Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Do jaké Watáže jít ze začátku?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Dotaz Do jaké Watáže jít ze začátku? Příspěvek č. 1

Tento rok bych chtěl poprvé zkusit indoor protože se chci vyhnout bystrým zrakům sousedů a chci mít pěkné pokouření. Mám připraveno 16 samiček a rozhoduji se zda jít do 400W nebo 600W. A tedy i s boxem 90 nebo 120cm. Mám strach že nebudu moci 600W normálně uchladit, v plánu je ventilátor 280 m3/h ale chci se vyhnout cooltube jak kvůli ceně tak zesložitnění montáže a nastavování výšky a mám pocit že by to moc letních teplech stejně nepomohlo nijak zázračně. A co navíc vy zkušení pěstitelé říkáte na osazení 16 rostlin? Bude 400W na 90x90 stačit?

Old Post 01-07-2012 v 20:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

no CT není žádná výhra,přesně jak píšeš...Já osobně mám lepší teplotu bez CT než předtím s ní...Klidně běž do toho 4kila svou potřebu pokryješ v pohodě..16rostlin taky v pohodě,alespoň nebudeš muset mít dlouohou růstovou fázy...Ventilátor 280M3 ti nejspíš stačit nebude,uvádí se co watt to M3 já osobně mám 420M3 a v pohodě

Přeju hodně štěstí

Old Post 01-07-2012 v 20:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Díky za radu, díval jsem se na ventilátory a našel jsem dva adepty. Jeden 385m3 s průměrem 125mm a druhý s 680m3 a průměrem 150mm. Ten druhý by měl dostatečnou rezervu, průměr by pomohl menšímu hluku proudícího vzduchu ale potřeboval by určitě transformátorový regulátor neb by mi jeblo z té turbíny.

Old Post 02-07-2012 v 03:25 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

A předpokládám že k ventilátoru s 385m3 bych měl mát adekvátní pachový filtr. Na to by měl stačit Can-Lite 450 m3/h industry pokud se nepletu. Nebo se používá menší?

Old Post 02-07-2012 v 15:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
S3RIOUS
Stálý Člen

Karma uživatele S3RIOUS - 53% PěstitelskáKarma uživatele S3RIOUS - 53% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 5

čau, k těm teplotám...jestli to uchladíš záleží hlavně na tom, kde budeš box mít (špajz, přímo v pokoji) respektive na teplotě vzduchu který bude box nasávat. Pokud máš možnost brát vzduch třeba z ventilačky a odvádět ho do jiné místnosti/ven, tak by uchladit 600w stim 385m3 odtahem nemusela být až taková utopie. měj se

Old Post 02-07-2012 v 15:30 PM
S3RIOUS je offline   Profil uživatele S3RIOUS   Find more posts by S3RIOUS   Foto galerie člena S3RIOUS   Click here to Send S3RIOUS a Private Message   Add S3RIOUS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

Box bude v neobytné místnosti kam se nechodí. Bohužel odtah ani přítah není možný. Zkusím udělat experiment a změřit teplotu teď v těch hicích.

Akorát mi pořád nejde do hlavy proč prodávají komplety se 400W, 300m3/h odtahem a v boxu 90x90. Je to klasická mizérie jako u všech kitů jakéhokoliv zboží? Tedy kitu se vyhnout a radši si postavit něco podle svých potřeb a zkušeností/rad?

Old Post 02-07-2012 v 15:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

A taky ohledně výšky se chci zeptat zda 160cm stačí, časem bych chtěl udělat upgrade na aero a tam spodek zabere 46cm. To by pak zbylo slabých 114cm na rostliny a osvětlení, což se mi zdá sakra málo.

Old Post 02-07-2012 v 15:49 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

no ve faqu píší něco o 400W na metr čtvereční,tak bych řekl,že to je ok.Momentálně řeším nový vent'as kvůli pacháči a u pacháče to číslo uvádí optimální průtok vzduchu(např. pach. filtr 160m3/h má max průtok asi 240m3/h a po překročení této hodnoty,přestává účinně fungovat,to platí i pod těch 160)
Pachový filtr ti taky sníží průtok vzduchu ventilátoru,takže pokud to chápu správně,tak na Can-Lite 450 m3/h bude potřeba ventilátor 480m3/h a víc.

Old Post 02-07-2012 v 16:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

Tak jsem koukal na příspěvky uživatele eso1111 kde pěstoval v podobných podmínkách. A usoudil jsem že optimum bude:

Dark street II 120x120x180
Sunmaster 400W Dual spectrum
předřadník 400W ELT Arce
ventilátor TT 125 (až 385m3/h)
pachový filtr 360m3/h

+ na spojení odtahu Sonoflex 127mm kvůli snížení hluku

Old Post 02-07-2012 v 16:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

Tak jsem dostal soukromou zprávu že 400W bude na takovou skříň málo. Tedy že mám jít do 600W a svítit v noci kvůli teplu. Což se mi ale zas na druhou stranu už pěkně promítne do pořizovací ceny a v konečném zůčtování elektriky. Což se mi popravdě moc nechce. Ideál by bylo udělat si skříň sám, ale nevím jaký neprodušný materiál použít na potah. Udělat to z hliníkových profilů na voliéry je to nejmenší. Mělo by to ideální velikost 100x100x200.

Old Post 02-07-2012 v 18:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

Ohledně toho boxu já mám doma sice jen 55x40x120 s 150w ale udělal jsem si ho z dřevěných osb desek, kolem dokola jsem dal nosníky a osb desky jsem potáhl odrazovou folií, když jsem to seštrouboval dohromady spáry jsem přejel bílým silikonem a vlastně udělal box vlhkosti a vodě vzdorný, do stropu jsem vyvrtal díru na odtah dole přítah, a díry na nastavování výšky osvětlení... Našruboval dveře s protiprachovým těsněním a mám hotovo. Box je překvapivě stabilní

Old Post 02-07-2012 v 21:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Micurin
Nový Člen

Karma uživatele Micurin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 12

Tak taky neco napisu..Pred 5 mesici dojel svuj prvni grow.Byt 2+1 a stan 90x90 hned za skrini v loznici.400W a 12 kytek(jenom).UFO mam silnejsi nez ty,ale jen jeden maly ofuk a problemy s teplotou nebyly zadne.Ted jsem dojel druhe kolo(16 ks) a jeste nemam zvazene(ani asi nebudu),ale je toho podle odhadu vice,nez minule..Poprve toho bylo sice jen 260g,ale kvalitni material.Nemam zvlhcovacku,ani nemerim ph ani nic jineho.Odstata voda a hnojky Jungle in da box..Vsechno jsem se naucil tady..Jo a mel jsem i svilusky i muchy mi tam litaly..Napodruhe vubec nic.Uz si davam vice pozor a taky uz jsem se dovybavil..Nejhorsi je hukot UFA a hlavne vlhkost v celem pokoji.A ventilacka otevrena porad,kdyz jsem doma(Bydlim v prizemi).Toz treba Ti to pomuze Gutlak.))

Old Post 03-07-2012 v 17:35 PM
Micurin je offline   Profil uživatele Micurin   Find more posts by Micurin   Foto galerie člena Micurin   Click here to Send Micurin a Private Message   Add Micurin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

Tak jsem hledal a hledal až našel jiný growbox s rozměry 100x100x200. Což je ten můj vysněný ideál na 400W.

DARK ROOM 100x100x200cm - 4 300,00 Kč
Sunmaster 400W Dual spectrum +
předřadník 400W ELT Arce se stínidlem - 1 900,00 Kč
ventilátor TT125S - 385 m3/h - 1500,00 Kč
pachový filtr Can-Lite 300 m3/h industry 1200,00 Kč
Sonoflex 127mm kvůli snížení hluku 120,00 Kč za metr (5x)
radost z pěstování - k nezaplacení

Sečteno a podtrženo 9500,- což je příjemná cena, příjemná lépe chladitelná watáž s výnosy více než dostačujícími po pár brk a mastí. V budoucnu je možný upgrade na aeroponický systém Amazon.

Námitky, náměty a komentáře jsou vítány.

Old Post 03-07-2012 v 18:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

Po přečtení článků od Mr.José jsem se rozhodl pro drobnou úpravu konfigurace. Myslím že nikdo z nás není tak bohatý aby si kupoval levné věci.

Vlhkoměr/teploměr se sondou 2m
300,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
HomeBox L 100x100x180 (White)
4 580,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Pachový filtr Can-Lite 300 m3/h industry!
1 190,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Sonoflex 127mm (5m balení)
595,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Sunmaster 400W Dual spectrum
790,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Hurricane - klipsový ventilátor O 18cm
320,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Ventilátor TT125S - 385 m3/h1
450,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
The original Adjust A-Wing Medium 600W
2 199,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Lumatek 400W - přepínatelný
4 150,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Easy rolls 2ks (na zavěšení)
149,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Jungle in da BOX
250,00 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
===========
15973,00 Kč

Old Post 06-07-2012 v 19:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astronaut
Stálý Člen

Karma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 178 

Příspěvek č. 15

Ten vetrak hurican moc nefouka a easy rolss jsou celkem poruchovy uz kuli nim i nikdo vyhorel tet mam sun grip a zatim no problemo

Old Post 06-07-2012 v 23:11 PM
Astronaut je offline   Profil uživatele Astronaut   Find more posts by Astronaut   Foto galerie člena Astronaut   Click here to Send Astronaut a Private Message   Add Astronaut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

Díky za varování, hodím to radši na obyčejný řetěz.

Old Post 07-07-2012 v 05:47 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:46 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2054630 seconds with 21 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív