Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Lampa a oči . Ochrana zraku v pěstírně .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Lucia
Stálý Člen

Karma uživatele Lucia - 85% PěstitelskáKarma uživatele Lucia - 85% PěstitelskáKarma uživatele Lucia - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 83 

Nápad Lampa a oči. Příspěvek č. 1

Zaujima ma či može sodikova alebo metalhlogenidova lampa poškodiť oči.Mam už asi tyždeň problem z očami.Režu ma a bolia a vadi my svetlo.Mate niekto s tym skusenosti.

,Shiva shanti 400W SON-T AGRO,bubler
,Power Plant,Skywalker,250W Skrina,bubler
,Shiva shanti 250W Skrina,bubler

Old Post 22-03-2003 v 19:51 PM
Lucia je offline   Profil uživatele Lucia   Find more posts by Lucia   Foto galerie člena Lucia   Click here to Send Lucia a Private Message   Add Lucia to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chobot
Stálý Člen

Karma uživatele chobot - 76% PěstitelskáKarma uživatele chobot - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 2

Nejsem expert, ale rek bych, ze koukani do lampy muze bejt pro oci docela nezdravy. Napriklad to muze urcite vyvolat zanet spojivek, coz ma dost podobny priznaky jako to co popisujes. Ale taky to muzes mit z neceho jinyho.

Jesli se to nezlepsi tak si radsi zajdi k doktorovi a urcite necum zbytecne do lampy. Ja treba nosim do skrine zasadne slunecni brejle.

chobot

Old Post 23-03-2003 v 17:02 PM
chobot je offline   Profil uživatele chobot   Find more posts by chobot   Foto galerie člena chobot   Click here to Send chobot a Private Message   Add chobot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 3

2 Lucia: zajdi k ocnimu, nemusi to byt jenom zanet spojivek. Treba takovy zanet duhovky, to je labuz - oko poradne boli a do svetla se podivas jenom s jeste vetsi bolesti. Jo, a leci se to injekcne, primo do bulvy....

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 24-03-2003 v 11:52 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lucia
Stálý Člen

Karma uživatele Lucia - 85% PěstitelskáKarma uživatele Lucia - 85% PěstitelskáKarma uživatele Lucia - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 83 

Nápad Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od viridis
2 Lucia: zajdi k ocnimu, nemusi to byt jenom zanet spojivek. Treba takovy zanet duhovky, to je labuz - oko poradne boli a do svetla se podivas jenom s jeste vetsi bolesti. Jo, a leci se to injekcne, primo do bulvy....
Ty vieš človeka potešiť.Tak ti dík.Mam ale na teba otazku.mam taky dojem že si pisal raz o ozonovom generatore a o tom že si mal poleptane priedušky.Použivam ionizator od Bionaire.Takzvana pračka vzduchu.Je možne že by to malo vplyv aj na oči.Začina ma paliť aj v nose.Radšej som to dočastne vypla.

,Shiva shanti 400W SON-T AGRO,bubler
,Power Plant,Skywalker,250W Skrina,bubler
,Shiva shanti 250W Skrina,bubler

Old Post 24-03-2003 v 18:03 PM
Lucia je offline   Profil uživatele Lucia   Find more posts by Lucia   Foto galerie člena Lucia   Click here to Send Lucia a Private Message   Add Lucia to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
premys
Stálý Člen

Karma uživatele premys - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 113 

Příspěvek č. 5

no, takhle na jaře mám taky problémy s pálením očí, ale je to spíš od toho, jak začlo venku svítit slunko (dřív z monitoru). Každopádně svítit párset watty a čumět pořád do skříně asi není moc zdravé, kup si třeba televizi, nějakou knihu, nebo tak

Old Post 25-03-2003 v 16:15 PM
premys je offline   Profil uživatele premys   Find more posts by premys   Foto galerie člena premys   Click here to Send premys a Private Message   Add premys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 6

Uz bych tu chybku neudelal, tam kde se vyrabi ozon, je zahodno prodlouzit krok smerem pryc od zdroje O3. Ve skrini, pokud ma odtah, to je bez rizika, zvlaste, kdyz je zarucen uvnitr staly podtlak, aby nic nelezlo ven, ale naopak. Do aqarka je to taky O.K., nez se probubla vodou, ozon se rozlozi pri oxidaci organickych zbytku, neco se rozpusti ve vode a ven se toho dostane malo, pokud vubec neco.
Ozon bude napadat prednostne vlhke tkane, takze sliznice=prudusky & spol. a asi taky oci. Protoze jsem kdysi mel konjunktivitis permanentne, tak jsem si toho asi nevsimal a moje hlaseni o problemu bylo o tuto pochoutku ochuzeno - omlouvam se.
Nejjednodussi je to vyzkouset - vypnes a za tyden uvidis. Variantu, ze zapnes a za tyden neuvidis, radeji nebudu rozvadet - ale ozon je fakt dost jedovatej....
Spise bych doporucil odtah ven, ve skrini staly podtlak: staci maly pomocny vetracek na vystupu odtahu s napajenim nonstop.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 26-03-2003 v 10:57 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greedy23
Stálý Člen

Karma uživatele greedy23 - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 248 

Příspěvek č. 7

No hele. ¨Vono nenjni zase tak OK cumet do lampy. Znam cloveka co se na ni zasek a dostal zanet spojiwek. Fakt nekecam.
Takze bacha

KE?

Old Post 15-04-2003 v 17:42 PM
greedy23 je offline   Profil uživatele greedy23   Find more posts by greedy23   Foto galerie člena greedy23   Click here to Send greedy23 a Private Message   Add greedy23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nemo
Stálý Člen

Karma uživatele nemo - 63% PěstitelskáKarma uživatele nemo - 63% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 286 

Příspěvek č. 8

Tak s ozonem mám své zkušenosti. Kdysi jsem dělal ve výzkumáku a dělali jsme ozonizátory pro ozonování vody do bazénů a vodáren a několikrát jsem se ozonem přiotrávil z uniknuvšího ozonu(musím ale říct, že to takový vliv mělo jen na mě, ostatní kolegové problémy neměli) a z toho jednou se mi udělalo fakt fest zle. Moje pocity byly přesně takové, jako bych se opil z piva a rumu. Bylo mi pořádně špatně od žaludku a točila se mi hlava a celkově jsme se cítil bídně. To ale ten ozón byl tehdá cítit pekelně, žádná taková koncentrace jako od lampy a jak říkám, jediný já ze tří lidí jsem měl problémy.
Už to ale pominulo.
Teda už tenkrát po několika minutách či desítkách minut (už si nevzpomínám).
Lampa asi nemůže zásadně uškodit, pokud by do ní člověk nečuměl třeba hodinu ale je otázka jestli pak už to poškození nebylo dříve a v jiné části těla. Že?

nemo

Old Post 16-04-2003 v 23:56 PM
nemo je offline   Profil uživatele nemo   Find more posts by nemo   Foto galerie člena nemo   Click here to Send nemo a Private Message   Add nemo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 9

hale měl jsem stejné problémy ale časem to přestalo používal jsem kapky do očí

Old Post 24-04-2003 v 15:52 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High_Land
Stálý Člen

Karma uživatele High_Land - 67% PěstitelskáKarma uživatele High_Land - 67% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 113 

Pohodička slunecni bryle Příspěvek č. 10

Ja to resim slunecnimi brylemi - nikdy jsem je nepouzival, ale cas straveny ve skrini je nekdy dlouhy (obzvlaste v kvetu) a od jiste doby je nosim. Myslim, ze tim clovek nic nezkazi, prinejmensim aspon po vylezeni skrine bude normalne videt (tyka se zarivek 400W+).

We be doing whatever we want

Old Post 28-04-2003 v 08:50 AM
High_Land je offline   Profil uživatele High_Land   Find more posts by High_Land   Foto galerie člena High_Land   Click here to Send High_Land a Private Message   Add High_Land to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dreed
Nový Člen

Karma uživatele Dreed - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 11

Mám malej dotaz.Mám doma "horské slunko".Kdybych ho dal do skříně s kytkou rostla by stejně jako pod lampou?Já nechci riskovat.Byla by škoda zabít pěknou kytku,ne?

Old Post 06-05-2003 v 12:39 PM
Dreed je offline   Profil uživatele Dreed   Find more posts by Dreed   Foto galerie člena Dreed   Click here to Send Dreed a Private Message   Add Dreed to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Dreed! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Malcor
Stálý Člen

Karma uživatele Malcor - 16% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 12

No doporucoval bych necucet primo do lampy, pobyt v pestirne by mel byt v pohode.

To Dreed - je dobry zjistit co to horsky slunko produkuje za zareni, vetsinou je to UV coz neni spatna vec na stresovani kytek v kvetu, je tady o tom nekde tema a asi ne jedno Jeste to taky muze bejt rtutova vybojka ktera je na rust dost dobra, ale na kvet je to slabota.

Old Post 07-05-2003 v 13:06 PM
Malcor je offline   Profil uživatele Malcor   Find more posts by Malcor   Foto galerie člena Malcor   Click here to Send Malcor a Private Message   Add Malcor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kviky
Stálý Člen

Karma uživatele Kviky - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 13

Ja bych řekl že do lampy čumět problém nebude jsou tam přece kytičky

Old Post 09-05-2003 v 21:49 PM
Kviky je offline   Profil uživatele Kviky   Find more posts by Kviky   Foto galerie člena Kviky   Click here to Send Kviky a Private Message   Add Kviky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mesr
Stálý Člen

Karma uživatele mesr - 17% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 14

Musis koukat na kyky ne do lampy

Old Post 10-05-2003 v 10:45 AM
mesr je offline   Profil uživatele mesr   Find more posts by mesr   Foto galerie člena mesr   Click here to Send mesr a Private Message   Add mesr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fasmos
Stálý Člen

Karma uživatele fasmos - 57% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 199 

Příspěvek č. 15

já bych řekl pokud do toho budeš čumět fest tak jo........
já jsem se koknul třeba do blbý 70W a už jsem viděl zelenej flek nebo to byli haldy???____

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

!!!!!!!!Ať to svítí a roste!!!!!!!!
---------------Hello fasmos----------------

Old Post 10-05-2003 v 11:00 AM
fasmos je offline   Profil uživatele fasmos   Find more posts by fasmos   Foto galerie člena fasmos   Click here to Send fasmos a Private Message   Add fasmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dha
Nový Člen

Karma uživatele dha - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 16

Myslím si, že čumět do výbojek bez ochrany (myšleno sluneční brýle) je každopádně škodlivé a někde jsem se doslechl, že to může dost slušně přispět k zákalu (myslím zelenej-poškození sítnice, narozdíl od šedého se nedá léčit). Prostě jako sluníčko...

Old Post 11-05-2003 v 20:22 PM
dha je offline   Profil uživatele dha   Find more posts by dha   Foto galerie člena dha   Click here to Send dha a Private Message   Add dha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:12 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9577690 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív