporučují v Dutch Passion® - Klíčení .

code:
Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků při klíčení, doporučujeme Vám nechat klíčit 
semínka podle našeho standartního postupu, kterým dosahujeme poměru klíčivosti ± 95 % 
u všech odrůd:
  • použijte pěstební místnost se stabilní teplotou 20/25 stupňů Celsiia.
  • použijte zeminu s hodnotou pH ± 7.0
  • zemina by neměla být vysušená , ale ani příliš vlhká
  • sázejte semínka do květináčku asi 5 mm hluboko pod povrch
  • po vložení semínka zem lehce stlačte, to podpoří i rašení
  • pokropte povrch zeminy vodou
  • zakryjte květináč průhlednou folií pro dosažení optimálního skleníkového efektu*
  • po 1 – 10 dnech semínko vyraší na povrch. Nyní odstraňte fólii.
  • zem pravidelně kropte vodou, vždy počkejte až horní vrstva zeminy proschne a opět pokropte nebo lehce zalejte
  • po 1 -2 týdnech budou sazeničky dostatečně silné na přesazení do většího květináče

* doporučuji minipařeniště

Old Post 26-08-2012 v 14:28 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:33 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1631930 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív