Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Slimáci můj největší nepřítel
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 1

Taky máte problém když venku zaprší,jdete se podívati,jak to roste,a najednou zjistíte že většina lístečků vašich kytiček,je zdevastována slimáky.já jsem prvně zkoušel nositi jim hlávkový salátek,ale moc to nepomáhalo.Dokonce jsem stavěl kolem kytiček různé bariéry,ale to ty hajzlíky taky neodradilo.Tak teď používám přípravek Slug Pelets.Zkoušel jsem i jiné Metaldehyd a tak podobně,ale jak jsem zjistil,tak Slug Pelets je nejlepší.Metaldehyd je sice jak je na obalu napsáno ve vodě nerospustný,ale má nedostatky ohledně toho že granulky jsou příliš malé,a po zapršení se do půdy stejně dostanou.I ta ůčinnost se mi zdá slabší.Slug Pelets,kladu tak,že si vezmu nějaký kelímek,s víčkem, zespod udělám díru,tak aby se tam ty potvory sliznatí dostali,a položím to tak,aby do toho nepršelo.Na 5 kytiček stačí tři kelímky,a je to.Navíc je Slug Pelets obohacen o nějaký přípravek který odpuzuje teplokrevné živočichy,takže to žerou jen ti slimáci.Dá se koupit skoro všude v zahradnictví a tak podobně.Zaplatíte za něj něco kolem 90-100 kč,a vystačí vám tak rok,nebo dva,podle toho kolik kytiček sadíte

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 14-02-2001 v 20:12 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KosMic
Stálý Člen

Karma uživatele KosMic - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Nápad Nech je rozpustit :) Příspěvek č. 2

Rada od mojí babičky, vážené to důchodkyně a zkušené zahrádkářky : Udělat bariery ze soli. Obyčejná sůl. Jak slimáček jde na tvoje kytičky, přeplazí se přes sůl a rozpustí se

Old Post 14-02-2001 v 22:24 PM
KosMic je offline   Profil uživatele KosMic   Find more posts by KosMic   Foto galerie člena KosMic   Click here to Send KosMic a Private Message   Add KosMic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Sůl? Příspěvek č. 3

Jo tak se solí jsem to na ně zkoušel taky.Jenže když jsem vykopal kolem kytiček cca 5 cm hluboký,a položil do něj folii,všechno fungovalo jak mělo,ale když zapršelo, nejenže sůl byla fuč a slimáci si pochutnávali na mejch kytičkách,ale ta sůl dost zaneřádila půdu a kytičky spálila tak,že místo pěkný hromádky huleníčka,jsem měl ze 4 kytiček sotva tři filmovky.Takže proto raději volím,né příliš oblíbenou chemickou metodu.Jo na ty prevíty sliznatý jsem fakt zkoušel všechno.

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 15-02-2001 v 19:34 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KosMic
Stálý Člen

Karma uživatele KosMic - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Palec dolů Ajaja Příspěvek č. 4

Tak to je ŠPATNÝ. Tak teda asi nezbývá než použít tu chemii.

Ještě jednou: SŮL NEBRAT !!! :C

Snad jsem tím příspěvkem někoho nepřipravil o úrodu.

Old Post 15-02-2001 v 19:45 PM
KosMic je offline   Profil uživatele KosMic   Find more posts by KosMic   Foto galerie člena KosMic   Click here to Send KosMic a Private Message   Add KosMic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Gardener
Nový Člen

Karma uživatele Dr.Gardener - 31% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 7 

Palec nahoru Příspěvek č. 5

a co taklhle smíchat popel s pískem a kolem dokola udělat tlustou čáru ztýhle směsi-podle mě to slimákům po tomhle povrchu nepojede a pojedou slintat někam jinam!

:d

Old Post 24-02-2001 v 10:36 AM
Dr.Gardener je offline   Profil uživatele Dr.Gardener   Find more posts by Dr.Gardener   Foto galerie člena Dr.Gardener   Click here to Send Dr.Gardener a Private Message   Add Dr.Gardener to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Charlos
Nový Člen

Karma uživatele Charlos - 23% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 2 

Chemie Slimákům STOP Příspěvek č. 6

Na slimáky je super Wanish. takový malý modrý granulky, sype se to kousek okolo a jak ten slimák projede tak skoncil. Stoji to asi 120Kc, je toho tusim 100g a maji to v drogerii. Kytkám to nic nedělá, použil jsem to už dvě sezony.

Old Post 27-02-2001 v 08:05 AM
Charlos je offline   Profil uživatele Charlos   Find more posts by Charlos   Foto galerie člena Charlos   Click here to Send Charlos a Private Message   Add Charlos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JFKALFA
Stálý Člen

Karma uživatele JFKALFA - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 128 

WANISH Příspěvek č. 7

normalne stoji do 100,- akorat je potreba ho obnovovat, pac dlouhe destive obdobi ho rozpusti, jinaq taky metoda je popel

Old Post 14-03-2001 v 21:46 PM
JFKALFA je offline   Profil uživatele JFKALFA   Find more posts by JFKALFA   Foto galerie člena JFKALFA   Click here to Send JFKALFA a Private Message   Add JFKALFA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
balty
Stálý Člen

Karma uživatele balty - 10% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 25 

Palec dolů proč tolik chemie_??? Příspěvek č. 8

Tyhle chemický sračky bych tam nedával
Zkoušel si kolem stonku dát plastovou lahev(uřízni dno
a hrdlo :p _???)A nebo tam nasyp písek, prej přes něj neradi lezou_!!!

smoked

Old Post 18-03-2001 v 11:56 AM
balty je offline   Profil uživatele balty   Find more posts by balty   Foto galerie člena balty   Click here to Send balty a Private Message   Add balty to your buddy list     Navštiv homepage uživatele balty! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fantomex
Stálý Člen

Karma uživatele fantomex - 7% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 41 

Příspěvek č. 9

slimaci sou kurvy - my sme to resili tak, ze sme tam nahazeli nejakou tu chemickou proti slimaci sracku a prvni noc sme zhuleny likvidovali slimaky tim ze sme je hazeli do vohne. zlikvidovali sme jich asi 100, takze pak moc nevotravovali

Old Post 18-03-2001 v 18:11 PM
fantomex je offline   Profil uživatele fantomex   Find more posts by fantomex   Foto galerie člena fantomex   Click here to Send fantomex a Private Message   Add fantomex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

Slimaci Příspěvek č. 10

Ja teda davem kolem stonku piliny ,staci kolecko 10- 15 cm v prumeru ,je to osvedceny a znam hodne lidi co to pouziva a myslim ze to funguje.

Old Post 18-03-2001 v 19:12 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 11

Doporučuju popel, po něm nejsou slimáci schopní lézt.

Old Post 30-03-2001 v 18:08 PM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

popel Příspěvek č. 12

Jo popel je sice dobrý,ale když zaprší je pryč.Jo a ten Wanish to je onen Slug pelets.Modré granulky které slimáky zničí protože jim moooooooooooc chutnají

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 30-03-2001 v 19:17 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

Cobba

Shoduju se,piliny jsou falt dobrý...stačí malej nános okolo stonků a je to,já to dělal tak že jsem okolo stonku dal kelímek od jogurtu a okolo piliny fakt už vám tam líst nebudou ...

Old Post 01-04-2001 v 10:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BORGOVE2001
Stálý Člen

Karma uživatele BORGOVE2001 - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 67 

Palec nahoru Babicka nekecala Příspěvek č. 14

Na slimaky sul ,ty parchanti ji fakt nemaj radi.Docela dost dobre se mi to osvedcilo.
Ale musis ji casto doplnovat(kazdej 14 dni jednokilovy baleni ,zalezi na tom jak mas velky pole), 4 cm lajna kolem a slimaci budou v pohode.Hlavne to nesypej moc pod kytky


Free Palestine!!!!
Allahu Akhbar!!!!!

Old Post 14-04-2001 v 09:11 AM
BORGOVE2001 je offline   Profil uživatele BORGOVE2001   Find more posts by BORGOVE2001   Foto galerie člena BORGOVE2001   Click here to Send BORGOVE2001 a Private Message   Add BORGOVE2001 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele BORGOVE2001! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prophet
Stálý Člen

Karma uživatele prophet - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 95  

Chemie zabíjejte slimáky Příspěvek č. 15

Heleďte já sem koupil v zahradnickejch potřebách přípravek Anti Slug-asi 0,3l za 70kč,modré granulky,stačí nasypat kolem kytek/vydrží asi 5-6 týdnů/ a jsem dost spokojenej.Dokud tam granule sou,tak se nedostali ani k 1 kytce-z pole asi 2*1m vyhazuju tak 15 slimáků týdně/rekordně asi 40,hustej pohled na hromady mrtvolek/.Je to boj.

Old Post 17-05-2001 v 15:51 PM
prophet je offline   Profil uživatele prophet   Find more posts by prophet   Foto galerie člena prophet   Click here to Send prophet a Private Message   Add prophet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

tal jsem kolem pole udělal ohrádku z plastikový kmoty,někde jhsem to našel...je to takový asi 10 cm vysokej plůtek plastovej a natáhl jsem to kolem políčka...nasypal jsm tam ještě popel a písek..a v poho...slimáci jsou pryč...

Old Post 17-05-2001 v 21:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8805770 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív